„Santakos slėnyje“ vyko verslo ir mokslo bendradarbiavimo pagal Europos Sąjungos investicijų priemonę „Inovaciniai čekiai“ pristatymas. Beveik dvidešimties Parko įmonių atstovai domėjosi investicijų galimybėmis ieškojo mokslininkų kontaktų, su kuriais galėtų imtis inovatyvių projektų.
„Inovacinių čekių“ priemonė skirta pirminiam kontaktui tarp verslo ir mokslo ir atstovų užmegzti, todėl lėšos tenka techninių galimybių studijų parengimui arba ankstyvosios stadijos MTEP projektams. Priemonė yra gana saugi investicija dėl santykinai mažos nesėkmės rizikos, kadangi techninėje galimybių studijoje yra detaliai išanalizuojamos galimybės ir grėsmės.
MTEP paslaugos, kurias galima įsigyti už inovacinius čekius, apima visas sumanios specializacijos sritis – nuo energetikos iki socialinių inovacijų. Per 9 mėn. laikotarpį viena įmonė gali įgyvendinti vieną projektą.
Renginio metu taip pat buvo pristatytos mokesčių lengvatos įmonėms, vykdančioms MTEP veiklas. „Iš esmės, tiek taikomos MTEP lengvatos, tiek pagreitinta MTEP naudojamo ilgalaikio turto amortizacija ir investicinio projekto lengvata suteikia naudą verslui – taip sumažinamas pelno mokestis“, – sakė lengvatomis kvietusi pasinaudoti MITA Visuotinės dotacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ieva Kalpokaitė.
Po renginio prie puodelio kavos susibūrė ir turima patirtimi dalijosi įmonių atstovai ir mokslininkai. Vieni – jau vykdę „Inovacinių čekių“ projektus, kiti dar tik ieškantys kontaktų bendradarbiavimui. „Tai pirminis kontaktas susitikti verslui ir mokslui, kuris vėliau gali tapti tvirtu bendradarbiavimo pagrindu moksliniams tyrimams ir inovacinei veiklai“, – sako Kauno MTP Inovacijų ir verslumo departamento direktorius Paulius Nezabitauskas.
Kauno MTP šį renginį organizavo kartu su KTU Nacionaliniu inovacijų ir verslo centru (NIVC) bei Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).
Daugiau apie „Inovacinių čekių“ priemonę rasite čia.