Pirmadienį Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, buvusį Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorių Vilių Šiliauską pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir skyrė jam 65 tūkst. eurų baudą, uždraudė 7 metus dirbti valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens darbą bei bus konfiskuota priimtų kyšių vertę atitinkanti pinigų suma – apie 260 tūkst. eurų. Apie tai pranešė portalas prokuraturos.lt.
Ikiteisminį tyrimą, primenama pranešime, pradėtą 2022 metų pavasarį, organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras, o tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinės tyrimų valdybos pareigūnai. Valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Valentinas Alekna.
Baudžiamosios bylos duomenimis, 2021–2022 metų laikotarpyje V. Šiliauskas, būdamas valstybės tarnautoju, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriumi, savo naudai pats tiesiogiai reikalavo ir priėmė iš vienos uždarosios akcinės bendrovės vadovo kyšius, kurių bendra suma – 260 000 eurų (8 nusikalstamos veikos epizodai) už palankumą ateityje ir teisėtą jo veikimą vykdant įgaliojimus, t. y. organizuoti savivaldybės administracijos darbą, administruoti savivaldybės asignavimus, kitus piniginius išteklius ir turtą, priimant sprendimus, susijusius su Kauno miesto savivaldybės ir minimos bendrovės sutarčių vykdymu ir jų administravimu.
Šių metų gegužę, kaip praneša prokurorai, šios bendrovės (pavadinimas prokurorų pranešime nėra minimas) vadovas buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės remiantis Baudžiamojo kodekso 227 str. 6 d.: „Jeigu kyšio iš jo buvo reikalaujama ar provokuojama duoti kyšį ir jis, tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai, taip pat jeigu kyšį jis pažadėjo duoti ar davė su teisėsaugos institucijos žinia“.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
****
Primintina net ir tai, ką tada sakė kiti tautos išrinktieji. Seimo Antikurpcijos komisijos narys, darbietis Virgilijus Jukna
2022-03-25 portalui kaunieciams.lt teigė, kad tyrimas neturi koncentruotis vient tik ties Kauno mero ar Kauno savivaldybės administracijos vadovo personalijomis.
Beje, žiniasklaidos pastebėjimai nėra apsiriboję vien Kaunu ir viena persona. Tą pripažino ir Seimo tyrėjas.
„Noriu patikslinti, kad komisija sudarė tyrimo grupę šiam reikalui. Kalbant apie jūsų minimą {Kaišiadorių rajono} atvejį. <…> Jeigu bus matoma, kad ir kitur yra galimi negeri dalykai, tyrimas bus praplėstas. <…> Jūsų minimą atvejį esu įsidėmėjęs. Mes Antikorupcijos komisijos tyrimo grupėje esame sutarę, kad jeigu tik iškyla klausimas dėl galbūt kurių susijusių atvejų – tyrimas bus praplėstas. <…> Kaišiadorių atvejį esu įsidėmėjęs ir asmeniškai kelsiu šį klausimą, bet atvejų gali būti ir daugiau,“ – žadėjo V. Jukna, pridurdamas, kad korupcija neturi nei partinių, nei rajoninių riboženklių.
Taigi, nors teismai ir nebaigti, klausimų lieka ir parlamento kovotojams su korupcija.