Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Kriminalai
  • Sportas
  • Video
  • Renginiai
  • Grupės
  • Apklausos
  • Horoskopai
Menu Close
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Kriminalai
    • Sportas
    • Video
  • Renginiai
  • Grupės
  • Apklausa
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Stimpanko estetika užkariavo Garliavą

  • 2022-08-05
  • Kauno rajono savivaldybės ryšių su visuomene skyrius
  • Kaunas, Kauno rajonas, Kauno rajonas, Kultūra
Dalinkitės

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ėmėsi įgyvendinti nestandartinę iniciatyvą, kuria siekiama propaguoti bibliotekos kaip modernios įstaigos sampratą. Modernumas šiuo atveju pirmiausia suprantamas kaip glaudžių ir kūrybiškai produktyvių ryšių su bendruomene plėtojimas.

Po „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ vėliava įgyvendinamas „Šiuolaikinių seniūnijų“ projektas Garliavos apylinkių seniūnijoje įgavo originalias stimpanko subkultūros formas. Kuo Garliava susijusi su stimpanku? Sąsają atskleidžia pavadinimas: GARas ir GARliava, tad angliškai Garliavos pavadinimas sietinas su žodžiu „steamtown“ – garo miestas, o angliškas žodis „steampunk“ – tai žodžių „garas“ ir „pankas“ junginys.

Vasaros pirmoje pusėje Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo eksponuojama Kauno rajono menininkų sukurta stimpankinių skrybėlių paroda. Futuristinių ir Viktorijos laikų estetikos elementų samplaiką reprezentuojančius eksponatus buvo galima liesti, matuotis, su jais fotografuotis.

Liepos 30 d. Garliavos apylinkių seniūnijos bendruomenių pastangomis Kauno tvirtovės III fortas virto magišku estetiniu nuotykiu. Tarptautinio stimpanko festivalio metu vyko stimpankinių papuošalų ir atvirlaiškių dirbtuvės, geriausio stimpankiško kostiumo rinkimai, patiekalų pagal senovinius receptus degustacija, buvo fotografuojamasi senoviniu fotoaparatu, stebimi stimpanko stiliaus muziką grojančių užsienio grupių pasirodymai („Steam Engine“, Suomija; „Victor and the Bully“, Didžioji Britanija), veikė stimpankinių skulptūrų ekspozicija, kolektyvas „Viduramžiai LT“ atliko pribloškiančią ugnies misteriją „Inferno“. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka kvietė išbandyti įvairias edukacijas: didelio formato lapuose nutapyti stimpankiškos temos kūrinį, nusipinti draugystės apyrankę, pasigaminti Knygiuką, išspręsti galvosūkį. Mažiausieji festivalio dalyviai džiaugėsi robotukų „Bitučių“ kelionėmis, o šeimos azartiškai įsitraukė į Kauno rajono paveldą aktualizuojantį žaidimą „Būkime keliautojais ir atradėjais“ su QR kodais, kurį sukūrė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Virginija Tamašauskienė.

Tarptautiniame festivalyje pademonstruotas bibliotekos kolektyvo atstovų bei Garliavos apylinkių bendruomenės narių stimpankinis šokis nustebino net ir patyrusius stimpanko stiliaus meistrus. Bendruomeninė šokio iniciatyva „GarliaKvietį šok!“ buvo įgyvendinta bendradarbiaujant su „Kaunas 2022“. Šokio metu skamba austrų muzikanto Parovo Stelaro stimpankinis kūrinys „Mambo Rap“, choreografė – diplomuota sportinių šokių ir aerobikos trenerė Rolanda Maniuškaitė. Išradingumu ir vaizduote stebinančius stimpanko stiliaus šokėjų kostiumus sukūrusi bibliotekos dailininkė Dainora Minkevičiūtė teigė besitikinti drauge su iniciatyviu ir kūrybingu bibliotekos kolektyvu dar ne kartą dalyvauti panašiuose projektuose. Artimiausi planai – „Fluxus“ festivalis rugsėjo 10 d., į kurį bibliotekai ir Garliavos apylinkių bendruomenei atstovaujanti šokėjų entuziastų komanda jau yra pakviesta.

Regis, ši spalvinga ir stilinga meninė iniciatyva, į kurią bibliotekos darbuotojai įtraukė vietos bendruomenę, turi gražių ateities perspektyvų.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Regimanto Meilučio nuotraukos

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Vilniuje antrąsyk įveikė pasaulio čempionus

2022-08-18

„Baltic Chain Tour“ startas Panevėžyje: „Top-10“ – du „Kauno“ dviratininkai

2022-08-18

G.Krapikas – apie rinktinės tritaškius, I.Brazdeikį bei pozicijas krepšinyje

2022-08-18

Lietuva kurs instituciją, koordinuosiančią Ukrainos atstatymo darbus

2022-08-18

Gediminas Truskauskas bėgs Europos čempionato 200 m rungties pysfinalyje

2022-08-18

Šią savaitę baigsime vis dar alinami kaitros (video)

2022-08-18

Kokie išoriniai aplinkos veiksniai gali pakenkti regėjimui?

2022-08-18

Keliose šalies maudyklose – taip pat ir Kaune – nustatyta trumpalaikė tarša

2022-08-18

Liveta Jasiūnaitė tapo pirmąja Europos čempionato ieties metimo varžybų finalininke

2022-08-18

„Žalgirio“ arenos baseinas jau kviečia registruotis plaukimo treniruotėms

2022-08-18

Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė dramatiškai pratęsė kovą Europos paplūdimio tinklinio čempionate

2022-08-18

Klientus įsiutinusi „Perlas Energija“ stabdo veiklą

2022-08-18

Evaldas Šiškevičius Europos dviračių plento čempionate – 24-as

2022-08-18

Ričardas Berankis nesunkiai pateko į „Challenger Tour“ serijos teniso turnyro ketvirtfinalį

2022-08-18

Ketvirtfinalio dramoje – pratęsimo pareikalavęs jaunučių krepšininkų triumfas prieš turkus

2022-08-18

Įvyko LFF Vykdomojo komiteto posėdis

2022-08-18

Magiška tango naktis po žvaigždėtu rugpjūčio dangumi! 

2022-08-18

Ką rinktis žaidėjams: stacionarų ar nešiojamą kompiuterį?

2022-08-18

Kodėl žmogaus organizmui privaloma gauti maistinių medžiagų?

2022-08-18

Populiariausi mobilieji telefonai

2022-08-18

PSO: beždžionių raupus galimai platina žmonės per šunis (video)

2022-08-18

K.Miuller pradeda naują karjeros etapą: rungtyniaus aukščiausioje Vokietijos ledo ritulio lygoje

2022-08-17

Rūta Meilutytė po aštuonerių metų susigrąžino Europos čempionės titulą 50 m plaukime krūtine

2022-08-17

Jonava priims FIBA Europos taurės krepšinio turnyro atranką

2022-08-17

Iš 100 žadėtų naujų bankomatų veikia apie 70, likę – po kelių savaičių

2022-08-17

Medikai ir pareigūnai perspėja – daugėja vaikų, kuriuos apkandžioja šunys, – Kauno klinikos

2022-08-17

Dviratininkas Svajūnas Jonauskas Europos treko čempionate – devintas

2022-08-17

Redakcijos pasivaikščiojimai: nuo tvirtos rankos savivaldoje iki kultūrinio marksizmo (video)

2022-08-17

Kitą savaitę pasiruošimą sezonui pradėsiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai dalyvaus turnyre Malagoje

2022-08-17

G. Landsbergis telefonu su Japonijos kolega aptarė Kinijos spaudimą, padėtį Ukrainoje

2022-08-17



Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Rekvizitai

UAB “Informacinis centras”
Įmonės kodas: 305930633
PVM mokėtojo kodas: LT100014557711
Banko sąskaita: LT897044090102522014

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Copyright © 2022 Kauniečiams kasdienės naujienos

wpDiscuz