Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Ukrainoje baigėsi dar viena Lietuvos medikų stažuotė: iniciatyvą rengiamasi tęsti

  • 2025-09-02
  • ELTA
  • Politika

Vilnius, rugsėjo 2 d. (ELTA). Antradienį iš stažuotės Ukrainoje sugrįžo aštuntoji Lietuvos medicinos srities darbuotojų komanda. Šiais metais tai buvo jau paskutinė pirmojo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) organizuoto ciklo stažuotė, kurioje medikai bei kiti sveikatos priežiūros sistemos darbuotojai galėjo susipažinti su darbu karo sąlygomis. Tiesa, šią iniciatyvą tikimąsi tęsti ir tolimesnių ciklų metu.

„Šiandien yra nepaprastai jautri ir jaudinanti diena. Su didžiuliu pasididžiavimu ir dėkingumu šiandien mes palabiname ir apkabiname žmones, kurie pasiaukojo, paskyrė savo laiką, savo jėgas, savo protą, savo žinias, rizikavo savo sveikata ir gyvybe“, – pasitinkant iš stažuotės sugrįžusią medikų grupę kalbėjo laikinoji SAM vadovė Marija Jakubauskienė.

Tikimasi, kad į Ukrainą šiemet stažuotis vykę įvairių Lietuvos regionų medikai perduos įgytas žinias savo kolegoms bei padės sustiprinti Lietuvos sveikatos sistemos pasirengimą galimoms grėsmėms.

„Iš stažuotės grįžę medikai aktyviai įsijungia į savo gydymo įstaigos parengties stiprinimą. Štai pavyzdys: Respublikinės Šiaulių ligoninės skubiosios medicinos gydytojas Martynas Banys dabar yra atsakingas už šios ligoninės pasirengimą išorinėms grėsmėms – organizuoja pratybas, bendrauja su Lietuvos kariuomene. Kitas žingsnis – suteikti šiems specialistams oficialius įgaliojimus dirbti šį svarbų darbą“,– akcentavo sveikatos apsaugos ministrės patarėjas Skirmantas Krunkaitis.

Iniciatyvą ketinama tęsti

Ministerija pažymi, jog siekiant kuo geriau paruošti šalies sveikatos priežiūros sistemą galimoms grėsmėms, stažuočių Ukrainoje iniciatyva bus tęsiama ir toliau.

„Ateityje SAM planuoja Lietuvoje organizuoti mokymus Greitosios medicinos pagalbos tarnybos darbuotojams ir traumų klasterio medikams. Taip pat bus tęsiamos stažuotės Ukrainoje, kadangi siekiama šalies sveikatos sistemoje turėti kuo daugiau specialistų, susidūrusių su karo traumomis“, – nurodo ministerija.

Vienos stažuotės kaina, kurią sumoka valstybė – apie 3 tūkst. eurų

Ministrės patarėjo S. Krunkaičio teigimu, tokios stažuotės valstybei pareikalauja gana nedaug lėšų, mat dalį kelionės finansuoja visuomenininko Jono Ohmano vadovaujama organizacija „Blue/Yellow“, o medikai į Ukrainą savo vadovų yra siunčiami komandiruočių principu. Skaičiuojama, jog vienos grupės išvykimas valstybei gali kainuoti apie kelis tūkstančius eurų iš valstybės biudžeto.

„Mes labai kukliai viską susidėliojome (…). Logistinę dalį, nuvažiavimą, organizavimą visą vietoje pro bono daro nevyriausybinė organizacija „Blue/Yellow“, draudėjai (…) nemokamai yra apdraudę medikus, gydymo įstaigos siunčia savo specialistus komandiruotės principu. Tai tiek, kiek gydymo įstaigai kainuoja komandiruotė, tiek lėšų ir yra. Visa kita valstybei yra nemokamai“, – kalbėjo S. Krunkaitis.

„Jeigu suskaičiuotume: šeši medikai, jų komandiruotės dešimčiai dienų turėtų kainuoti apie 500 eurų, grubiai kalbant, tai (…) apie 3 tūkst. eurų“, – pridūrė jis.

Pirmojo stažuočių ciklo metu medikai iš įvairių Lietuvos regionų vyko į pafrontę Ukrainoje, kur mokėsi dirbti karo sąlygomis. Šiemet į Ukrainą išvyko aštuoni Lietuvos medicinos srities darbuotojų ekipažai, šešiuose iš jų dalyvavo vien medikai, dar dviejuose – kiti sveikatos priežiūros sistemos atstovai. Paskutiniąją grupę, antradienį grįžusią į Lietuvą, sudarė penki gydytojai bei slaugytoja iš skirtingų šalies regionų – Panevėžio, Ukmergės, Alytaus ir Šakių.

Skaičiuojama, kad nuo balandžio mėnesio vykusiose praktinėse komandiruotėse sudalyvavo beveik keturios dešimtys dalyvių.

ELTA primena, kad vasario pradžioje sveikatos apsaugos ministrė M. Jakubauskienė teigė, jog šalies sistema nėra pasirengusi karinėms, hibridinėms ir civilinėms grėsmėms.

Jos teigimu, itin daug dėmesio artimiausiu metu bus skiriama infrastruktūros, žmogiškųjų išteklių, kompetencijų stiprinimui ir visos sistemos valdymo pasirengimui.

Jaunųjų gydytojų asociacijos užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad Lietuvos medikų pasirengimu suteikti pirmąją pagalbą ekstremalių situacijų metu visiškai pasitiki tik 2 iš 10-ies šalies gyventojų.

SAM nurodė, kad, siekiant gerinti situaciją, iki 2027 m. numatyta apmokyti apie 6 tūkst. sveikatos sektoriaus specialistų veikti krizės sąlygomis.

 

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Paulauskas: teismas pasakė, kad pareigūnas turi pareigą panaudoti ginklą, siekdamas apsiginti

LAT: religinių įsitikinimų turintys jaunuoliai privalo atlikti alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą

Savaitgalį Birštone nušvis moliūgų sodas – kurortas jaukiai minės rudens šventes

Grupė parlamentarų kreipėsi Popovienę: prašo užtikrinti ugdymą lietuvių kalba Vilniaus rajone

Seimas imasi kitų metų valstybės biudžeto projekto

Kaunas apdovanotas „Auksine krivūle“

„Čekiukų” bylos: į savivaldybių biudžetus grįžo 1,2 mln. eurų, siekiama išieškoti dar 1,3 mln. eurų

Sukčiautoja įtikino kaunietę paimti beveik 23 tūkst. eurų paskolų

Kaune nuo policijos bėgo maišelį su narkotikais burnoje laikęs vyras

Ką veikti Kauno rajone? Kultūros ir sporto renginiai spalio 20-26 d.

Stanislovas Buškevičius

Stanislovas Buškevičius. Vilnius jau krito: turime apginti Kauną ir Lietuvą

Daug moterų bijo kalbėti apie savo kūną: gydytoja ginekologė paaiškina, nuo ko pradėti

Studentai kviečiami į vaistines atsiimti kalio jodido tablečių

Atnaujinti mokinių ir studentų bendrabučiams skirta 5,7 mln. eurų

Higiena, kuri telpa kišenėje – greitas sprendimas jūsų saugumui

Nuo pieninių dantų iki implantų – šypsenos istorija su „Altamedica“

Henriko Daktaro namą apšaudę bei sprogdinę nuteistieji tikisi švelnesnės bausmės

Stasys Buškevičius

S. Buškevičius. Vizija miestui: geresnė Lietuva prasideda Kaune

Sprendimas sumažinti Cichanouskajos fizinės apsaugos lygį sulaukė Kremliaus žiniasklaidos dėmesio

Babtų vaikai turės naują erdvę kūrybai, poilsiui ir bendrystei

„Skelbk žodį, veik laiku ir nelaiku” (2 Tim 4, 2), 29 eilinis sekmadienis

Baltarusijos pasienyje VSAT apgręžė 18 neteisėtų migrantų

Pergalę prieš Lietuvą EŽTT pasiekęs Misiūnas žada vėl skųsti prezidento sprendimą neskirti jo teisėju

Gimtadienį švenčiantis Landsbergis ragina atsispirti blogiui: Lietuvą nuodija melas

Prasidėjo Karinių oro pajėgų pratybos „Budrus sakalas“

Vingio parke rengiamas paramos bėgimas „In Memoriam“, skirtas mirusiems kariams atminti

KAM atstovė: dėl Rupšio dantų buvo vykdomas didelis tyrimas, Karo medicinos tarnyba neteikė duomenų

STT „čekiukų“ byloje pareiškė įtarimus Seimo nariui Martinaičiui

Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija pagerbė Mažosios Lietuvos genocido aukas

Ekspertė pasidalino psichologiniais triukais, kurie pravers plečiant verslą JAV

Šiaulių mero Visocko byloje prokurorė pareiškė 54,7 tūkst. eurų ieškinį

Kaune, Tauragėje ir Šiaulių rajone sukčiai iš žmonių išviliojo apie 41,8 tūkst. eurų

Tautvydas Barštys. Diagnozė Lietuvos politikams

Prokurorė: „Grigeo Klaipėda“ išleistų nuotekų užterštumas aplinkosaugines normas viršijo 166 kartus

Anduose rastas iki šiol nežinomos dinozaurų rūšies skeletas

Kada metas keisti čiužinį? Pagrindiniai ženklai

„Grigeo Klaipėda“ byloje dėl Kuršių marių taršos bus sakomos baigiamosios kalbos

Premjerė: apmaudu, kad kultūros bendruomenės protestai tęsis

Sinkevičius: kyšio neėmiau, Lobovas spekuliuoja vaikų tema

Kaišiadorių rajono tarybos narys M. Kuklierius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl UAB „Kaišiadorių vandenys“ veiklos

Tamašunienė apie priekaištus dėl partnerystės: socdemai, pasikvietę LLRA-KŠS į koaliciją, žinojo mūsų poziciją

Vaišvydavos bendruomenė kviečia pokalbiui prie kavos: kartu spręs vietos problemas

Seimo nariai nustojo net vaidinti rūpestį Lietuvos dirbančiaisiais

Prokuratūra: sprendimas pridėti 10 taškų prie VBE rezultatų prieštarauja įstatymams

SGD terminale įvykdyta pirmoji biometano virtualaus skystinimo operacija

Olekas apie Sabatausko sprendimą išstoti iš LSDP: geras, bet gal ankstyvas žingsnis

Siekiant kovoti su vėžiu ES, PSO ragina griežtinti alkoholio politiką

Lietuvos tenise tęsiasi graži tradicija – Rožinio kaspino turnyras

Pirmasis „Performanso meno savaitgalis“ Kaune suburs ryškius užsienio ir Lietuvos menininkus

Visvaldas Matijošaitis: „Buvęs kultūros ministras nevengdavo darbo metu ir ant sofos pamiegoti”

Į Lietuvą neįleistas suklastotus automobilio dokumentus turėjęs baltarusis

EK svarsto griežtinti tabako gaminių pardavimą ir vartojimą

Lietuviškas „X-Wing“ Ukrainoje: greitai įsijungs į kovą prieš rusų okupantus

Užimtumo tarnyba apžvelgė atlyginimų raidą: ryškėja nauji lyderiai

Miego svarba: penktadalis sunkių eismo įvykių – dėl mieguistumo ir nekokybiško poilsio

Stanislovas Buškevičius

Stanislovas Buškevičius: nepasiduokime iš Europos ateinančiai antisemitizmo bangai

NATO nori laimėti?

Kauno rajone užsiliepsnojus pastatui, iš jo evakuotas 21 žmogus

Policija: po futbolo rungtynių Kaune viešoji tvarka nebuvo sutrikdyta

Donatas Latkauskas. Kamščiuose dūstantis Kaunas – ką daryti?

Tūkstančiai žmonių minėjo Pasaulinę psichikos sveikatos dieną

„Tavo tikėjimas išgelbėjo tave” (Lk 17, 19) 28 eilinis sekmadienis

Rusijos provokacijos: „žalieji žmogeliukai“ Estijos pasienyje

Už šnipinėjimą Rusijai nuteistas Manovas savo skundo nagrinėjime nepasirodė

Kitą savaitę Ruginienė pradės konsultacijas dėl kultūros ministro: mano, kad tinkamiausia būtų Aleknavičienė

Seimas įstatymu reglamentuos šunų pagalbininkų darbą

Premjerės patarėjas smerkia Žemaitaičio pareiškimus apie Gelūną: žada vertinti ir pasisakymus, ir padėtį koalicijoje

Patogus apsipirkimas iš namų: ką verta rinktis internetinėse parduotuvėse?

Piniginiai panašumai tarp Lietuvos ir Rusijos (Video)

PSO: trečdalį Europos gydytojų ir slaugytojų kamuoja depresija

ES priimtos naujos taisyklės dėl mokamos politinės reklamos

Angelų kūrėja Giedrė Slavinskienė: „Mano žmogeliukai ne visada gimsta su sparnais“

Kaune atidaryta didžiausia Lietuvoje ekstremalaus bėgimo su kliūtimis trasa

Žvilgsnis į Vytauto Didžiojo karo muziejaus parodą „Birutės vardu šventą ugnį nešu”

Akriliniai dažai, jų savybės ir panaudojimo sritys

Kaune dviratininkas atsitrenkė į policininko automobilį

Migracijos departamento vadovu konkursu susidomėjo apie 10 pretendentų

Teismui perduota byla, kurioje vyras kaltinamas Kaune esančiame bute susprogdinęs granatą

Kauno rajone bus tiesiamas 4 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas

Drobiazko advokatė: KT nutarimu teisminis ginčas nesibaigė

Raudondvario plente esančioje teritorijoje Kaune išsiliejo gyvsidabris

Ar Kaunas pagaliau turės dalyvaujamąjį biudžetą?

Pagerbti Kauno rajono mokytojai

Ruginienė sako, kad būtina tobulinti gyventojų perspėjimo sistemą: man nepatinka, kad ne visur girdime sirenas

Kauno valstybiniame lėlių teatre – ekologinė pasaka „Šiltnamis“: ar draugystė gali išgelbėti gamtą?

VSAT: dėl balionais gabenamos kontrabandos per operacijas sulaikyti 6 įtariamieji

„Eksporto kodas 2025“ Kaune: kaip Lietuvos verslui atsiverti pasaulio rinkoms

Robertas Kaunas: buvusio ministro S. Kairio įsakymas dėl nemokamų bilietų politikams primena sovietinius laikus

Mindaugas Kuklierius, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Ar teisus prezidentas, vetavęs vagims naudingas pataisas?

Stasys Buškevičius. Paauglių nusikalstamumas – atsakomybės nebuvimo pasekmė

Baudžiamojoje byloje nuteistas Gražulis: kreipsiuosi į Trumpą

Gyventojų evakavimo pratybos vyksta be trikdžių

„Išlįsk iš ekrano“ – atvira diskusija Kaune apie tai, kaip technologijos keičia mūsų gyvenimą

Budraitis perrinktas Nacionalinio dramos teatro vadovu

Teismas skelbs nuosprendį LGBTQ asmenų niekinimu kaltinamam europarlamentarui Gražuliui

PSO: pasaulyje mažėja rūkalių skaičius

Jonas Narsutis. Europos pramonės kryžkelė

Žemaitaitis turi kandidatą į kultūros ministrus: tai yra ne partijos žmogus

Vilniuje įvyko pirmasis „Žygis už gyvybę“: dalyviai ragino atkreipti dėmesį į gyvybės apsaugą ir žmogaus orumą

Žemaitaičio retorika kultūrininkų atžvilgiu nesikeičia: jie vakar rėkė, cypė, klykė, baubė

Atvirų durų diena Kaune: verslininkai kviečiami pažinti Rūmų bendruomenę

Nobelio medicinos premija už imuninės sistemos tyrimus skirta trims mokslininkams

Paulauskas: teismas pasakė, kad pareigūnas turi pareigą panaudoti ginklą, siekdamas apsiginti

2025-10-21

LAT: religinių įsitikinimų turintys jaunuoliai privalo atlikti alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą

2025-10-21

Savaitgalį Birštone nušvis moliūgų sodas – kurortas jaukiai minės rudens šventes

2025-10-21

Grupė parlamentarų kreipėsi Popovienę: prašo užtikrinti ugdymą lietuvių kalba Vilniaus rajone

2025-10-21

Seimas imasi kitų metų valstybės biudžeto projekto

2025-10-21

Kaunas apdovanotas „Auksine krivūle“

2025-10-21

„Čekiukų” bylos: į savivaldybių biudžetus grįžo 1,2 mln. eurų, siekiama išieškoti dar 1,3 mln. eurų

2025-10-21

Sukčiautoja įtikino kaunietę paimti beveik 23 tūkst. eurų paskolų

2025-10-21

Kaune nuo policijos bėgo maišelį su narkotikais burnoje laikęs vyras

2025-10-21

Ką veikti Kauno rajone? Kultūros ir sporto renginiai spalio 20-26 d.

2025-10-20
Stanislovas Buškevičius

Stanislovas Buškevičius. Vilnius jau krito: turime apginti Kauną ir Lietuvą

2025-10-20

Daug moterų bijo kalbėti apie savo kūną: gydytoja ginekologė paaiškina, nuo ko pradėti

2025-10-20

Studentai kviečiami į vaistines atsiimti kalio jodido tablečių

2025-10-20

Atnaujinti mokinių ir studentų bendrabučiams skirta 5,7 mln. eurų

2025-10-20

Higiena, kuri telpa kišenėje – greitas sprendimas jūsų saugumui

2025-10-20

Nuo pieninių dantų iki implantų – šypsenos istorija su „Altamedica“

2025-10-20

Henriko Daktaro namą apšaudę bei sprogdinę nuteistieji tikisi švelnesnės bausmės

2025-10-19
Stasys Buškevičius

S. Buškevičius. Vizija miestui: geresnė Lietuva prasideda Kaune

2025-10-19

Sprendimas sumažinti Cichanouskajos fizinės apsaugos lygį sulaukė Kremliaus žiniasklaidos dėmesio

2025-10-19

Babtų vaikai turės naują erdvę kūrybai, poilsiui ir bendrystei

2025-10-19

„Skelbk žodį, veik laiku ir nelaiku” (2 Tim 4, 2), 29 eilinis sekmadienis

2025-10-19

Baltarusijos pasienyje VSAT apgręžė 18 neteisėtų migrantų

2025-10-19

Pergalę prieš Lietuvą EŽTT pasiekęs Misiūnas žada vėl skųsti prezidento sprendimą neskirti jo teisėju

2025-10-18

Gimtadienį švenčiantis Landsbergis ragina atsispirti blogiui: Lietuvą nuodija melas

2025-10-18

Prasidėjo Karinių oro pajėgų pratybos „Budrus sakalas“

2025-10-18

Vingio parke rengiamas paramos bėgimas „In Memoriam“, skirtas mirusiems kariams atminti

2025-10-18

KAM atstovė: dėl Rupšio dantų buvo vykdomas didelis tyrimas, Karo medicinos tarnyba neteikė duomenų

2025-10-17

STT „čekiukų“ byloje pareiškė įtarimus Seimo nariui Martinaičiui

2025-10-17

Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija pagerbė Mažosios Lietuvos genocido aukas

2025-10-17

Ekspertė pasidalino psichologiniais triukais, kurie pravers plečiant verslą JAV

2025-10-17

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos