Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Po įnirtingos dviejų dienų kovos paaiškėjo „Press Rally 2024“ nugalėtojai

  • 2024-06-05
  • Almantas Karčiauskas
  • Automobiliai, Naujienos, Redakcija, Sportas, Žiniasklaida

Po dvi dienas trukusių įnirtingų kovų „Press Rally“ greičio ruožuose, kurie driekėsi per visą Lietuvą, paaiškėjo šių metų greičiausieji. Žurnalistų ralio dalyviai šiemet varžybas pabaigė išskirtinai – finišavo Palangos miesto šventėje, pačioje miesto širdyje – Basanavičiaus gatvėje.

Dvi dienos karščio ir finalinis lietus

Širvintose penktadienio ryte startavę dalyviai iki finišo iš viso turėjo įveikti 20 greičio ruožų ir apie 450 kilometrų. Kone abi dienas dalyviai autodromuose, kartodromuose ir tiesiog miestų gatvėse suformuotose trasose lėkė svilinant vasariškam karščiui, kurį tik paskutiniuose greičio ruožuose nuplovė prapliupęs lietus.

Tokios permainos likus paskutiniams kilometrams iki finišo ne vienam sumaišė kortas ir privertė šiek tiek atleisti akceleratorių. Tiesa, kaip ir įprasta automobilių sporto varžybose, dalyviai neapsiėjo be gedimų, o kai kurie, dėl techninių kliūčių, buvo netgi priversti sudėti ginklus paskutiniuose greičio ruožuose.

Kaip dažnai kartoja patys sportininkai – nėra laimėtojų be pralaimėtojų, o šiemet tarp dalyvių virė įnirtinga kovą, todėl norėdami išlaikyti savo pozicijas vairuotojai ir šturmanai turėjo kaip reikiant pasistengti.

Dar ketvirtadienį paaiškėjo, kad greičiausias „Press Rally“ startuojantis automobilis priklauso Martyno Utkino ir Raimond Stefanovič ekipažui, kurie 100 metrų sprinto rungtį, skirtą Širvintų merės taurei laimėti, su „Audi RS5“ įveikė greičiausiai.

Nugalėtojai sprendėsi iki paskutinės sekundės

Po dvi dienas trukusių pagrindinių varžytuvių greičio ruožuose „Press“ įskaitos galingiausių automobilių klasėje greičiausiais buvo pripažinti Renaldas Gabartas ir Vincas Gerdžiūnas su „Audi RS3“, o „Sport“ – Vytas Bilinskas ir Vytis Šliažas su „Porsche 911“.

R. Gabartas teigė, kad išlaikyti lyderio poziciją buvo gana sudėtinga, mat dauguma startuojančių šiose varžybose geba važiuoti greitai ir tiksliai, o taip pat yra apsiginklavę ir konkurencinga technika.

„Buvo labai gera ir įdomi kova. Buvo sunku, bet dievai mus mylėjo. Klaidų nepadarėme, išskyrus tai, kad pramušėme padangą. Tačiau čia mus išgelbėjo komandos draugas Vytautas Švedas, kuris mums atidavė savo automobilio ratą, nes mes atsarginio neturėjome, ir taip pasiaukodamas dėl mūsų pats pasitraukė iš varžybų“, – po pergalės galingiausių „Press“ automobilių įskaitoje apie netikėtumus trasoje pasakojo R. Gabartas.

V. Bilinskas taip pat džiaugėsi, kad žurnalistų ralis buvo įdomus ir konkurencingas, o dėl to ekipažai nė akimirkai negalėjo atsipalaiduoti. Sportininkas prisipažino, kad tirpstant kilometrams iki finišo, kilo netgi nerimas, kad pasirodymo nesugadintų netikėta klaida.

„Ralis buvo labai geras, man labai patiko, kad buvo didžiulė konkurencija, nes antrą dieną po ketvirtojo kartodromo turėjome vos vienos sekundės persvarą prieš artimiausią konkurentą kovojant dėl pirmos vietos. Tai buvo įtempta kova, todėl pabaigoje buvo baisu neperspausti ir nepadaryti klaidų. Tik priešpaskutiniame greičio ruože padarėme vieną klaidą, kai prireikė įjungti atbulinę pavarą ir apvažiuoti vieną kūgelį. Tuomet praradome šiek tiek laiko, tačiau geriau prarasti kelias sekundes, bet įvykdyti trasą“, – įspūdžiais dalijosi V. Bilinskas.

Jam antrino ir šturmanas V. Šliažas, kuris taip pat pabrėžė, kad svarbiu dedamuoju siekiant pergalės tapo tikslus komandinis darbas.

„Saugumas ir greitis buvo suderintas iki paskutinio greičio ruožo ir paskutinio kūgelio. Jei pradžioje galvojom, kad bus dar du greičio ruožai Mickuose, kuriuos įveiksime lengviau, tai paaiškėjo, jog reikėjo iki paskutinio kūgelio išlaikyti tempą, kad įgytume persvarą. Bet ralis tuo ir įdomus. Anksčiau mes važiavome atskirai ir matydavome, kad kažko pritrūksta, o antrus metus važiuojam dviese, kaip komanda, ir pasiekiame gerų rezultatų. Tad šis ralis tikrai yra tik apie komandą“, – sakė V. Šliažas.

Žurnalistų įskaitos nugalėtojai

Praėjusį savaitgalį prazvimbė jau 29-asis „Press Rally“, kuris originaliai buvo sukurtas „Žurnalistų ralio“ vardu, todėl nenuostabu, kad organizatoriai visus šiuos metus išlaiko ir tik žurnalistams dedikuotą įskaitą, kurioje žiniasklaidos atstovai suskirstomi į atskiras klases, atsižvelgiant į pasirinktų automobilių galią.

„Press iki 2000“ įskaitoje pergalę iškovojo Tomas Markelevičius ir Tadas Martinaitis su „Mitsubishi Colt“. Tai jau ne pirmoji šio ekipažo pergalė, o penkioliktąjį kartą žurnalistų ralyje startavęs T. Markelevičius teigė, kad jau nebepamena metų, kada iš šių varžybų būtų grįžęs be taurės rankose.

Šioje klasėje antrą greičiausią rezultatą pademonstravo Egidijus Babelis ir Saulius Masonas su „Dacia Sandero“, trečią vietą užėmė Mindaugas Grinius ir Marius Samuolis su „Toyota C-HR“.

„Press iki 3000“ klasėje greičiausias buvo rašytojo ir automobilių salono „Tokvila“ direktoriaus – Kristijono Kaikario ir Gintauto Ignoto – ekipažas su „Toyota GR Yaris“. Antroje vietoje liko Dainius Leonavičius ir Adomas Šablevičius taip pat su „Toyota GR Yaris“, o treti – Antanas Akučka ir Akvilė Akučkaitė-Paulauskė su „Subaru BRZ“.

„Press virš 4000“ klasėje pergalę pelnė kiekvienais metais nuo pat „Press Rally“ pradžios šiose varžybose lenktyniaujantis Renaldas Gabartas su šturmanu Vincu Gerdžiūnu. Ekipažas šiemet buvo apsiginklavęs „Audi RS3“ automobiliu.

Antroje šios klasės vietoje liko Manto Kerevičiaus ir Eigilės Juodytės duetas su „Renault Megane RS Cup“. Trečią vietą užėmė su „Lexus ISF“ automobiliu lėkęs fotografas Gediminas Žilinskas su širdies drauge Beatriče Brusokaite.

Nuo mėgėjų iki profesionalų

Kasmet žurnalistų ralyje startuoja ir gausus būrys automobilių sporto mėgėjų bei puikiai šalyje pažįstamų profesionalų, kurie varžosi „Sport“ įskaitoje. Čia jie taip pat suskirstomi į atskiras klases pagal sportinių automobilių variklių darbinį tūrį.

Klasėje „Sport iki 2000“ greičiausi buvo Aurimas Kučinskas ir Donatas Šarkauskas su „Honda Civic“. Antroje vietoje liko taip pat su „Honda Civic“ lėkęs Algirdo Griciaus ir Gyčio Vaitkaus duetas. O trečiąją vietą iškovojo Žygintas Kisielius ir Gintarė Kiselienė su „Toyota MR2“.

„Sport iki 3000“ klasėje vos keliolikos sekundžių persvara varžovus pralenkė Andrius Sinkevičius ir Edvinas Šakalys su BMW 130, antrą vietą užėmė Tomas Kuprys ir Giedrė Kuprienė su „Opel Corsa OPC“. Treti šioje įskaitoje liko Karolis Daujotas ir Andrius Gasparavičius su „BMW 325ti“

„Sport iki 4000“ klasėje pergalę iškovojo Laurynas Gončauskas ir Pijus Jonas Matulionis su „Volkswagen Golf R“. Antrą vietą užėmė Mantas Bytautas ir Mindaugas Kaminskas su „Cupra Formentor VZ“, o trečioje vietoje liko Kęstutis Taškūnas ir Dainius Kulionis su „Mercedes-Benz A-Class AMG“.

Galingiausiųjų „Sport virš 4000“ klasėje sau lygių nepaliko „Porsche“ automobilių „Google“ pramintas Vytas Bilinskas su šturmanu Vyčiu Šliažu, kurie varžėsi su „Porsche 911“ automobiliu. Antroje vietoje liko Martynas Kavaliauskas ir Vasarė Stakutytė su „Cupra Formentor VZ5“, o treti – Paulius Valiukevičius ir tinklaraštininkas Paulius Mikolaitis su „BMW M3 Competition“.

Jau keletą metų „Press Rally“ įskaitas papildė ir dar viena skirta besivaržantiems elektromobiliais. Šiemet „Elektrinių iki 160 kW“ klasėje pirmąją vietą iškovojo Rimantas Zapalskis ir Vilija Zapalskienė su „Tesla Model 3“. Antroje vietoje liko Tomas Gluoksnis ir Tomas Riūka su „Cupra Born“, o trečią vietą užėmė Linas Butkus ir Mindaugas Plukys su „Renault Scenic e-tech“.

„Elektrinių virš 240 kW“ klasėje greičiausias buvo Donato Kundroto ir Juozo Kaminsko duetas su „Tesla Model 3 Performance“. Antrą vietą iškovojo Gintenis Dauparas ir Gita Baublienė su „Renault Megane“, o trečioje vietoje liko estų ekipažas – Henri Daum ir Ergo Daum su „Nissan Ariya“.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Kauno rajonas nutraukia šildymą

Seimas nutars dėl Skvernelio teisinės neliečiamybės panaikinimo

Ar Rusija puls Lietuvą?

Zelenskis ir Meloni žada bendradarbiauti gynyboje ir dronuose

Jubiliejinis Kauno rajono kūdikis – Velykinė dovana šeimai

pinigiukai

Žmonės ima grynus pinigus

Skverneliui ir Starkevičiui gresia kalėjimas

Kaune nauja erdvė aktyviam laisvalaikiui

Ukrainos vėliava

Ukrainos pajėgos kovo mėnesį atgavo beveik 50 km² teritorijos

Šaltibarščiai su lašiša? O galima su silke?

Gyvenimas tarp karo ir taikos: kai Ukrainoje labiausiai reikia ne žodžių, o sprendimų

Pagaliau atsigaus Kauno stotis?

Kaunas dėl Kapčiamiesčio : miškams pavojaus nėra

KTU mokslininkė toliau vadovaus CERN Baltijos šalių grupei

Ką kam žada žvaigždės?

VDU Ugnės Karvelis gimnazija turi naują direktorę

Jungia lietuvius ir ukrainiečius per bendras patirtis

Kaune – strateginės reikšmės Lietuvai objektas

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Kauno rajone mirusio kūdikio

Kauno rajone automobilis kliudė ir mirtinai sužalojo dviratininkę

Tomas Čyvas ir Vitalijus Balkus

Kiek kainuoja diktatūra? (video)

Už dyzelį valdžia laikinai plėš mažiau

„Vaikų Velykėlės“ Kaune kvietė pažinti šventinį Velykų laikotarpį

Metalo ir medienos įmonės ieško darbuotojų

Nusikaltimai ir nelaimės

Atvykėliams iš Rusijos ir Baltarusijos – jokių išmokų

Prokurorai nori naikinti Skvernelio neliačiamybę

Kam ką žada žvaigždės?

Teismui perduota Kaune apšaudytų troleibusų byla

VDU Botanikos sodo gyventojai

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone balandžio 13-19 dienomis

Siūloma įpareigoti degalines įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles

Kad hidraulika veiktų

KTU mokslininkai sukūrė DI modelį lygumų upių būklei vertinti

Apklausa Vokietijoje: elgesys viešumoje šiurkštesnis

Diplominių darbų už pinigus rašytojams gresia bėdos

Investicijos į atsinaujinančią energetiką atsiperka

Kauno rajone tradicinis veteranų slalomas

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno policija informuoja

Ukraina ir Rusija apkaltino viena kitą pažeidus paliaubas

„Mes matėme Viešpatį!“ (Jn 20, 25) Atvelykio sekmadienis

Vengrija

Orbano era baigėsi

Šiauliai „patvarkė” Vilnių (Video)

Vengrijoje rinkimai – išliks Orbanas?

Švedija sulaikė iš Rusijos plaukusį laivą

Prie kontrabandinių cigarečių rastas lavonas dar neatpažintas

Rusija nori kariauti ir žudyti

Prezidentas sveikina šv. Velykų proga

Lietuvos geležinkeliai toliau skaitmeninasi

Premjerė pasveikino stačiatikius ir sentikius Velykų proga

Rusija agresijos per Velykas nenutraukė

KTU parodoje – studento sugrįžimas į tėvo gimtinę 

„Vaikų Velykėlės”

Vilniuje rengiamas „Gyvybės žygis“ Holokausto aukoms atminti

Suomijoje rastas sudužęs dronas ir nesprogusi kovinė galvutė

Kaunas ieško talentų

STT įžvelgė privačių įmonių protegavimą ministerijose

Harris svarsto dalyvauti JAV prezidento rinkimuose

Iranas derasi Pakistane?

Santakos tilto statyba artėja finišo link

Baku viešinti Premjerė mato plačias galimybes

„Žalgiris” laimėjo Belgrade (papildyta)

Apdovanoti iš misijos Kosove grįžę Lietuvos kariai

Šiaurės šalių dienos Kaune

Policija praneša

Kauno rajono seniūnijų projektų rezultatai

KTU mokslininkės apie visuomenės atsparumą

Vaikams norima atimti socialinius tinklus

Tomas Čyvas

Atsiduoti Vėsaitei bus galima, o susimokėti ne

Išteisintas Isoda: dalis čekių galėjo pasiklysti

Ką kam žada žvaigždės?

Raudondvaryje prisistatė futbolo akademijos moterų komanda

Kauno atranka į 2026 metų Tarptautinį skulptūros simpoziumą

Skvernelis turėtų atsisakyti teisinės neliečiamybės?

Kainos: Trumpas ir ajatolos, žalieji ir raudonieji (Video)

Šilainių plento remontas

Kviečia į veteranų slalomą

Seimas toliau svarsto siūlymą laikinai sumažinti akcizą dyzelinui

Ką kam žada žvaigždės?

FC „Hegelmann“ žvilgsnis į Afriką

ES pasveikino Trumpo ir ajatolų paliaubas

Kaune po žiemos bunda lauko gertuvės

Ministras: ,,Lietuva žengia link skaitmeninio radijo“

TS-LKD: turime tapti rusiškai meškai sunkiai įveikiamu ežiu

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone

A. Anušauskas: Ukraina plečia galimybes

„Rail Baltica“ pradeda Kauno mazgo dalies projektavimo darbus

Ką kam žada žvaigždės?

Rusija pavirtino 16 kamerūniečių žūtį kare prieš Ukrainą

Policija ieško Kaune dingusios moters

„RYTAS“ FIBA ČEMPIONŲ LYGOS FINALO KETVERTE

Tris kėlinius dominavęs „Žalgiris” sugriuvo ketvirtajame

Kaip stabdyti skrandžio ir žarnyno vėžį?

Didmiesčiuose auga kokaino ir kitų narkotikų vartojimas

Ką dėti ant kavos staliuko, kad atrodytų stilingai?

Slapti simptomai, kuriuos ignoruoja dauguma lietuvių: ką pastebi šeimos gydytoja?

Juodi maišytuvai – stiliaus viršūnė ar trumpalaikė mada?

Ką kam žada žvaigždės?

Stonio byla dėl galimo PVM grobstymo grąžinta prokuratūrai

„Šventinė” įvykių suvestinė

Kaune birželį vyks stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybos

Kauno rajonas nutraukia šildymą

2026-04-16

Seimas nutars dėl Skvernelio teisinės neliečiamybės panaikinimo

2026-04-16

Ar Rusija puls Lietuvą?

2026-04-16

Zelenskis ir Meloni žada bendradarbiauti gynyboje ir dronuose

2026-04-15

Jubiliejinis Kauno rajono kūdikis – Velykinė dovana šeimai

2026-04-15
pinigiukai

Žmonės ima grynus pinigus

2026-04-15

Skverneliui ir Starkevičiui gresia kalėjimas

2026-04-15

Kaune nauja erdvė aktyviam laisvalaikiui

2026-04-15
Ukrainos vėliava

Ukrainos pajėgos kovo mėnesį atgavo beveik 50 km² teritorijos

2026-04-15

Šaltibarščiai su lašiša? O galima su silke?

2026-04-15

Gyvenimas tarp karo ir taikos: kai Ukrainoje labiausiai reikia ne žodžių, o sprendimų

2026-04-15

Pagaliau atsigaus Kauno stotis?

2026-04-15

Kaunas dėl Kapčiamiesčio : miškams pavojaus nėra

2026-04-15

KTU mokslininkė toliau vadovaus CERN Baltijos šalių grupei

2026-04-15

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-15

VDU Ugnės Karvelis gimnazija turi naują direktorę

2026-04-14

Jungia lietuvius ir ukrainiečius per bendras patirtis

2026-04-14

Kaune – strateginės reikšmės Lietuvai objektas

2026-04-14

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Kauno rajone mirusio kūdikio

2026-04-14

Kauno rajone automobilis kliudė ir mirtinai sužalojo dviratininkę

2026-04-14
Tomas Čyvas ir Vitalijus Balkus

Kiek kainuoja diktatūra? (video)

2026-04-14

Už dyzelį valdžia laikinai plėš mažiau

2026-04-14

„Vaikų Velykėlės“ Kaune kvietė pažinti šventinį Velykų laikotarpį

2026-04-14

Metalo ir medienos įmonės ieško darbuotojų

2026-04-14

Nusikaltimai ir nelaimės

2026-04-14

Atvykėliams iš Rusijos ir Baltarusijos – jokių išmokų

2026-04-14

Prokurorai nori naikinti Skvernelio neliačiamybę

2026-04-14

Kam ką žada žvaigždės?

2026-04-14

Teismui perduota Kaune apšaudytų troleibusų byla

2026-04-13

VDU Botanikos sodo gyventojai

2026-04-13

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos