Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Vilniečiai pasipiktinę: nacionalinis stadionas penės Kauno „Žalgirį”

  • 2019-12-13
  • Kaunieciams.lt
  • Naujienos, Sportas

Ilgai lauktas nacionalinis stadionas sulaukė aktyviausių Vilniaus „Ryto“ fanų kritikos. Jie pasipiktinę, kad stadiono valdymas bus atiduotas įmonei, susijusiai su aršiausiais vilniečių konkurentais ir krepšinio, ir futbolo aikštėse – Kauno „Žalgirio“ klubui. Fanai nerimauja, kad pajamos už parduotus renginius stadione nuguls į kauniečių kišenes.

Kompleksą su UEFA standartus atitinkančiu futbolo stadionu, sporto aikštynais ir kitais objektais statyti turėtų konkursą laimėjusi koncerno „Icor“ valdoma bendrovė „Axis industries“, o jį valdytų bendrovė „Kauno arena“.  Projektą kurtų britų architektas Damon Lavelle, atstovaujantis tarptautinei architektų kompanijai „Populous“, projektuojančiai UEFA stadionus, ir Lietuvos kompanija „Cloud architektai“.

„Vilnius rems Kauno „Žalgirį“? „Facebook’ puslapyje aktyviausių Vilniaus „Ryto“ fanų grupė „B Tribūna“ pasidalino nacionalinio stadiono projekto nuotrauka.

„Na, pradėkime nuo to, kad šitas stebuklingas stadionas kažkada turėtų stovėti Vilniuje. Per kiek laiko, kokio dydžio, kurioje vietoje – mums nesvarbu. Mes norime paliesti kitą temą“, – rašė „Ryto“ fanai.

Vilniaus klubo sirgalius privertė sunerimti faktas, kad stadiono valdytoja bus įmonė „Kauno arena“. Ši įmonė valdo Kauno „Žalgirio“ areną, jos direktorius – Kauno „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas, o dalis Kauno komandos darbuotojų dirba ir bendrovėje „Kauno arena“.

„Apibendrinus, galima sakyti, jog Vilniaus savivaldybė investuos dešimtis milijonų eurų miesto gyventojų pinigų tam, kad toliau objektą valdytų bendrovė „Kauno arena“. Jo, pagrindiniai mūsų miesto konkurentai“, – teigė „B Tribūna“.

Jų teigimu, tai yra milžiniški pinigai Kauno „Žalgirio“ klubui, nes būtent galimybė valdyti „Žalgirio“ areną Nemuno saloje, suteikia milijonus papildomų eurų krepšinio klubui. Pasak „B Tribūnos“, tai yra pastovios pajamos iš bilietų, Kauno „Žalgiriui“ nereikia mokėti nuomos mokesčių arenos savininkui, nes arena priklauso klubui. „Siemens“ arena Vilniaus „Ryto“ klubui nepriklauso ir vilniečiai privalo mokėti nuomos mokestį arenos savininkams.

„Vilniuje dažnai diskutuojama, ką reikia daryti, kad būtų galimybė finansiškai prisivyti konkurentus iš Kauno, tuo pačiu metu Vilnius lengva ranka atiduoda dar vieną įrankį kauniečiams didinti biudžetą ir visiškai dominuoti visame Lietuvos sporte. Reikia suprasti, jog tokie pinigai ne tik dar labiau juos nutolins krepšinio aikštėje, bet su laiku pavėsyje paliks Vilniaus futbolo klubą „Žalgiris“, – tvirtino „Ryto“ fanai.

Galės pasidžiaugti Kauno nuostoliais

„B Tribūnai“ atsakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis. „Žiūrėkit, suprantu jūsų nerimą vos pamačius Kauno vardą, bet čia kartu yra ir šiek tiek paprasčiau, nei jūs galvojate, ir kartu šiek tiek sudėtingiau“, – aiškino P. Poderskis.

Pasak administracijos direktoriaus, bendrovė „Kauno arena“, Daugiafunkcio sporto komplekso projekte valdys tik apie du procentus.

„Žinant, koks sunkus ir dažnai nepelningas yra stadionų operavimas – čia gal net turėsite progų pasidžiaugti, kad Vilnius kelia nuostolius Kaunui“, – šmaikštavo P. Poderskis.

Jo teigimu, negalėjo kištis į daugiafunkcio sporto komplekso konkursą laimėjusio koncesininko partnerių pasirinkimą.

„Prapiltumėme bet kokį teismą, jei išmestume konkurso nugalėtoją tik dėl to, kad į partnerius jis pasikvietė kito miesto bendrovę. Kadangi konkurse dalyvių, kukliai kalbant, nebuvo kalnas <…>, tai mes labiau linkę partneriškai su juo draugauti, kad pagaliau užbaigtume šiokią tokią gėdą su nacionalinio stadiono epopėja, o ne ieškoti kabliukų, kodėl juos reikėtų pašalinti iš projekto“, – tvirtino administracijos direktorius.

P. Poderskio teigimu, išlieka klausimas ar stadiono valdymas „Kauno arenai“ bus pelningas. Pasak jo, kad taip būtų, reikia, kad stadione vyktų bent 20 renginių per metus, o kiti sporto objektai komplekse turėtų bent 80 proc. užimtumą.

„Ar mes, kaip miestas, suinteresuoti, kad taip būtų? Žinoma taip, kitaip stadioną ir kitus sporto objektus vėl matysime kaip savo ausis. Todėl mažiau skaldykimės tarp miestų, daugiau pagalvokime, kaip greičiau įgyvendinti šį projektą. Daug kliūčių ruožų praėjome, liko finišo tiesioji ir vienas balsavimas Taryboje – labai tikiuosi, kad jis pavyks“, – teigė P. Poderskis.

Sutarties projekte numatoma, kad stadiono statybos darbai, išskyrus buvusio stadiono „griaučių“ griovimą, turi būti atlikti per trejus metus, be kita ko, koncesininkui per sutarties laikotarpį būtų neatlygintinai perduota „Akropoliui“ priklausanti 13 tūkst. kv. metrų automobilių stovėjimo aikštelė.

Vilniaus savivaldybė taip pat planuoja už europines lėšas sutvarkyti aplinkines teritorijas, įrengdama viaduką per Geležinio vilko gatvę, kad šią vietą būtų galima pasiekti pėsčiomis.

Tarptautinius reikalavimus atitinkantį stadioną sostinės Šeškinės mikrorajone bandoma pastatyti nuo 1987 m., pastarąjį kartą statybos pradėtos 2008 m., tačiau sustabdytos nutraukus finansavimą.

 

Informacija iš tv3.lt

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Tomas Čyvas

Apie bolševizmą dar kartą

Kaip parduotuvėje išsirinkti gerą pieną: trys ženklai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas

Aristavos tvenkinyje maudytis saugu

Šlapaberžės dvaro pastatai prikeliami naujam gyvenimui

Daugiakultūriame centre – muzikinė kelionė su Čiurlioniu, Griegu ir Dvořáku

Į Kauną sugrįžo Tarptautinis skulptūros simpoziumas: 20 menininkų darbai papuoš miestą

Baltijos kelio minėjimas Kaune: koncertas – ant „Mokslo salos“ stogo

Vasaros pabaigos klasika: šviežios bulvės su voveraičių padažu

Z karta nenori skambinti?

Kremlius toliau tyčiojasi iš rinkimų procedūros

 Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – kario pincetas

Kelių gaidelių trūkumo nepasitaikė

Rugpjūčio 18-osios orų prognozė Kaune: numatomas smarkus lietus

Williamsas-Gossas: mano vasara buvo 10 iš 10

Rugpjūčio 18-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

Kauno rajono renginiai

Prezidentas apie rusų kalbos atsisakymą

Nausėda apie poilsį Madeiroje

Istorijų festivalis grįžta į Kauną

Jūsų katė miega ant drabužių? Veterinarė atskleidė tikrąją priežastį, kuri jus nustebins

Iš Kėdainių kilusi Austėja Kavaliauskaitė – tarp stipriausių Europos sportininkių!

Panemunėje – futbolo šventė: kauniečiai ir Vilniaus „Prelegentai“ pademonstravo atkaklią kovą

Naujasodyje – tradicinė Žolinių šventė

Keičiama eismo organizavimo tvarka Ateities plento transporto mazge

Brusketos su saulėje prinokusiais pomidorais ir bazilikais

Žalimas

Žalimas apie bažnyčią ir prokuratūrą

Tinklo gedimas Palemone – laikinai sustabdytas traukinių eismas atnaujintas viename kelyje

Rugpjūčio 17-osios orų prognozė Kaune: debesuota diena, vakare galimas lietus

Rugpjūčio 17-osios horoskopas: lemtingi pokyčiai laukia trijų ženklų

Lengvųjų Lietuvos atletų laimėjimai

Rūta Meilutytė Europos čempionė

Pamirškite brangią chemiją: universalus valiklis, kurį pasigaminsite per 10 minučių

Kaune degė trys automobiliai

Plaukikų laimėjimai

Lietuva visur Kanadoje

Kaip Rugsėjo 1-ąją pasitikti be nerimo

Rugpjūčio 16-osios orai Kaune: debesuota, bet be lietaus

„Viešpatie, padėk man!“

teismas

Už mergaičių tvirkinimą nuteistas Ulvidas prašo nutraukti bylą

Rugpjūčio 16-osios horoskopas: žvaigždės perspėja tris ženklus

Lietuviai 20:0 pradėjo, tačiau be bronzos (Video)

Kaip užšaldyti braškes, kad žiemą būtų lyg šviežios: trys auksinės taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas

Trumpas ketina paskelbti Hormuzo sąsiaurį JAV teritorija

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl rašytojos Violetos Palčinskaitės mirties

Kauno vasaros akimirkos fotografijų galerijoje (foto)

R. Žaltauskas / Žolinė Lietuvos etnografijos muziejuje

Žolinė kviečia į Rumšiškes

Rugpjūčio 15-osios orų prognozė Kaune: debesuotą rytą keis saulėta ir karšta diena

Kaunas laukia literatūros naujienų medžiotojų

Lietuviai varžysis dėl bronzos

Rugpjūčio 15-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti sunkų sprendimą

Naminė vištienos dešra: kaip pasigaminti skanėstą pigiau ir sveikiau nei parduotuvėje

Savivaldybes toliau purto STT ir prokurorai

Galimybė užlipti į Kėdainių dvaro parko minareto bokštą!

Naujam gyvenimui prikeliamos IV forto kareivinės

Didelių gabaritų atliekų surinkimas nuo bendrojo naudojimo konteinerių Kėdainių mieste

Viena gatvė. Keturios erdvės. Vienas festas!

VRK prieš rinkėjų valią – gerai ar blogai?

Rugpjūtį – keturi nemokami Pažaislio muzikos festivalio koncertai Kaune

Savaitgalį Kaune džiugins vasariška šiluma (video)

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Eismo pakeitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Vasaros vakarienė iš Hanojaus: grilinta kiauliena su ryžių makaronais (Bún Chả)

Eismo pakitimai Jurbarko ir A. Kriščiukaičio gatvių sankryžoje

Rugpjūčio 14-osios orai Kaune: saulėta diena, vakare gausės debesų

Kalendorius

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

ISLAMIZMO GRĖSMĖ LIETUVOJE?

Rugpjūčio 14-osios horoskopas: trys ženklai sulauks finansinės sėkmės

Kaip išdžiovinti marškinėlius per 3 minutes: prireiks tik maišelio ir plaukų džiovintuvo

Aristavos ir Juodkiškių tvenkiniuose maudytis nerekomenduojama

Kazlų Rūdos savivaldybė prisidėjo prie Khotyno mokyklos šildymo atnaujinimo

Įgyvendinamas projektas „Poilsio erdvės įrengimas Naujųjų Kietaviškių kaime“

Prie Kėdainių arenos atidaryta antroji padelio aikštelė!

Atnaujinama Vaišvydavos mokykla Kaune

„Suburtynė“ per Žolinę – kai 24 valandas giedamos sutartinės

„Maxima“ uždaro parduotuvę Kaune

Lenkiškas lečo su dešra: vasaros skonių kupina vakarienė

Kauno ir tarpukario modernizmo simbolis (video)

KTU mokslininkai siūlo miestų planavimo vienetą – urboląstelę

Rugpjūčio 13-osios orai Kaune: debesuota diena, vakare dangus išgiedrės

Lengvųjų atletų rezultatai Europos čempionate

Kauno bitininkai gilino žinias Andoroje ir Ispanijoje

Šešiolikmečiai pateko į EČ pusfinalį! (video)

Rugpjūčio 13-osios horoskopas: vienam ženklui – perspėjimas dėl finansų

Tomas Navikonis / Dariaus Kibirkščio („LTU Aquatics“) nuotr.

Europos čempionate – rekordiniai lietuvių plaukimai

Rusijos agresijos prieš Ukrainą eiga

Kodėl jūsų ledai šaldiklyje virsta akmeniu? Viena klaida, kurią daro daugelis

Mokslo metų startas Kaune: krepšinio pramogos, protmūšis ir įspūdingas koncertas

Renginių ciklas „(At)rask meną“ tęsiasi! Smagiausia šokių pamoka Kėdainiuose – jau šiandien!

Inovacijų agentūra kviečia registruotis į programą „Kūrybinio verslo pre-akceleratorius“

Adas Dambrauskas įsitvirtino Europos sprinterių elite

Kiniškas pomidorų ir kiaušinių troškinys – vasaros pietums per 15 minučių

Kauno maratono organizatoriams skirtas įspėjimas

Teismui perduota Kaune veikusio nelegalaus cigarečių fabriko byla

Rusijos propagandos taikinyje – Lietuvos gynybos politika

Seuta (Ceuta) „dar negrįžo į įprastą padėtį“

Rugpjūčio 12-osios orai Kaune: rytas giedras, diena – debesuota

FNTT:  kelios dešimtys tiekėjų nori atsiimti „Mere“ likusias prekes

Nemokamos sporto erdvės gryname ore

Dainiui Liutkui dvi OCR pasaulio čempionato bronzos

Istorinis vakaras Lietuvai – Rugilės Miklyčiūtės svajonių debiutas ir Ado Dambrausko įsitvirtinimas

Rugpjūčio 12-osios horoskopas: vienam zodiako ženklui – lemtingas sprendimas

Rekordą pagerinęs T. Navikonis – Europos čempionato finale

Tomas Čyvas

Apie bolševizmą dar kartą

2026-08-18

Kaip parduotuvėje išsirinkti gerą pieną: trys ženklai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas

2026-08-18

Aristavos tvenkinyje maudytis saugu

2026-08-18

Šlapaberžės dvaro pastatai prikeliami naujam gyvenimui

2026-08-18

Daugiakultūriame centre – muzikinė kelionė su Čiurlioniu, Griegu ir Dvořáku

2026-08-18

Į Kauną sugrįžo Tarptautinis skulptūros simpoziumas: 20 menininkų darbai papuoš miestą

2026-08-18

Baltijos kelio minėjimas Kaune: koncertas – ant „Mokslo salos“ stogo

2026-08-18

Vasaros pabaigos klasika: šviežios bulvės su voveraičių padažu

2026-08-18

Z karta nenori skambinti?

2026-08-18

Kremlius toliau tyčiojasi iš rinkimų procedūros

2026-08-18

 Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių vertybė – kario pincetas

2026-08-18

Kelių gaidelių trūkumo nepasitaikė

2026-08-18

Rugpjūčio 18-osios orų prognozė Kaune: numatomas smarkus lietus

2026-08-18

Williamsas-Gossas: mano vasara buvo 10 iš 10

2026-08-18

Rugpjūčio 18-osios horoskopas: vienam ženklui teks priimti lemtingą sprendimą

2026-08-18

Kauno rajono renginiai

2026-08-18

Prezidentas apie rusų kalbos atsisakymą

2026-08-18

Nausėda apie poilsį Madeiroje

2026-08-18

Istorijų festivalis grįžta į Kauną

2026-08-17

Jūsų katė miega ant drabužių? Veterinarė atskleidė tikrąją priežastį, kuri jus nustebins

2026-08-17

Iš Kėdainių kilusi Austėja Kavaliauskaitė – tarp stipriausių Europos sportininkių!

2026-08-17

Panemunėje – futbolo šventė: kauniečiai ir Vilniaus „Prelegentai“ pademonstravo atkaklią kovą

2026-08-17

Naujasodyje – tradicinė Žolinių šventė

2026-08-17

Keičiama eismo organizavimo tvarka Ateities plento transporto mazge

2026-08-17

Brusketos su saulėje prinokusiais pomidorais ir bazilikais

2026-08-17
Žalimas

Žalimas apie bažnyčią ir prokuratūrą

2026-08-17

Tinklo gedimas Palemone – laikinai sustabdytas traukinių eismas atnaujintas viename kelyje

2026-08-17

Rugpjūčio 17-osios orų prognozė Kaune: debesuota diena, vakare galimas lietus

2026-08-17

Rugpjūčio 17-osios horoskopas: lemtingi pokyčiai laukia trijų ženklų

2026-08-17

Lengvųjų Lietuvos atletų laimėjimai

2026-08-17

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos