Pasitinkant 2022-uosius uždavėme žinomiems kauniečiams kelis – visiems vienodus klausimus. Štai ką jie sako ir ko visiems linki:
Giedrius TYTMONAS, Šeimos klinikos SIGNATA gydytojas, 2019 metų išrinktas GERIAUSIU KAUNO GYDYTOJU
- Kokie jums buvo šie metai, gal įvyko koks reikšmingas įvykis?
- Tenka pastebėti, kad jau antri metai, kai pasaulį, o ir Lietuvą užvaldžiusi koronos pandemija, visų įvykių kontekste kažkur jaučiamas koroninis prieskonis. Esu medikas, todėl savo tiek darbinėje, tiek podarbinėje veikloje šis prieskonis buvo yra ir bus dar vis pakankamai jaučiamas. Dėl karantininių įstatymų teko padirbėti iš peties, o laisvalaikis praleistas Lietuvoje, bet dėl to nei kiek nesigailiu. Dar syk pamačiau, koks gražus mūsų kraštas, o kartu buvo galimybė pamąstyti apie gyvenimo esmę bei prasmę ir mintyse perkainoti gyvenimo vertybes.
- Kaip ruošiatės sutikti naujuosius 2022 metus?
- Labai džiaugiuosi, kad šiais metais nebematau tokių reklamų, kurios labai neskaniai įstrigusios iš praeitų metų – „gyveno kartą senelis ir senelė. tada juos aplankė anūkas. Kiekvienas susitikimas gali tapti tragedija“ arba „geri vaikai tėvų nelanko“ arba „vakar aplankė anūkė. Šiandien atvažiavo greitoji“, nes toks perkreiptas bendravimo suvokimas labai skaudina žmones. Reikia pastebėti, kad šiais metais paskutinė meto diena sutampa su normaliu darbadieniu, tad dirbsiu, o grįžęs namo atsikvėpsiu, perbėgsiu mintyse greituoju būdu beveik praėjusius 2021-iuosius, pasistengsiu, juose palikti tai kas buvo bloga ir su gera nuotaika mažam draugų rate pasitikti Naujuosius.
- Ko palinkėtumėte kauniečiams artėjančiais metais? Gal jie bus kuo ypatingi jums?
- Visiems kauniečiams, o ir ne kauniečiams kaip medikas norėčiau palinkėti sveikatos, o kaip paprastas žmogus – daugiau pagarbos ir supratimo vienas kitam, mylėkite ir būkite mylimi. Ir viskas bus gerai, patikėkit. Gyvenimas yra gražus.
****
ARTŪRAS ORLAUSKAS, visuomenininkas, „Šeimų maršo“ organizatorius
- Kokie jums buvo šie metai, gal įvyko koks reikšmingas įvykis?
- Šie metai buvo sunkūs, bet nebuvo blogi. Tiesos padaugėjo, melui pasidarė sunkiau prasiskverbti į žmonių galvas, “Didysis šeimos gynimo maršas” sudarė prielaidas atsirasti naujiems visuomenės ir valstybės lyderiams, tokiems A. Lydeka, N. Vasiliauskaitė, R. Čepaitienė, R .Jankūnas ir kitiems. Jie buvo visada, bet maršas jiems suteikė drąsos prisijungti prie tautos ir jie dabar matomi ir žinomi. Tai turbūt ir yra didžiausi šių sunkių metų laimėjimai.
- Kaip ruošiatės sutikti naujuosius 2022 metus?
- Naujuosius kaip visada sutiksiu darbuose. Kam šventės, o kam tai darbas. Vedu renginius virš 40 metų ir per tą laiką gal tris kartus per Naujus metus nedirbau.
- Ko palinkėtumėte kauniečiams šiais metais? Gal jie bus kuo ypatingi Jums?
- Kauniečiams linkiu išlikti savimi, būti unikaliais ir nebijoti savo identiteto. Mūsų miestas nepaprastai gražus, todėl galvojant apie tai kad jį turėtų valdyti, kad turėtų valdyti Lietuvą. Linkėčiau vadovautis paprasta taisykle – Nesvarbu ką kalba, svarbu ką daro.
****
JURGITA GUSTAITIENĖ, Gyvūnų prieglaudos ir veterinarinės klinikos NUARAS direktorė
- Kokie jums buvo šie metai, gal įvyko koks reikšmingas įvykis? –
- Šie metai tikrai reikšmingi dėl pokyčių gyvūnų gerovės srityje. Visuomenė labai „paaugo” ir valstybininkams tiesiog tenka pasitempti, nes visuomenės organiškai jau netenkina esamas požiūrius į gyvūnus. Esminis pasiekimas – Seimo sprendimas paskelbti 2022 Gyvūnų gerovės metais. Prie reikšmingų problemų priskirčiau sumenkusį Kauno miesto savivaldybės dėmesį beglobiams gyvūnams. Kaunas neturi rangovo kuris priimtų beglobius ir neprižiūrimus gyvūnus. O savivaldybės daug kartų skelbti viešieji pirkimai visiškai nepritraukia nė vieno tiekėjo ir norinčių teikti gyvūnų globos paslaugas Kaunui taip ir neatsirado. Tai didžiulė gėda Kaunui kuris bus Europos kultūros sostinė.
- Kaip ruošiatės sutikti naujuosius 2022 metus?
- Kaip ir kasmet – šiandien gyvūnų apsuptyje. Paskutinės metų dienos niekuo nesiskiria nuo kasdienybės – beglobių, pagalbos reikalaujančių gyvūnų srautas nenutrūksta net Naujų metų išvakarėse.
- Ko palinkėtumėte kauniečiams artėjančiais metais? Gal jie bus kuo ypatingi jums?
- Palinkėčiau visa širdimi prisidėti prie Gyvūnų gerovės metų – padaryti nors vieną gerą darbą – gyvūnų labui.
****
RAMŪNAS ŠIMUKAUSKAS, Teatro ir TV aktorius
- Kokie jums buvo šie metai, gal įvyko koks reikšmingas įvykis?
- 2021 metai buvo nepaprasti. Nenustebinsiu pasakęs, kad karantinas padarė didelę įtaką mano profesijos žmonėms, taigi ir man taip pat. Kadangi buvo daug laisvo laiko nuo profesinės veiklos, ėmiausi daryti remontą namuose ir visai esu patenkintas to darbo rezultatais.
- Kaip ruošiatės sutikti naujuosius 2022 metus?
- Naujųjų metų sutikimui turėjome planą skristi į Švediją, pas šeimos draugus Lauryną ir Oaną, bet stebėdami omikron situaciją nutarėme atsisakyti šito plano. Tai Naujausius sutiksime ramiai „prie televizoriaus”.
- Ko palinkėtumėte kauniečiams artėjančiais metais? Gal jie bus kuo ypatingi jums?
- Kauniečiams ir visiems, kurie skaitys, Naujaisiais metais linkiu mažiau dirbti ir daugiau uždirbti. O rimtai kalbant, tai šiais laikais kaip niekada tapo aktualus senas posakis „viskas bus gerai, kad tik nebūtų karo”, – ko visiems mums ir linkiu.
****
Kauno rajono ūkininkas, Seimo narys KAZYS STARKEVIČIUS
- Kokie jums buvo šie metai, gal įvyko koks reikšmingas įvykis?
- Šie metai lengvi niekam nebuvo. Visus vienaip ar kitaip kabino tai, kas nelabai linksmino: pandemija, migrantų krizė, visuomenės susipriešinimas ir net riaušių realijos. O visgi man svarbiausi, ypač kaip ūkininkui, o ir kaip optimistui yra pozityvūs dalykai. Šiais metais vėl – prieš šv. Kalėdas – susitinkame Kauno Rotušės aikštėje prie Prakartėlės. Ne vienerius metus čia vežiau savo gyvas aveles. Tikiuosi, tai vėl taps tradicija. Kaip politikas nenoriu girtis. Gal tik paminėsiu, kad net gūdaus karantino metu pavyko įteisinti trumpas maisto tiekimo grandines (mažinant grūstis parduotuvėse) – nuo ūkininko iki stalo, įveikiant net kliūtis tarp savivaldybių.
- Kaip ruošiatės sutikti naujuosius 2022 metus?
- Tradiciškai – su šeima.
- Ko palinkėtumėte kauniečiams artėjančiais metais? Gal jie bus kuo ypatingi jums?
- Mano palinkėjimas paprastas – lūkesčių išsipildymo ir visokeriopos sėkmės. Ir visiems ir sau kitąmet vėl susitikti prie gyvos Prakartėlės Rotušės aikštėje ir nebijoti.
****
Finansų ministrė GINTARĖ SKAISTĖ
- Kokie jums buvo šie metai, gal įvyko koks reikšmingas įvykis?
- 2021 m. – pirmieji naujos Vyriausybės metai buvo paženklinti ne tik COVID-19 pandemijos, bet ir A. Lukašenkos režimo organizuota hibridinė – nelegalių migrantų antplūdžio – ataka prieš Lietuvą. Visgi, nepaisant sudėtingo laikotarpio dėl kilusių iššūkių ir išliekančio neapibrėžtumo, susitelkus pavyko atlaikyti kylančias grėsmes ir įgyvendinti išsikeltus tikslus: nuo įstatymų projektų pakeitimų įgyvendinimo iki ypatingai svarbių investicinių strategijų, prisidėsiančių prie Lietuvos ekonomikos bei švietimo, socialinės apsaugos, sveikatos sektorių transformacijos. Ypatingai džiaugiuosi šiemet mūsų sukurtu, Europos Komisijos (EK) pirmininkės Ursulos von der Leyen puikiu pavadintu, reformų ir investicijų planu „Naujos kartos Lietuva“ už 2,225 mlrd. eurų. Plane numatytos lėšos bus skirtos aukštos pridėtinės vertės ekonomikos skatinimui, skaitmeninimui, žaliojo kurso, geresnių švietimo, sveikatos ir socialinių paslaugų teikimui, teisingesnės ir atsparesnės sukrėtimams Lietuvos vystymui ir atneš beveik dvigubą realaus BVP grąžą.
- Kaip ruošiatės sutikti naujuosius 2022 metus? Gal jie bus kuo ypatingi Jums?
- Naujuosius metus planuoju sutikti su savo šeima ir artimaisiais Kaune. Pernai dėl pandemijos sąlygotų reikalingų ribojimų tokios galimybės nebuvo, todėl džiaugiuosi šiemet vėl grįžusiomis galimybėmis gražiausias metų šventes sutikti artimųjų rate.
- Ko palinkėtumėte kauniečiams artėjančiais metais? Gal jie bus kuo ypatingi jums?
- Linkiu, jog ateinantys 2022-ji įkvėptų mus įgyvendinti drąsias idėjas, skatintų dalintis šiluma ir supratingumu, o senųjų metų patirtis taptų atspirties tašku išmintingiems sprendimams. Šviesių, viltingų ir labai gražių Naujųjų metų!