Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Prestižinis Europos apdovanojimas Kauno rajonui – už žirgyną, kuriame skleidžiasi kultūra

  • 2018-11-06
  • Kaunieciams.lt
  • Kauno rajonas

Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė iš Kipro grįžo su Afroditės skulptūrėle ir diplomu – prestižiniu Europos kultūrinio turizmo tinklo ECTN ir jo partnerių apdovanojimu už projektą „Raudondvario dvaro žirgyno sutvarkymas ir pritaikymas menų inkubatoriaus veiklai“.

Varžėsi septyniose grupėse

Tai buvo staigmena, kuri, prisimena S. Navickienė, privertė trumpam sustingti širdį. Kipro miesto Pafoso konferencijų centro salėje ECTN surengtą tarptautinę konferenciją „Kultūros paveldas – atsakingo ir tvaraus turizmo vertybė“ užbaigė apdovanojimų „Tvaraus kultūrinio turizmo vietovė 2018“ ceremonija.

Tarp 57 finalininkų iš 15 Europos šalių buvo ir VšĮ „Raudondvario dvaras“ projektas, pristatantis Menų inkubatorių ir jo veiklas. Tačiau, skelbiant nugalėtojus, Raudondvario dvaro nebuvo.

Pirmos, antros, trečios vietų apdovanojimus septyniose kategorijose, kuriose varžėsi ES šalių projektai, atsiėmė Italijos, Nyderlandų, Ispanijos, Belgijos, Portugalijos, Kipro, Graikijos, Kroatijos, Maltos atstovai. Kartą nuskambėjo ir Lietuvos vardas – trečią vietą kategorijoje „Istoriniai pastatai, kaimai ir miestai“ pelnė Kėdainiai už Radvilų rūmų sutvarkymą. O Raudondvario pavadinimas taip ir nebuvo ištartas.

Komisija plojo atsistojusi

„Nusiminėme, – pasakojo S. Navickienė. – Buvo įteiktas paskutinis, devynioliktasis, apdovanojimas, išdalytos statulėlės. Galvojame, na ką, nepasisekė.“

Tačiau tuomet buvo ištrauktas dar vienas vokas ir nuščiuvusioje salėje iškilmingai nuskambėjo: „O dabar – specialus vertinimo komisijos prizas! Šiemet jis atitenka viešajai įstaigai „Raudondvario dvaras“ iš Lietuvos!“

Salė pratrūko ovacijomis, žmonės stojosi ir plojimais bei šypsenomis sveikino S. Navickienę, einančią atsiimti apdovanojimo už Raudondvario dvaro Menų inkubatorių – objektą, kuris, minint Europos kultūros paveldo metus, pelnė ECTN išskirtinį įvertinimą.

57 finalininkai – ES valstybių kultūros paveldo objektai varžėsi kategorijose „Religija ir piligrimystė“, „Pakrantės ir pajūriai“, „Kultūrinis kraštovaizdis“, „Istoriniai pastatai, kaimai ir miestai“, „Pramonės ir karo paveldas“, „Tarptautiniai teminiai produktai“, „Kultūrinių ir kūrybinių industrijų bendradarbiavimas“.

Netilpo į vieną kategoriją

Europos kultūros paveldui skirtos konferencijos ir apdovanojimų ceremonijos tikslas buvo aptarti naujas tendencijas ir iššūkius, pasidalyti patirtimi, kaip, pasitelkus kūrybiškumą ir novatoriškumą, kultūros paveldo objektus paversti modernaus kultūrinio turizmo traukos vietomis, padedančiomis atrasti ir mažiau žinomus ES kampelius.

„Grafų Tiškevičių XIX a. Raudondvaryje pastatyto dvaro žirgyno, tapusio Menų inkubatoriumi, projektą mes pristatėme kategorijoje „Istoriniai pastatai, kaimai ir miestai“, – pasakojo S. Navickienė. – Bet vertinimo komisija nutarė, kad mūsų projektas – tai ne tik naujam gyvenimui prikeltas pastatas, bet ir objektas, vykdantis, jų vertinimu, labai įdomias, originalias veiklas, todėl jis netelpa nė į vieną kategoriją ir yra vertas specialaus prizo. Toks žiuri komisijos prizas šiame tarptautiniame konkurse būna skiriamas kasmet. Lietuva jį gavo pirmą kartą.“

Turi stiprių partnerių

Prestižinis apdovanojimas Europos mastu išgarsino Raudondvario dvaro Menų inkubatoriaus veiklą, prasidėjusią 2015-ųjų spalį. „Vizija buvo – moderniai kultūrinei veiklai, visuomenės reikmėms pritaikytas istorinis pastatas, kuriame vyksta profesionalaus ir mėgėjų meno sintezė“, – prisiminė S. Navickienė, kūrusi Menų inkubatoriaus veiklos strategiją.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pastebėjo, kad prie Menų inkubatoriaus gimimo ypač prisidėjo didieji jo partneriai – Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kauno valstybinė filharmonija, Kauno valstybinis muzikinis teatras, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius. Vėliau prisijungė akordeonininkas Martynas Levickis ir jo „accoAkademija“.

Menų inkubatoriuje vyksta festivalių „Kaunas Jazz“, „Operetė Kauno pilyje“, Pažaislio muzikos bei Kristupo festivalių koncertai, čia rengia pasirodymus operos solistai, klausytojai yra ploję ne vienai muzikinei premjerai, dramos, šokio ir vokalo spektakliui, bardams.

Vis dažniau galima išvysti ir užsienio atlikėjų: Čekijos, Argentinos, Žaliojo Kyšulio salų, Portugalijos, Brazilijos, Vokietijos.

Išskirtinius pasirodymus dovanojo pasaulinio garso violončelės virtuozas bei kompozitorius iš JAV Ianas Maksinas, Brėmeno jaunimo simfoninis orkestras, „Glass duo“ iš Lenkijos.

Raudondvaryje savo darbus pristato ir žinomi lietuvių menininkai: skulptoriai Leonas Strioga ir Stasys Žirgulis, fotografijos legenda Antanas Sutkus.

Vyko ir PSO konferencija

Raudondvario dvaro Menų inkubatorius yra ir neprofesionalaus meno erdvė. Čia savo darbus pristato tautodailininkai, kasmetinį liaudies šokių festivalį „Šoki trypki“ rengia Raudondvario kultūros centras, organizuojamas linijinių šokių konkursas, surengta neįgalių vaikų „Mažoji Eurovizija“. Praėjusią vasarą Menų inkubatoriaus kieme vyko generalinė Dainų šventės repeticija, kurioje pasirodė daugiau nei 1000 dalyvių iš visos Lietuvos.

Menų inkubatoriuje buvo surengta per 20 įvairių konferencijų, kuriose dalyvavo medikai, verslininkai, ūkininkai, universitetų, ministerijų atstovai. Išskirtinių svečių būrio sulaukta per Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) konferenciją, joje 52 pasaulio šalių delegatai diskutavo apie aktualias sveikatos stiprinimo problemas.

Raudondvario Menų inkubatorius suteikia erdves kurti rezidentams. Šiuo metu jų yra 11. Čia veikia istorinio kostiumo dizaino, gintaro, ekologiškų žvakių liejimo, interjero dizaino kūrimo, medžio skulptūros, lino rankdarbių, keramikos dirbtuvės, kraštovaizdžio dizaino studija.

Vien per praėjusius metus buvo surengta per 300 edukacinių veiklų, kurios sutraukė apie 10 tūkst. lankytojų.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Gyvenimas su „Michelin“ ženklu prie durų

Kauno ugniagesiai primena: kaip saugiai mėgautis vasaros malonumais gamtoje

Vasaros šauklys: šviežios bulvytės su varškės ir krapų padažu

Vasaros kelionės į pajūrį: atnaujinamas patogus maršrutas savaitgaliams

Š. MARČIULIONIO AKIVAIZDOJE – LIETUVOJE NEREGĖTA ŠVENTĖ

Šimtai bėgikų Zapyškyje: tradicinis Kauno rajono bėgimas vėl suvienijo bendruomenę

Kaunas nepratęsė profesinės karo tarnybos Rupšio byloje liudijusiam kariui

Keičiasi dalies „Maximos“ ir „Iki“ parduotuvių darbo laikas

Pirmadienio horoskopas: žvaigždės ragina veikti, bet atsargiai rinkti žodžius

Didmiesčių gyventojai mano, kad NT brangs

Sausai seriją laimėjęs „Žalgiris” – pirmasis finalo dalyvis (video)

Žemės grąžinimo epopėja nenori baigtis

Ieškotas mažametis berniukas buvo pas motiną

Virš JAV sprogo meteoritas

Pabradėje vyksta Vokietijos brigados pratybos „Freedom Shield 26-I“

Sekmadienio horoskopas: harmonija santykiuose ir kūrybiniai impulsai

„Garbė Dievui –Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai“ Švč. Trejybės šventė

Viniuje šaltibarščiai, Kaune dainos ir šokiai

Vokietijoje protestavo prieš dujomis kūrenamas elektrines

 S. Daukanto pėsčiųjų tilto kapitalinis remontas

Pastatas Kaune virto gyva meno instaliacija 

Tajus – 400-asis šių metų Kauno rajono naujagimis

Policija ieško dingusio mažamečio

„Kas ir kodėl?“ 21-ojo sezono nugalėtojas laimėjimu pasidalins su likimo nuskriaustaisiais

Kauno VDU Botanikos sode vyks pilietiškumo festivalis „Atsparūs“

Šeštadienio horoskopas: Liūto energija žada aistrų audrą ir dramatiškus posūkius

Kelyje Vilnius–Klaipėda atidarytas  elektromobilių įkrovimo parkas

Kauno dainų ir šokių šventėje dalyvius gaivins „Kauno vandenys“

Savaitgalis ir ateinančios savaitės pradžia bus vasariška

Pasaulio čempionate krepšininkai sieks aukščiausių tikslų

Svarbūs pokyčiai Kauno gyventojams: nuo birželio keičiasi socialinės paramos skyrimo tvarka

Žemaitiškas kastinys su šviežiomis virtomis bulvėmis

Kas yra miltelinis dažymas ir kaip jis veikia

Naujas Raudondvario dvaro etapas: istorinėse oficinose – verslas, santuokos ir svečių namai

Gegužės 29-osios horoskopas: Liūto ženklo galia įkvėps drąsiems poelgiams

konferencija LOGIN

Prasideda jubiliejinė inovacijų ir progreso konferencija LOGIN

Teismas liepė palikti Salomėjos Nėries paminklą. Istoriko komentaras

Nuo prašymo iki sutarties: kaip sėkmingai sutvarkyti privačios mokyklos dokumentus

Kaune susidūrus automobiliams, į lignonę pristatyti du žmonės

Vaitiekūnas: Kauno regionas turi potencialo 

Rekordų liūtis per vieną savaitgalį

Domeikava stato parką

Kauno „Oktoberfestas“ vėl bus?

Raudondvario dvare pagerbti Kauno rajono protai: apdovanoti gabiausi mokiniai ir jų mokytojai

Kastinys su šviežiomis bulvytėmis – pavasario skonis lėkštėje

Ekonomikai naudingas migrantas vežioja maistą ar narkotikus?

Vengras lekia Briuselin prašyt pinigų?

Dainų šventė Kaune suburs per 3 tūkst. dalyvių

Kauno rajone suaktyvėjo erkės: specialistai įspėja dėl dvigubos grėsmės – Laimo ligos ir erkinio encefalito

Teismas skelbs, ar galima nukelti S. Nėries paminklą (Papildyta)

Kremliaus pijokė Zacharova klupdo Sakartvelą?

Kauniečiai kviečiami į Birštoną: kurortas švęs įspūdingą 180 metų jubiliejų

Dienos horoskopas: Mėnulis Liūte žada kūrybinę ir aistringą dieną

Kas yra lazerinė magnetinė terapija

Kultūra kaip atsakomybės išraiška

Ebola. Kada į Lietuvą tai atkeliaus?

Kauno „Akropolis“ naujina erdves

ELTA 2025 m. augino pajamas, mažino nuostolius

Delfi-logo

„Delfi“ 2025 m. pajamas augino 21 proc.: tęs investicijas į bendrovės stiprinimą

Kauno rajono antrokai įveikė vandenį: 1100 vaikų įteikti plaukimo pažymėjimai

Pavasariškas starkis su šviežiomis bulvytėmis ir krapų padažu

Tomas Čyvas

Vamzdžių respublika tik Kaišiadorys? Biurokratų išpažintis

Vilkijos istorinės dalies gyventojams – specialistų konsultacija dėl pastatų tvarkybos

Raudondvarį sudrebino „Ride Fest“: nuo motoakrobatikos iki saugaus vairavimo pamokų

Čekiukininkų daugėja: Kaišiadorys, Marijampolė, Ukmergė

Landsbegių šeima kurs gyvą poezijos ir muzikos dialogą

Trečiadienio horoskopas: žvaigždės skatina imtis lyderystės ir kūrybos

Kauno rajone pademonstruota oro erdvės kontrolės sistema

Lenkija gamins paklausias raketas „Patriot“?

Rusija priėmė įstatymą dėl tremtinių turto konfiskavimo

Kaune vėl vasaros skaityklos

Kauno policija: vairuotojai vėl piktnaudžiavo greičiu

Kodėl amortizatoriai yra be galo svarbūs jūsų saugumui?

Kaune Chemijos gatvėje išvežus sprogmenis vėl galima važiuoti

Planuojantiems kelionę iš Kauno: svarbi informacija vairuotojams dėl šventės Mažeikiuose

Naminis žemaitiškas kastinys su šviežiomis bulvytėmis

Dronai gali tapti „force majeure“? Diskutuoja ir dirbtiniai intelektai

Užsukime į Kūrėjo mokyklą

Čekų dovana Kaunui

Rotušės aikštės rekonstrukcija

Kauno rajone – galimybė vaikams vasarą pradėti baseine: skelbiama registracija į stovyklą

Ruginienė pareiškė užuojautą dėl R. Budrio mirties

Kauno rajono vaikai kviečiami stovyklon

Trumpas žada, kad Irano prisodrintas uranas bus sunaikintas

Ką veikti Kauno rajone: paskutinės gegužės savaitės renginių gidas

Dienos horoskopas: galinga Marso ir Jupiterio jungtis žada proveržį

Ar Europa pajėgi apsiginti be JAV?

Vokiečių kalba naudinga. Taip mano ir prezidentas.

Savaitė po „Eurovizijos”: kokios dainos Lietuvoje populiariausios?

Latvija prašys Lietuvos išduoti Antonovą

Kodėl verta iš anksto pasirūpinti apskaita po mažosios bendrijos steigimo?

Pojūčių dizainas: ko šiandien ieško pavargęs žmogus?

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone gegužės 25-31 d.

Nuo birželio keisis dalies „Maximos“ parduotuvių darbo laikas

Kauno verslas kviečiamas tapti „Šeimos kortelės“ partneriu

Gardžiosios pavasario bulvytės su varškės ir žolelių padažu

„Maisto bankui“ 25-eri

Kauno rajonas dalijasi patirtimi su pajūriu: kaip suvaldyti augančių priemiesčių iššūkius

Afrikoje pranešama apie beveik 1000 įtariamų Ebolos atvejų

JAV susitarimas su Iranu pirmadienį vis dar įmanomas?

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl balionais atskraidintų cigarečių

Dienos horoskopas: galinga jaunatis Avine žada rimtas permainas

Gyvenimas su „Michelin“ ženklu prie durų

2026-06-01

Kauno ugniagesiai primena: kaip saugiai mėgautis vasaros malonumais gamtoje

2026-06-01

Vasaros šauklys: šviežios bulvytės su varškės ir krapų padažu

2026-06-01

Vasaros kelionės į pajūrį: atnaujinamas patogus maršrutas savaitgaliams

2026-06-01

Š. MARČIULIONIO AKIVAIZDOJE – LIETUVOJE NEREGĖTA ŠVENTĖ

2026-06-01

Šimtai bėgikų Zapyškyje: tradicinis Kauno rajono bėgimas vėl suvienijo bendruomenę

2026-06-01

Kaunas nepratęsė profesinės karo tarnybos Rupšio byloje liudijusiam kariui

2026-06-01

Keičiasi dalies „Maximos“ ir „Iki“ parduotuvių darbo laikas

2026-06-01

Pirmadienio horoskopas: žvaigždės ragina veikti, bet atsargiai rinkti žodžius

2026-06-01

Didmiesčių gyventojai mano, kad NT brangs

2026-06-01

Sausai seriją laimėjęs „Žalgiris” – pirmasis finalo dalyvis (video)

2026-05-31

Žemės grąžinimo epopėja nenori baigtis

2026-05-31

Ieškotas mažametis berniukas buvo pas motiną

2026-05-31

Virš JAV sprogo meteoritas

2026-05-31

Pabradėje vyksta Vokietijos brigados pratybos „Freedom Shield 26-I“

2026-05-31

Sekmadienio horoskopas: harmonija santykiuose ir kūrybiniai impulsai

2026-05-31

„Garbė Dievui –Tėvui ir Sūnui, ir Šventajai Dvasiai“ Švč. Trejybės šventė

2026-05-31

Viniuje šaltibarščiai, Kaune dainos ir šokiai

2026-05-31

Vokietijoje protestavo prieš dujomis kūrenamas elektrines

2026-05-31

 S. Daukanto pėsčiųjų tilto kapitalinis remontas

2026-05-31

Pastatas Kaune virto gyva meno instaliacija 

2026-05-30

Tajus – 400-asis šių metų Kauno rajono naujagimis

2026-05-30

Policija ieško dingusio mažamečio

2026-05-30

„Kas ir kodėl?“ 21-ojo sezono nugalėtojas laimėjimu pasidalins su likimo nuskriaustaisiais

2026-05-30

Kauno VDU Botanikos sode vyks pilietiškumo festivalis „Atsparūs“

2026-05-30

Šeštadienio horoskopas: Liūto energija žada aistrų audrą ir dramatiškus posūkius

2026-05-30

Kelyje Vilnius–Klaipėda atidarytas  elektromobilių įkrovimo parkas

2026-05-29

Kauno dainų ir šokių šventėje dalyvius gaivins „Kauno vandenys“

2026-05-29

Savaitgalis ir ateinančios savaitės pradžia bus vasariška

2026-05-29

Pasaulio čempionate krepšininkai sieks aukščiausių tikslų

2026-05-29

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos