Kasmetiniame „Silicon Valley Innovation Challenge“ konkurse, kurį organizuoja San Jose State University (Jungtinės Amerikos Valstijos) Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų projektas pripažintas vienas geriausių ir atrinktas į TOP 3. „Sun Patches“ vardu pasivadinusios Kauno studentų komandos idėja, skirta žvynelinės gydymui, įvertinta trečiąja vieta ir apdovanota 500 dolerių prizu.
„Studentų idėjas vertino įvairias sritis atstovaujantys ekspertai, Silicio slėnio įmonių atstovai, investuotojai. Konkursui pateikti projektai, kurių buvo apie 200, apėmė socialinę, medicinos, edukacijos, dalijimosi ekonomikos, darnios plėtros ir kitas sferas. Todėl tai, kad KTU „Technologijų antreprenerystės“ modulio studentų idėja pateko į „Best overall innovation“ geriausiųjų trejetuką yra aukščiausio lygio įvertinimas“, – sako modulio dėstytoja, EVF docentė Rita Jucevičienė.
Idėjos šaltinis – asmeninė patirtis
Jungtinė KTU Ekonomikos ir verslo (EVF), Mechanikos ir dizaino (MIDF) bei Cheminės technologijos fakultetų komanda (Edgaras Kloniūnas, Aurimas Mazūras, Gertrūda Nariuševičiūtė, Šarūnė Vaidelinskaitė, Giedrė Lažauninkaitė, Simas Borkertas, Edvinas Meižys) sukūrė ir Silicio slėnyje, JAV, pristatė produktą, skirtą vienos iš dažniausių autoimuninių odos ligų – žvynelinės (psoriazės) – gydymui.
Šia liga serga maždaug 3-4 proc. pasaulio gyventojų. Lietuvoje ji paplitusi daugiau nei tarp 120 tūkst. gyventojų. Kurti būtent tokios paskirties medicininį produktą paskatino asmeninė vieno komandos nario patirtis.
„Turiu artimųjų, sergančių šia liga, ir žinau, kad dabartiniai šios ligos gydymo būdai yra nepatogūs arba netgi neefektyvūs. Pacientai susiduria tiek su fiziniais, tiek ir psichologiniais negalavimais. Taigi šiuo projektu siekiame palengvinti su žvyneline susiduriančių pacientų kasdienybę“, – sako KTU EVF bakalauras Edgaras Kloniūnas, rudenį pasirinkęs klausyti verslumo ugdymo kursą „Technologijų antreprenerystė“.
Pasak jo, idėjos aktualumas, mentorių pagalba idėjos vystymo, produkto kūrimo proceso metu bei atkaklus komandos darbas – veiksniai, labiausiai padėję konkurse pasiekti geriausiųjų trejetą.
„Išskirčiau dėstytojos Ritos Jucevičienės, kuri labai padėjo pasiruošti konkursui, indėlį. Dideliu noru pasižymėjo ir visa komanda, taip pat prie mūsų prisijungę San Jose State University (JAV) studentai. Atkakliai ruošėmės ir dėjome dideles pastangas konkurso metu, pristatinėdami idėją teisėjams bei kitiems mūsų produktu besidomintiems žmonėms“, – sako Edgaras.
„Visi komandos nariai – labai žingeidūs ir motyvuoti studentai. Nuo pat rugsėjo mėnesio, kuomet sužinojo apie galimybę dalyvauti tokiame inovacijų konkurse, jie dėjo didžiules pastangas, kruopščiai ir atsakingai dirbo. Keli „Sun Patches“ komandos nariai – profesionalūs sportininkai, todėl komandos moto: rezultatas priklauso nuo įdėtų pastangų. Pastangos buvo labai didelės – smagu matyti, kad rezultatas taip pat. Prieš konkursą jau Silicio slėnyje turėjome tris pasiruošimo dienas. Studentai kasdien tam skyrė po 14 valandų“, – studentų užsispyrimą siekti tikslo apibūdina doc. R. Jucevičienė.
Aukšta vieta konkurse – ne galutinis studentų tikslas. Komanda sieks šią idėją įgyvendinti. „Ieškosime investuotojų, kurie norėtų prisidėti prie šio projekto, ir bandysime idėją įgyvendinti“, – sako E. Kloniūnas. Grįžusi iš konkurso, komanda jau spėjo sudalyvauti ir savo projektą pristatyti baigiamajame „Kauno startuolių“ renginyje.
Pasinaudojo unikalia galimybe
Į „Silicon Valley Innovation Challenge“ konkursą „Sun Patches“ komanda pateko pradėjusi lankyti KTU verslumo ugdymo modulį „Technologijų antreprenerystė“. Jo turinys grįstas patirtiniu mokymusi, kur paskaitose savo praktine patirtimi bei įžvalgomis dalijasi ir verslo praktikai – Ilja Laurs, Dalius Misiūnas, Vladas Lašas, Gediminas Nemanis, Justinas Taruška ir daugelis kitų. Čia įvairių fakultetų studentai dirbdami tarpdisciplininėse komandose vysto inovatyvius produktus bei paslaugas. Šiame procese juos nuolat lydi ir konsultuoja įvairių sričių ekspertai-mentoriai: doc. Agnius Liutkevičius, doc. Aurelijus Domeika, prof. Dainius Martuzevičius, prof. Rytis Krušinskas, doc. Saulius Japertas ir doc. Rita Jucevičienė.
„Šis modulis yra puiki galimybė suprasti naujus dalykus ar pagilinti jau turimas naujo verslo kūrimo žinias. Jis išsiskiria kviestinių lektorių gausa ir itin įdomiomis bei kokybiškomis paskaitomis. Projekto kūrimas, pasiruošimas konkursui, kelionė į Silicio slėnį labai praplėtė akiratį, suteikė pasitikėjimo savimi bei daug motyvacijos siekti pačių aukščiausių tikslų. Visiems studentams patariu dalyvauti tokio pobūdžio projektuose, nes jie suteikia neįkainojamos patirties ir tokias galimybes, kurios gali daugiau niekada nebepasikartoti“, – sako Edgaras.
KTU inf.