Naujosios technologijos – vienas iš esminių šiuolaikinių automobilių elementų, leidžiančių sukurti ne tik visapusišką komfortą, tačiau ir papildomas saugumo savybes. Automobilių gamintojai nuolat stengiasi į savo gaminamas transporto priemones integruoti pažangiausius technologinius sprendimus bei taip sukurti pridėtinę vertę vairuotojams, o „BMW“ gamintojas nėra išimtis.
Nors „BMW“ gamintojas jau ilgą laiką taiko pažangias technologijas ne tik automobilių gamyboje, tačiau ir pačiose transporto priemonėse, tačiau būtent pastarasis dešimtmetis leido šiam vokiečių automobilių pramonės milžinui tapti tikrų tikriausiu lyderiu automobilinių technologijų sektoriuje. Šiandien https://www.avkparts.lt specialistai plačiau papasakos apie „BMW“ automobilių technologines savybes bei pasidalins savo įžvalgomis apie jų daromą įtaką važiavimo komfortui.
Automobilio funkcijų valdymas rankų judesiais
Inovatyvios technologijos šiomis dienomis leidžia atlikti veiksmus, kurie dar prieš dešimtmetį buvo sunkiai įsivaizduojami. Vienas tokių sprendimų – galimybė dalį automobilio funkcijų valdyti rankų judesiais. Nors yra nemažai funkcijų, kurios gali būti valdomos tokiu būdu, tačiau bene dažniausiai vairuotojai šį funkcionalumą išnaudoja muzikos garso lygio valdymui. Yra net keli privalumai, kuriuos lemia ši naujos kartos funkcija. Visų pirma, tai suteikia papildomo saugumo vairuojant, nes valdomieji rankų judesiai gali būti atliekami gana primityviai priešais priekinėje panelėje esantį multimedijos ekraną. Tai reiškia, jog nereikia blaškyti savo dėmesio perjungiant dainas ar kontroliuojant bendrą muzikos garso lygį. Valdomiuosius rankų judesius fiksuoja integruoti specialūs sensoriai, kurių dėka toks valdymas ir tampa įmanomu.
Dirbtinis intelektas
Pastaruoju metu dirbtinis intelektas vis labiau yra naudojamas pačiose įvairiausiose gyvenimo srityse, o transportas yra viena jų. „BMW“ automobiliuose dirbtinis intelektas buvo pradėtas naudoti jau gerokai seniau, tačiau būtent pastaruoju metu jo įtaka bei papildomas funkcionalumas tapo itin ryškiu.
Bene dažniausiai naujuose aukštesnės klasės „BMW“ automobiliuose dirbtinis intelektas atlieka itin reikšmingą funkciją, kuri yra tiesiogiai susijusi su autonominiu automobilio važiavimu. Šios technologijos principas – savarankiškas ir saugus automobilio judėjimas keliu, turinčiu nemažai kliūčių. Aplink automobilį esantys sensoriai analizuoja aplinką, numato galimas automobilio judėjimo trajektorijas bei pasirenka geriausią įmanomą maršrutą. Tai reiškia, jog autonominio važiavimo metu automobilio vairuotojas gali visiškai neliesti nei pedalų nei vairo bei išlikti ramus dėl autonominės automobilio kelionės.
Žinoma, svarbu pabrėžti, jog ši technologija vis dar yra ženkliai vystoma ir dabartinės jos galimybės yra ribotos. Dabartinių naujų „BMW“ automobilių autonominis važiavimas įprastai būna lėtas, todėl jį pravartu naudoti tokiose vietose kaip daugiabučių kiemai, miškingos teritorijos ir dar daugiau. Akivaizdu, kad tokių technologijų integracija reikalauja nemažai resursų, todėl šiandien jomis gali džiaugtis tik prabangesni bei geresnes komplektacijas turintys modeliai. Nepaisant to, vairuotojai, turintys tokiu funkcionalumu pasižyminčius automobilius gali džiaugtis inovatyvių technologijų teikiama nauda bei mėgautis saugesniu, patogesniu važiavimu kiekvieną dieną.
Technologijos gamybos procese
Kaip jau buvo minėta anksčiau, „BMW“ gamintojas dirbtinį intelektą bei pažangias technologijas taiko ne tik pačiuose automobiliuose, bet ir jų gamybos procese. Tai gamintojui leidžia tinkamai optimizuoti gamybos kaštus bei pasirūpinti, kad visos naujai gaminamos bmw dalys būtų nepriekaištingos kokybės. Natūralu, jog dirbtinio intelekto pagalba veikiantys robotai gali veikti tiksliau bei preciziškiau, kuomet yra kalbama apie sudėtingus automobilių surinkimo procesus. Būtent dėl šios priežasties „BMW“ grupės sprendimas modernizuoti gamybos procesus yra laikomas bene sėkmingiausia investicija, leidžiančia ne tik sutaupyti nemažai pinigų, tačiau ir užtikrinti, jog visi pagaminti automobiliai būtų surinkti nepriekaištingai.