Artėjant didžiausiai metų šventei, visi stengiasi ieškoti dovanų. Ir dovanos patinka visiems, tik nuo parduotuvių lentynų iki eglučių, kelias į priekį dažniausiai būna labai sunkus: „Ką padovanoti?“. Tačiau, norėdami rasti atsakymą į šį klausimą, kartais naršome ne tik parduotuvėje, bet ir tolimiausiuose interneto kampuose. Jame staiga galime sulaukti visiškai netikėtos staigmenos: viruso.
Virusai yra viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų, kurias klientai atneša į savo išmaniuosius telefonus ir prašo pagalbos
Kai išgirstame žodį „virusas“, pirmiausia pagalvojame apie kompiuterinį virusą, tačiau telefono virusas yra šiek tiek kitoks. Telefono virusai dažniausiai atsiranda spustelėjus neaiškias nuorodas arba atsisiųnčiant įtartinas programėles. Tokie virusai gali slypėti ir saugiausiose vietose, pavyzdžiui, internetinėse parduotuvėse, iš pažiūros nekaltose žaidimų programose ir kt.
Bet kokiu atveju visas problemas, susijusias su telefono virusais, galima nesunkiai išspręsti, tereikia žinoti, kaip su jomis kovoti, ir laiku atpažinti tokius virusus. Žmonės ne visuomet tiksliai žino, kokią pagrindinę žalą daro telefoniniai virusai ir kaip juos apskritai identifikuoti. Dažniausi virusai, kuriais kėsinamasi į išmaniuosius telefonus yra vadinami „spyware“ arba „adware“. Su šiais virusų tipais klientai susiduria dažniausiai. Kalbant apie žalą pačiam telefonui, šie virusai nėra tokie kenksmingi, kaip gali pasirodyti, tačiau jie gali stipriai pakenkti pačiam telefono savininkui. Tokie virusai renka informaciją, ką žmogus veikia telefone ir perduoda ją trečiosioms šalims. Tuomet telefoną užplūsta kalnai nepageidaujamų reklamų, aktyvacijų ir panašaus turinio, kuris ima gąsdinti telefono savininką, nes neaišku, iš kur visa tai plūsta.
Tiesa, kadangi virusai stebi, kas daroma telefone, jie gali užfiksuoti ir jūsų slaptažodžius ar kitą informaciją ir viskas gali baigtis daug liūdniau
Pavyzdžiui, virusas, kuris dar vadinamas „ransomware“, užrakina telefoną ir jei žmogus nori vėl juo naudotis, prašoma išpirkos. Šis viruso tipas yra bene kenksmingiausias telefoninių virusų tipas šiuo metu.
Laiku apsisaugoti nuo mobiliųjų telefonų virusų paprastai nereikia papildomų pastangų, tereikia žinoti kelis svarbius dalykus: nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti priešingai, apsauga nuo mobiliųjų telefonų nėra sudėtingas procesas – yra vos keli žingsniai.
- Pirmasis ir lengviausias būdas yra nepasitikėti gautomis nuorodomis, ypač jei jas atsiuntė nepažįstamas asmuo, bet neberašo nieko. Paprastai tai yra neaiškios nuorodos ir sunku nustatyti, kokia yra svetainė. Todėl jei matote tokias nuorodas, turėtumėte jas tiesiog ignoruoti.
- Kitas būdas – neatsisiųsti programėlių iš nepatikimų šaltinių. Jei pastebite, kad programėlės aprašyme yra daug gramatinių klaidų, pats aprašymas yra nenuoseklus ar panašiai, geriau tokios programėlės neaktyvuoti. Tai yra pagrindinis ženklas, kad už programėlės slypi virusas.
Niekas nėra 100% apsaugotas nuo telefono gedimo ar viruso, tad jei domina remontas užsukite Iphone X remontas, Iphone XS.