Lietuviai yra ta tauta, kuri galėtų net ir paskutinius savo pinigus atiduoti vardan to, kad gyventų savo svajonių namuose. Daugeliui norisi jaukumo, žinoma, šilumos, taip pat svarbu, kad namas nebūtų reiklus, tarnautų daug metų, tačiau jam nereikėtų skirti labai daug dėmesio.
Suderinti visus šiuos poreikius yra įmanoma, tik dažniausiai reikia nemažai patirties, kuri ateina su praktika. Ne veltui dažnas tautietis samdo interjero dizainerius, kurie padeda sutaupyti daug laiko bei iki mažiausių smulkmenų įgyvendinti tam tikrą būsto šeimininko svajonę.
Užsisakyti namo projektą – tai pirmiausia yra išvengti klaidų, kurių pertvarkymas dažniausiai kainuoja brangiau ir trunka ilgiau nei darbų atlikimas teisingai iš karto. O kokias klaidas dažniausiai daro lietuviai bandydami patys projektuoti savo būstus – aptarsime straipsnyje.
Netinkamo dydžio meno kūriniai
Klasikinio stiliaus interjeras dažniausiai neatsiejamas nuo paveikslų, kurie tampa svarbiausiais akcentais puošiančias erdves. Blogai tai, kad dažnas tautietis renkasi labai didelių matmenų paveikslus, kadangi galvoja, kad taip sukurs didesnį prabangos, elegancijos įspūdį.
Kadangi šiuo metu dažnai perkami namai bei butai yra mažesnio ploto nei prieš gerus 10-20 metų, žinoma, kad reikia ir mažesnių matmenų meno kūrinių, kad jie atrodytų proporcingai tam tikrose erdvėse. Prabangą kuria ne akcentų matmenys, dydis, tačiau kokybė ir tai – kas juose vaizduojama, kaip perteikiama.
Dar viena gana dažnai daroma klaida yra susijusi su netinkamu baldų skaičiumi. Apskritai, kai patalpa yra tuščia – reikia rašytis, kokių daiktų reikia, bandyti juos projektuoti, matuoti erdves ir žiūrėti, kad baldų nebūtų nei per daug, nei per mažai. Juk vienu atveju galima jausti per didelį slogumo jausmą, kai tuo tarpu kitu atveju kambariai bus tarsi salės, tušti ir be jokių emocijų.
Apšvietimo sprendimų atidėjimas į interjero dekoravimo pabaigą
Apšvietimo sprendimai yra vieni svarbiausių darbų, kuriuos reikia atlikti dar namų projektavimo metu. Būtent, namų projektavimo, o ne tuomet, kai jau užsiimama dizaino formavimo darbais. Žinoma, pastatyti stilingą toršerą arba stalinę lempą, komponuoti ją interjere galima ir tuomet, kai sienos jau nudažytos ir plintusai sudėti, tačiau kalbant apie pakabinamas apšvietimo sistemas – jas reikia apgalvoti iškart, dar dedant pačius pirmus, svarbiausius būsto komponentus.
Svarbu ne tik spalvos, tačiau ir tekstūra
Daugelis kurdamas namų interjerą prioritetą skiria spalvoms, tai yra, mano, kad jeigu bus išlaikoma spalvinė gama, harmonija, tai namai atrodys puikiai. Tai nėra visiškai tiesa. Žinoma, spalvų derėjimas yra labai svarbus. Tačiau lygiai taip pat svarbios ir tekstūros, kurios yra derinamos toje pačioje patalpoje. Jeigu nuspręsite, kad kambaryje dominuos baldai, kurie yra pagaminti iš medžio – tik tokius rinktis ir siūlome. Neskoninga, kai vieni – mediniai, kiti – iš plokščių, o treti – plastikiniai.
Galiausiai, bandantys sutaupyti kartais tai daro derindami interjere pigius, net kičiškus dekoro akcentus. Plastikinės gėlės, kad ir kaip vizualiai jos patraukliai atrodo, kaip ir plastikiniai indai – atgyvena, kuri siejasi su prastu skoniu.
Jeigu norite sutaupyti daug laiko ir iškart džiaugtis namais, kurie funkcionalūs, gražūs ir kokybiški – tuomet verta iš karto kreiptis į specialistus, kurie atlieka interjero formavimo darbus. Plačiau apie paslaugas galite skaityti architektugildija.lt/interjero-dizainas.