Dažnos moters odos priežiūros rutinoje metų laikai neegzistuoja – naudojamos tos pačios priemonės, išskyrus kremą nuo saulės. Tačiau vasara – tai tikras iššūkis mūsų odai, nes karštuoju sezonu ji lengviau dehidratuoja, riebaluojasi, gausiau prakaituoja, susiduria su didesniu aplinkos užterštumu. Visi šie veiksniai stipriai paveikia mūsų odos būklę bei išvaizdą, todėl amerikiečių kosmetikos „Artistry“ specialistas Andrzej Sawicki dalinasi patarimais, kaip išvengti klaidų savo odos priežiūros rutinoje.
Klaida nr. 1 – naudojamos tos pačios priemonės tiek žiemą, tiek vasarą
Keičiantis metų laikams mūsų oda taip pat keičiasi: ji prisitaiko prie oro sąlygų, pasikeitusio ritmo ir rėžimo,net odos tipas gali šiek tiek pakisti. Turime stebėti savo odą: žiemą ji būna sausesnė, papilkėjusi, dėl vitamino D trūkumo, o vasarą – atvirkščiai, odoje gali atsirasti pigmentinių dėmių.
„Labai svarbu suprasti, jog šaltojo ir šiltojo sezono kosmetinių turinysturi skirtis, mes negalime naudoti daugelio tų pačių veido priežiūros ir makiažo priemonių ištisus metus. Karštu oru mūsų odos riebalinių liaukų darbas yra kelis kartus intensyvesnis, mikroorganizmai veido odoje dauginasi daug greičiau, poros užsikemša, o tai puiki terpė įvairių rūšių spuogams, inkštirams ir uždegimų formavimuisi. Dėl šios priežasties tiek odos priežiūros, tiek makiažo priemones reikia rinktis atitinkamai“, –teigia „Artistry“ odos priežiūros ir makiažo ekspertas.
Vasaros metu oda yra stipriai dirginama saulės, kuri jautrina odą, todėl jei žiemą buvote pratusi naudoti daugiau šveičiančiųpriemonių, vasarą jų turėtumėte privengti ir rinktis atsakingai.
„Oda sudirgsta nuo saulės, didelio karščio, sūraus jūros ar vandenyno vandens, todėl nevertėtų jos dar labiau dirginti grubiais šveitikliais ar sausinti molio kaukėmis – geriau rinkitės žolelių pagrindo priežiūros priemones, naudokite tik itin švelnius šveitiklius. Jeigu žiemą rinkotės kosmetiką, kurioje gausu tokių maitinamųjų ingredientų kaipsimondsijų ar alyvuogių aliejus, tai vasarą jas turėtų pakeisti priemonės su glikolio ar salicilio rūgštimi“,– pasakojo A. Sawicki.
Jei saulė kepina, didelė rizika, kad jūsų odą paveiks laisvieji radikalai, dėl ko prasideda odos senėjimo procesas. Todėl vasarą ypač aktualu atkreipti dėmesį į priemones su vitaminu C (tinka tiek maisto pavidalu, tiek naudojant serumą su šiuo vitaminu). Jis padeda neutralizuoti laisvuosius radikalus ir lėtina senėjimo procesą.
Klaida nr. 2 – netinkamai paruošta oda
Ne veltui sakoma, jei namo pamatai nelygūs, kad ir kokį gražų namą statysi – jis vis tiek bus kreivas. Lygiai taip pat ir su makiažu: nesvarbu, kokius puikius įgūdžius turi ar kokias priemones naudoji, jeigu veido oda paruošta netinkamai–makiažas neatrodys taip gerai, kaip galėtų. Todėl vienas svarbiausių dalykų –odos valymas ir tinkamas drėkinimas, kuris ypač svarbus vasaros metu. Tada aplinkoje ypač daug dulkių ir kietųjų dalelių, todėl kruopštus odos valymas – būtinas.
„Vasarą veido oda pati kovoja su daug aplinkos dirgiklių, todėl darosi storesnė, šiurkštesnė, suaktyvėja jos riebalinių liaukų veikla. Gali atrodyti, jog oda tapo riebi. Nors iš tiesų, tai gali būti dehidratacijos požymis. Todėl pirmas svarbus tinkamos odos priežiūros žingsnis –valymas ir PH balanso atstatymas“, – teigia A. Sawicki.
Specialistas siūlo rinktis neutralias odos valymo priemones, taip pat nepamirštant veido tonikų, kurie sureguliuoja odos PH, atstato drėgmę ir net šiek tiek dezinfekuoja.
„Antras svarbus žingsnis – drėkinimas. Kai vasarą veido oda pradeda riebaluotis, moterys puola ją sausinti, tačiau iš tiesų tai daryti reikėtų labai atsargiai. Dažnai riebi oda reiškia, jog joje per mažai drėgmės. Vasarą oda linkusi į dehidrataciją, jai trūksta vandens, todėl išskirdama daugiau nei įprasta riebalų, ji bando apsisaugoti. Geriausias būdas greitai ir efektyviai sudrėkinti odą – serumai. Jų koncentracija yra kelis kartus stipresnė nei veido kremų, todėl efektas matomas greičiau. Tačiau svarbu pasirinkti tokį, kuris tiktų jūsų odos tipui. Į tai atsižvelgdami sukūrėme „Artistry Signature Select“ serumų rinkinį, kuris yra specialiai subalansuotas labai skirtingų tipų odai. Karštuoju metu siūlyčiau atkreipti dėmesį į drėkinimą ir skaistinimą bei pigmentacijos mažinimą – tai pagrindinės problemos, kurios kyla vasaros metu“, – teigė specialistas.
Klaida nr. 3 – naudojami per tamsūs ir nenatūralūs tonai
Vasarą norisi odai leisti kvėpuoti ir jos neapsunkinti. Todėl reikėtų vengti sunkaus makiažo, matinių, stipraus padengimo pudrų.
„Pastebiu, jog kartais yra pamirštama dieninio makiažo sąvoka. Dieninio makiažo esmė – natūralumas ir lengvumas. Todėl vasaros sezonu ne vieta pernelyg ryškioms spalvoms, kontūravimui ar kaukės efektui.Vasariškodieninio makiažo pagrindas –BB ir CC kremai. Jie tobulai tinka, nes labai plonu ir lengvu sluoksniu padengia veido odą. Ji atrodo itin natūraliai, tarsi būtumėte be makiažo, kaip vasarą ir turėtų būti“, – teigė A. Sawicki.
Vyrauja nuomonė, jog BB ir CC kremai mažai skiriasi, tačiau iš tikrųjų tai yra labai skirtingos priemonės, kurias reikia rinktis atsižvelgiant į savo odos būklę bei poreikius.
„BB kremas padeda išlyginti odos toną, spalvą ir suteikia jai matiškumo, aksomiškumo. Todėl jis puikiai tinka riebesnę veido odą turinčioms moterims, kurių oda dienos bėgyje greitai pradeda blizgėti ir riebaluotis. Taip pat toms, kurios turi pigmentinių dėmių, mat šis kremas puikiai padengia ir suvienodina odos toną. CC kremas yra labiau skirtas stipresniam maskavimui, kai norisi paslėpti strazdanas, spuogelius, randelius ar kapiliarus. CC kremas lengvesnis, padengus ant odos jis labiau primena birios pudros tekstūrą, o BB labiau primena klasikinį makiažo pagrindą“, –teigė specialistas.
Galiausiai, norint turėti gražią, sveiką ir jaunai atrodančią odą – reikia pasirūpinti tinkama UV apsauga. Todėl svarbu ne tik saugotis nuo žalingų saulės spindulių paplūdimyje, bet ir išėjus į lauką ar keliaujant į darbą.
„Šiltuoju sezonu reikėtų naudoti priemones su kaip įmanoma didesne apsauga nuo saulės. Pavyzdžiui, BB kremą, kuris turi net 35 SPF, o toms, kurioms reikia dar didesnės apsaugos, galima rinktis CC kremą su 50 SPF, kuris ne tik apsaugo odą nuo žalingų UV spindulių, bet ir nuo pigmentacijos“, – teigia specialistas.