Projektuojant pastato dalį, lygiagrečiai arba iškart po jo (prieš perduodant brėžinius projektuotojui), interjero įrengimą patartina spręsti su interjero dizaineriu. Neretai architektūriniai brėžiniai būna patvirtinti, o užsakovas skuba padėti pamatą, vėliau, pradėjęs nagrinėti patalpų sprendimą, pastebi, kad laukia daug pataisymų, o kaina popieriuje visada buvo mažesnė nei statybvietėje. Taip pat dėl kai kurių pakeitimų kartais net reikia panaikinti naujus statybos leidimus. Tokie veiksmai dažnai užtrunka ilgai, kelia susierzinimą ir papildomą įtampą dar prieš prasidedant rimtesniems darbams.
Momentas, kurį norime pabrėžti – svarbu atsakingai rinktis interjero dizainerį
Interjero dizainas – tai ne tik gražių vaizdų kūrimas, žmonės dažnai pagal tuos vaizdus renkasi, su kuo sukurti namų interjerą. Tačiau reikėtų užtikrinti, kad pasirinktas dizaineris turėtų žinių ir patirties, kad tuos vizualizacijoje aprašytus sprendimus būtų galima praktiškai įgyvendinti ir kad visi sprendimai būtų priimami pasitikėjimu grįstoje komunikacijoje.
Kalbant apie klientą, be pagrindinių savo poreikių patikslinimo, klientas turėtų iš tikrųjų įsigilinti į siūlomus sprendimus ankstyvosiose brėžinių rengimo stadijose, kad galėtų juos visiškai suprasti, kad žinotų, kodėl ir kaip tai veikia. Jau šiame etape galite pagalvoti, kiek jums svarbūs išmaniojo namo sprendimai, garsas, pasyvus vėsinimas, drėkinimo sistemos, akustiniai sprendimai ir kiti komforto įrenginiai, taip pat ir statybinės medžiagos, jas galite rasti https://baumit.lt/.
Kas leis sutaupyti nemažai pinigų?
Kitas, bet ne mažiau svarbus dalykas – norėdami patys įvertinti bendrą būsto statybos ir įrengimo kainą, žmonės pirmenybę teikia individualių rangovų teikiamoms paslaugoms, o ne įmonės teikiamoms paslaugoms, kurios, jų nuomone, leis sutaupyti nemažai pinigų. Tačiau praktika rodo, kad tokiais asmeniniais įvertinimais dažniausiai neįvertinami visi reikalingi sprendimai, sunku suvaldyti sklandų šių darbuotojų darbą, o dar blogiau – atsakomybę, galutinis rezultatas įrodo, kad visos išlaidos vienodos, tačiau procesas užtrunka ilgiau.
Na, paskutinis punktas, be jo gali sugriūti visi pradiniame etape atlikti darbai – sklandus bendravimas
Tam reikia išsiaiškinti, kas už ką atsakingas, kas priima sprendimus ir pan. Kartais galutinį sprendimą priima užsakovas, kartais – dizaineris, tačiau vienu ar kitu atveju informaciją reikia perduoti visiems proceso dalyviams, dirbantiems kaip komanda.
Svarbiausia, kad galbūt norėsite įsitikinti, kad tai pakankamai ilgas ir atsakingas procesas, kuris pareikalaus daug jūsų laiko ir pastangų, tačiau tai užtruks šiek tiek laiko ir jūs bei jūsų pasirinkta komanda galėsite mėgautis tuo, kas geriausia. Jūsų poreikiams geriausias rezultatas.
Dauguma žmonių Lietuvoje svajoja apie nuosavą namą su kiemu. Svajonės įgyvendinimui labai svarbu išsirinkti tinkamą namo projektą. Būtina pastebėti, kad namų projektai turi atitikti aktualius statybų techninių reglamentų reikalavimus ( tiek bendrinius, tiek vienbučiams, dvibučiams namams taikomus).
Šiuo metu rinkoje tikrai didelis namų projektų pasirinkimas, todėl ir išsirinkti tinkamą namo projektą gali būti gana sudėtinga. Labai svarbu atsakingai įvertinti projekto stadija – užsakomas techninis, ar techninis darbo projektas. Nepamirškite įsitikinti ar namo projektavimui vadovaus atestuotas architektas. Namų projektai gali būti kartotiniai arba suprojektuoti individualiai pagal Jūsų šeimos poreikius. Kartotiniai namų projektai būna šiek tiek pigesni. Tokie projektai jau būna paruošti, todėl pradėti statyti savo svajonių namą galėsite greičiau. Jei neišsirinkote sau tinkamo projekto iš kartotinių projektų, tada galima užsakyti individualų projektą.
Svarbiausi klausimai renkantis namo projektą
Visų pirma Jūsų pasirinktas namo projektas turi atitikti žemės sklypą. Pastatas turi ne tik derėti su aplinka, atitikti teritorijų planavimo reglamentus ( žemės paskirtį, užstatymo tankumą, intensyvumą, aukštingumą) gaisrinės saugos bei normatyvinius atstumus iki sklypo ribos.
Kiekvienas Architektūrinių stilių ir skirtingų išvaizdų namų pasirinkimas platus. Iš daugelio skirtingų pavyzdžių išsirinkite tiesiog Jums patinkančios išvaizdos namą. O toliau pagalvokite apie detales, ar jums bus reikalingas ir bus patogus gyventi vieno ar dviejų aukštų namas? Kiek reikės ploto, kambarių, pagalbinių patalpų? Ar reikės garažo ir terasos? Susidarykite savo poreikių namui sąrašą, taip bus paprasčiau išsakyti lūkesčius architektui dėl namo projekto. Nusimatykite namo biudžetą. Skirtingų projektų ir skirtingų architektūrinių stilių namų statybos kainos gali stipriai skirtis. O namo projektas ir būsimos statybos turi atitikti ne tik gyvenimo patogumo lūkesčius, bet ir nusimatytą biudžetą.
Jei apsisprendėte dėl individualaus namo projekto, žinokite, kad namų projektavimas nėra trumpas procesas ir gali užtrukti kelis mėnesius. Namo projektą sudaro kelios dalys: architektūrinė, konstrukcinė ir kitos dalys. Statybos leidimo gavimui savivaldybėje gali užtekti techninio projekto, bet pastato pridavimui ar statybos pradžiai reikės darbo projekto. Todėl visada rekomenduojame užsakyti techninį darbo projektą.
Namų projektai. Nuo ko priklauso kaina?
Namų projektų kaina taip pat priklauso nuo kelių skirtingų veiksnių. Kaip jau minėjome, kartotiniai namų projektai bus šiek tiek pigesni. Bet ar toks projektas pilnai atitiks Jūsų lūkesčius ir poreikius? Individualaus namo projekto kaina taip pat svyruoja. Sudėtingesnės architektūros namo projektas gali būti brangesnis. Jei užsakysite papildomai konstrukcinę projekto dalį, energetinio efektyvumo skaičiavimus tai taip pat kainuos brangiau, bet papildomos projekto dalys gali sumažinti statybos kainą. Rinkdamiesi namo projektą pasitikėkite patyrusiais kvalifikuotais architektais. Jie ne tik paruoš kokybišką namo projektą, bet ir patars tinkamus architektūrinius, ergonominius, techninius sprendimus. Juk namas statomas dažnai visam gyvenimui.
Namų projektų rengimo grafikas