Pirkdami naudotą išmanųjį telefoną neišvengiate rizikos, jog jums šis įrenginys gali papulti su defektais. Svarbu nesusigundyti pigiais variantais, nes jie tikrai gali kelti įtarimą. Todėl jei perkate ir naudotą telefoną, rinkitės kuo naujesnį jo modelį, nes senesnis jau nebegali gauti svarbiausiųjų operacinės sistemos atnaujinimų. Patys perkamiausi yra „iPhone“ ir „Samsung Galaxy“. Jeigu įsigijote pastarąjį ir jis sugedo, žinokite, jog Samsung remontas Vilniuje yra atliekamas telefonų remonto centre Phonefix.
Dėl ko reikia apsispręsti prieš perkant naudotą mobilų telefoną?
Jei sumanėte įsigyti išmanųjį telefoną, iš anksto jau būkite apsisprendę, kokio norėtumėte jo modelio, koks ekranas jus tenkintų, kokia jo turimos atminties apimtis, kokia kamera būtų reikalinga. Po to, kai pradėsite domėtis rinkoje esančiais pasiūlymais, kritiškai vertinkite itin pigius pasiūlymus, nes vargu ar pigi prekė gali būti kokybiška. Kadangi dalis vartotojų nuolat skuba įsigyti pačius naujausius modelius, tai jie nusprendžia kuo greičiau parduoti turimus nesenus telefonus, todėl išlieka galimybė, jog ir naudotas telefonas ir toliau vis dar veiks nepriekaištingai.
Kodėl neverta pirkti senesnių išmaniųjų telefonų?
Kaip mano išmaniųjų technologijų specialistai, vis dėl to neverta pirkti senesnių nei dviejų metų amžiaus modelių, net jeigu jie gerai atrodo, nes šiuo metu telefonai kasmet sukuriami vis galingesni, tad per senas telefonas tikrai negali patenkinti visų poreikių. Todėl jei nupirksite per seną telefono modelį, visai įmanomas dalykas, jog jums labai greitai prireiks jį remontuoti, tačiau ir tai jiems nebesuteiks jiems ilgesnio tarnavimo laiko. Toks telefonas pasidaro mažiau saugus, ima greičiau išsikrauti ir neatitinka jam keliamų reikalavimų.
Ką reikėtų patikrinti prieš perkant naudotą išmanųjį telefoną?
Prieš rinkdamiesi norimą telefono modelį pirmiausiai labai atidžiai apžiūrėkite jo ekraną, paprašykite parduodančiojo nuimti apsauginį ekrano stiklą, nes po juo gali slypėti smulkūs įbrėžimai. Tuo pačiu kruopščiai apžiūrėkite ir patį telefono korpusą, ar nėra jame įlenkimų, patvirtinančių, jog telefonas yra buvęs nukritęs ant žemės. Taip pat paprašykite savininko telefono įkrovimo laido ir patikrinkite, kokiu greičiu kraunasi telefonas. Jei yra galimybė, įsitikinkite, ar telefone yra įdėta originali baterija, ar įrenginiui nėra pakenkusi drėgmė. Be to, reikia patikrinti, ar visi telefono mygtukai gerai veikia, ar nėra garso sutrikimų.
Telefonu padarykite keletą nuotraukų, taip pat pamėginkite, įsidėję savo SIM kortelę, kam nors paskambinti, o įsidėję atminties kortelę, įsitikinkite, jog lengvai galite pasiekti turimus dokumentus bei nuotraukas. Ir tik tada, kai jums nebeliks jokių abejonių, kad telefonas yra tinkamas naudoti, galite jį pirkti. Kita vertus, geriausias variantas būtų, jei perkamo telefono patikrą galėtumėte atlikti profesionalioje įmonėje, kuri užsiima ne tik telefonų remontu, bet ir jų esamos būklės diagnostika.