Šių metų balandžio 6 dieną Kauno kolegijos Humanitarinių studijų cento Socialinės pedagogikos studijų programos trečio kurso studentės kartu su Erasmus programos studentėmis Ogze Ozgul, Berna Ercan, Fatmanur Cifci ir dėstytoja Edita Dulkiniene lankėsi Kėdainių vaikų globos namuose „Saulutė“ – laikino apgyvendinimo namuose motinoms ir vaikams.
Laikino apgyvendinimo namai – tai įstaiga, kur smurtą, patyčias ir negandas patyrusios mamos su vaikučiais gali rasti laikiną prieglobstį. Mamos čia apgyvendinamos jaukiuose kambariuose, joms suteikiama psichologo, socialinio darbuotojo pagalba, jos mokomos tvarkytis buityje, tinkamai rūpintis vaikais, kontroliuoti savo finansus. Laikino apgyvendinimo laikotarpiu specialistų komanda deda visas pastangas, kad išėjusios iš šių namų moterys galėtų gyventi pilnavertį gyvenimą.
Būsimos socialinės pedagogės moterims atvežė linksmų ir įdomių veiklų, skirtų artėjančiai šventei – Šv. Velykoms. Moterys buvo mokomos senovinio margučių marginimo būdo – dažyti kiaušinius vašku, taip pat organizuota terapinė veikla – Velykinių margučių vėlimas iš vilnos. Studentės, kurios studijuoja pagal Erasmus+ akademinio judumo programą, moteris mokė tradicinio turkiško šokio „Halay“. Susitikimo metu studentės laiką leido ne tik su moterimis, bet ir su namuose gyvenančias vaikais – spalvino velykinius paveikslėlius, žaidė įvairius žaidimus. Džiugu, kad mamos aktyviai įsitraukė į organizuotas veiklas ir visos turiningai praleido laiką.
Kaune studijuojančios studentės Kėdainiuose lankėsi pirmą kartą, tad po praktinių užsiėmimų laikinojo apgyvendinimo namuose, studentės aplankė Kėdainių senamiestį, kitas įžymias vietas. Humanitarinių studijų centro dėstytojas, istorikas Romualdas Mišeika papasakojo apie Kėdainių krašto istoriją.
Šis apsilankymas – tai nepakartojama praktika organizuojant įvairias veiklas ir gilinant bendrąsias bei profesines kompetencijas.
Parengė Socialinės pedagogikos studijų programos III kurso studentė Dovilė Dambrauskaitė