Akylesnieji kauniečiai šiomis dienomis mūsų mieste gali pastebėti vieną kitą keistą menininę instaliaciją. Štai šį Nyderlandų menininkės Karin van der Molen kūrinį mes užtikome Putvinsko gatvėje. Ir tai yra vienas iš landšafto dizaino festivalio MAGENTA kūrinių, kuris turėtų kalbėti apie miestą gamtoje ir gamtą mieste.
Landšafto dizaino festivalis MAGENTA kalba apie miestą gamtoje ir gamtą mieste. Festivalis siekia aktualizuoti urbanizuotą gamtą ir stiprinti landšafto dizaino vaidmenį kuriant geresnę ir sveikesnę mūsų ateitį. Festivaliui svarbi postindustrinė aplinka, taktiniai urbanistiniai sprendimai ir tarpdisciplininis menas, jungiantis dizainą, architektūrą, istoriją, gatvės meną, biologiją, ekologiją, psichologiją ir kitas disciplinas. Plataus spektro festivalio renginiai apima edukacines programas, diskusijas, parodas, ekskursijas, viešųjų erdvių ir landšafto dizaino objektus.
Festivalis Kaune gimė ne šiaip sau. Kaunas – nuo landšafto itin priklausomas miestas, kurio urbanistinę plėtrą veikė Nemuno ir Neries santaka, upių slėniai ir mažųjų upelių griovų šlaitai, istorinis ąžuolynas ir dirbtinis Kauno marių tvenkinys. Kauną svečiai ir vietos gyventojai vadina žaliausiu Lietuvos miestu. Miesto politikai deklaruoja tvarios politikos kryptį, o visuomenė aktyviai lankosi miesto parkuose. Tačiau pastaraisiais metais ryškėja neigiamos tendencijos, kai sprendžiant viešųjų erdvių likimą aukojami želdiniai, dėl intensyvių statybų ar gatvių rekonstrukcijos brandžius medžius ir žaliuosius plotus keičia skurdi augmenija ar kietoji danga, o urbanistiniai sprendiniai priimami ignoruojant visuomenės teisę į gamtą ir kokybišką gyvenimo aplinką. Mieste ėmė trūkti diskusijos, argumentų, kūrybiškų spendimų.
MAGENTA siekia šią spragą užpildyti kūrėjų idėjomis ir projektais, pasiūlyti iš pažiūros uždarų sklypų atvėrimo galimybes, realizuoti subtilius paupių ir viešųjų erdvių humanizavimo projektus, skatinti kryptingas veiklas ir geriau pajusti savo aplinką padedančias priemones, supažindinti su miesto gamtos, landšafto dizaino ir žaliosios urbanistikos reikšme miesto plėtrai ir žmogaus gyvenimo kokybei.