Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Redakcija
  • Kaunas, Kauno rajonas
  • Lietuva
  • Pasaulis
  • Politika
  • Finansai
  • Kriminalai
  • Gyvenimas
  • Sportas
  • Video
  • Apklausos
Menu Close
  • Naujienos 
    • Redakcija
    • Kaunas, Kauno rajonas
    • Lietuva
    • Pasaulis
    • Politika
    • Finansai
    • Kriminalai
    • Gyvenimas
    • Sportas
    • Video
    • Apklausos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

EY prognozė: kitąmet Lietuvos BVP augs 1,8 proc. ir tempu lenks euro zonos vidurkį

  • 2024-12-11
  • kaunieciams.lt
  • Finansai, Verslas

Profesinių paslaugų bendrovės EY ekonomistai prognozuoja, kad kitąmet euro zonos ekonomika augs nuosaikiai – 1,3 procento. EY Europos ekonomikos apžvalgoje Lietuvos ekonomikai 2025 metais prognozuojamas 1,8 proc. augimas, Latvijos BVP turėtų ūgtelėti 2,7 proc., Estijos – 4,5 procento. Kartu ekspertai pastebi, kad euro zonos perspektyvas lems JAV politikos kursas, Vokietijos ir kitų didžiųjų ES valstybių atsigavimo planai.

EY apžvalgos duomenimis, nuo 2025 m. euro zonos BVP augimas šiek tiek paspartės – iki 0,3–0,4 proc. per ketvirtį, nes sustiprės vartojimas ir suaktyvės investicijos, nors fiskalinė politika išliks pakankamai griežta. Todėl 2026 m. tikėtinas dar šiek tiek didesnis – 1,5 proc. – bendras euro zonos BVP augimas.

 Rizikos išlieka, bet išryškėja naujos galimybės

 Manoma, kad kylančios realiosios pajamos kitąmet paspartins vartojimo išlaidų augimą, net jei darbo užmokesčio augimas bus lėtesnis negu šiemet. Pasak ekspertų, vartojimo augimą skatins pinigų politikos pokyčiai. Mažesnės palūkanų normos ir atsigaunanti paklausa galėtų paskatinti investicijas, ypač NT sektoriuje. Vis dėlto pažymima, jog investicijų atsigavimas turėtų būti lėtas, nes ekonomika ir toliau veiks šiek tiek žemesne pavara, be reikšmingų investicijų programų poreikio.

„Mūsų naujausios prognozės yra gana optimistinės, nors atkreipiame dėmesį, jog ekonomikos perspektyvos neaiškios – regione išlieka rizikos, kurios pristabdo veržlesnį BVP augimą tiek Europoje, tiek Lietuvoje. Prognozės rodo, kad Europos pramonė turėtų atsigauti pamažu, skatinama vidaus paklausos augimo ir toliau gerėjančios užsienio paklausos. Taip pat įtakos turės mažėjančios palūkanų normos ir atsargų ciklo pokyčiai. Kita vertus, nepaisant didėjančių realiųjų pajamų, pastaraisiais ketvirčiais vartojimas buvo mažesnis, negu tikėtasi. 2025 m. padėtis turėtų pagerėti, nors yra rizika, kad spartesnį augimą ribos pačių vartotojų nuotaikos ir pesimizmas dėl ekonomikos perspektyvų”, – sako Leonas Lingis, EY vykdantysis partneris Baltijos šalyse.

Pasako jo, jeigu Lietuva pateiks aiškų ir apibrėžtą atsaką investuotojams, kad yra pasirengusi aktyviai įgyvendinti didelio masto ir strateginės reikšmės projektus, galima tikėtis, kad mūsų šalis išlaikys patrauklumą ir matysime investicijų atsigavimą. „Mažesnės palūkanų normos ir padidėjusi paklausa yra augimui palankūs veiksniai. Nors kartu išlieka rizika dėl neapibrėžtumo, kurį Europos ekonomikoje gali sukelti naujojo JAV prezidento politikos kryptis, ypač sprendimai dėl muitų tarifų ir dėl paramos Ukrainai”, – pastebi L. Lingis.

Atslūgus infliacijai, augs vartojimas

 EY ekspertai prognozuoja, kad 2025 m. Vidurio ir Rytų Europos šalys bus lyderės pagal BVP augimo tempus – regionui prognozuojamas 2,5–4,0 proc. siekiantis augimas. Tai lems vis dar spartus nominaliojo darbo užmokesčio augimas, skatinantis vartojimą, esant mažesnei nei 5 proc. infliacijai. Naujausiais Valstybės duomenų agentūros duomenimis, Lietuvoje metinė infliacija lapkritį, lyginant su praėjusių metų lapkričiu, siekė 1,3 procento, o  vidutinė metinė infliacija lapkritį sudarė 0,6 procento.

Teigiamą įtaką investicinei aplinkai kitąmet toliau darys ir ES struktūrinių fondų lėšos bei laisvesnė pinigų politika, o Vakarų Europos ekonomikos atsigavimas turėtų išjudinti eksportą.

Likusioje Europos dalyje, EY apžvalgos duomenimis, 2025 ir 2026 m. BVP augimas palaipsniui priartės prie 1–2 proc. ribos. Prognozuojama, kad Pietų Europos valstybėse palaipsniui sumažės turizmo, viešųjų investicijų ir užimtumo skatinimo programų sukeltas pagreitis. Tuo metu Vokietijoje ir Šiaurės Europoje tikimasi palyginti stipraus vartojimo ir investicijų atsigavimo.

Visa apžvalga (anglų k.) pateikiama čia – EY European Economic Outlook.

Apie EY:

EY | Kuriame veiksmingesnį pasaulį

EY kuria veiksmingesnį pasaulį – naują vertę klientams, darbuotojams, bendruomenei ir visai planetai, kartu stiprindama pasitikėjimą kapitalo rinka.

Duomenų, dirbtinio intelekto ir pažangiųjų technologijų įgalintos EY specialistų komandos padeda klientams užtikrintai kurti ateitį ir rasti atsakymus į aktualius šiandienos ir rytojaus klausimus.

EY komandos teikia visą spektrą paslaugų audito, mokesčių, verslo strategijos, sandorių ir konsultacijų srityse. Pasitelkdama savo pasaulinio profesinių paslaugų tinklo ekspertus ir kitus verslo partnerius, remdamasi ūkio šakų įžvalgomis, EY teikia paslaugas daugiau nei 150 šalių ir teritorijų.

 Kartu užtikrintai kuriame ateitį.

Nuoroda į EY yra nuoroda į pasaulinę organizaciją, o taip pat gali būti nuoroda į vieną ar kelias „Ernst & Young Global Limited“ įmones. „Ernst & Young Global Limited“, yra ribotos atsakomybės Jungtinės Karalystės bendrovė, kuri neteikia paslaugų klientams. Informaciją apie tai, kaip EY renka ir naudoja asmens duomenis, ir asmenų teisių pagal duomenų apsaugos teisės aktus aprašymą rasite adresu ey.com/privacy. EY įmonės narės nevykdo teisės praktikos ten, kur tai draudžia vietiniai įstatymai. Daugiau informacijos apie mūsų organizaciją rasite ey.com.

© 2024 Ernst & Young Baltic UAB.

Visos teisės saugomos.

EY – „Ernst & Young Global“ narė – yra profesinių paslaugų Baltijos šalyse lyderė. Daugiau nei 800 specialistų Baltijos šalyse vienijanti bendrovė teikia audito, mokesčių, apskaitos, strategijos, sandorių, teisines ir kitas verslo ir viešojo sektoriaus konsultacijų paslaugas.

ey.com

 

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Panašūs straipsniai:

Ukraina ginasi, Rusija toliau puola

Nauja erdvė vaikų ugdymui: atgaivinimas istorinis Vytauto parko Kurhauzas

„Saugokitės bet kokio godumo“ (Lk 12, 15) 18 eilinis sekmadienis

Sostinės arkikatedros požemių radiniai įrašyti į Kultūros vertybių registrą

Tomas Čyvas

Premjerai keičiasi, o problema lieka?

Policija rugpjūtį tikrins dviratininkų blaivumą, vykdys greičio kontrolę

Į Tarptautinę kosminę stotį pakilo keturi astronautai

Skelbiamas Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovo konkursas

Rastas į Lietuvos teritoriją įskridęs dronas

E. Paulavičiaus advokatas: D. Šakalienė, atleisdama pulkininką iš pareigų, piktnaudžiauja įgaliojimais

Garsi bendrovė ir toliau rems MKL 3×3 krepšinį

VSAT: vykti į Lenkiją rekomenduojama per Lazdijus ir kitus alternatyvius kelius

„ConTempo“ festivalis grįžta į Kauno rajoną

Kauno Taikos prospekte kuriasi naujas prekybos parkas: tarp pirmųjų parduotuvių – „Lidl“

Iš kur nuomotis automobilį Kauno oro uoste?

Kaune vyras pro buto langą šaudė iš pneumatinio pistoleto

Kauno viešajame transporte jau galima atsiskaityti bekontaktėmis kortelėmis

Kauno rajono gyventojas kaltinamas išprievartavęs nepilnametę

FNTT atlieka tyrimą dėl G. Palucko brolienės įmonės veiklos, sulaikytas jos direktorius

Dėl viaduko statybos Kaune pusei paros uždarys atkarpą A1 magistralėje: numatytos laikinos apylankos

Politologė apie pamainą G. Paluckui: I. Ruginienė būtų logiškas pasirinkimas

Gintautas Paluckas atsistatydina iš premjero pareigų

Ministerija įpareigojo ligonines užtikrinti artimųjų atsisveikinimą su mirštančiuoju

Kristijonas Bartoševičius

K. Bartoševičius į kalėjimą nenori: apskundė teismo nuosprendį

Kaune, bare, neblaivus vyras grasino žaisliniu pistoletu

LKT vadovui M. Kairiui suteiktas pranešėjo statusas, jo pateikta informacija perduota STT

Saulius Skvernelis: demokratai išeis iš koalicijos, jeigu Gintautas Paluckas liks premjeru

Tyrimas: mokykloje pakankamai žinių apie finansus įgyja mažiau nei penktadalis lietuvių

Lietuvos jaunimo bokso rinktinė varžysis pajėgiame „Brandenburg Cup“ turnyre

Rusijai nemažinant GPS signalų ir mobiliojo ryšio trukdžių, ryšiui užtikrinti ėmėsi atsako

Žemės drebėjimo prie Kamčiatkos sukeltas cunamis: pavojaus sirenos Kalifornijoje, masinė evakuacija Japonijoje, žala Rusijoje

Kauno rajone rastas medyje užstrigęs balionas, kuriuo gabenta kontrabanda

Kaune iš namo galimai pavogti 14,5 tūkst. eurų

Buvęs G. Nausėdos patarėjas A. Zabarauskas apie prezidento leksiką: nusileido iki „Nemuno aušros“ lygio

O. Leiputė: gyvūnų gerovės neužtikrinsime, jeigu bijosime „nuskriausti” gyvūnų kankintojus

Seime aiškinsis įtartinus Vilniaus ir Kauno žemės grąžinimo atvejus

PAGD pradėjo patikrinimą galimai moterį išprievartavusio ugniagesio atžvilgiu, jam gresia atleidimas iš darbo

Pėsčiąjį automobiliu sužalojusiam V. Matijošaičiui pareikšti įtarimai

Uodų įkandimai: nepurškite repelento ant veido ir neignoruokite alerginės reakcijos simptomų

Sumenkus saulės ir vėjo energijos gamybai praėjusią savaitę elektra brango 7 proc.

Stanislovas Buškevičius. Kovai prieš dronus – grybautojų daliniai

Lietuvė – pasaulio čempionato finale

Nei į darbą, nei į sodą – remontuoti tenka „Škodą“ (papildyta)

Pagarsėjusiam mergaičių tvirkintojui skirta laisvės atėmimo bausmė

Žiniasklaida: V. Landsbergis atsidūrė ligoninėje

Šaolino vienuolyną purto tyrimas dėl lėšų pasisavinimo

SAM: Ukrainos karo medikas vedė mokymus Lietuvos specialistams

Vengrija prisideda prie nykstančių europinių žalvarnių populiacijos atkūrimo Lietuvoje

Crowdfunding investicijos į NT – pavojai ir potencialas

VRM: perspėjimo apie droną pranešimas buvo suderintas su kitomis institucijomis

Šri Lanka – ne Indija! Tai visai kitas pasaulis

Taip ir neradus iš traukinio iššokusio ruso, rengiamas integruotas Kaliningrado tranzito kontrolės algoritmas

Į Lietuvą iš Baltarusijos įskrido bepilotis orlaivis

Lietuvos vaikinų rinktinė iškovojo Europos jaunimo olimpinio festivalio 3×3 krepšinio auksą

Siūlys metams atidėti naujo cukraus mokesčio įsigaliojimą

Land Art festivalis Girionyse: klajonės po dykumas ir pasaulio muzika

„Prašykite ir jums bus duota“ (Mt 11, 9), – 17 eilinis sekmadienis

Grįžimas į biurus: kas iš tiesų veikia – nemokama kava, patogios kėdės ar atlyginimas?

Siūlo leisti patiems kelių valdytojams spręsti dėl žaliųjų rodyklių įrengimo

Virš Lietuvos užduotis vykdė iš JAV lėktuvnešio Viduržemio jūroje pakilę naikintuvai

Pažinčių programėlės: meilės medžioklė ar streso šaltinis?

Garliavoje iškils nauja kultūrinė erdvė

Socialdemokratai kirto L. Kasčiūnui: priminė ekstremistinę praeitį ir ryšius su MG Baltic

„Creditinfo“: klientų Lietuvoje duomenys yra saugūs

Sukaktis: prieš 90 m. Kaune įvyko pirmasis Pasaulio lietuvių kongresas

Ukrainą remiančias sporto organizacijas pasieks 100 tūkst. eurų parama

NT investicijoms susiklostė retas derinys sąlygų – trys faktoriai, keičiantys situaciją

Atsisveikinkite su pinigine: kasdienybę užkariauja nauja mada, prie kurios prisitaiko net skeptikai

Plauksite baidarėmis šį savaitgalį? Ekspertė primena, kaip apsaugoti įrenginius

Minima skendimo prevencijos diena: vasarą įvyksta daugiausia tragedijų vandenyje

A. Valotka apgailestauja dėl savo siūlymo uždaryti rusiškas ir lenkiškas mokyklas

LSU profesorius: tarnyba kariuomenėje gerina širdies-kvėpavimo sistemos ir raumenų ištvermę

Rusija įrenginėja elektroninės kovos sistemas prie NATO sienų

Interneto trikdžiai dėl Starlink gedimo: pranešama apie visuotinius sutrikimus

Pavežėjas greit tampa įtariamuoju? (video)

Kodėl buvusios Viking žoliapjovės dabar žymimos „Stihl“ ženklu?

Kauno rajone tęsiama A. Smetonos giminės linija

Tyrimas: jau 7 000 žingsnių per dieną teigiamai veikia sveikatą

Nekontroliuojamas dirbtinio intelekto naudojimas – tiksinti bomba įmonių duomenims

Pristatyti naujai įsigyti VSAT sraigtasparniai ir bepiločių orlaivių sistema

Lietuvos vyrų rinktinė stovyklaus Stambule ir sužais rungtynes su Turkijos nacionaline komanda

Dirbtinis intelektas padeda lotynų kalbos mokslininkams iššifruoti senovės romėnų tekstus

Prašoma uždaryti S. Cichanouskajos atstovybę

Geriausiai pasirodę abiturientai ir jų mokytojai iškilmingai apdovanoti rotušėje

Kelininkai Karaliaus Mindaugo prospekte plušės naktimis

Saugu tik atrodo: UV spinduliai veikia net pro debesis ir stiklą

Aukštieji Šančiai – nemylimas Kauno „vaikas“

R. Popovienė nenori net diskutuoti apie rusiškų mokyklų uždarymą

Kur Kaune bei Vilniuje superka metalo ir kitas atliekas

Ministerija diskutuos dėl rusų kalbos atsisakymo Lietuvos mokyklose

Gynybos inovacijos Lietuvoje: potencialas yra, sistemos – ne

Lietuvos oro gynyba. I dalis – Priešlėktuvinės apsaugos rinktinė

Pacientes slapta filmavusiam ginekologui nepavyksta grįžti į darbą

Iniciatyva „Nenuleiskim kartelės“ ragins valdžią nekeisti tvarkos dėl matematikos egzamino

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 22-27 d.

Ukraina ir Afganistanas – kiek logiškos paralelės

Kaune siautėjo plėšikas

Žiniasklaida: G. Palucko Vilniuje pirktame sklype neteisėtai privatizuotas valstybei priklausantis miškas

Robotikos stovykla „Harmony Park“ subūrė ukrainiečių ir lietuvių jaunimą

Sparčiai auga gaisrų rizika dėl netinkamo ličio jonų baterijų naudojimo

Rusų provokacijos tęsiasi: NATO naikintuvai kilo atpažinti orlaivių

Kauno tarybos Etikos komisija galimai seksistiniuose V. Matijošaičio pasisakymuose nieko blogo nemato

Ukraina ginasi, Rusija toliau puola

2025-08-03

Nauja erdvė vaikų ugdymui: atgaivinimas istorinis Vytauto parko Kurhauzas

2025-08-03

„Saugokitės bet kokio godumo“ (Lk 12, 15) 18 eilinis sekmadienis

2025-08-03

Sostinės arkikatedros požemių radiniai įrašyti į Kultūros vertybių registrą

2025-08-02
Tomas Čyvas

Premjerai keičiasi, o problema lieka?

2025-08-02

Policija rugpjūtį tikrins dviratininkų blaivumą, vykdys greičio kontrolę

2025-08-02

Į Tarptautinę kosminę stotį pakilo keturi astronautai

2025-08-01

Skelbiamas Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovo konkursas

2025-08-01

Rastas į Lietuvos teritoriją įskridęs dronas

2025-08-01

E. Paulavičiaus advokatas: D. Šakalienė, atleisdama pulkininką iš pareigų, piktnaudžiauja įgaliojimais

2025-08-01

Garsi bendrovė ir toliau rems MKL 3×3 krepšinį

2025-08-01

VSAT: vykti į Lenkiją rekomenduojama per Lazdijus ir kitus alternatyvius kelius

2025-08-01

„ConTempo“ festivalis grįžta į Kauno rajoną

2025-08-01

Kauno Taikos prospekte kuriasi naujas prekybos parkas: tarp pirmųjų parduotuvių – „Lidl“

2025-08-01

Iš kur nuomotis automobilį Kauno oro uoste?

2025-08-01

Kaune vyras pro buto langą šaudė iš pneumatinio pistoleto

2025-08-01

Kauno viešajame transporte jau galima atsiskaityti bekontaktėmis kortelėmis

2025-08-01

Kauno rajono gyventojas kaltinamas išprievartavęs nepilnametę

2025-07-31

FNTT atlieka tyrimą dėl G. Palucko brolienės įmonės veiklos, sulaikytas jos direktorius

2025-07-31

Dėl viaduko statybos Kaune pusei paros uždarys atkarpą A1 magistralėje: numatytos laikinos apylankos

2025-07-31

Politologė apie pamainą G. Paluckui: I. Ruginienė būtų logiškas pasirinkimas

2025-07-31

Gintautas Paluckas atsistatydina iš premjero pareigų

2025-07-31

Ministerija įpareigojo ligonines užtikrinti artimųjų atsisveikinimą su mirštančiuoju

2025-07-31
Kristijonas Bartoševičius

K. Bartoševičius į kalėjimą nenori: apskundė teismo nuosprendį

2025-07-31

Kaune, bare, neblaivus vyras grasino žaisliniu pistoletu

2025-07-31

LKT vadovui M. Kairiui suteiktas pranešėjo statusas, jo pateikta informacija perduota STT

2025-07-30

Saulius Skvernelis: demokratai išeis iš koalicijos, jeigu Gintautas Paluckas liks premjeru

2025-07-30

Tyrimas: mokykloje pakankamai žinių apie finansus įgyja mažiau nei penktadalis lietuvių

2025-07-30

Lietuvos jaunimo bokso rinktinė varžysis pajėgiame „Brandenburg Cup“ turnyre

2025-07-30

Rusijai nemažinant GPS signalų ir mobiliojo ryšio trukdžių, ryšiui užtikrinti ėmėsi atsako

2025-07-30

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos