Žaliakalnio funikulierius – vienas iš dviejų Kauno keltuvų, jis yra pirmasis mieste ir Lietuvoje, be to yra vienas seniausių veikiančių keltuvų Europoje. Jis veikia nuo 1931 m. Veikia jis ir šiandien, ir ne tik kaip dvi miesto dalis jungianti transporto priemonė, bet ir miesto svečius bei turistus traukiantis lankytinas objektas. Tiesa, turistai nevisuomet turi galimybę išbandyti šį turistinį maršrutą. Tačiau apie viską iš eilės.
Dar 1996 m. jis kultūros vertybe, turinčia istorinę technologinę ir architektūrinę vertę. O 2003 m. Vyriausybės nutarimu paskelbtas kultūros paminklu. Tai unikali Kauno autentikos dalis. Tai tam tikras laikinosios sostinės vaizdoženklis. Ir savaime suprantama, turistų lankomas objektas.
Tiesa, pastaraisiais metais funikulierius nemažai stovėjo. Spyna prie keltuvų beveik metus kabojo po funikulieriaus avarijos 2018 metais, kai buvo sužaloti į ekskursiją atvykę moksleiviai. Po ilgokai trukusių remonto darbų jis atnaujino veiklą, bet vėliau vėl sustojo – keltuvas neveikė visos Covid pandemijos metu. Dabar jis vėl kelia ir keleivius, ir miesto svečius. Taigi, jei mūsų miestą lankantiems savo bičiuliams darysite ekskursiją po Kauną – nepamirškite šios unikalios vietos.
Tačiau turėkite omenyje, kad Žaliakalnio funikulieriaus darbo laikas, kaip turistiniam objektui, yra ganėtinai specifinis – jis veikia tik darbo dienomis, darbo laiku, nuo 18 iki 17 valandos. Švenčių dienomis funikulietrius nedirba. Nors, išeigininėmis dienomis mūsų miestas sulaukia daugiausiai svečių, savaitgaliais į pasivaikščiojimus istoriniais miesto kvartalais leidžiasi ir nemažai kauniečių.
Tikėtina, kad funikulierių eksploatuojančiai bendrovei dirbti savaitgaliais neapsimoka. Bet kur socialinė misija? Nes tai ne tik transporto priemonė, tai traukos objektas. O ką manote jūs, ar turėtų šis mūsų miesto simbolis veikti savaitgaliais?