Laiku ir tinkamai suteikus pirmąją pagalbą, galima išgelbėti žmogui gyvybę. Deja, atlikti tyrimai rodo, kad tik nedaugelis žmonių kritinę akimirką žinotų ir mokėtų suteikti realią pagalbą. Teikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui nėra taip paprasta. Todėl LSMU gimnazijoje sausio 4-13 d. 5-8 ir I-IV g. visoms klasėms buvo organizuojami sveikatos priežiūros specialistės pirmosios pagalbos teikimo mokymai „Mes galime išgelbėti gyvybę“.
Moksleiviai buvo supažindinti teoriškai kaip atlikti pradinį gaivinimą ir kaip padėti užspringusiam žmogui. Praktinėje mokymų dalyje visi moksleiviai mokėsi kaip reikia naudotis automatiniu išoriniu defibriliatoriumi (AID) ir kaip teisingai atlikti krūtinės ląstos paspaudimus. Praktiniams mokymams buvo naudojamas mokomasis automatinis išorinis defibriliatorius.
AID – tai kompiuterizuotas defibriliatorius, sugebantis nustatyti žmogaus širdies veiklą ir, jei reikia, skiria elektrinį impulsą, kuris atstato normalų širdies darbą. Šis aparatas žodinėmis lietuviškomis komandomis nurodo gaivinimo seką. Belieka tik klausyti ir vykdyti jo komandas.
Defibriliacija – efektyviausias būdas koreguoti klinikinės mirties metu atnaujinamą skilvelių virpėjimą. Šalyse, kuriose pavyko pasiekti, kad defibriliacija būtų atlikta per pirmąsias 3 minutes nuo klinikinės mirties pradžios, išgyvenamumas padidėjo iki 75 proc.
Sveikatos priežiūros specialistė Jurgita Čepelionienė