Vilnius, spalio 18 d. (ELTA). Sostinės Vingio parke šeštadienį vyks vienuoliktasis paramos bėgimas „In Memoriam“, skirtas šiais metais mirusiems Lietuvos kariams atminti ir jų šeimoms paremti.
Renginio metu sostinės gyventojai ir miesto svečiai kviečiami bėgti, eiti ar riedėti 1 ar 4 kilometrų distancijas. Kariai ir visi norintys taip pat galės įveikti 10 kilometrų distanciją, kurioje varžysis dėl atviro Lietuvos kariuomenės čempionato apdovanojimų.
Šiemet prie iniciatyvos prisijungė ir tvaraus judumo platforma bei mobilioji programėlė „Walk15“, kurioje nuo rugsėjo 22 d. iki spalio 17 d. vyko žingsnių iššūkis #InMemoriamKariams. Jo tikslas – surinkti 600 mln. žingsnių už šiais metais mirusius Lietuvos karius.
Renginį organizuoja Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų sąjunga kartu su Lietuvos kariuomene ir ją remiančiomis organizacijomis.
Pirmasis „In Memoriam“ bėgimas buvo surengtas 2015 metų rudenį, po tarnybos metu mirusios majoro Vytauto Buroko žūties.
Nuo to laiko renginys tapo prasminga tradicija, kasmet suburiančia šimtus dalyvių, norinčių pagerbti žuvusius karius ir palaikyti jų artimuosius.
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.