Beveik du šimtai dalyvių iš visos Lietuvos susirinko į penkioliktą įvaikinusių šeimų susitikimą Raudondvario dvare. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba (Tarnyba) kasmet suburia šeimas vis kitoje šalies vietoje pasidalyti patirtimi, įgyti naujų žinių ir tiesiog pabūti kartu.
„Susitikimų metu vyksta mokymai vaikų raidos, trauminių patirčių įveikimo, savęs pažinimo ir kitomis šeimoms aktualiomis temomis. Vaikai tuo tarpu pramogauja. Bet svarbiausi yra bendrystė. Šiose šventėse užsimezgusi draugystė lydi šeimas ne vienus metus“, – kalbėjo Tarnybos vadovė Alina Jakavonienė.
Šįkart įtėvių ir jų mažųjų sambūriui maloniai atvertos ypatinga aura garsėjančio Raudondvario dvaro erdvės. Tiek vaikų juoko ir klegesio dvaras, ko gero, negirdėjo nuo savo pradžių pradžios.
Susitikime dalyvavo daugiau nei 100 tėvelių ir per 80 vaikų (nuo kūdikių iki 16-mečių). Didžioji dalis šeimų atvyko pirmą arba antrą kartą, savo mažuosius jie įvaikino neseniai. Buvo ir septintą ar aštuntą kartą susitikime dalyvaujančios šeimos. Viena šeima su jau paaugle dukra nepraleido net 13-os susitikimų.
Susitikimo dalyvius pasveikinęs Kauno rajono savivaldybės vicemeras Paulius Visockas linkėjo bendraujant vieni su kitais ir dalijantis patirtimi pasisemti naujų žinių ir smagiai praleisti laiką kartu.
Aktorė, lektorė Kristina Savickytė šeimoms papasakojo apie kūrybinius ryšio su vaiku mezgimo būdus, spontaniškumo, atvirumo svarbą santykiuose, pasidalijo asmenine patirtimi.
Šeimų pamėgta psichologė psichoterapeutė dr. doc. Asta Adler palietė itin jautrias ir svarbias įvaikinusioms šeimoms temas. Psichologė kalbėjo apie prieraišumą ir jo formavimą, vaiko trauminės istorijos atmintį ir prasmės suteikimą vaiko istorijai iki įvaikinimo. Analizavo, kaip tinkamai reaguoti į vaiko traumų ir netekčių inspiruojamus klausimus.
Bendrai veiklai visus sujungė svajonių ant dešimties metrų ilgio aitvaro kaspinų rašymas. Sako, kad paleistos į dangų, jos išsipildo.
Kiekvienas vaikas turi teisę augti saugioje ir mylinčioje šeimoje. Kviečiame dalytis meile ir padėti vaikams rasti šeimą. Šiuo metu Lietuvoje įvaikinimo laukia 477 vaikai. Daugiau informacijos apie įvaikinimą Lietuvoje galima rasti čia http://vaikoteises.lt/ivaikinimas-ir-globa/ivaikinimas/.