2021 11 24
Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius trečiadienį dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Neapibrėžtumo spąstai – atsparaus regiono scenarijai“, kur kalbėjo apie būtinybę stiprinti regionus ir mažinti atotrūkį nuo didžiųjų miestų.
„Labai tikiuosi, kad ši konferencija bus naudinga. Bendradarbiaujant tarp politikos švietimo ir verslo galima pasiekti konkretų apčiuopiamą rezultatą. Būtinas tvarumas, kad galima būtų siekti geresnės ateities. O Šiaulių regionui reikia įdėti žymiai daugiau pastangų negu sostinės“, – atidarydamas konferenciją kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.
Naujoje ES finansinėje perspektyvoje Lietuvoje bus išskiriami du regionai: sostinės ir Vidurio vakarų Lietuvos. 2014-2020 m. Vilniaus apskričiai teko beveik 60% visų ES investicijų (2,6 iš 4,6 mlrd. Eur jau išmokėtų lėšų). Tuo tarpu Šiaulių regione – 183 mln. eurų, Klaipėdos – 381 mln. eurų, Tauragės – 47 mln. eurų. Bendrasis vidaus produktas vienam gyventojui Vilniaus regione siekia 112 proc. ES vidurkio, o likusiuose šalies regionuose tesiekia 65 %.
„Manau, kad Lietuva šiuo metu yra vadinamuosiuose vidutinių pajamų spąstuose. Technologijos yra vystomos, darbo jėga atsigauna, tačiau dar reikia proveržio. Panaši situacija yra ir su Šiaulių regionu. Būtina gerinti ir ekonominius rodiklius ir paslaugų prieinamumą, kad regionas gautų finansines injekcijas“, – kalbėjo vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius. Šiaulių regionas nuo 2014 m. yra padaręs didelę pažangą. Sparčiai augo užimtumo lygis, per pastaruosius septynerius metus padidėjo 12,2 procentų, ir siekia 69,1 proc., tai beveik šalies (71,6 proc.)
Regioninės politikos įgyvendinimą konkrečiame regione planuoja ir koordinuoja kiekvieno Lietuvos regiono plėtros taryba – savarankiškas juridinis asmuo, turintis įstatymu nustatytą kompetenciją. Per metus visų regionų savivaldybėms pavyko susitarti ir įsteigti 10 regionų plėtros tarybų.