emerging
adjective [ before noun ]
uk
starting to exist:
Western governments should be giving more aid to the emerging democracies of the Third World.
emergent economies / markets
growing and developing, esp. in business investment:
US government and business must become partners in breaking into these emerging markets.
– iš Kembridžo anglų k. žodyno
Pasibaigus pirmiesiems programos metams, Šiuolaikinis meno centras Derry~Londonderryje (Š. Airija) ir KMN rengia antrąją mainų rezidencijos programos „DeMo“ (Dekoduojant modernybę) dalį. Šių rezidencijų tikslas yra sukurti eksperimentinę meninę progreso, kuris praktiškai yra modernybės, diriguotos iš Vakarų pasaulio, sinonimas, kritiką. Pats žodžio „kylantis“ apibrėžimas Kembridžo žodyne paaiškinamas iš galios centro perspektyvos. Ne centriniai geografiniai taškai, palyginti su finansų / politikos/kultūros centrais, dažnai pateikiami kaip dar tik kylantys, bepasirodantys tiek verslo, tiek meno žemėlapiuose. Atvirame kvietime menininkai kviečiami susieti ir apmąstyti žodžio „emerging“ prasmę. Ar įmanoma iškilti, atsirasti iš nieko? Ar atsiradimo procesas gali būti amžinas?
Rezidencijų programa „DeMo“ siekiama sukurti galimybes Šiaurės Airijos ir Lietuvos menininkams dalyvauti visiškai finansuojamose menininkų rezidencijose, skatinant tarpusavio dialogą ir mainus. Rezidencijos Lietuvoje ir Šiaurės Airijoje vyks 2022 m. vasarį ir truks maždaug mėnesį, o baigsis dviem personalinėmis naujų ir (arba) esamų darbų parodomis CCA Derry~Londonderry (2022 m. kovo–gegužės mėn.) ir Kauno parodų erdvėse (2022 m. birželio–rugpjūčio mėn.).
Siekiant suteikti platesnį požiūrį į modernybę ar modernybes „DeMo“, Kauno menininkų namų trejų metų programa (2020–2022), vykdoma kartu su Šiuolaikinio meno centru Derry~Londonderry, thankyouforcoming platformos rezidencijos programa ACROSS Nicoje, Kultūros centru LAB Novi Sad mieste Serbijoje ir kitais partneriais kviečia menininkus, kuratorius, kultūros srities tyrinėtojus bei daugiadisciplinius kolektyvus tirti galimas skirtingų modernybių sąsajas, sutapimus ir skirtumus, jų formas bei išraiškas. „DeMo“ yra skirta plėtoti meno ir kultūros tinklus už ekonomikos ir kultūros centrų ribų. Mainų rezidencijos „DeMo“ yra programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis.
Šiuolaikinio meno centras (CCA) Derry~Londonderryje yra pasižymėjusi meno erdvė, skirta remti bepradedančius Šiaurės Airijos ir tarptautinių partnerių vizualiuosius menininkus. Ši meno insititucija glaudžiasi istorinėje antroje pagal dydį Šiaurės Airijos miesto dalyje, esančioje prie sienos su Airijos Respublika. Meno centro surengtose parodose dalyvavo tokie menininkai kaip Grace McMurray, Alberta Whittle, Phillip McCrilly, Benjamin de Burca ir Barbara Wagner, Edy Fung, Filip Markiewicz, Soft Fiction Projects, Mitch Conlon, Joan Alexander, Catriona Leahy, Locky Morris, Robinas Priceas ir daugelis kitų. Ši šiuolaikinio meno institucija yra „Plus Tate“ tinklo narė. Daugiau apie Šiuolaikinio meno centrą Šiaurės Airijoje galite sužinoti čia.
Šaukimo pratęsimas skirtas menininkams/ėms, kuriantiems/čioms Lietuvoje.
Dalyvaujantiems menininkams (-ėms) bus suteikta:
– laikina menininkų studija / darbo vieta;
– apgyvendinimas;
– prieiga prie Derry~Londonderry (NI) tinklų ir išteklių;
– galimybė surengti parodą 2022 m. kovo-gegužės mėn. Šiuolaikinio meno centre Derry~Londonderryje / galimybė dalyvauti parodoje 2022 m. birželio–rugpjūčio mėn. Kaune;
– 1 000 svarų sterlingų (CCA Derry~Londonderry), kelionių bilietai į / iš Derio~Londonderry* bei nedidelė parama medžiagoms;
– menininko (-ės) mokestis už dalyvavimą parodose;
*jei gyvenate ne Lietuvoje, atkreipkite dėmesį, kad mūsų kelionės biudžetas apskaičiuojamas kelionėms į / iš Šiaurės Airijos.
Užpildykite paraiškos formą čia.
Įtraukite:
– dabartinį gyvenimo aprašymą;
– 3-5 pasirinktų projektų aplanką viename PDF faile, kurio dydis ne didesnis kaip 10 MB;
– motyvacinį laišką;
– užpildyta Lygių galimybių forma PDF.
Galutinis terminas: 2021 m. lapkričio 23 d. Rezultatai bus skelbiami nuo 2021 m. gruodžio 1 d.
Partneriai: CCA Derry~Londonderry, Lietuvos kultūros institutas, Kauno menininkų namai.
Bendradarbiavimą inicijavo CCA direktorė Catherine Hemelryk, buvusi Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Justė Kostikovaitė ir Kauno menininkų namų buvusi direktorė Rūta Stepanovaitė.
Pagrindinė mainų rezidencijų programos „DeMo“ koordinatorė ir kuratorė – Agnė Bagdžiūnaitė.
Nuotr. Niamh Seana Meehan „Wait Here“, 2020, kelio ženklas, metalas, pigmentas.