Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Praėjusių metų „Technoramos“ nugalėtoja – inovacija, kuri išsaugo gerąsias maisto produktų savybes

  • 2017-04-19
  • Kaunieciams.lt
  • Naujienos

Pirmasis Lietuvoje elektroninių impulsų generatorius, kurį naudojant galima pakeisti biologinių audinių struktūrą ir taip išsaugoti augalinės žaliavos kokybę, yra Kauno technologijos universiteto (KTU) studento Justino Barakausko kartu su kolega sukurtas produktas. Ši technologija gali būti naudojama ir mėsos pramonėje, vyno gamybos procese ir kitose srityse.

„Naudojant aukštos įtampos impulsus pramonėje išlaikomi vitaminai, antioksidantai ir pigmentai bei prailginamas produkto galiojimo laikas. Ši inovacija palengvina daržovių pjaustymo procesą – sumažėja energijos sąnaudos ir metalo jonų kiekis maiste, įranga ilgiau išlieka efektyvi“, – teigia J. Barakauskas.

Praėjusių metų parodos-konkurso „Technorama“ nugalėtojų J. Barakausko (KTU) ir Mindaugo Visockio (Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialas, Sodininkystės ir daržininkystės institutas) sukurtas išradimas „Elektroninių impulsų generatorius biologinių struktūrų poveikiui“ buvo apdovanotas pagrindiniu – KTU rektoriaus prizu.

Nugalėtojai dalinasi savo patirtimi ir įspūdžiais apie „Technoramą“.

Kas jus paskatino dalyvauti „Technoramoje“?
Justinas: Pirmą kartą „Technoramoje“ dalyvavau 2014 metais, tuomet dar gerai nežinodamas, koks tai renginys. Pirmas blynas nebuvo prisvilęs, kadangi taip pat laimėjau aukščiausią apdovanojimą. Ir ne tik finansinį – būtent dalyvavimas „Technoramoje“ suteikė galimybę pamatyti kitokį Universiteto veidą ir suprasti tai, kad Universitetas nuobodus gali būti tik tų žmonių pasaulėžiūroje, kurie nežino, kokį džiaugsmą gali suteikti inžinerinė kūryba ir jos rezultatai. Po dviejų metų, turėdami naują produktą, nusprendėme, kad negalime jo paslėpti ir idėja reikia pasidalinti su kitais, nes turime viltį, kad mūsų dalyvavimas paskatins bent vieną studentą ką nors kurti arba tiesiog padrąsins neslėpti savo idėjų.

Mindaugas: Žinojome, kad tokio pobūdžio prietaiso su tokiais technologiniais parametrais Lietuvoje dar niekas nesukūrė, todėl norėjosi pamatyti, kokio susidomėjimo šis produktas gali sulaukti vietinėje rinkoje bei, tuo pačiu, būti objektyviai įvertintiems.

Kiek konkurentų turėjote savo kategorijoje?
Justinas: Neturėjome. Aš negaliu dalyvių vadinti konkurentais, kadangi nesu suinteresuotas, kad jie šiame konkurse būtų silpnesni už mano komandą. Jei jų darbas būtų įvertintas geriau nei mūsų, mums reikėtų labiau pasistengti. Tai padeda tobulėti, todėl teisingiau juos būtų vadinti kolegomis.

Mindaugas: „Technoramoje 2016“ pamatėme labai įdomių idėjų, kurios galėtų sulaukti sėkmės ateityje. Laimėti padėjo ilgametė kolegos patirtis bei tinkamas idėjos pateikimas.

Ar iškilo kokių nors iššūkių ruošiantis dalyvauti „Technoramoje 2016“?
Mindaugas: Visiems studentams trūksta laiko, ne išimtis – ir mes. Prietaiso prototipą baigėme surinkinėti likus mažiau nei valandai iki renginio pradžios. Kadangi prietaiso gabaritai – nemaži, keliaudami iki KTU „Santakos“ slėnio patyrėme nuotykių, netgi keletą minučių vėlavome.

Justinas: Taip, šiandien linksma tai prisiminti. Tiesą sakant, vienu metu buvo kilę abejonių, ar išvis verta dalyvauti, netikėjome sėkme. Ne visada gali racionaliai įvertinti savo darbo rezultatus, kadangi praleidęs tiek laiko kurdamas technologiją ar įrangą, nebepastebi to, kas kitiems gali atrodyti neįtikėtinai. Manau, galimybė pateikti savo kūrybos vaisius kitų asmenų vertinimui yra vienas didžiausių tokių parodų-konkursų kaip „Technorama“ privalumų.

Kuo užimta pirmoji vieta „Technoramoje 2016“ prisidėjo prie tolimesnės Jūsų sprendimo plėtros? Ar panaudojote laimėtą prizą savo sprendimo tobulinimui?

Mindaugas: Ateityje „Technoramą 2016“ prisiminsime kaip pirmąjį renginį, kuriame buvo pristatytas pirmasis mūsų prietaisas. Žinoma, visuomet smagu laimėti – tai papildomai motyvuoja įdėti dar daugiau darbo bei pastangų. Pripažinimas yra malonu, bet finansinė parama, ypač pradedantiems kūrėjams, yra būtina, ir visuomet norisi, kad ji būtų kuo didesnė – to norėčiau palinkėti ateities „Technoramų“ laimėtojams.

Savo ruožtu mes laimėtą prizą panaudojome prietaiso optimizavimui.

Kiek įmonių ar privačių asmenų susidomėjo Jūsų sprendimu?
Mindaugas: Šiuo metu didžiausio susidomėjimo sulaukiame iš mokslo įstaigų, kurios taiko arba planuoja taikyti elektropulsacijos metodiką savo tyrimuose. Pasaulinės praktikos rezultatai rodo, kad ši metodika ateityje turės potencialo pakeisti daugelį šiuo metu plačiai taikomų technologinių sprendimų maisto pramonėje, biotechnologijų srityje ar medicinoje.

Ar po „Technoramos 2016“ pradėjote savo išradimo komercinimą?
Justinas: Kai pradėjome kurti įrangą, nuo pirmų dienų turėjome tikslą komercializuoti. Tokio produkto kūrimas reikalauja didelių finansinių investicijų, todėl kurti įrangą ir atlikti tyrimus nesitikint grąžos – tiesiog neįmanoma. Būtent dėl investicinio kapitalo komercinimo procesas šiek tiek užtruko, bet netrukus pristatysime pirmąjį komercinį įrangos variantą.

Ko palinkėtumėte arba ką patartumėte „Technoramos 2017“ dalyviams?
Justinas: Pirmiausia – tikėti tuo, ką darote. Kai pirmą kartą dalyvavau „Technoramoje“, netikėjau, kad galiu laimėti. Kai dalyvavome antrą kartą, netikėjau, kad galima laimėti du kartus iš eilės.

Todėl, kad ir kokią idėją turėtumėte, tikėkite ja, parodykite ją kitiems, įsiklausykite į kitų patarimus, nes tai jau bus grąža už atliktus darbus ir tiesiausias kelias sėkmės link. O antras svarbus dalykas – niekada savo produkto pagrindiniu privalumu neįvardinkite pigumo. Esu įsitikinęs, kad kas nors nesunkiai gali jį ar jo analogą pagaminti pigiau. Jūsų tikslai turi būti inovatyvumas, technologinė pažanga, kitų technologinių procesų efektyvumo ar kokybės didinimas – tai jus atves į sėkmę.

Šaltinis: ktu.edu.lt

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Policija domisi, kas galbūt vagia?

Kaune neva ištiko Aludarių diena

Lietuvos jaunių (U18) rinktinė laimėjo įspūdingai

Rimas Armaitis

KARO BOMŽAI: IŠMINUOTOJO IŠPAŽINTIS

Actas ir druska sode: populiarus piktžolių naikinimo būdas, kurį reikia naudoti itin atsargiai

Kvietimas nevyriausybinėms organizacijoms teikti paraiškas daliniam kitų išlaidų (pastatų ir automobilių eksploatavimo, projektų kofinansavimo) finansavimui

Raudondvario dvaro ir Bauskės pilies projektas – tarp geriausių Europoje

Nekilnojamojo turto viešajai elektromobilių įkrovimo stotelei Birštone, Jazminų g., įrengti ir eksploatuoti elektroninio nuomos konkurso skelbimas

Gera žinia gyvenantiems prie žvyrkelių: mažinamas dulkėtumas

Klasikinė itališka brusketa su pomidorais ir bazilikais

Draudžiama naikinti neparduotus rūbus, už pažeidimus – baudos

Kaunas: ambicijos dėl šauktinių auga. Visuomenė pasiruošusi

Liepos 20-osios orai Kaune: rytinė perkūnija ir vėsi diena

Liepos 20-osios horoskopas: vienam Zodiako ženklui – lemtingas pokytis

Sportui beveik 600 tūkst. eurų

Pamirškite brangius ploviklius: pasigaminkite veiksmingą priemonę patys vos iš 4 ingredientų

Teisieji spindės Tėvo karalystėje

Liepos 19-osios orai Kaune: be lietaus, šils iki 25 laipsnių

Kauno policija ieško merginos

Liepos 19-osios horoskopas: aistrų audra drebins trijų Zodiako ženklų gyvenimus

Seime siūloma apibrėžti – kas yra lituanistika

Padėtis pasaulyje aštrėja

Globalinis atšilimas ir jo metami iššūkiai Kaunui

Vatnikai kaip ezoterinės pasaulėžiūros reiškinys

Pamirškite uogienę: kaip pasigaminti sodraus skonio fermentuotą rožių arbatą

Vandžiogalos Laimės parkas – savaitgalio pasiūlymas

Liepos 18-osios orų prognozė Kaune: šilta, bet vakarop smarkus lietus ir perkūnija

Raganosiai prognozuoja futbolą?

Liepos 18-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada pinigų lietų

„Bitė“ skelbia, kada ryšys net miške bus normalus

Kaune iškilę ženklai leis lengviau atpažinti UNESCO paveldą

Ukrainoje ir Rusijoje per smūgius žuvo septyni žmonės

Iš misijos Venesueloje grįžo Lietuvos medikai

Kauniečių daržuose: 5 augalų deriniai, kurie gali tyliai pakenkti jūsų derliui

Nidoje – vienas didžiausių buriavimo renginių Lietuvos istorijoje

Tyrimas: su sunkumais suprantant įprastai pateiktas naujienas susiduria trečdalis visuomenės

Informacija apie socialinę paramą ir paslaugas skirtingais gyvenimo atvejais

Pokyčiai Kuršių nerijoje: atnaujinta Nidos autobusų stotis, daugėja reisų ir paslaugų keliaujantiems

Savaitgalio kryptis – Vandžiogalos Laimės parkas

Gyventojų pasiūlytos projektų idėjos – patvirtinti finansuotini projektai

Atsiimtos pensijų fondų lėšos įskaitomos į pajamas ir gali turėti įtakos socialinei paramai gauti

Vasaros vakarienė: vietnamietiški grilintos kiaulienos iešmeliai (Bún chả)

Kaune naktį galimai tyčia padegti automobiliai

pinigiukai

„Swedbank“ grupė JAV sumokės 50 mln. dolerių baudą

Iš pramonės – į KTU auditoriją marš

Liepos 17-osios orų prognozė Kaune: saulėta ir šilta vasaros diena be lietaus

Policija domisi, kas nesusimokėjo už prekes

Olimpietis įspėja dviratinikus

Ministras M. Katelynas: Europa privalo veikti ryžtingai

JAV paskelbė, kad naktinės atakos baigtos

Liepos 17-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtingų permainų metas

Apklausa: gyventojai labiausiai pasitiki kariuomene

Miesto gamtos ir bendruomenės festivalis „Drevės“

Prokurorai pradeda dar vieną „Celofano” veiklos tyrimą

Močiutės išmintis jūsų daržui: 4 taisyklės, padėsiančios pamiršti piktžoles

Domeikavoje – aktyvi ir emocijų kupina krepšinio diena

Pasaulis žino – atrask ir tu: atidaroma nauja Jacques’o Lipchitzo paroda „Skulptūros-piligrimai“

Kukuliškiuose aptikti unikalūs, bemaž 3 tūkstančių metų senumo radiniai

Gera žinia gyvenantiems prie žvyrkelių: mažinamas dulkėtumas

Kauno rajono abiturientai pirmauja rodikliais

Ukrainoje protestuojama prieš gynybos ministro atleidimą

Klasikiniai lenkiški kotletai „mielone“ su jaunomis bulvytėmis ir mizeria

Kauno studento prietaisas kurtiems

Liepos 16-osios orai Kaune: debesuota, be lietaus, vakare pragiedrės

Balkus: Seksas ir sportas tik juodame maiše?

„Oro banditai“ grįžta Kaunan

Kukuliškių atradimai keičia supratimą apie Baltijos priešistorę

Ketvirtadienis: atvirumo testas ir vidiniai konfliktai

Zelenskis: po rinkimų Rusija gali paskelbti visuotinę mobilizaciją

Apklausa: dauguma mano, kad padėtis Lietuvoje blogėja

Pasirašytas „Žalgirio“ kontraktas su Valančiūnu (video)

CNN: Ukraina surengė Rusijai „Hormuzo stiliaus“ blokadą

Lietuvos amžiaus grupių pirmenybės Panemunėje

NATO futbolo turnyras Kaune!

„Budo“ karatistai iį Garliavos toliau siaučia tarptautinėje arenoje

Ukraina tikisi iki metų galo gauti licencijas gaminti raketas „Patriot“

Paprasta gudrybė, kuri atnaujins jūsų patalynę: kaip senas paklodes paversti naujomis

Lietuvos rinktinė su VRSC riedulininkais iškovojo kelialapį į Europos vyrų žolės riedulio čempionatą

Į karinę tarnybą daugiau norinčių nei imama? (papildyta)

Kariuomenė pargabeno donoro organą

JAV ir Iranas kariauja toliau

Pirman posėdin susirinko Sinkevičiaus vadovaujama vyriausybė

Eismo ribojimai V. Kudirkos gatvėje

Prasideda „Žalioji erdvė 2026“: kviečia parodyti gražiausias Lietuvos viešąsias erdves

Aromatinga kiniška kiaušinienė su sultingais pomidorais

Liepos 15-osios orai Kaune: bus debesuota, bet lietaus nenumatoma

Kauno rajone įsibėgėjo stovyklos „Vasara su oranžiniu kamuoliu“

Rusija, nepaisant nuostolių, tęsia agresiją prieš Ukrainą

Nausėda nebenori vyriausybės pertvarkų

Dienotvarkė primena: laikas grįžti prie senų įsipareigojimų

Kauno rajone įsibėgėjo „Vasara su oranžiniu kamuoliu“

Archeologai papasakos apie atradimus Kukuliškių piliakalnyje

ANBO paroda pratęsiama!

Kaune – Šilainiuose – laikinai keisis eismas

Knyga apie anarchiją

Sysas prieš Nausėdą

Kaip atnaujinti šašlykų iešmus be vargo: patarimas, sutaupysiantis valandą šveitimo

Nausėda nori kitaip įdarbinti atvykėlius

Neries krantinėje – nemokamos šokių pamokos ir skirtingi muzikos stiliai: Upės festivalio nepraleistų net pats Karalius Mindaugas

Dėl daugiabučiuose esančių priedangų būklės

Netikėtos rusų pratybos prie Estijos

Ministras pirmininkas yra. Plepytė nebus viceministre

Policija domisi, kas galbūt vagia?

2026-07-20

Kaune neva ištiko Aludarių diena

2026-07-20

Lietuvos jaunių (U18) rinktinė laimėjo įspūdingai

2026-07-20
Rimas Armaitis

KARO BOMŽAI: IŠMINUOTOJO IŠPAŽINTIS

2026-07-20

Actas ir druska sode: populiarus piktžolių naikinimo būdas, kurį reikia naudoti itin atsargiai

2026-07-20

Kvietimas nevyriausybinėms organizacijoms teikti paraiškas daliniam kitų išlaidų (pastatų ir automobilių eksploatavimo, projektų kofinansavimo) finansavimui

2026-07-20

Raudondvario dvaro ir Bauskės pilies projektas – tarp geriausių Europoje

2026-07-20

Nekilnojamojo turto viešajai elektromobilių įkrovimo stotelei Birštone, Jazminų g., įrengti ir eksploatuoti elektroninio nuomos konkurso skelbimas

2026-07-20

Gera žinia gyvenantiems prie žvyrkelių: mažinamas dulkėtumas

2026-07-20

Klasikinė itališka brusketa su pomidorais ir bazilikais

2026-07-20

Draudžiama naikinti neparduotus rūbus, už pažeidimus – baudos

2026-07-20

Kaunas: ambicijos dėl šauktinių auga. Visuomenė pasiruošusi

2026-07-20

Liepos 20-osios orai Kaune: rytinė perkūnija ir vėsi diena

2026-07-20

Liepos 20-osios horoskopas: vienam Zodiako ženklui – lemtingas pokytis

2026-07-20

Sportui beveik 600 tūkst. eurų

2026-07-19

Pamirškite brangius ploviklius: pasigaminkite veiksmingą priemonę patys vos iš 4 ingredientų

2026-07-19

Teisieji spindės Tėvo karalystėje

2026-07-19

Liepos 19-osios orai Kaune: be lietaus, šils iki 25 laipsnių

2026-07-19

Kauno policija ieško merginos

2026-07-19

Liepos 19-osios horoskopas: aistrų audra drebins trijų Zodiako ženklų gyvenimus

2026-07-19

Seime siūloma apibrėžti – kas yra lituanistika

2026-07-18

Padėtis pasaulyje aštrėja

2026-07-18

Globalinis atšilimas ir jo metami iššūkiai Kaunui

2026-07-18

Vatnikai kaip ezoterinės pasaulėžiūros reiškinys

2026-07-18

Pamirškite uogienę: kaip pasigaminti sodraus skonio fermentuotą rožių arbatą

2026-07-18

Vandžiogalos Laimės parkas – savaitgalio pasiūlymas

2026-07-18

Liepos 18-osios orų prognozė Kaune: šilta, bet vakarop smarkus lietus ir perkūnija

2026-07-18

Raganosiai prognozuoja futbolą?

2026-07-18

Liepos 18-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada pinigų lietų

2026-07-18

„Bitė“ skelbia, kada ryšys net miške bus normalus

2026-07-18

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos