Spalio mėn. sumažėjo Vokietijos pramonės gamyba, taip išsklaidydama viltis, kad svarbiausias didžiausios Europos ekonomikos sektorius gali pamažu įveikti sunkumus.
Palyginti su ankstesniu mėnesiu, gamyba sumažėjo 1 %, t. y. blogiau, nei buvo prognozuota „Bloomberg“ ekonomistų apklausoje, kurios mediana buvo 1 % padidėjimas. Per tris mėnesius ji buvo 0,4 % mažesnė, penktadienį pranešė statistikos tarnyba.
Šie duomenys prieštarauja anksčiau šią savaitę paskelbtiems duomenims, rodantiems, kad gamyklų užsakymai per mėnesį sumažėjo mažiau, nei tikėtasi, ir net šiek tiek padidėjo be didelio masto užsakymų, kurie paprastai būna nepastovūs.
Gamybos nuosmukis slegia Vokietijos ekonomiką, kuri jau antrus metus iš eilės patiria nuosmukį.
Bundesbanko prezidentas Joachimas Nagelis netgi perspėjo, kad bendrasis vidaus produktas gali sumažėti ir 2025 m., jei išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) įgyvendins prekybos muitus, kuriais grasino Kinijai ir kitoms šalims.
Nors dar visai neseniai paslaugų sektorius laikėsi gerai, kompensuodamas dalį pramonės silpnumo, naujausios „S&P Global“ verslo apklausos parodė, kad ir jame padėtis pablogėjo.
Pramonę spaudžia išoriniai veiksniai, tokie kaip Rusijos energijos tiekimo praradimas po invazijos į Ukrainą ir maža Kinijos paklausa. Šalies viduje trukdo kvalifikuotų darbuotojų trūkumas.
Dėl prastų ekonominių perspektyvų kai kurios bendrovės paskelbė apie tūkstančių darbo vietų mažinimą, ypač pagrindiniame automobilių sektoriuje, todėl kyla susirūpinimas dėl nuosmukio spiralės.
Tam tikros paramos gali suteikti Europos Centrinis Bankas, kuris kitą savaitę tikriausiai dar kartą sumažins skolinimosi išlaidas, o 2025 m. – dar labiau.