Vis patrauklesniu jaunimui ir iš užsienio grįžtantiems tautiečiams tampantis Šiaulių miestas turi visas prielaidas tapti vienu vizijos „Lietuva 2050“ įgyvendinimo flagmanų, ketvirtadienį Šiauliuose vykusioje diskusijoje sakė Seimo Ateities komiteto pirmininkas liberalas prof. Raimundas Lopata.
Politikai su ekspertais diskutavo, ką daryti, kad Šiaulių kraštas nevirstų provincija. „Ką daryti, kad Šiauliai klestėtų, o ne trauktųsi, siūlo įkvepianti vizijos „Lietuva 2050“ pažangos perspektyva regionams. Vizija numato Lietuvą kaip laisvų, išsilavinusių ir atsakingų žmonių visuomenę, kuriančią ir eksportuojančią inovacijas, pasižyminčią brandžia demokratine kultūra ir stipria socialine sanglauda“, – atkreipė dėmesį Ateities komiteto pirmininkas.
Jo pastebėjimu, Šiaulių savivalda yra nustačiusi aiškius augimo iššūkius ir pasitvirtinę savo plėtros iki 2035 metų planą, kuris sudaro prielaidas šiuos iššūkius spręsti. Šiaulių prioritetai persidengia su dalimi Seimo patvirtintos vizijos kryptimis: tai yra transporto, logistikos vystymas, regioninių partnerysčių stiprinimas, paslaugų prieinamumo, visuomenės atsparumo ir demografinio balanso gerinimas, aukštos kokybės švietimas ir kūrybingas technologijų panaudojimas, darnus sugyvenimas su gamta.
„Neturiu abejonių, kad skatinant šiauliečių kūrybingumą, diskutuojant tarp piliečių savo miesto ir visos šalies ateities klausimais, stiprės nacionalinės strategijos ir regiono pažangos sinergija ir padės tariamą Šiaulių provincialumą paversti išskirtinumu“, – kalbėjo R. Lopata.
Šiauliai yra vienas iš 5 šalies urbanistinių centrų, kur reziduoja 108 tūkst. gyventojų. Miesto BVP sudaro 62−64 proc. ES vidurkio (visos šalies šis rodiklis sudaro apie 90 proc., Vilniaus – 126 proc. ES vidurkio).
—-
Apžvalgininko šiauliečio komentaras. Laimontas Lainius Dinius:
“Tokias a la prognozes (o iš tikro tik priešrinkimines bla-bla-bla) man, kaip tikram šiauliečiui gal ir būtų miela skaityti (klausyti) kaip kad, sako, dažnokai praktikuojama infantiliško “pozityvo” beieškančiųjų autohipnozės seansuose pvz..
Bėdelė tik, kad gana nesunkiai galima nuspėti, jog pvz analogiškame susitikime (priešrinkiminis agitacinis turas, kaip ne kaip) tarkime Panevėžyje, Alytuje arba net Balbieriškyje beveik neabejotinai būtų pilstomas toks pat politinis kisielius.
Svarbu tik nesumaišyti miestų pavadinimų… Na kad nesigautų kaip to žanro klasikui O.Benderiui, bereklamuojant New Vasiukus. Beje, pats tas taip vadinamas Ateities komitetas Seime (ech gaila, kad jo nebuvo 2008-2012 m kadencijoje…) yra dėkinga dirva panašaus pobūdžio kalboms (vos neparašiau ir veiklai, tai būtų klaida – veikti tikrai , šiukštu, – nereikia) . Bet, deja, į realybę sugrąžina kasdienybė ir skaičiai. O tos realybės nei liaupsės, nei abstrakcijos ar net labai gražios žodinės konstrukcijos neveikia.
Ar tikrai Šiauliai sugebės išsaugoti “didmiesčio” statusą, t.y. per 100 000 gyventojų, iš jo pasitraukus eilinei jaunimo kartai (abiturientams), keletui tūkstančių laikino prieglobsčio sulaukusių ukrainiečių ir taip pat keturženkliais skaičiais skaičiuojamiems atvykėliams-vairuotojams ir egzotiškų kraštų.
Visame tame priešrinkiminiame kontekste yra gali būti įdomūs tik tiek politikai (ir jų kalbos) kurie turi realių idėjų, ką pasiūlyti konkrečiai ir ĮSIPAREIGOJA to siekti realiais darbais ir sprendimais. pvz : – jeigu mus išrinksite, per kadenciją sutvarkysime bardaką švietimo ir (ar) sveikatos sistemoje TOKIU ir TOKIU būdu (plano metmenys) – sustabdysime gamtos ir miškų naikinimą. pvz pirmiausia uždraudžiant neapdirbtos medienos eksportą , mažinant kirtimų kvotas ir draudžiant kirtimus draustiniuose, parkuose, etc… – nupirksime tą dujų laivą ir nustosime krušti Lietuvos mokesčių mokėtojus su nuomomis. – sutvarkysime elektro lohatroną, neleidžiant draskyti Valstybei gyvybiškai svarbių, monopolinių sričių kooperatyvų laikų prichvatizacijų metodais – kiekviena Konstitucijos eilutė ir kiekvienas galiojantis įstatymas galioja vienodai visiems ir yra ginamas bekompromisiškai, nes tam ir renkami #pliam tie, kurie prisiekia dėdami ranką ant Konstitucijos … ir t.t. ir pan.
Skeptikai gali pasakyti, kad taikant tokius kriterijus gali paaiškėti, kad nėra už ką balsuoti. Net ir tuo atveju reikia balsuoti , galima ir špygą nupiešiant ant biuletenio (gal vien tam, kad Jūsų balsas nebūtų “suvogtas”) Nes jeigu politikai renkami tam, kad pasėdėtų eilinę kadenciją prie lovio, – kam jie reikalingi apskritai.”