Ukrainos prezidentas įvardijo svarbiausius mūsų šalies ir žmonių pasiekimus per visą karą.Šalis sugebėjo apginti savo nepriklausomybę ir šiuo metu yra taip arti taikos, kaip niekada anksčiau per pastaruosius trejus pilno masto karo metus, įsitikinęs Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Be to, pasak jo, ukrainiečiai ir toliau kovoja, gyvena ir daro viską, kas įmanoma, kad priartėtų taika.
“Esame prie jos arčiau nei bet kada per šiuos trejus karo metus. Mes apgynėme savo valstybę, savo nepriklausomybę, savo šalį, savo sostinę, daugybę įvairių miestų ir kaimų. Deja, praradome daug žmonių. Labai didžiuojuosi mūsų didvyriškais žmonėmis. Kas galėjo visa tai įsivaizduoti? Niekas”, – pažymėjo V. Zelenskis interviu naujienų agentūrai “Associated Press”.
Ukrainos prezidentas taip pat pabrėžė, kad niekas negalėjo numanyti apie visas plataus masto karo pasekmes. Ir būtent dėl to “turime padaryti viską”, kad gyvenimas Ukrainoje stabilizuotųsi.
“Ir kad visi ukrainiečiai gyventų taikiai. Manau, kad tai yra svarbiausia”, – apibendrino valstybės vadovas. Anksčiau UNIAN pranešė, kad, pasak V. Zelenskio, taikos palaikymo pajėgos negalės tapti vieninteliu Ukrainos saugumo garantu. “Abiejų lyderių akivaizdoje pasakiau, kad esame suinteresuoti, jog tai būtų saugumo garantijų dalis. Tačiau to nepakanka”, – sakė jis.
Be to, V. Zelenskis atsakė, ką norėtų matyti prie derybų stalo, kad būtų nutrauktas karas. “Ir aš norėčiau prie derybų stalo matyti Jungtines Amerikos Valstijas, Ukrainą ir rusus…. Ir, atvirai kalbant, ten turėtų būti ir Europos Sąjungos balsas”, – sakė V. Zelenskis.
Unian.ua
***
Šis neatidėliotinas klausimas skamba Ukrainos fronto bunkeriuose ir apgultų miestų griuvėsiuose, kur visuotinis nuovargis maldauja taikos, bet kur vyrauja brangiai išmoktas nepasitikėjimas Rusija.
Nerimas yra įvairialypus. Ar paliaubos išsilaikys? Ar Rusija ja pasinaudos, kad vėl apsirūpintų ginklais ir vėl pultų? Ar Maskva apskritai norėtų paliaubų, nes ji sparčiai užkariauja pozicijas? Ar Ukrainos sąjungininkai suteiktų jai tokią pat karinę paramą, jei pajustų, kad diplomatija privertė ginklus nutilti?
Ekranuose priešais 66-osios mechanizuotosios brigados bataliono vadą Volodymyrą Sablyną rodomi vaizdai pasakoja šiurpią istoriją apie modernų, tačiau archajiškai žiaurų Ukrainos mūšio lauką. Mažyčiai pigūs bepiločiai orlaiviai skraido virš Lymano apylinkėse esančių skylėtų ir suniokotų griovių – užšalusio dumblo, šiukšlių, bunkerių ir „runkelių“ – bjauraus termino. Juo vadinami žmonių palaikai, kurių negalima ištraukti.
Rašo CNN.com