Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kaune – metinė UNESCO medijų raštingumo konferencija

  • 2018-10-12
  • Kaunieciams.lt
  • Kultūra

Spalio 24-25 dienomis pirmą kartą Lietuvoje, Baltijos ir Šiaurės šalyse vyks didžiausia metinė UNESCO konferencija – svarbiausias Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės renginys. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) bus surengta Medijų ir informacinio raštingumo bei tarpkultūrinio dialogo konferencija, kurioje susirinks apie 300 dalyvių iš viso pasaulio, tarp jų – aukščiausio lygio ekspertai iš JAV, Prancūzijos, D. Britanijos ir kitų šalių.

Konferencijoje bus diskutuojama apie kintančią medijų aplinką, medijų įtaką socialiniams ir politiniams procesams, kompetencijas ir gebėjimus, reikalingus darniai socialinei, kultūrinei, ekonominei ir politinei pasaulio raidai. Renginio tikslas – skatinti tarptautinį bendradarbiavimą siekiant medijų ir informacinio raštingumo (MIR) plėtros, stiprinti akademinių institucijų vaidmenį ir ryšius su kitomis organizacijomis, inicijuoti naujas partnerystes, palaikyti diskusijas šiais klausimais viešojoje erdvėje, siekiant išmanios, kūrybiškos ir darnios pilietinės visuomenės.

„Per pastaruosius 40 metų, kurie buvo itin dinamiški medijų, komunikacijos ir socialinių pokyčių kontekste, UNESCO buvo viena pirmųjų tarptautinių organizacijų, kuri ėmėsi lyderystės plėtojant ir stiprinant tarptautinį dialogą MIR klausimais. Nuo Griunvaldo deklaracijos, pasirašytos 1982 m., iki Rygos rekomendacijų 2016-aisiais, UNESCO su partneriais skatina valstybes, organizacijas, švietimo, mokslo ir kultūros institucijas, kūrybinių industrijų atstovus vienytis ir bendradarbiauti MIR tinkluose, įgyvendinant projektus ir iniciatyvas“, – pasakoja viena iš konferencijos organizatorių, VDU Viešosios komunikacijos katedros vedėja, profesorė Kristina Juraitė.

Konferenciją kartu su UNESCO organizuoja Vytauto Didžiojo ir Latvijos universitetai, prisidedant Nacionalinėms UNESCO komisijoms Lietuvoje ir Latvijoje. Abi aukštosios mokyklos priklauso UNESCO Medijų ir informacinio raštingumo bei tarpkultūrinio dialogo (MILID) universitetų tinklui. Tarp kviestinių renginio svečių – prof. Henry Jenkins iš Pietų Kalifornijos universiteto (JAV), prof. Sonja Livingstone iš Londono ekonomikos universiteto, dr. Carl Heath iš Švedijos, prof. Paul Mihailidis iš JAV ir kt.

Šių metų renginio tema – „Medijų ir informacijos srityje raštingi miestai: balsai, galios ir pokyčių kūrėjai“. Diskusijose ir pranešimuose bus aptariamas medijų ir informacinio raštingumo ugdymas Baltijos šalyse, MIR kaip tarpininkas tarp kultūros industrijų ir miesto, informacinių poreikių kaita miestuose, privatumas ir patyčios internete, skaitmeninių aplinkų įtaka dezinformacijos amžiuje, MIR vaidmuo siekiant lyčių lygybės ir moterų įgalinimo, kovojant su neapykanta, netolerancija  ir t. t.

 „Akademinei visuomenei tenka itin svarbus vaidmuo medijų ir informacinio raštingumo judėjimo priešakyje, aktualizuojant MIR poreikį darnioje, pilietiškoje ir demokratinėje visuomenėje. Todėl ši tęstinė konferencija, visų pirma, yra galimybė Lietuvos mokslininkams įsilieti į tarptautinius medijų raštingumo tinklus, susipažinti su naujausiomis mokslinėmis studijomis ir plėtoti aktualius tyrimus ateityje“, – paaiškina prof. K. Juraitė.

Prieš trejus metus profesorė kartu su kitais VDU mokslininkais ištyrė medijų raštingumą Lietuvoje. Tyrime „Naujienų raštingumo ugdymas: kaip suprasti medijas?“ buvo atliktos dvi visuomenės apklausos, kuriose buvo apklausti atitinkamai 15-17 metų moksleiviai ir suaugę žmonės (nuo 18 metų). Rezultatai parodė, jog aukštesnio išsilavinimo žmonės yra linkę kritiškiau vertinti turinį internete, tikrinti naujienų teisingumą. Ekspertai taip pat parengė gaires Lietuvos medijų politikai – siūloma peržiūrėti būdus, kaip skatinama ir remiama žurnalistika, akcentuojant viešąjį interesą, iš naujo įvertinti medijų raštingumo mokymą mokyklose.

Šiais metais VDU dar labiau sustiprino ryšius su JT švietimo, mokslo ir kultūros organizacija – universitete įsteigta UNESCO Medijų ir informacinio raštingumo katedra, kurioje vykdomi MIR tyrimai: analizuojamos medijų vartojimo, medijų politikos, piliečių dalyvavimo ir įgalinimo tendencijos, MIR ugdymo iniciatyvos. Katedra taip pat siekia skatinti jaunimo ir ugdytojų MIR kompetencijas bei skleisti informaciją šiais klausimais Lietuvoje ir tarptautiniu mastu.

„Šis pripažinimas yra ilgo bendradarbiavimo su UNESCO ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis MIR tyrimų ir studijų srityje rezultatas. Plėtodami medijų tyrimus VDU mokslininkai aktyviai dalyvauja UNESCO inicijuotuose MILID ir GAPMIL tinkluose, tarptautinių mokslinių asociacijų ECREA, ICA, BAMR, AABS veiklose“, – pasakoja VDU Viešosios komunikacijos katedros vedėja.

Anot prof. K. Juraitės, UNESCO konferencija yra aktuali įvairių sričių tyrinėtojams –komunikacijos, žurnalistikos, edukologijos, sociologijos, politikos, viešojo administravimo, meno, kūrybinių industrijų ir kitų mokslų atstovams, taip pat švietimo ir medijų politikos formuotojams, NVO, verslams, startuoliams.

8-oji UNESCO Medijų ir informacinio raštingumo bei tarpkultūrinio dialogo konferencija vyks spalio 24-25 dienomis Kaune, Vytauto Didžiojo universitete (S. Daukanto g. 28). Spalio 26-ąją dalyviai vyks į tęstinius renginius Rygoje, kuriuos organizuoja Latvijos universitetas.

Kauno miesto savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Penktadienio horoskopas: laukia kūrybinis proveržis ir svarbūs pokalbiai

Rimas Armaitis

Rimas Armaitis: vėl apie Ukrainos pamokas (Video)

Sakartvelas vėl priešas Rusijai?

M. K. Čiurlionio koncertų centro statybvietėje įkasta kapsulė

Kaunas atmeta opozicijos kritiką

Ugnės Karvelis gimnazijos krepšininkai vėl stipriausi 2026 m. Krepšinio sostinėje – Kauno rajone

LRT

Naujas LRT įstatymas finišo tiesiojoje

„Maxima“ atkuria dėl oro pavojaus sustabdytą 18 parduotuvių veiklą

Dronas po drono – pavojaus nebėra?

„Keliauk Lietuvoje“ Turizmo gatvėje Kaune keliautojams „raudonas kilimas“

Geros žinios Kauno gyventojams: paramai būstui įsigyti – papildomi 5 milijonai eurų

Purūs vištienos kotletai su jaunomis bulvytėmis ir krapais

„Kia“ praskleidė šydą: Europoje bus kitaip

Kas ten Kaune kurą vogė?

Kauno klinikose – 500-oji kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacija

Raudondvaryje spręsti Lietuvos kurortų ateities klausimai: Kauno rajonas tapo susitikimo centru

Lapių lopšelyje-darželyje – jubiliejinė 40-mečio šventė

Svarbi žinia Kauno gyventojams: startuoja paraiškų priėmimas valstybės paramai būstui gauti

Dienos horoskopas: Saulė Dvyniuose įžiebs aistrą ir naujas galimybes

Apie oro pavojų – kas tai buvo?

 Žemaitaičio byloje bus sakomos baigiamosios kalbos

Kariuomenė toliau ieško drono

teismas

Politikė nuteista pagal Kauno prokurorų skundą

Sprendžiamas Šiaulių oro uosto likimas

Kas yra lazerinė magnetinė terapija

Svarbi žinia kauniečiams: skelbiama, kada bus galima teikti prašymus valstybės paramai būstui gauti

Pažintis su krepšinio legendomis Šilėnavos mokykloje

Pavasariu kvepiantys vištienos kotletai su jaunomis bulvytėmis

Nemunas. Gražvydo Jovaišos nuotr.

Nemunui prabylant – Kaunas kviečia kelionėn!

Kaunas apdovanojo „Rubininio“ choro komandą

Vilniaus apylinkėse skelbtas oro pavojus. Atšaukta 10.57

Ką veikti Kauno rajone: artėjančios savaitės renginių gidas (gegužės 19-24 d.)

Muziejų nakčiai Kaune pasiūlymas

Su šunimis Kaune lengviau keliauti

Žalia šviesa „Rail Baltica“ plėtrai: patvirtintas Kauno–Vilniaus geležinkelio planas

Knygos apie iškilius Lietuvos kunigus pristatymas

Gegužės 20 d. horoskopas: laukia galinga diena, bet teks įveikti vidinę įtampą

Keturios didelės rudens parodos Kaune 

Teisėsauga toliau šukuoja savivaldą

Čeponis nenurašo Jasikevičiaus: „Vis paruošia kokią staigmenėlę“ (Video)

Ąžuoliukai

Lietuvoje startavo iniciatyva „Milijonas medžių Lietuvai“

Vasara kieme: kaip pasiruošti aktyviam poilsiui ir pailsėti nuo miesto šurmulio

Kauno rajono gyventojai renkasi: startuoja balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto idėjas

Pavasariški mėsos kukuliai su švelniu krapų padažu

Kauno technologijos universitetas kviečia senjorus į unikalias dirbtuves: ateities vizijas kurs pasitelkdami dirbtinį intelektą

Kur investuoja atsiimtas pensijų lėšas? Daugėja kaupiančiųjų III pakopoje

Valstybė turi iškelti šeimą virš kitų bendro gyvenimo formų

Lauko sandėliukai – tobula erdvė greta modernių kotedžų

Saulės baterijų/kaupiklių kainos vis labiau krenta

Kauniečiai kviečiami stiprinti įgūdžius: nemokami civilinės saugos mokymai su „Žalgirio“ iniciatyva

Garliavoje pagerbti Kauno rajono sporto centro geriausi sportininkai

Retieji elementai

Rusijos bėdos retųjų žemės elementų rinkoje

Antradienio horoskopas: kam Mėnulio ir Veneros harmonija atneš sėkmę meilėje?

Birutė Letukaitė: „Kaunas yra šio šokio lopšys“

Lenkija įkurs vienintelį Europoje „Abrams“ variklių remonto centrą

Kauno miesto gimtadienis 2026 | 618 metų

NATO naikintuvai tris kartus kilo lydėti Rusijos orlaivių

Pavasariška kiaulienos sprandinė su šviežiomis bulvytėmis

Olimpiniame forume – Kauno rajono sporto politikos pavyzdžiai

Kauno rajone – naujas valstybės saugomas objektas: apsauga suteikta Jokavų piliakalniui

Perkūnijos jau pakeliui – kaip apsisaugoti?

Ukrainą pasiekė daugiau nei 70 Lietuvos policijos automobilių

Kauno rajonas įvertintas: pripažintas viena draugiškiausių savivaldybių šeimoms

Seime apdovanotas Kauno rajonas: pripažintas viena palankiausių vietų šeimoms

Savaitės pradžios horoskopas: kam laikas imtis drąsių veiksmų?

Putinas, Trumpas ir Netanyahu – karų kaltininkai

Kauno policininkai ieško vagišiaus

Kasčiūnas

Laurynas Kasčiūnas: kur socdemų atsakomybė?

Prezidentas mano, kad tilto atidarymas keičia požūrį į regionus 

Bankų paslaugos neužtikrinamos 11 savivaldybių

Lėktuvo keleivis įkando stiuardesei

Dienos horoskopas: laukia galinga diena, tačiau žodžius rinkite atsargiai

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

„Eurovizijoje“ Lietuvos atstovas Lion Ceccah užėmė 22 vietą

Dainius Žalimas nieko nebijo

Ukrainos gynybos pajėgos smogė į Rusijos vadavietes ir sandėlius 

Prezidentas pasveikino režisierių Gytį Lukšą 80-mečio proga

Netoli Danijos rastas negyvas banginis

Sodininkams gera žinia: daug kam nereiks leidimo

Einu jums vietos paruošti“ (Jn 14, 2) Šeštinės

Kaunas tapo tarptautiniu centru

Tomas Čyvas

Žmonės ir varlės. Kame skirtumas?

Trumpas ginklų pardavimą Taivanui laiko koziriu

Šeštadienio horoskopas: žvaigždės įkvėps drąsiems žingsniams ir lyderystei

Vaiko ir šeimos diena

Kaunas stato jungtis

Kodėl namų kvapai tampa neatsiejama modernaus interjero dalimi?

Artėja aitvarų festivalis Zapyškyje: kaip patogiai atvykti ir išvengti spūsčių?

Žemaitiškas kastinys su šviežiomis bulvytėmis ir krapais

Translyčiai pareigūnai ateina?

Eismo pokyčiai automagistralėje A1 Vilnius–Kaunas

Netoli Kauno – išskirtinis renginys: kauniečiai kviečiami burtis į komandas „Pilietiškumo žaidynėms“

Apleisti sklypai Kaune ir rajone: savininkams primena apie pareigas ir gresiančias baudas

Žalimas

Dainius Žalimas apie oro erdvę

Penktadienio horoskopas: žvaigždės skatina drąsiai reikšti save

Vilniuje rengiama islamistų ir kairuolių akcija už Palestiną (papildyta)

Keliaujantiems į Aitvarų festivalį

Tarp žemės ir dangaus prie Kauno

Kauno klinikose unikali kaukolės operacija paaugliui

Penkios skalbimo klaidos, dėl kurių permokate: patarimai, kaip sumažinti sąskaitas

„Delfi“ paskelbė pirmąjį Lietuvoje savivaldybių reitingą: kur geriausia gyventi?

Atmestas siūlymas uždrausti ritualinį skerdimą

Penktadienio horoskopas: laukia kūrybinis proveržis ir svarbūs pokalbiai

2026-05-22
Rimas Armaitis

Rimas Armaitis: vėl apie Ukrainos pamokas (Video)

2026-05-22

Sakartvelas vėl priešas Rusijai?

2026-05-21

M. K. Čiurlionio koncertų centro statybvietėje įkasta kapsulė

2026-05-21

Kaunas atmeta opozicijos kritiką

2026-05-21

Ugnės Karvelis gimnazijos krepšininkai vėl stipriausi 2026 m. Krepšinio sostinėje – Kauno rajone

2026-05-21
LRT

Naujas LRT įstatymas finišo tiesiojoje

2026-05-21

„Maxima“ atkuria dėl oro pavojaus sustabdytą 18 parduotuvių veiklą

2026-05-21

Dronas po drono – pavojaus nebėra?

2026-05-21

„Keliauk Lietuvoje“ Turizmo gatvėje Kaune keliautojams „raudonas kilimas“

2026-05-21

Geros žinios Kauno gyventojams: paramai būstui įsigyti – papildomi 5 milijonai eurų

2026-05-21

Purūs vištienos kotletai su jaunomis bulvytėmis ir krapais

2026-05-21

„Kia“ praskleidė šydą: Europoje bus kitaip

2026-05-21

Kas ten Kaune kurą vogė?

2026-05-21

Kauno klinikose – 500-oji kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacija

2026-05-21

Raudondvaryje spręsti Lietuvos kurortų ateities klausimai: Kauno rajonas tapo susitikimo centru

2026-05-21

Lapių lopšelyje-darželyje – jubiliejinė 40-mečio šventė

2026-05-21

Svarbi žinia Kauno gyventojams: startuoja paraiškų priėmimas valstybės paramai būstui gauti

2026-05-21

Dienos horoskopas: Saulė Dvyniuose įžiebs aistrą ir naujas galimybes

2026-05-21

Apie oro pavojų – kas tai buvo?

2026-05-21

 Žemaitaičio byloje bus sakomos baigiamosios kalbos

2026-05-21

Kariuomenė toliau ieško drono

2026-05-20
teismas

Politikė nuteista pagal Kauno prokurorų skundą

2026-05-20

Sprendžiamas Šiaulių oro uosto likimas

2026-05-20

Kas yra lazerinė magnetinė terapija

2026-05-20

Svarbi žinia kauniečiams: skelbiama, kada bus galima teikti prašymus valstybės paramai būstui gauti

2026-05-20

Pažintis su krepšinio legendomis Šilėnavos mokykloje

2026-05-20

Pavasariu kvepiantys vištienos kotletai su jaunomis bulvytėmis

2026-05-20
Nemunas. Gražvydo Jovaišos nuotr.

Nemunui prabylant – Kaunas kviečia kelionėn!

2026-05-20

Kaunas apdovanojo „Rubininio“ choro komandą

2026-05-20

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos