Sulaukėme liūdnos žinios. Eidamas 96-uosius metus, šią naktį mirė disidentas Antanas Terleckas. Tai portalui LRT.lt patvirtino A. Terlecko sūnus, vėliau ir kita žiniasklaida. Ta proga prisimintini legendinio kovotojo žygiai.
Kadangi sovietiniais laikais opozicionieriai negalėjo tikėtis jokios rimtos karjeros, A. Terlecko likimas kažkiek tipiškas. Jis tapo persekiojamu politiniu kaliniu. Su kalbininkais ir studentais lituanistais A. Terleckas važinėjo po Pietryčių Lietuvą, lietuvių gyventas Baltarusijos dalis, vežė ten lietuviškus leidinius ir vadovėlius.
Tokia A. Terlecko veikla: patriotizmas, nesitaikymas su sovietine okupacija ir ryžtingas būdas atkreipė į jį KGB dėmesį. 1957 m. pabaigoje, prieš pat Kūčias, jo bute buvo padaryta krata, o jis pats suimtas.
A. Terlecko kuruota tęstinė KGB byla buvo susieta su kelių kitų žmonių reikalais, garsiuoju Pabaltijiečių memorandumu ir kitais reiškiniais, įskaitant 1987 metų mitingą prie Adomo Mickevičaus paminklo, kurio metu buvo kalbama apie jie buvo kaltinami pogrindinės organizacijos sukūrimu. Byla buvo sukurpta, o LSSR aukščiausiasis teismas A. Terlecką nuteisė 4 metams lagerio. Prasidėjus Lietuvos atgimimui, A. Terleckas ir jo vadovaujama lyga oponavo LKP, o neretai ir Sąjūdžio politikai. A. Terleckas savo nuomonę aktyviai reiškė ir atkurtos nepriklausomos Lietuvos Respublikos laikais.
Jis, antai, dar prieš daug metų žadėjo įsiminti ir priminti pavardes visų veikėjų, kurie buvo siejami su korupciniu daugelio laikytu “LEO.LT’ projektu.
Už savo veiklą, kaip primena lrt.lt ir kiti šaltiniai, A. Terleckas ne kartą buvo apdovanotas: 1998 m. – 3-iojo laipsnio Vyčio Kryžiaus ordinu, 2000 m. liepos 1 d. – Lietuvos nepriklausomybės medaliu, 2004 m. vasario 6 d. – Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, 2009 m. – ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Karininko kryžiumi, 2013 m. – Laisvės premija, 2013 m. – Estijos Marijos žemės kryžiaus 3 klasės ordinu.