Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Statybinė technika grįžta į S. Dariaus ir S. Girėno stadioną

  • 2020-09-07
  • Kaunieciams.lt
  • Miestas

Vienos laukiamiausių statybų Kaune ir visoje šalyje po trumpos pauzės įgauna pagreitį. Naujai kylančiame S. Dariaus ir S. Girėno stadione įsibėgėja veiksmas: šią savaitę į teritoriją atvyko bendrovės „Autokausta“ technika. Netrukus kauniečiai taps dar didesnių pokyčių liudininkais: aplink tarptautinius standartus atitiksiantį stadioną iš esmės pasikeis visa plačiai aprėpianti Žaliakalnio erdvė.

Pagrindinis tarp didžiųjų projektų

„Neabejoju, kad Kaunas drauge su visa Lietuva nekantriai laukia tos dienos, kada rinksimės stebėti pirmųjų futbolo varžybų S. Dariaus ir S. Girėno stadione. Ji artėja. Po užtrukusios pauzės vėl įsibėgėja darbai – Kaunas turės tarptautinių standartų stadioną. Ir čia tik vienas iš projektų, kurie vis didesniu mastu vyksta mūsų mieste. Visa tai būtų sunkiai įmanoma be Vyriausybės paramos ir asmeniškai Premjero Sauliaus Skvernelio palaikymo. Tai yra garantas, kad svarbūs projektai mieste sėkmingai tęstųsi“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Jis pridūrė, kad naujovės laukia ir aplinkinių Žaliakalnio erdvių greta stadiono: iš pagrindų pasikeis visa Sporto gatvės aikštė, čia pat iškils jau projektuojamas lengvosios atletikos maniežas, šiuo metu tvarkomas vienas miesto simbolių – Ąžuolynas, pabaigos link artėja legendinės sporto halės rekonstrukcija. Ilgainiui savo eilės sulauks Dainų slėnis.

Apžvelgdamas mieste vykstančius didžiuosius projektus, V. Matijošaitis atkreipė dėmesį į baigiamą statyti naująją ledo areną greta „Girstučio“ sporto centro. Darbai startuoja ir Nemuno saloje, kur artimiausiu metu prasidės vandens sporto centro prie „Žalgirio“ arenos bei vienintelio šalyje mokslo muziejaus statybos.

Nemaža dalis darbų atlikta tiesiant naująjį tiltą į salą, taip pat diegiant infrastruktūrą Aleksoto inovacijų pramonės parko teritorijoje. Šilainių gyventojai pro langus mato ryškėjančią statybvietę Kuršių gatvėje, kur artimiausiomis dienomis bus pradėti kloti pamatai naujam vaikų darželiui.

Bendra investicijų vertė į Kaunui ir visai Lietuvai reikšmingus projektus šiuo metu siekia apie 121 mln. eurų.

Raudona kortelė „legionieriams“

Praėjusių metų pabaigoje S. Dariaus ir S. Girėno stadiono statybos patyrė neišvengiamą pauzę. Kauno savivaldybė nutraukė sutartį su Turkijos įmone „Kayi Construction“, kuri nesilaikė numatyto darbų grafiko, nesugebėjo užtikrinti sklandaus statybų tęstinumo.

„Kalbant futbolo terminais, tikėjomės, kad „legionieriai“ iš Turkijos pateisins mūsų komandos, tai yra viso Kauno lūkesčius bei padės siekti svarbaus rezultato. Deja, taip neįvyko. Teko iškelti geltonas, o galiausiai ir raudoną kortelę, kol priėjom iki „diskvalifikacijos“. Padarėme išvadas ir šiandien esame ramūs žinodami, jog vieną svarbiausių objektų Kaune stato būtent kauniečių įmonė – „Autokausta“. Tai savaime yra papildoma atsakomybė rangovams, kad visi darbai būtų atlikti nepriekaištingai ir laiku“, – sportinėmis sąvokomis apie netikėtas kliūtis kalbėjo V. Matijošaitis.

Ženkli dalis darbų jau padaryta: demontuoti susidėvėję elementai, gelžbetoninės tribūnos, apšvietimo stulpai, švieslentė. Jau iškilusios VIP tribūnos, pastatytas automobilių parkingas. Būtent ties šiais objektais rikiuojasi statybinė technika ir darbininkai, turėsiantys pratęsti, kas pradėta.

Baigiamas kruopštus ligšiolinių darbų vertinimas, skiriami atsakingi projekto vadovai, perskaičiuojami kaštai. Naujieji rangovai per rugsėjį planuoja susitvarkyti su smulkesniais paruošiamaisiais darbais, kad iškart pilnu pajėgumu imtųsi plika akimi matomų pokyčių.

„Šiuo metu taip pat vyksta baigiamieji projektavimo darbai: derinamos paskutinės subtilybės, dedami taškai architektūriniuose sprendimuose, diskutuojama dėl menkiausių statinio niuansų su subrangovais. Praėjusią savaitę buvo atlikti grunto laboratoriniai tyrimai tiksliai situacijai išsiaiškinti. Jų rezultatai turės reikšmės tolesnei darbų eigai. Spalį iš tolo pasimatys didesni pokyčiai“, – komentavo bendrovės „Autokausta“ direktorius Juozas Kriaučiūnas.

Dėmesys kiekvienai detalei

Savivaldybės atstovai į procesus žvelgia itin preciziškai. Už kiekvieną, net smulkiausią darbą reikalaujama detalių ataskaitų su tiksliai apskaičiuotais kaštais. Taip siekiama, kad Vyriausybės skirtas finansavimas ir miesto lėšos būtų panaudotos kuo skaidriau bei racionaliau.

Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus Viliaus Šiliausko teigimu, analogiška praktika taikoma ir kitose statybose: „Kiekviename grafike detaliai numatomos darbų apimtys – tiek laiko, tiek pinigų atžvilgiu. Palaikome nuolatinį ryšį su rangovu ir bendradarbiaujame kartu spręsdami kylančius klausimus, kad statybų darbai nesustotų ir vyktų maksimaliai sklandžiai. Neskubame daryti paprasčiausių sprendimų, kiekviena detalė čia yra svarbi, nes šie objektai Kaunui tarnaus ilgus metus.“

Dariaus ir S. Girėno stadione numatyta griauti senas konstrukcijas. Statybinis laužas bus gabenamas atokiau nuo miesto centro ir smulkinamas perdirbimui. Visa tai daroma siekiant išvengti papildomo triukšmo ir oro taršos tankiai apgyvendintose miesto teritorijose.

Baigus teritorijos valymą, bus liejami pamatai ir statomos naujos konstrukcijos. Dar šiemet planuojama ištiesti inžinerinius tinklus ir uždengti stogą, apsaugant nuo bereikalingų kritulių šaltuoju metų laiku.

Pasitelkia profesionalų pagalbą

„Džiugina, kad dabartiniai rangovai į projektą žiūri atsakingai, rinkdamiesi sau į pagalbą kiekvienos srities profesionalus: šildoma aikštės danga rūpinasi vieni, o modernius bėgimo takus ties kiti. Statant tokio lygio objektą, visi privalo daryti tai, ką išmano geriausiai. Pirmiausia visos smulkmenos projektuojamos ir derinamos su FIFA, UEFA, IAAF organizacijomis, tik tada pradedami realūs darbai“, – aiškino Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius

Per pastaruosius kelerius metus nuo momento, kai buvo parengtas pirmasis projekto variantas, keitėsi ne tik architektūrinė dalis, bet ir statybos darbų kaštai. Tam įtakos turėjo nauji tarptautinių sporto federacijų reikalavimai dėl keliamų aukštesnių standartų.

Keitėsi stadiono apšvietimo, varžybų filmavimo bei komentavimo patalpų normos, reikalavimai ekranų raiškai ir kitoms detalėms. Daugiau kaip 15 tūkst. vietų tribūnas turėsiančiame stadione be aukšto rango sporto varžybų vyks ir įvairūs pramoginiai renginiai. Tam reikėjo užtikrinti didesnę elektros tiekimo galią, apsispręsti dėl tvirtesnių dangų klojimo.

Po rekonstrukcijos stadionas taps modernia aukščiausius standartus atitinkančia sporto ir laisvalaikio erdve, kuri neabejotinai pasitarnaus nacionaliniu mastu.

Kauno miesto savivaldybės informacija

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Teismui perduota byla dėl neteisėto disponavimo cigaretėmis

Kauno rajone per gaisrą žuvo vyras

Paryžius siunčia karius į Grenlandiją

Apklausose pirmauja konservatoriai

Kremliaus intensyvina represijas prieš vietines tautas

Iranas naktį buvo uždaręs oro erdvę

Su prezidentu į Kapčiamiestį vyks ir trys ministrai

Kaune autobusas partrenkė pėsčiąją

Kaip pasirinkti tinkamiausią elektros variklį?

Geriausi ashwagandha papildai: nauda ir pasirinkimai jūsų sveikatai

Tomas Čyvas

Apie 1991-ųjų žygdarbių vagis

„Mums reikia daugiau „Chomičių“

Trampas smogė ekonominėmis sankcijomis su Iranu prekiaujančioms šalims

Rusijos ir Kinijos technologijos ir hibridinės operacijos

Teismas antrą kartą konstatavo: Gapšiui dar anksti į laisvę

Sinkevičius apie savivaldybių siekį pritraukti gyventojus: geriau būtų koncentruotis į gimstamumą

Olekas kreipėsi į Laisvės gynėjus: be jūsų drąsos laisvė nebūtų apginta

LSDP lyderis: nerimas dėl koalicijos su „Nemuno aušra“ ne slūgsta, o auga

„LOT Polish Airlines“ nebeskraidins iš Vilniaus į Londoną, didins skrydžių į Varšuvą skaičių

Žemaitaitis: mes irgi stipriai nukenčiame būdami koalicijoje su socialdemokratais

Izraelis ir JAV aptarė galimą karinį įsikišimą Irane

Viešajame diskurse dėl Kapčiamiesčio poligono pastebima rusiškų manipuliacijų

Butą remontavusi kaunietė po grindimis rado galimai žmogaus kaulų fragmentus

Intensyviausi Lietuvos keliai jau sutvarkyti, nepravažiuojamų kelių nėra

Masiulis toliau siekia išeiti į laisvę – skundžiasi teismui

„Šitas yra mano mylimasis Sūnus“ (Mt 3, 17), Kristaus Krikšto sekmadienis

„Žalgiris” sutriuškino svečius iš Serbijos

Ekspertas: sausio mėnesį vyraujantis šaltis gali lemti didesnes elektros kainas

Lietuvos šaulių sąjunga gaus didesnį finansavimą

Kapčiamiesčio poligonas pasitarnautų ir sienos stiprinimui

Psichikos sveikatos specialistų komanda susitiks su Kapčiamiesčio gyventojais

Lenkija ruošiasi ekstremaliam šalčiui

„Žalgiris” pralaimėjo trilerį Bolonijoje

Šiemet į privalomąją karo tarnybą planuojama pašaukti apie 5 tūkst. asmenų

Kasčiūnas apie pažeistus kabelius Baltijos jūroje: tokiu būdu tikrinama, kaip reaguoja NATO

Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Mindaugas Kuklierius. Galima saikingiau su „švogeriais”?

Eitvydas Bajarūnas. ES energetikos politika – Europa jungia tinklus ir interesus

NATO rytinio flango grėsmių ir iššūkių vertinimas

Kodėl katė ar šuo staiga tampa mieguistas ir silpnas?

Populiariausios klaidos darbo pokalbiuose ir kaip jų išvengti

Kodėl vis daugiau keliautojų renkasi motociklų nuomą?

Budrys: Grenlandija yra neatskiriama Danijos dalis

„Omniva“: dėl sudėtingų eismo sąlygų gali vėluoti siuntų pristatymas

Baltijos jūroje pažeistas Švedijos bendrovės „Arelion“ kabelis

Kodėl savarankiškai dirbantiems pasiskolinti sudėtingiau?

„Pradžioje buvo Žodis“ (Jn 1, 1 ) II sekmadienis po Kalėdų

Peiliu sužalotas pilietiškas panevėžietis išgyveno

Sinoptikai: šiaurės vakarų Lietuvoje susidarė kone storiausia sniego danga per 15 metų

Rubio: JAV dirbs su dabartiniais Venesuelos lyderiais, jei jie priims teisingą sprendimą

2025 m. krašto apsaugos biudžetas įvykdytas

Pernai išduota daugiau nei 56 tūkst. leidimų laikinai gyventi Lietuvoje

Lygtinai nepaleistas Gapšys parašė skundą

Rusija smerkia „ginkluotą agresiją“ prieš Venesuelą

JAV generalinė prokurorė: Madurui ir jo žmonai pateikti kaltinimai Niujorke

Lietuva, kaip ir ES, nepripažįsta Venesuelos valdžios legitimumo

Stanislovas Buškevičius: gyvybė nėra motinos nuosavybė

Lazdijų rajono miške pasieniečiai aptiko 100 dėžių baltarusiškų cigarečių

Prokuroras: tiek Kaune nužudytas vyras, tiek ir įtariamasis nusikaltimu buvo žinomi policijai

TOK neleis Rusijai grįžti į Žiemos olimpines žaidynes, net jei karas Ukrainoje baigsis

Tuskas palinkėjo europiečiams būti kaip Lenkija

Žiniasklaida: per avariją Kaune nukentėjo du žmonės

Nuo Naujųjų metų didėja pedagoginių darbuotojų ir bibliotekininkų atlyginimai

Maskvos regione po bepiločių orlaivių atakos fiksuoti dideli elektros tiekimo sutrikimai

Kaune pavogtas automobilis: nuostoliai siekia 33 tūkst. eurų

Stanislovas Buškevičius

Stanislovas Buškevičius. Osama buvo nukautas. Putinas – saugomas. Kodėl?

„Žalgiris” išvykoje užtikrintai nukovė Eurolygos lyderius (video)

Olekas: Seimo valdyba jau patvirtino 15 iš 17 LRT darbo grupės narių

Dauguma didžiųjų šalies miestų Naujuosius pasitiks be fejerverkų

Lietuvos krepšinio metai (video)

Palikime pavydą, neapykantą ir patyčias praeityje

Putinui taika nerūpi: toliau puola Ukrainą

Ispanija Lietuvoje dislokavo antidronines sistemas „Crow“

LRT

Nausėda: LRT klausimas nuo pat pradžių buvo labai politizuotas

Kas antras šalies gyventojas mano, kad šventiniai fejerverkai kelia pavojų

president.gov.ua nuotr.

Zelenskis melu pavadino Maskvos teiginį, kad Ukraina dronais puolė Putino rezidenciją

Nausėda su premjere bendrauja pakankamai lengvai

Dainius Žalimas apie Juliaus Sabatausko bylą

Kauno medikai gelbėja prie tilto rastą vyrą

KAM viceministras apie karinio konflikto tikimybę: kalbame apie galimą 3–5 metų perspektyvą

Tomas Čyvas

Kvailybė prisistato, žudydama prasmę

Moterų rinktinės renesansas ir pergalė prieš Europos čempiones (video)

Kauno LEZ šiemet pritraukė 6 projektus, veikiančių gamybos įmonių apyvarta siekė 1,2 mlrd. eurų

Rusijos pajėgos Ukrainoje per praėjusią parą neteko 1 200 karių

Dėl stipraus vėjo 7,4 tūkst. namų ūkių neturi elektros

LKL grandų dvikovoje – „Žalgirio” pergalė Vilniuje

Ruginienė: piratų pagrobtas Lietuvos pilietis yra išlaisvintas ir grįžta namo

Trumpas: JAV surengė ataką prieš „Islamo valstybę“ Nigerijoje

„Štai tavo Gelbėtojas ateina!“ (Iz 62, 11), Kristaus Gimimo šventė

Prezidentas su pirmąja ponia sveikina gyventojus su šv. Kalėdomis: linki susitelkimo ir bendrystės

Betliejuje vėl švenčiamos Kalėdos

Popiežius per Bernelių Mišias ragino siekti taikos

Kaune nuo sausio keisis viešojo transporto bilietų kainos ir važiavimo sąlygos

Pranašumą išbarstęs „Žalgiris” nusileido PAO (Video)

Ukraina gavo iš Lietuvos visą šiluminę elektrinę per ES civilinės saugos mechanizmą

Sinoptiko prognozė: Kūčių vakarą dangus bus debesuotas, per Kalėdas – šiek tiek sustiprės vėjas

Rusija žada visapusišką paramą Venesuelai priešiškų JAV veiksmų akivaizdoje

Čekijos šaudmenų iniciatyva Ukrainai bus peržiūrėta sausio 7 d.

Šventinėje LRT programoje – specialios laidos, koncertai ir filmai

Savivaldybių valdomų įmonių valdysenoje – daugiau spragų nei valstybės sektoriuje

Po politinių audrų parlamentarai užbaigs rudens Seimo sesiją

Sulaukęs 74 metų mirė britų atlikėjas Chrisas Rea, sukūręs dainą „Driving Home For Christmas“

Antradienį opozicija į Seimo tribūną kviečiasi Aleknavičienę: teirausis dėl siūlomų LRT iniciatyvų

Teismui perduota byla dėl neteisėto disponavimo cigaretėmis

2026-01-16

Kauno rajone per gaisrą žuvo vyras

2026-01-15

Paryžius siunčia karius į Grenlandiją

2026-01-15

Apklausose pirmauja konservatoriai

2026-01-15

Kremliaus intensyvina represijas prieš vietines tautas

2026-01-15

Iranas naktį buvo uždaręs oro erdvę

2026-01-15

Su prezidentu į Kapčiamiestį vyks ir trys ministrai

2026-01-15

Kaune autobusas partrenkė pėsčiąją

2026-01-15

Kaip pasirinkti tinkamiausią elektros variklį?

2026-01-15

Geriausi ashwagandha papildai: nauda ir pasirinkimai jūsų sveikatai

2026-01-15
Tomas Čyvas

Apie 1991-ųjų žygdarbių vagis

2026-01-14

„Mums reikia daugiau „Chomičių“

2026-01-14

Trampas smogė ekonominėmis sankcijomis su Iranu prekiaujančioms šalims

2026-01-13

Rusijos ir Kinijos technologijos ir hibridinės operacijos

2026-01-13

Teismas antrą kartą konstatavo: Gapšiui dar anksti į laisvę

2026-01-12

Sinkevičius apie savivaldybių siekį pritraukti gyventojus: geriau būtų koncentruotis į gimstamumą

2026-01-12

Olekas kreipėsi į Laisvės gynėjus: be jūsų drąsos laisvė nebūtų apginta

2026-01-12

LSDP lyderis: nerimas dėl koalicijos su „Nemuno aušra“ ne slūgsta, o auga

2026-01-12

„LOT Polish Airlines“ nebeskraidins iš Vilniaus į Londoną, didins skrydžių į Varšuvą skaičių

2026-01-12

Žemaitaitis: mes irgi stipriai nukenčiame būdami koalicijoje su socialdemokratais

2026-01-12

Izraelis ir JAV aptarė galimą karinį įsikišimą Irane

2026-01-11

Viešajame diskurse dėl Kapčiamiesčio poligono pastebima rusiškų manipuliacijų

2026-01-11

Butą remontavusi kaunietė po grindimis rado galimai žmogaus kaulų fragmentus

2026-01-11

Intensyviausi Lietuvos keliai jau sutvarkyti, nepravažiuojamų kelių nėra

2026-01-11

Masiulis toliau siekia išeiti į laisvę – skundžiasi teismui

2026-01-11

„Šitas yra mano mylimasis Sūnus“ (Mt 3, 17), Kristaus Krikšto sekmadienis

2026-01-11

„Žalgiris” sutriuškino svečius iš Serbijos

2026-01-10

Ekspertas: sausio mėnesį vyraujantis šaltis gali lemti didesnes elektros kainas

2026-01-08

Lietuvos šaulių sąjunga gaus didesnį finansavimą

2026-01-08

Kapčiamiesčio poligonas pasitarnautų ir sienos stiprinimui

2026-01-08

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos