Rusija, kuri nesiliauja puolusi Ukeainą, smogė į 1986 metų balandį sunaikinto Černobylio atomnės elektrinės (ČAE) sarkofagą. Tyčia ar netyčia, o elektrinė buvo pažeista.
„Kol kas tęsiamas gaisro gesinimas ant išorinės NSK (Naujojo saugaus apsauginio gaubto) arkos apvalkalo. Dalyvauja 11 įrangos vienetų ir 49 Valstybinės avarinės tarnybos darbuotojai. Radiacinis fonas uždraustoje zonoje yra normalus, jis stebimas automatine nuolatinio stebėjimo sistema 39 taškuose“, – teletilto eteryje sakė Ukrainos aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių ministrė Svetlana Hrynčuk.
Ministerija patikino, kad radiacinė situacija kontroliuojama: „Radioaktyviųjų produktų, viršijančių nustatytas ribas, išmetimų neužfiksuota. Kol kas grėsmės gyventojams nėra. Visos technologinės sistemos ir saugai svarbios sistemos veikia įprastu režimu“.
„Įdarbinti 3 kamienai 87 m aukštyje su tolesniu izoliacijos ir membranos drėkinimu. Dirba alpinistai, kad iš dalies atvertų konstrukcijas ir užpildytų ertmes gesinimo priemonėmis po pastato stogu…“. Radiacinės situacijos pablogėjimas pramoniniame objekte apskritai nebuvo užfiksuotas. Radioaktyviųjų produktų, viršijančių nustatytas ribas, išsiskyrimo neužfiksuota“.
„Gelbėtojai dirba tiesiai už apsauginės konstrukcijos ribų – daugiau kaip 100 metrų aukštyje. Oro būklė nuolat stebima. Radiacinis fonas pramoninėje aikštelėje šalia ČAE neviršija leistinų lygių“.
Kaip rašė UNIAN, vasario 14-osios naktį Rusija atakavo slėptuvę virš sunaikinto 4-ojo ČAE energijos bloko.
„Vienintelė valstybė pasaulyje, kuri gali pulti tokius objektus, užimti atominių elektrinių teritoriją ir vykdyti karinius veiksmus visiškai nesvarstydama pasekmių, yra šiandieninė Rusija. Ir tai yra teroristinė grėsmė visam pasauliui“, – sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Smogė, kaip manoma, dronas nešęs galingą sprogmenų užtaisą.