Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Rusija puola Ukrainą jau 52 parą

  • 2022-04-16
  • kaunieciams.lt
  • Pasaulis, Ukraina

Rusija užpuolė Ukrainą. Karas pradėtas 2022 metų vasario mėn. 24d. 5 val. ryto ir tęsiasi jau penkiasdešimt antra para.

2022 balandžio 16d. 17.00 Rusijos pajėgos šeštadienį atnaujino padrikas atakas Kyjive, Vakarų Ukrainoje ir kitose šalies vietose, skaudžiai primindamos ukrainiečiams ir jų šalininkams Vakaruose, kad pavojus ir toliau gresia visai Ukrainai, nors Maskva dabar didžiausią dėmesį skiria naujo puolimo rytuose planams.

Netekusi savo Juodosios jūros laivyno flagmano „Moskva“ ir pasipiktinusi tuo, ką vadina Ukrainos smūgiais Rusijos teritorijoje, rusų kariuomenės vadovybė diena anksčiau įspėjo, kad bus atnaujintos atakos prieš Ukrainos sostinę, ir nurodė, kad bus taikomasi į karinius objektus.

Kasdien paaiškėja apie naujus civilių žūties atvejus. Sostinės regione po Rusijos pajėgų atsitraukimo rasta per 900 žuvusių civilių, kurų dauguma buvo nušauti, tikriausiai per egzekucijas, penktadienį pranešė policija.

Šeštadienį ryte rytinėje Kyjivo dalyje kilo didelis dūmų stulpas. Meras Vitalijus Klyčko pranešė, kad sostinės rytiniame Darnycios rajone griaudėjo sprogimai.

Pasak mero, žuvo vienas žmogus, o dar keli buvo nuvežti į ligoninę gydyti. V. Klyčko paragino iš Kyjivo pasitraukusius žmones dėl savo pačių saugumo kol kas negrįžti ir įspėjo, kad smūgiai sostinei tikriausiai tęsis, o priemiesčiuose yra daug sprogmenų.

Rusijos Gynybos ministerija pranešė, kad jos pajėgos šeštadienį smogė karinei gamyklai Ukrainos sostinėje Kyjive.

„Ypač taiklūs tolimojo nuotolio iš lėktuvų paleidžiami ginklai sunaikino ginkluotės gamyklos Kyjive gamybos pastatus“, – sakoma ministerijos pareiškime, paskelbtame per susirašinėjimo programėlę „Telegram“.

Tai buvo antras per dvi dienas smūgis Kyjivo regionui. Penktadienį buvo smogta raketų gamybos įmonei netoli sostinės.

Šeštadienį Kyjivas nebuvo vienintelis taikinys. Ukrainos rytuose esančiame Charkive įvyko sprogimas, tikriausiai sukeltas raketos, pranešė ugniagesiai ir žurnalistai.

Per sprogimą netoli turgaus šalia gyvenamųjų ir pramoninių pastatų žuvo vienas ir buvo sužeista dar mažiausiai 18 žmonių, sakė gelbėtojai, nenorėję skelbti savo pavardžių.

Tuo metu Ukrainos Vakaruose – toli nuo Rusijos sienos, ilgai saugia laikytoje Ukrainos dalyje – esančio Lvivo regiono gubernatorius Maksymas Kozyckis pranešė apie rusų lėktuvų „Su-35“, pakilusių iš kaimyninės Baltarusijos, smūgius. Gubernatorius nepateikė detalių apie galimas aukas ar padarytą žalą.(BNS)

***

Praėjusią dieną Rusija pirmą kartą po ilgo laiko užpuolė Kijevą ir regioną. Naktį iš balandžio 14 į 15 d. pranešta apie galingus sprogimus. 12:02 Operatyvinė informacija apie vandens tiekimo atnaujinimą Kijevo regione.

09:08 Sprogmenys automobiliuose, sprogmenys namuose, nesprogę sviediniai ir minos keliuose – visa tai paliko iš Kijevo srities bėgantys gyventojai. Jei pastebėjote sprogstamąjį objektą, nedelsdami skambinkite 101 arba 102!

06:59 Socialinėje žiniasklaidoje pranešama apie sostinėje nugriaudėjusį sprogimą.

05:25 Kijeve ir regione paskelbtas oro pavojus!

03:29 Prancūzijos ambasada grįžo į Kijevą. Pasak ambasadoriaus Etienne’o de Ponsino, diplomatai nori būti kuo arčiau Ukrainos valdžios institucijų, kad galėtų teikti paramą.

00:00 Kijevo regiono gyventojus traumuoja Rusijos okupantų palikti spąstai. Jau užfiksuota nemažai tragiškų atvejų, kai teisėsaugos pareigūnų perspėjimų nepaisymas kainavo ne tik piliečių sveikatą, bet ir gyvybę. (UNIAN.ua)

***

Padėtis Charkove ir regione išlieka nestabili. Rusijos Federacija apšaudo gyvenamuosius pastatus.

UNIAN internete pasakoja, kas vyksta Charkove ir regione šeštadien (UNIAN.ua)

11:47 Charkove dėl apšaudymo vėl kilo gaisrai.

11:33 Charkove girdimi sprogimai. Raginama slėptis.

Nuo Rusijos Federacijos plataus masto karinės invazijos Ukrainoje iš viso deaktyvuota 65 212 sprogstamųjų objektų ir 417,4 kg sprogmenų, įskaitant 1 937 aviacines bombas. Buvo patikrintas 9 189 hektarų plotas. (UNIAN.ua)

***

12:02 Operatyvinė informacija apie vandens tiekimo atnaujinimą Kijevo regione:

Mikuličių kaime – generatorius užtikrina gręžinio veikimą, vanduo tiekiamas į namus.

Klavdijevo-Tarasovo ir Poroskoteno kaimuose – vanduo tiekiamas į namus.

Nemešajevo miestelis – organizuojamas generatorių pristatymas vandens tiekimo ir drenažo paleidimui.

11:32 Nuo balandžio 16 d. ryto radiacinio fono ir atmosferos oro rodikliai Kijeve yra normalūs.

11:21 Virš Kijevo Darnicos rajono vis dar kyla dūmai.

11:10 Rusijos aukos kare prieš Ukrainą:

10:55 Šiandien penkiuose sostinės rajonuose vyks mini mugės.

10:48 Kijeve uždrausta ant istorinių pastatų fasadų įrengti oro kondicionierius, apšiltinti ir įstiklinti balkonus. Kijevo istoriniame centre bus tinkamai sutvarkyti kultūros paveldo namai ir pastatai.

10:16 Nuo šios minutės oro pavojaus žemėlapis Ukrainoje atrodo taip

09:54 DĖMESIO! Kijeve paskelbtas oro pavojus! Prašome visų skubiai vykti į civilinės gynybos slėptuves!

09:43 Irpine apgadinta daugiau kaip 1000 pastatų: 115 visiškai sunaikinta, 698 gerokai apgadinta, 187 iš dalies apgadinta. Tai yra 71 proc. miesto.

09:13 Sprogimus Darnicos rajone ir Kijevo pakraštyje patvirtino Vitalijus Kličko. Įvykio vietoje dirba gelbėtojai, tikslinami duomenys apie nukentėjusiuosius.

09:08 Sprogmenys automobiliuose, sprogmenys namuose, nesprogę sviediniai ir minos keliuose – visa tai paliko iš Kijevo srities bėgantys gyventojai. Jei pastebėjote sprogstamąjį objektą, nedelsdami skambinkite 101 arba 102!

06:59 Socialinėje žiniasklaidoje pranešama apie sostinėje nugriaudėjusį sprogimą.

05:25 Kijeve ir regione paskelbtas oro pavojus!

03:29 Prancūzijos ambasada grįžo į Kijevą. Pasak ambasadoriaus Etienne’o de Ponsino, diplomatai nori būti kuo arčiau Ukrainos valdžios institucijų, kad galėtų teikti paramą.

***

Rusijos Gynybos ministerija šeštadienį pranešė, kad jos pajėgos smogė karinei gamyklai Ukrainos sostinėje Kyjive.

„Ypač taiklūs tolimojo nuotolio iš lėktuvų paleidžiami ginklai sunaikino ginkluotės gamyklos Kyjive gamybos pastatus“, – sakoma ministerijos pareiškime, paskelbtame per susirašinėjimo programėlę „Telegram“.

Naujienų agentūros AFP žurnalistas taip pat pranešė, kad anksti šeštadienį buvo smogta karinei gamyklai Ukrainos sostinėje.

Iš to rajono kyla dūmų stulpas, į įvykio vietą suvažiavo daug policijos ir kariškių. Kiek anksčiau Kyjivo meras Vitalijus Klyčko socialinėje žiniasklaidoje pranešė, kad sostinės rytiniame Darnycios rajone griaudėjo sprogimai.

Diena anksčiau Rusijos pajėgos subombardavo vieną raketų junginį netoli miesto.

Pranešimai pasirodė Maskvai pažadėjus intensyvinti raketines atakas prieš Kyjivą reaguojant į tai, kas buvo pavadinta Ukrainos atakomis Rusijos teritorijoje. Įspėjimas buvo pareikštas Rusijai netekus savo Juodosios jūros laivyno flagmano kreiserio „Moskva“ – į jį, Ukrainos ir JAV pareigūnų teigimu, pataikė mažiausiai viena ukrainiečių raketa. (BNS)

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Dienos horoskopas: galingas planetų paradas Liūto ženkle keis likimus

Naktinė Joninių naktis Rumšiškėse (video)

Stiklinė vandens prie kavos: kada ją gerti ir kodėl tai svarbu?

Sultingi vištienos takos su gaivia mangų ir avokadų salsa

Viename vakare – dvi vestuvių sukaktys ir daugybė idėjų jaukiems namams

Kauniečiai kviečiami minėti Tarptautinę jogos dieną: nemokamas renginys visai šalia

Vilniuje prasideda svarbiausias pasaulinis faktų tikrintojų renginys „GlobalFact“

DEPORTACIJŲ AMŽIUS PRASIDEDA

Šilainiuose atnaujinta krepšinio aikštelė

Atsiprašymas

Oranžinis kamuolys Pakaunės peizažuose: apdovanoti piešinių konkurso laureatai

Matijošaitis: visi lygūs, bet kai kurie lygesni

Dienos horoskopas: nepasiduokite iliuzijoms ir venkite dviprasmybių

Merkinėje – penktoji džinsuota opera

Narkoprekeiviui nuosprendis Kaune

Maskva susirūpinusi dėl Armėnijos pasirinkimo

Kaunietis atnaujino namo fasadą už 50 eurų: kaimynai manė, kad siena permūryta iš naujo

Kaunas nestabdo: nuo grandiozinių projektų iki naujų patogumų gyventojams

Vilniuje tragikomiška vilkiko gelbėjimo operacija (video) – papildyta

Kauniečių indėlis į archeologijos dienas: Kruonio dvarvietėje atgijo Oginskių dvasia

Kauno rajone – džiugi šventė: pasveikintas 500-asis šių metų kūdikis

Įspūdingas Mykolo Aleknos sugrįžimas

Kauno rajono savivaldybės atstovai dalyvavo pratybose „Inžinierių griausmas 2026“

Trečiadienio horoskopas: žvaigždės perspėja dėl proto ir jausmų kovos

Gitano Nausėdos metinis pranešimas

Girių burtai: naktiniai žygiai Lietuvos pelkynuose ir miškuose

Kai leidžiama eiti miegoti vėliau: naktiniai nuotykiai su vaikais

Žvejyba birželį: svarbiausi draudimai ir taisyklės, kuriuos privalu žinoti

Kauno rajono pasididžiavimas: Vandžiogalos „Verpetukas“ triumfavo tarptautiniame konkurse Kroatijoje

Kaunas ir Torunė žengia į naują partnerystės etapą

Vištienos fajitas – vasariška fiesta jūsų lėkštėje

Kauno policijos informacija

Turite laisvą būstą Kauno rajone? Savivaldybė siūlo stabilią 5 metų nuomos sutartį

Šios savaitės renginiai Kauno rajone

Neveronyse – bendruomenės išsvajotas parkas: atveria erdves sportui ir laisvalaikiui

„Sapieginės 2026“ kvietė pažinti Zapyškio krašto kultūrinę tapatybę

Antradienio horoskopas: žvaigždės perspėja apie painiavą jausmuose

NATO naikintuvai lydėjo Rusijos orlaivius

Kaip Kaune atnaujinti spintą už 100 eurų: 4 taisyklės, kurias naudoja patyrę pirkėjai

Tomas Čyvas

Bekiaušė Rusijos opozicija kuria niekalus

Vasariški orai tik antroje savaitės pusėje

Žemės ūkis, sveikata ir energetika atiteks Demokratams??

Tarnybon stoja 150 karių

HE tiltas uždarytas, o Pažaislis prieinamas

„Pirmoko kraitelė“ Kauno rajone

Kaune startuoja nemokamas orientacinis žaidimas: kviečia atrasti ryšio istoriją

Vištienos burrito dubenėlis su gaivia mangų salsa

Tremties atmintis ir atsakomybė

Policija skelbia ieškanti Celofano

Nauji dviračių takai Kaune: kaip Žvejų ir Ąžuolyno gatvėse sutilps pėstieji ir dviratininkai?

Abiturientai laikys egzaminus

Nekalbėkite apie pinigus rusiškai

Kaunas kviečia interaktyviai pažinti miesto istoriją

Pirmadienio horoskopas: vienam ženklui žvaigždės žada didelį postūmį karjeroje

Ryklys norėjo suėsti moterį

Rašomas nuosprendis Kaišiadorių mero „čekiukų” byloje

KTU pristatė visuomenės atsparumo ir gynybos technologijų perspektyvą 

Ženevoje laukiamas kairuolių siautėjimas

„Eikite ir skelbkite!“ (Mt 10, 7) XI eilinis sekmadienis

Pasaulio lietuvių renginiai

Neveronyse atidaryta aktyvaus laisvalaikio erdvė

A. Ažubalis: Kodėl balsuojama prie Lietuvą?

Sparčiai brangsta pigiausias būstas

Birželio 14-osios horoskopas: vieniems – jausmų audros, kitiems – romantiška sėkmė

Keičiasi eismo tvarka Užnemunės gatvėje

Istorinis laiškas Gedulo ir Vilties dienos proga

Trumpas dalyvaus G7 darbo sesijoje su Zelenskiu

Konservatoriai dar nepatvirtino kandidato į merus Kaune

Ieškote stabilaus ir įdomaus darbo? Kauno rajone kuriami baldai pasaulio mados sostinėms

Šeštadienio horoskopas: žvaigždės pataria pasikliauti intuicija, o ne protu

Apie 900 gyventojų vakar vakare neturėjo elektros

Klaipėda, Šiauliai ir Panevėžys pakeliui į Europos krepšinio elitą?

Kauno žalgiriečiai vėl laimėjo KLK

Teismui perduota baudžiamoji byla dėl nužudymo Marijampolėje

Kauno rajone startavo unikalus projektas: Neveronyse atnaujintas kryžius ir krepšinio aikštelė

Vasaros gaiva lėkštėje: žuvies takai su mangų ir avokadų salsa

Minint Gedulo ir vilties dieną – pažinimą, istoriją ir muziką sujungiantis renginys 

Nepagražinta antrinės automobilių rinkos padėtis

Neveronyse prasideda gimnazijos rekonstrukcija

Rekonstruojamas „Via Baltica“ ruožas nuo Garliavos iki Mauručių

Vilniuje prasideda konferencija EBIT: atvyksta pasaulinio lygio pranešėjai ir Lietuvos lyderiai

Penktadienio horoskopas: kam Mėnulis Skorpione atneš aistrą, o kam – pavydą?

Neveronyse prasideda gimnazijos rekonstrukcija

Nuo liepos aiškesnis kanapių gaminių eksporto reguliavimas

Kauno miesto muziejui vadovaus Simonas Jazavita

„Neptūnas” – per žingsnį nuo bronzos

Į gamtą sugrįžo baliniai vėžliukai

Kauno įmonė imasi didelio projekto: modernizuos gatves kaimyniniame rajone

Olandiškas orkaitėje keptas blynas su braškėmis ir rabarbarais

Vilniaus, Utenos ir Panevėžio apskrityse laukiama audros

Kauno technologijos universiteto talentai Birštone: kviečia į architektūros parodą po atviru dangumi

Sukčiai iš Kauno apskrities gyventojos išviliojo 200 tūkst. eurų

Vandžiogaloje kyla modernus sporto kompleksas: prasidėjo gimnazijos stadiono rekonstrukcija

Birželio 11-osios horoskopas: kam žvaigždės žada sėkmę derybose ir meilėje?

Kaune vietoje Rokelių pervažos bus autotunelis

Kas galimai vogė už 288 EUR?

Kauno meras įvertino vyriausybės ir Seimo darbą

Įspėta įmonė „Kauno autobusai“

Karmėlavoje išgaudyta 2 mln. eurų vertės kontrabanda

„Sidabrinės gervės naktys“ atvyksta į Kauno pašonę: festivalyje – ir kaunietės režisierės filmas

„Alio, alio – kalba Kaunas“

Dienos horoskopas: galingas planetų paradas Liūto ženkle keis likimus

2026-06-19

Naktinė Joninių naktis Rumšiškėse (video)

2026-06-18

Stiklinė vandens prie kavos: kada ją gerti ir kodėl tai svarbu?

2026-06-18

Sultingi vištienos takos su gaivia mangų ir avokadų salsa

2026-06-18

Viename vakare – dvi vestuvių sukaktys ir daugybė idėjų jaukiems namams

2026-06-18

Kauniečiai kviečiami minėti Tarptautinę jogos dieną: nemokamas renginys visai šalia

2026-06-18

Vilniuje prasideda svarbiausias pasaulinis faktų tikrintojų renginys „GlobalFact“

2026-06-18

DEPORTACIJŲ AMŽIUS PRASIDEDA

2026-06-18

Šilainiuose atnaujinta krepšinio aikštelė

2026-06-18

Atsiprašymas

2026-06-18

Oranžinis kamuolys Pakaunės peizažuose: apdovanoti piešinių konkurso laureatai

2026-06-18

Matijošaitis: visi lygūs, bet kai kurie lygesni

2026-06-18

Dienos horoskopas: nepasiduokite iliuzijoms ir venkite dviprasmybių

2026-06-18

Merkinėje – penktoji džinsuota opera

2026-06-17

Narkoprekeiviui nuosprendis Kaune

2026-06-17

Maskva susirūpinusi dėl Armėnijos pasirinkimo

2026-06-17

Kaunietis atnaujino namo fasadą už 50 eurų: kaimynai manė, kad siena permūryta iš naujo

2026-06-17

Kaunas nestabdo: nuo grandiozinių projektų iki naujų patogumų gyventojams

2026-06-17

Vilniuje tragikomiška vilkiko gelbėjimo operacija (video) – papildyta

2026-06-17

Kauniečių indėlis į archeologijos dienas: Kruonio dvarvietėje atgijo Oginskių dvasia

2026-06-17

Kauno rajone – džiugi šventė: pasveikintas 500-asis šių metų kūdikis

2026-06-17

Įspūdingas Mykolo Aleknos sugrįžimas

2026-06-17

Kauno rajono savivaldybės atstovai dalyvavo pratybose „Inžinierių griausmas 2026“

2026-06-17

Trečiadienio horoskopas: žvaigždės perspėja dėl proto ir jausmų kovos

2026-06-17

Gitano Nausėdos metinis pranešimas

2026-06-16

Girių burtai: naktiniai žygiai Lietuvos pelkynuose ir miškuose

2026-06-16

Kai leidžiama eiti miegoti vėliau: naktiniai nuotykiai su vaikais

2026-06-16

Žvejyba birželį: svarbiausi draudimai ir taisyklės, kuriuos privalu žinoti

2026-06-16

Kauno rajono pasididžiavimas: Vandžiogalos „Verpetukas“ triumfavo tarptautiniame konkurse Kroatijoje

2026-06-16

2026-06-16

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos