Jordi Bertomeu kadencija Eurolygoje baigėsi, tačiau katalonų vadovas dar kartą išstojo interviu „SergioBasket vlogs“ kanalui.
Buvęs Eurolygos krepšinio turnyro vadovas kalbėjo apie tai, kad ankstesniais metais Eurolygos komandoms buvo sunkiau leisti savo žaidėjams žaisti FIBA languose.
„Dėl FIBA langų buvome viską aptarę, – sakė Bertomeu ir paaiškino, kaip visi klubai ankščiau atsisakė leisti savo žaidėjams prisijungti prie FIBA atrankos turnyrų. – Mes apie tai kalbėjome ir įtikinau komandas, kad Eurolygos padėtis negali skirtis nuo NBA.
Mūsų komandos nebuvo antrarūšės, todėl savininkams turėtų būti suteikta tokia pati pagarba, kokią gauna NBA komandų savininkai. Jie neturėtų jaustis taip, lyg jų žaidėjai žaidžia antrarūšėje lygoje. Taigi, priėmėme sprendimą ir niekas nedvejojo, niekas neprašė, kad būtų perkeltas rungtynių tvarkaraštis. Tai, ką patyrėme praėjusią savaitę, nebuvo nutikę nuo 2017 m.
Eurolygoje yra puikus personalas ir puiki galimybė augti kartu su komandomis. Tačiau reikia turėti tikslą, bendrą liniją. Žinojome, ko norime, turėjome planą. Buvo daromos klaidos, kurias žinojo visi.“, – sakė jis.
Bertomeu tai, kas įvyko FIBA lapkričio languose, pavadino netvarka.
„Tai rodo daug painiavos. Dabar kyla toks klausimas: ar komandos leis savo žaidėjus į nacionalines komandas? Vienos tai leidžia, o kitos ne. Tai neturi prasmės, nes kalbame apie lygos tikslus ir bendrus interesus, kurie turi veikti kaip visuma“, – sakė buvęs Eurolygos vadovas.
Be FIBA ir Eurolygos nesutarimų, Bertomeu taip pat atkreipė dėmesį į tai, ką jis laiko Europos krepšinio iškrypimu – tai, kad ribotus išteklius turintys klubai dažnai yra tie, kurie prieštarauja finansinio sąžiningumo įgyvendinimui.
„Didžiausius (finansinius) nuostolius patyrę klubai yra aštuoni. Kiti dešimt klubų didelių nuostolių neturi.
Pagrindinis klubų prioritetas yra užsidirbti pinigų. Kadangi ištekliai nepadengia išlaidų, yra du sprendimai. Vienas – skųstis, kad lyga neduoda pakankamai pinigų. Antras sprendimas būtų savininkams imti pinigus iš savo kišenės.
Lyga jums duoda tik tuos pinigus, kuriuos generuoja. Tai, kad žaidėjui išleidžiate 10 milijonų eurų, nereiškia, kad lyga verta 10 milijonų. Tai du visiškai skirtingi parametrai. Tai pirmasis iškrypimas.
Antra – kai lyga siūlo ekonominio tvarumo modelius (tai vadinama „Financial Fair Play“), savininkai, kurie kiša daugiausiai pinigų į savo klubus yra tie, kuriems tos taisyklės nepatinka, nors jie yra didžiausios naudos gavėjai.
Kodėl? Nes jūs sakote jiems, kad jie negali išleisti tų pinigų ir kad jie galbūt turės šiek tiek pelno. Tie, kurie deda pinigus, yra tie patys, kurie skundžiasi, kai įvedate taisykles, kurios gali sukurti pusiausvyrą turnyre“, – apibendrino Bertomeu.
basketnews.lt