Sėkmingai plėtojamą Lietuvos sveikatos mokslų universiteto farmacijos mokslininkų bendradarbiavimą su verslu vainikavo nauja iniciatyva. Patenkinti ilgamete partneryste, Šiaulių „Valerijono“ vaistinės atstovai nusprendė Universitetui skirti dalį pelno, gauto iš prekybos inovatyviais kosmetikos gaminiais, kurie jų užsakymu buvo sukurti ir tiriami LSMU Farmacijos fakulteto laboratorijose.
„Tokia geranoriška verslininkų iniciatyva – pirmoji nuo pat mūsų bendradarbiavimo su verslo įmonėmis pradžios“, – džiaugėsi LSMU Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros vedėja prof. dr. Jurga Bernatonienė.
Nuo 2014 m. Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros mokslininkai intensyviai bendradarbiauja su verslo įmonėmis įvairiuose mokslo ir verslo projektuose. Bendra veikla su UAB vaistine „Valerijonas“ farmacijos mokslininkams tapo vienu sėkmingiausių pavyzdžių: laimėjus Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) finansavimą, sukurti nauji produktai pelnė apdovanojimą ir jau įsitvirtino rinkoje.
Lietuviškai kosmetikai – pažangiausios mokslo žinios
Bendradarbiavimas su Šiaulių verslininkais prasidėjo prieš 6 metus, kai ekstemporalius preparatus gaminanti įmonė „Valerijonas“ kreipėsi į mokslininkus konsultacijos, kaip pagaminti saugias ir kokybiškas odos priežiūros priemones, į kurių sudėtį įeitų biotechnologiniu būdu sukurtos medžiagos. „Valerijonas“ – viena seniausių vaistinių šalyje, jos direktorė Almyra Girdenienė – patyrusi natūralios kosmetikos gamintoja.
Bendradarbiaudami vaistininkai ir mokslininkai parinko tinkamiausią naujųjų kosmetikos gaminių formulę, pagal kurią vaistinė „Valerijonas“ pagamino ir pernai į rinką išleido intensyvų natūralios kosmetikos rinkinį veido odos priežiūrai „Razalija“. Rinkinyje – jauninamasis serumas, jauninamasis kremas ir intensyvusis kremas-kaukė, praturtinti natūraliomis, sertifikuotomis, biologiškai aktyviomis uogų ir jūrinės kilmės medžiagomis.
„Produktai išskirtiniai, nes skatina intensyvią veido odos regeneraciją, teikia odai elastingumo, turi greitą ir ilgalaikį poveikį. O svarbiausia – šie gaminiai sukurti pasitelkus moksliniais tyrimais pagrįstas, saugias ir stabilias formules bei medžiagas, pasižyminčias įrodytu biologiniu veikimu. „Razalija“ kosmetika atitinka visus saugumo reikalavimus“, – pabrėžė prof. dr. Jurga Bernatonienė.
Inovatyvus „Razalijos“ veido priežiūros priemonių rinkinys pernai įvertintas parodos „Rinkis prekę lietuvišką 2018“ Aukso medaliu. Aukštas įvertinimas gamintojus ir mokslininkus paskatino tęsti bendradarbiavimą, ieškoti naujų biologiškai aktyvių komponentų pritaikymo galimybių. Šiemet vartotojams bus pristatyti dar du to paties pavadinimo natūralios, biologiškai aktyviais komponentais papildytos kosmetikos gaminiai – intensyvusis serumas ir intensyvusis kremas „Razalija lifting“.
Naujovę pritaikė pirmieji
Pasak J.Bernatonienės, ir šie bendro darbo rezultatai – inovatyvūs, pagrįsti naujausiais mokslo laimėjimais. LSMU farmacijos mokslininkai pirmieji Lietuvoje naujai kosmetikos gaminio formulei pritaikė naujos kartos acetilintą hialurono rūgštį, kuri stabdo odos senėjimo dėl amžiaus procesus.
„Daugelio odos stangrumą didinančių produktų poveikis yra trumpalaikis, neretai jie sukelia odos perštėjimą. Šiuo atveju produktams kurti pirmą kartą pasitelkėme acetilintą hialurono rūgštį, kuri 2018 m. Lotynų Amerikoje apdovanota kaip inovatyviausia. Tad naujasis bendro su UAB „Valerijonas“ darbo rezultatas – veiksmingas, ilgalaikio poveikio, saugus ir patikimas, mokslo tyrimais ir inovacijomis pagrįstas gaminys“, – džiaugėsi prof. dr. J. Bernatonienė.
Bendradarbiavimu su LSMU farmacijos mokslininkais patenkinta ir „Valerijono“ vaistinės savininkė bei vadovė A.Girdenienė:
„Pastaruoju metu kosmetikos rinkai mokslo naujovės turi nemenkos įtakos – moterys vis dažniau atsigręžia į natūralius, pažangius gaminius su biologiškai aktyviais komponentais. Puiku, kad įgyvendinus bendrą MITA „Inočekių“ projektą, ryšys su LSMU Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros mokslininkais nenutrūko. „Razalijos“ kosmetikos gaminius pirkėjai jau pamėgo ir mielai perka, tad sumanę papildyti šių gaminių seriją, jau žinojome, į ką kreiptis – juk norime, kad mūsų vartotojus pasiektų patys geriausi, aukščiausios kokybės gaminiai“, – sakė A. Girdenienė.
Šiemet Universiteto mokslininkų ir verslininkų bendradarbiavimą vainikuoja dar vienas bendradarbystės žingsnis.
UAB „Valerijonas“ Universitetui dalį pajamų, gautų iš prekybos inovatyviais „Razalija“ veido priežiūros kosmetikos produktais – jauninamuoju serumu, jauninamuoju kremu, intensyviuoju serumu ir intensyviuoju kremu bei kremu-kauke. Ant šių gaminių pakuočių atsiras užrašas: „Produktas, pagamintas vaistininkų, bendradarbiaujant su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkais“.
„Toks įmonės sprendimas aiškiai parodo, kad mokslo ir verslo bendradarbiavimas buvo naudingas abiems pusėms. Tačiau šį kartą laimėjo ne tik verslas ar Universitetas, bet labiausiai – vartotojai: jiems pateiktas itin aukštos kokybės produktas“, – pabrėžė prof. Jurga Bernatonienė.
LSMU inf.