Materialinis žmogaus, įmonės ar organizacijos turtas – tai toks turtas, kuris realybėje egzistuoja fiziškai. Turto vertė paprastai priklauso nuo jo fizinės būklės. Smulkiau turtas skirstomas į nekilnojamąjį bei kilnojamąjį. Be abejonės, nekilnojamasis turtas yra pats vertingiausias.
Kilnojamojo turto grupei priklauso transporto priemonės, įranga, gamtiniai ištekliai, kolekcinės vertybės, spalvotieji metalai ir kita. Šitą žinome kiekvienas. Šiandien, kai investavimo galimybės vis plečiasi ir ši veikla tampa prieinama kiekvienam, net ir vidutines pajamas gaunančiam žmogui, vis didesnio susidomėjimo sulaukia investicinis turtas. Susidomėjimas šios rūšies turto panaudojimo galimybėmis tampa vis aktyvesnis tiek siekiančių iš savo turto gauti pelną žmonių bei įmonių, tiek investuotojų tarpe.
Kas yra investicinis turtas?
Investicinis turtas – ilgalaikis materialusis turtas, kurį jo savininkai arba pagal finansinės nuomos sutartį nuomininkai naudoja pajamoms gauti. Nieko nenustebinsime pasakydami, jog tai dažniausiai būna žemė ar gyvenamieji bei gamybai ar prekybai naudojami pastatai. Gali būti kartu žemė su pastatais. Tačiau tai tikrai ne vieninteliai investicinio turto tipai. Apie juos šiek tiek vėliau.
Verta žinoti, jog į investicinio turto sąvoką neįeina turtas, naudojamas prekėms gaminti, paslaugoms teikti arba naudojamas administraciniais tikslais. Taip pat investiciniam turtui nepriklauso ir įmonių turimas turtas, kuris naudojamas vienam tikslui – parduoti.
Investicinio turto tipai
Investicinio turto tipai, tikriausiai, labiau aktuali tema investuotojams nei tokio turto savininkams. Pastarieji, kokį turtą turi, tokį ir naudoja pajamoms gauti. Tuo tarpu, investuotojai dažnai dvejoja, kurią investicinio turto rūšį pasirinkti , kad gautų greitesnę grąžą bei didesnes palūkanas. Sutelktinio investavimo platformų, kurių pagrindinė veikla yra verslo paskolų suteikimas ir investavimui siūlomų projektų pasiūla, ekspertai pataria pasinaudoti norimos investuoti sumos diversifikavimu. Vadinasi, investuotojai gali savo norimą investuoti pinigų sumą padalinti į kelias dalis ir dalyvauti skirtinguose projektuose. Taigi, apžvelkime pagrindinius investicinio turto tipus:
- Investicijos į nekilnojamąjį turtą. Nekilnojamas turtas yra ta sritis, kuri užtikrina stabilias pajamas iš nuomos, saugų pastovių pinigų srautą ir gerokai mažesnį akcijų rinkos svyravimą. Dar viena patraukli investavimo į nekilnojamąjį turtą priežastis – apsauga nuo infliacijos, nes nekilnojamojo turto vertė ir nuomos mokesčiai didėja kartu su infliacija. Šiandien investavimo į nekilnojamo turto projektus procesą labai palengvina NT investavimo fondai. Informaciją apie juos nesunkiai galima rasti pasirinktoje sutelktinio investavimo platformoje. Taip pat neprivalu turėti ypatingų žinių, pagrindinė užduotis – pasirinkti fondą. Be to, tai gana saugu, nes šiuos fondus valdo profesionalai.
- Akcijos. Tai įmonės nuosavybė, kuri paprastai turi didelį grąžos potencialą, tačiau, tuo pačiu metu, ir didesnę riziką dėl rinkos svyravimų. Investavimas į akcijas reiškia, kad perkama dalis įmonės. Dėl didesnės rizikos apsistoti ties vienos įmonės akcijomis tikrai neverta. Diversifikuokite savo investicinį portfelį. Didelių, patikimų bendrovių akcijos yra saugios ir užtikrina pastovias pajamas, mažų įmonių akcijos yra mažiau pastovios, tačiau turi didelį augimo potencialą, tarptautinės akcijos sumažina priklausomybę nuo vienos šalies ekonomikos.
- Obligacijos. Obligacijos dažnai lyginamos su paskolomis bendrovėms arba vyriausybėms, nes yra mažiau rizikingos nei akcijos. Visgi, tai nereiškia, jog investuojant į obligacijas reikia pamiršti galimybę diversifikuoti savo investicijas. Taigi, kokios yra galimos obligacijų rūšys? Ogi: stabiliai veikiančių vyriausybių išleistos vyriausybės obligacijos, turinčios mažesnę grąžą, tačiau idealiai tinkančios rizikos vengiantiems investuotojams. Taip pat – Įmonių išleidžiamos obligacijos, duodančios didesnę grąžą, bet turinčios didesnę riziką. Tai susiję su įmonių ir valstybės institucijų finansine būkle. Galiausiai – savivaldybių obligacijos. Jos suteikia mokesčių lengvatą, o rizika taip pat susijusi su įmonių ir valstybės institucijų finansine padėtimi.