Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas davė interviu agentūrai TASS. Jame jis pažymėjo, kad Vakarai ir Ukraina turi “geruoju įvykdyti visus Rusijos pateiktus reikalavimus” ir nutraukti “beprasmį pasipriešinimą”. Kitaip viską išspręsianti Rusijos kariuomenė. Agresorių ministras eilinį kartą pagrūmojo ir branduoliniu vėzdu.
Portalas KP.ru cituoja pagrindines S. Lavrovo tezes.
Apie Vakarų tikslus
Jau niekam nebe paslaptis, kad strateginis JAV ir jų NATO sąjungininkių tikslas – “nugalėti Rusiją mūšio lauke”, taip siekiant gerokai susilpninti ar net sunaikinti mūsų šalį. Mūsų oponentai pasiruošę daug padaryti, kad pasiektų šį tikslą.
Apie JAV vaidmenį
Pagrindinis “karšto konflikto” naudos gavėjas yra Jungtinės Valstijos, kurios siekia iš jo gauti kuo daugiau ekonominės ir karinės-strateginės naudos. Vašingtonas taip pat siekia svarbaus geopolitinio tikslo – nutraukti tradicinius Rusijos ir Europos ryšius ir dar labiau pajungti Europos satelitus.
Apie riziką
Nenustojame perspėti savo priešų Vakaruose apie jų kurso eskaluoti Ukrainos krizę pavojų. Turint omenyje kontingentą, kurį jie subūrė Kijeve, nekontroliuojamo padėties vystymosi rizika išlieka labai didelė. Svarbu išvengti katastrofos.
“Vakarų vykdoma visiško mūsų šalies sulaikymo politika yra labai pavojinga. Kyla grėsmė, kad ji gali peraugti į tiesioginį ginkluotą branduolinių galybių susidūrimą.”
Apie Ukrainos konfliktą
Kalbant apie konflikto trukmę, kamuolys yra [Kijevo] režimo ir už jo stovinčio Vašingtono pusėje. Jie bet kuriuo metu gali nutraukti beprasmį pasipriešinimą. Mūsų pasiūlymai dėl režimo kontroliuojamų teritorijų demilitarizavimo ir denacifikavimo, grėsmių Rusijos saugumui pašalinimo, įskaitant mūsų naujas žemes – DNR, LNR, Chersono ir Zaporožės sritis, – yra gerai žinomi priešui. Reikia tik vieno dalyko: vykdyti juos geruoju. Priešingu atveju problemą išspręs Rusijos kariuomenė.
Apie branduolinę grėsmę
Su dideliu susirūpinimu atkreipiame dėmesį į Jungtinėse Valstijose ir apskritai Vakaruose vykstančią propagandinę bakchanaliją branduolinių ginklų tema. Viena vertus, nuolat neatsakingai spėliojama, kad Rusija ruošiasi panaudoti branduolinį ginklą prieš Ukrainą. Pateikiamos nuorodos į kai kuriuos Rusijos politinės vadovybės pareiškimus. Tačiau iš tikrųjų tokių pareiškimų nebuvo. Mes kalbame apie visai ką kita: Vakarų vykdoma visiško mūsų šalies sulaikymo politika yra labai pavojinga. Kyla grėsmė, kad ji gali peraugti į tiesioginį ginkluotą branduolinių galybių susidūrimą.
Apie Europos “partnerius”.
Ačiū Dievui, Europos Sąjungai galo nematyti, turime daug draugų ir bendraminčių kitose pasaulio dalyse. Jei ir kai Europos pusė patirs karčią pagirią dėl dabartinio rusofobiško įniršio, o paskui atsipeikės, jei joje atsiras protingų, tautiškai orientuotų politikų, kurie supras lygiavertės ir abipusiai naudingos partnerystės su Rusija privalumus, užtikrinu jus – problemų iš mūsų pusės nebus. Esame realistai. Toliau dirbsime su tais keliais europiečiais, kurie vertina draugystę su Rusija. Mes nebendradarbiausime su rusofobais.
Apie Rusijos ir Amerikos santykius
JAV ir Rusijos santykiai iš tiesų yra labai prasti. Dėl Vašingtono kaltės jie praktiškai įšaldyti. Jo konfrontacinė antirusiška politika tampa vis aštresnė ir visapusiškesnė. Objektyviai neįmanoma palaikyti normalaus bendravimo su J. Bideno administracija, kurios tikslas – strateginis mūsų šalies pralaimėjimas.
Atsižvelgdamas į ypatingą Rusijos ir Jungtinių Valstijų, kaip dviejų branduolinių supervalstybių, atsakomybę už žmonijos likimą, manau, kad normalūs mūsų šalių santykiai būtų naudingi visiems. Tačiau, atsižvelgiant į atvirai priešiškus Vašingtono veiksmus, įprastai tvarkyti reikalus neišeina.