Klimato kaita vis labiau gąsdina dėl neatsakingų vartotojų ir energijos naudojimo įpročių, tvarus gyvenimo būdas tampa vis svarbesnis siekiant apsaugoti aplinką ir užtikrinti, jog paliksime sveiką planetą ateities kartoms. Laimei, mūsų miestuose jau atsiranda vis daugiau atsakingų, novatoriškų, ekologišką gyvenimo būdą skatinančių verslų ar iniciatyvų, todėl tampa vis lengviau rinktis aplinką tausojantį gyvenimo būdą.
Nevyriausybinė organizacija (NVO) “Mano Europa” kartu su partneriais iš Danijos “Danish Youth Team” ir Estijos “Seiklejate Vennaskond“ įgyvendino projektą „My city, my sustainability“ (vertimas į lietuvių kalbą „Mano miestas, mano tvarumas“). Šiuo projektu siekiama spręsti klimato kaitos problemą įtraukiant bei stiprinant bendradarbiavimą tarp Šiaurės ir Baltijos šalių bei jaunimo švietimo srityje veikiančių NVO, pasidalinti gerosiomis patirtimis ir tvarumo iniciatyvomis kiekvienoje šalyje, ir sukurti naują skaitmeninį įrankį – tvarumo žemėlapį – suteikiantį galimybę jaunimui, visuomenei bei atvykstantiems turistams prisidėti prie tvaresnio gyvenimo būdo ir taip skatinti bei remti iniciatyvas ar organizacijas trijuose miestuose, kurios orientuojasi į ekologišką gyvenimo būdą ir tvarumą.
Pagrindinė projekto idėja prisideda prie Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi darbotvarkės 2030, kuriant inovatyvų skaitmeninį įrankį su tvarų gyvenimo būdą skatinančiais miestų žemėlapiais. Taip pat projektas prisideda prie 17-os JT tvaraus vystymosi tikslų, kuriant tvarų miesto žemėlapį ir skatinant visuomenę, ypatingą dėmesį suteikiant jaunimui, pereiti prie tvaraus gyvenimo būdo, tokiu būdu siekiant geresnės ir tvaresnės ateities mums ir ateinančioms kartoms.
Įgyvendinant minėtą projektą buvo sukurtą mobilioji programėlė “City Compass” , kurioje galima rasti 3 tvarius miesto žemėlapius skirtus Kauno, Tartu ir Orhuso miesto gyventojams bei atvykstantiems turistams. Programėlės naudotojai taip pat gali teikti pasiūlymus įtraukti tvarias vietas viename iš minėtų miestų. Mobiliojoje programėlėje esantys žemėlapiai ir pažymėti punktai yra suskirstyti į 5 kategorijas:
-
Kavinės / restoranai
-
Apranga ir namų apyvokos daiktai
-
Tvari ir ekologiška veikla
-
Edukacinės ir informacinės vietos
-
Vietiniai / tradiciniai turgūs / ūkininkai
Sukurti skaitmeniniai žemėlapiai siekia ne tik informuoti jaunimą, visuomenę bei turistus apie tvarų vartojimą, poilsį, keliones ir apsipirkimą, tačiau ir skatinti būti sąmoningesniais, suvokti, jog tvarumas prasideda nuo mūsų pačių gyvenimo būdo bei vartojimo įpročių.
Greitu metu planuojama įtraukti daugiau kategorijų bei punktų, nuolat atnaujinti programėlėje esančias vietas bei pakviesti daugiau Europos miestų prisijungti prie šios iniciatyvos.
Daugiau apie tvarumo žemėlapius bei projektą: https://citycompass.eu/
Parsisiųsk programėlę:
Turi klausimų, o galbūt esi motyvuotas, jog tvarumo žemėlapis atsirastų ir tavo mieste? Nedvejok ir parašyk mums el. paštu info@citycompass.eu
Projektas finansuojamas Šiaurės šalių ministrų tarybos biuro Lietuvoje pagal Baltijos ir Šiaurės šalių nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo rėmimo programą.