Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas į savo naująją administraciją renkasi sunkiasvorius technologijų atstovus, taip patvirtindamas tendencijas, kad Silicio slėnio įtaka D. Trumpo Baltuosiuose rūmuose didės.
D. Trumpas sakė, kad į Personalo valdymo biuro, kuris koordinuoja valstybės tarnautojų įdarbinimą ir teikia jiems reikalingus išteklius, direktoriaus pareigas paskirs Skotą Kuporą (Scott Kupor), „Andreessen Horowitz“ vadovaujantįjį partnerį.
Kuporas padėkojo D. Trumpui ir sakė, kad ši galimybė leis jam dirbti su Elonu Musku ir Vivek Ramaswamy vadovaujant Vyriausybės efektyvumo departamentui (Department of Government Efficiency, arba DOGE) – besikuriančiai komisijai, kurios tikslas – mažinti vyriausybės išlaidas ir reguliavimą. D. Trumpas taip pat pasirinko Sriramą Krishnaną Baltųjų rūmų Mokslo ir technologijų politikos biuro vyresniuoju politikos patarėju dirbtinio intelekto klausimais. Krišnanas, kuris pastaruoju metu dirbo „Andreessen Horowitz“ generaliniu partneriu, ilgą laiką dirbo technologijų srityje ir ėjo pareigas „Microsoft“ bendrovėje.
Technologijų milijardierius Muskas, kuris buvo vienas iš pagrindinių D. Trumpo rėmėjų ir aktyviausių rėmėjų per jo rinkimų kampaniją, tapo vienu iš artimiausių išrinktojo prezidento patarėjų. Dėl jo įtakos D. Trumpui didėja demokratų ir verslo vadovų, kurių kai kurie konkuruoja su E. Musko įmonėmis, susirūpinimas.
Sekmadienį D. Trumpas taip pat paskyrė Keną Howery, vieną iš „PayPal“ ir „Founders Fund“ įkūrėjų, JAV ambasadoriumi Danijos Karalystėje. O Baltųjų rūmų Mokslo ir technologijų politikos biuro direktoriumi jis paskyrė Michaelą Kratsiosą, kuris pastaruoju metu buvo technologijų startuolio „Scale AI“ vykdomasis direktorius. Kratsiosas dirbo vyriausiuoju technologijų pareigūnu pirmojoje D. Trumpo administracijoje. Be to, D. Trumpas paskyrė buvusį „Uber” vadovą Emilį Michaelą mokslinių tyrimų ir inžinerijos viceministru.