Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Domeikavos pusiaukelės namų istorija liepsnoja toliau

  • 2024-01-23
  • kaunieciams.lt
  • Kaunas, Kauno rajonas, Kauno rajonas, Redakcija, Švietimas

Sausio 25 d. Kauno raj. savivaldybės taryba balsuos dėl Domeikavoje  (Kauno raj.) didžiulį gyventojų pasipriešinimą sukėlusių pusiaukelės namų pastato perdavimo savivaldybės nuosavybėn. Savivaldybė jame ketina steigti meno mokyklą, dziudo ir jojimo sporto mokyklą, įkurti atvirą jaunimo užimtumo erdvę.     

Sprendimo projektas pateiktas

Kauno raj. savivaldybė įvardino, kad toks sprendimas priimtas gavus Domeikavos seniūnijos seniūnaičių sueigos protokolinį sprendimą ir įvertinus Domeikavos bendruomenės nuomonę. Savivaldybė pripažino, jog Domeikavos gimnazijoje trūksta galimybių kurti meno ir sporto būrelius vaikams, daugiau nei 200 vaikų norėtų lankyti meno mokyklą. Maža to, Domeikavos seniūnijoje yra didžiausia dalis jaunų žmonių (nuo 14 iki 29 m. amžiaus) lyginant su kitomis rajono seniūnijomis, tad jiems reikalinga socializacijos erdvė.

Kauno raj. savivaldybės sprendimo projekte išdėstyta: „Meno mokykla artimoje aplinkoje suteiktų mokiniams saugias, tėvų laiką taupančias sąlygas ugdytis ir kokybišką meninį lavinimą. 2023 m. Domeikavos gimnazijos veiklos kokybės įsivertinimo duomenimis 60,5 proc. mokinių savęs nerealizuoja, kadangi turi didesnių poreikių nei gimnazija gali pasiūlyti. Todėl meno mokyklos įkūrimas suteiktų didesnes galimybes mokinių savirealizacijai. Šiuo metu meno, dailės, muzikos, baleto mokyklas Kaune lanko 49 mokiniai. Pagal apklausos duomenis Domeikavos gimnazijos 208 mokiniai nori lankyti Kauno rajono meno mokyklą“.

Kaip teigia Rima Stabrauskienė, Šakių kaimo seniūnaitė: „Savivaldybės sprendimas visiškai atitinka bendruomenės poreikius ir neprieštarauja įstatymams, be to, yra puikus pavyzdys, kaip savivaldybė išgirsta itin aktyvių bendruomenių iniciatyvas. Mes patys, bendruomenės ir seniūnijos, esame atsakingi už savo aplinkos kūrimą, už tai, kas bus ir ko trūks mūsų pačių aplinkoje“.

Šis žingsnis padėtų tašką daugybę institucijų įtraukusioje protestų ir teisinės kovos istorijoje tarp Domeikavos bendruomenės, Lietuvos kalėjimų tarnybos ir LR Teisingumo ministerijos. Pernai lapkritį Domeikavoje paskelbus apie ketinimus įkurti atviro tipo įkalinimo vietą – pusiaukelės namus – sukilusi bendruomenė vieną po kito viešumon kėlė galimus šio valstybinio projekto teisinius pažeidimus.

Domeikavos aktyvistai sulaukė rekordinės įvairių institucijų paramos. Savo palaikymą Domeikavos bendruomenei išreiškė LR Prezidentūra, Kauno miesto bei rajono merai, Savivaldybių asociacija, Lietuvos socialdemokratų partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Kauno apygardos prokuratūra, į kurią Domeikavos bendruomenė kreipėsi dėl viešojo intereso gynimo, pateikė griežtą poziciją dėl pusiaukelės namų Domeikavoje, nusprendusi “įspėti Lietuvos kalėjimų tarnybą nedaryti  teisės aktų pažeidimų“.  Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija pareiškė, kad siekis įkurti pusiaukelės namus Domeikavoje „parodo nekompetencijos lygį ir negebėjimą vertinti vykdomų projektų ir reformų rizikų“.

Naujos teisinės mįslės dėl pusiaukelės namų

Vienas iš probleminių teisinių punktų steigiant pusiaukelės namus Kauno r. Domeikavos sen. Šakių k., Stumbro g. 3,  yra netinkama pastato ir sklypo paskirtis – pastatas yra viešbučių paskirties, o žemės sklypas – komercinės. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos raštu patvirtino, kad „šiuo metu esančiame viešbučių paskirties pastate, kuris yra komercinės paskirties žemės sklype, specialiosios paskirties pastatai negali būti“. Specialiosios paskirties pastatai yra kareivinių pastatai, kalėjimai, pataisos darbų kolonijos, tardymo izoliatoriai ir kiti.

Lietuvos kalėjimų tarnyba kreipėsi į Kauno raj. savivaldybės Urbanistikos skyrių dėl sklypo paskirties keitimo, tačiau prašymas net nebuvo pradėtas nagrinėti, nes, kaip rašoma Kauno raj. savivaldybės rašte Domeikavos aktyvistams, „Lietuvos kalėjimų tarnyba nepatenka į Apraše nurodytų subjektų sąrašą galinčių pateikti prašymą“.

Tuomet Lietuvos kalėjimų tarnybos vadovas Virginijus Kulikauskas rašte Domeikavos bendruomenei pareiškė, kad nors pusiaukelės namai priklauso Kauno kalėjimui, jiems negalioja įprastinės taisyklės, nes „pusiaukelės namai neturi juridinio asmens statuso.

Mat jų kūrimo nesaisto Civiliniame kodekse ir Biudžetinių įstaigų įstatyme nustatytos juridinių asmenų arba juridinio asmens administracinių padalinių steigimo procedūros“.

Dalia Grakulskytė, VšĮ Domeikavos vienybė steigėja, sako, nustebo gavusi tokį atsakymą: „Ar tai reiškia, kad Vyriausybės projektams negalioja įstatymai, privalomi Lietuvos piliečiams ir įmonėms?“  D.Grakulskytė teigia, bendruomenė sulaukė ne mažiau stebinančio naujausio LR Teisingumo ministerijos rašto, kuriame teigiama, jog pusiaukelės namų pastatas bus naudojamas ir komercinei veiklai: „… didesniąją šio pastato dalį Lietuvos kalėjimų tarnyba naudoja (planuoja panaudoti) nurodytai komercinei veiklai vykdyti“.  Pusiaukelės namų pristatymo metu Domeikavos seniūnijoje jokių panašių sumanymų nebuvo išsakyta. „Susidaro įspūdis, kad LR Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska, pati pripažinusi, kad visas pusiaukelės namų projektas turi teisinių trūkumų, nesiima jų taisyti, o bando išsisukti iš situacijos skubotais pareiškimais“,- teigia D.Grakulskytė.

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Informacija apie sausio 25 d. Kauno raj. savivaldybės tarybos  posėdžio darbotvarkę – https://www.krs.lt/savivaldybe/taryba/posedzio-darbotvarke/ , klausimas dėl Domeikavos pusiaukelės namų likimo – nr. 7.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Dar viena avarija geležinkelyje – Kauno rajone

KAM skirs 80 tūkst. eurų kovai su dezinformacija

Europos Humanitarinio Universiteto profesorė Rasa Čepaitienė

Runomis tatuiruotos rankos

Naujas plaukimo rekordas

„Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas“ (Jn 14, 6) V Velykų sekmadienis

Kaune paaiškėjo jaunieji svetingumo talentai

Pareigūnai aiškinasi, kas pažeidė viešąją tvarką

Socdemų naujas lyderis žino, kad lengva nebus

Žalimas

Žalimas prieš Romos katalikų bažnyčią

Ką kam žada žvaigždės?

Alytuje vėl rinksis pasaulio ėjikų elitas

Atgimsta istorinis pastatas Vilkijoje

Avarijos geležinkelyje Kėdainių rajone likvidavimas gali užsitęsti

Prezidentas pasveikino Kauno teatro vadovą B. Želvį

Žiniasklaida: A1 kelyje įvyko masinė avarija

Nobelio taikos premijai gauti pasiūlyta beveik 300 kandidatų

TS-LKD: 40 proc. gyventojų pritartų branduolinio ginklo dislokavimui

Ką kam žada žvaigždės?

Gegužės pirmoji 

Kaun žalgiriečiai pralaimėjo ir antras serijos rungtynes (Video)

keliai

Kelininkai: sutvarkytų duobių plotas – 8 futbolo aikštės

Kvaišalus iš užsienio besisiuntusiam vyrui siūloma taikyti priverstinį gydymą

Nuo gegužės 1-osios vėl leidžiama žvejoti lydekas

Kviečiama dalyvauti piešinių konkurse!

Kauno mugė „Pavasaris 2026“ sugrįžta

Kaune atidaroma dronų valdymo mokymo stovykla

Žiniasklaidos laisvės indekse Lietuva iš 14-os nukrito į 15 vietą

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno geležinkelio stotis

Atnaujintos Kauno geležinkelio stoties prieigos

Kodėl Aplinkos tvarkymo paslaugos daugiabučiams svarbios visus metus?

„Delfi“ iniciatyva „Saugu“ lankysis Utenoje: ar jaučiatės saugūs 

Ukrainos pamokos NATO karybai

Svajonių automobilis: ar verta žvalgytis už Atlanto?

1500 pradinukų išbandė dešimt sporto šakų

Kas vyksta „Kauno Žalgirio“ akademijoje?

Nebegalima bus deginti durpių ir anglies

Vandžiogaloje vyko spalvinga šokių šventė

Rusija sunerimusi dėl „turkiško pasaulio”?

Liberalai kreipėsi į STT dėl teatrų

Ką kam žada žvaigždės?

Tomas Čyvas

Ką darys Vengrija?

Žalgiriečiams pirmosios atkrintamosios nepavyko

Sukčiai apsimeta banko ekonomistu

Kapsulės įkasimu pažymėtos Brastos tilto statybos

LMKA išreiškė nepasitikėjimą organizacijos prezidentu Staseliu

Kaip derinti basutes moterims: 5 vasariški deriniai nuo kasdienio iki vakarinio stiliaus

Juozas Meldžiukas

SODROS milijardai ir pagundos

Kaune susirungs jaunieji svetingumo ir maisto sektoriaus talentai

Prezidentas dalyvaus Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime

Ką kam žada žvaigždės?

Gražulis džiūgauja

Galimų žudikų byla Teisme

Rusija skelbia gėjus ekstremistais

Statomas M. K. Čiurlionio koncertų centras

Holistinis šunų maistas: madinga etiketė ar tikra nauda jūsų augintiniui?

Premjerė sveikina Lietuvos medikus

Japonijoje žemės drebėjimas

Išmanieji namai be išmaniojo telefono: kodėl automatika grįžta prie paprastumo

Šilti moto balai – ne tik žiemai

Kauno pareigūnai ieško liudininkų

Į Lietuvą brovėsi 50 bastūnų

Ką kam žada žvaigždės?

Plaukikų čempionate rekordų šventė

Vašingtono šaulys nekentė krikščionių?

Riaušių byloje baigti nagrinėti apeliaciniai skundai

VDU Ugnės Karvelis gimnazijos triumfas Zapyškyje

Vėjas be elektros paliko per 6 tūkst. namų ūkių

Festivalyje „Kaunas Jazz“ dainuos „Grammy“ laimėtoja

Medžioti poligonuose teks kitaip

„Fitch Ratings“ po 6 metų gerina Lietuvos mokumą

Užklijuota kamera neapsaugos – geriau be telefono?

Užsimušė motociklininkas amerikietis

Popiežius Leonas XIV apie mirties bausmę

„Aš – gerasis ganytojas“ (Jn 10, 11) IV Velykų sekmadienis

Naujinkime Kauno fasadus

Tomas Čyvas ir Vitalijus Balkus

Kas ką gali sekti?

Kauno rajono savivaldybei padėka už indėlį į Lietuvos krepšinį

Plaukikai gerina rekordus

Kauno gimnazistai sodino Valdo Adamkaus vardo giraitę

naikintuvai

Lenkijos naikintuvai perėmė du Rusijos lėktuvus Su-30

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno klinikose Aleksandrui padėjo grįžti į gyvenimą

Futbolo kamuolys

Ar Iranas reikalingas Pasaulio futbolo čempionate?

Minimalizmas ar maksimalizmas: koks namų dizainas dominuos šiemet?

R. Juknevičienė siūlo atmesti LRT įstatymo pataisas

Vaizdo stebėjimo kamerų tinklo plėtra Kauno rajone

Sugrįžta „Delfi“ iniciatyvos „Saugu“ išvykos po Lietuvą: laukia susitikimas Širvintose  

Griunvaldo gatvė

Griunvaldo gatvė tapo nauja pėsčiųjų alėja Kaune

Vengrija: rusiška nafta vėl teka 

Nausėda Kipre susitiko su Zelenskiu

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

Bendruomenės švyturio apdovanojimas atkeliavo į Ežerėlį

Kauno literatūros savaitėje kviečiama patirti metamorfozę

Ką bankai labiausiai vertina finansuodami verslą?

Policija: Prezidentūros rūmuose mirė 51 metų lankytojas

Pistorius

Vokietijos tikslas – 460 tūkst. karių ir daugiau

Ką kam žada žvaigždės?

Mokytojų trūkumas – ką daryti?

„Gargždai” privertė „Žalgirį” paprakaituoti

Samoškaitė

Prokurorai gins politikų privatumą

Sukčiai veikia VMI vardu

Rusija moko prieš VPN

Dar viena avarija geležinkelyje – Kauno rajone

2026-05-03

KAM skirs 80 tūkst. eurų kovai su dezinformacija

2026-05-03
Europos Humanitarinio Universiteto profesorė Rasa Čepaitienė

Runomis tatuiruotos rankos

2026-05-03

Naujas plaukimo rekordas

2026-05-03

„Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas“ (Jn 14, 6) V Velykų sekmadienis

2026-05-03

Kaune paaiškėjo jaunieji svetingumo talentai

2026-05-02

Pareigūnai aiškinasi, kas pažeidė viešąją tvarką

2026-05-02

Socdemų naujas lyderis žino, kad lengva nebus

2026-05-02
Žalimas

Žalimas prieš Romos katalikų bažnyčią

2026-05-02

Ką kam žada žvaigždės?

2026-05-02

Alytuje vėl rinksis pasaulio ėjikų elitas

2026-05-02

Atgimsta istorinis pastatas Vilkijoje

2026-05-01

Avarijos geležinkelyje Kėdainių rajone likvidavimas gali užsitęsti

2026-05-01

Prezidentas pasveikino Kauno teatro vadovą B. Želvį

2026-05-01

Žiniasklaida: A1 kelyje įvyko masinė avarija

2026-05-01

Nobelio taikos premijai gauti pasiūlyta beveik 300 kandidatų

2026-05-01

TS-LKD: 40 proc. gyventojų pritartų branduolinio ginklo dislokavimui

2026-05-01

Ką kam žada žvaigždės?

2026-05-01

Gegužės pirmoji 

2026-05-01

Kaun žalgiriečiai pralaimėjo ir antras serijos rungtynes (Video)

2026-05-01
keliai

Kelininkai: sutvarkytų duobių plotas – 8 futbolo aikštės

2026-04-30

Kvaišalus iš užsienio besisiuntusiam vyrui siūloma taikyti priverstinį gydymą

2026-04-30

Nuo gegužės 1-osios vėl leidžiama žvejoti lydekas

2026-04-30

Kviečiama dalyvauti piešinių konkurse!

2026-04-30

Kauno mugė „Pavasaris 2026“ sugrįžta

2026-04-30

Kaune atidaroma dronų valdymo mokymo stovykla

2026-04-30

Žiniasklaidos laisvės indekse Lietuva iš 14-os nukrito į 15 vietą

2026-04-30

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-30
Kauno geležinkelio stotis

Atnaujintos Kauno geležinkelio stoties prieigos

2026-04-29

Kodėl Aplinkos tvarkymo paslaugos daugiabučiams svarbios visus metus?

2026-04-29

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos