Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Vytautas Sinica apie naują galimos pedofilijos skandalą

  • 2023-01-24
  • kaunieciams.lt
  • Politika, Politikų tribūna, Redakcija

Jeigu Garliavos įvykių nelaikysime politiniais, kokiais jie tapo tik po to, tai TS-LKD frakcijos nario K. Bartoševičiaus kaltinimo mažamečių prievartavimu skandalas yra turbūt skandalingiausias politinis/kriminalinis skandalas Lietuvos politikos istorijoje. Su jokia ten korupcija nė iš tolo nepalyginsi. Ar kaltinimai pasitvirtins, įvertins atsakingos institucijos, nors patys prokuratūros iškelti kaltinimai valdančiajam politikui sufleruoja, kad tai ne kokia politinė intriga, o labai realus tyrimas. Visgi prašosi kelios pastabos apie politinę reikalo pusę.

Reputacinė žala

Kaltinimai ir dėl mažamečio ir dėl nepilnamečio prievartavimo reiškia, kad aukų buvo ne viena arba nusikaltimai tęsėsi tiek, kad vaikas spėjo užaugti. Tai maksimaliai baisi situacija abiem atvejais. Atsistatydinimas nuskambėjus ne bet kokiems, o būtent prokuratūros įtarimams yra orus ir teisingas politiko veiksmas, taip ir turėtų būti daroma. Bet ir šis veiksmas buvo tiesiog bandymas minimalizuoti reputacinę žalą sau ir partijai – vos kelios valandos iki nuskambant kaltinimams vaikų tvirkinimu Bartoševičius skelbė, kad traukiasi iš Seimo tiesiog dėl asmeninių priežasčių. Kokia manipuliuojama banda mus laiko.

Reputacinę žalą partijai jau puolė stabdyti politologai ir žiniasklaida, kartojantys, kad čia vieno žmogaus problema, ne TS-LKD kaip organizacijos klausimas. Sakoma, kad niekas nieko nežinojo ir neturėjo žinoti. Tokia pozicija nestebina: juk ne taip seniai, 2016 metais, E. Masiulį pagavus su kyšiu, jo pavaduotojai sugebėjo atsiriboti aiškindami, kad net vadovaudami partijai nieko nežinojo ir yra nieko dėti. Šimašius nuėjo būti skaidrus į Laisvės partiją, Gentvilas toliau skaidriai sėdėjo Liberalų sąjūdyje, žmonės papyko vienus rinkimus ir jau kituose vėl balsavo. Lietuvos politikai gerai slepia savo nusikaltimus nuo artimos aplinkos ir jokie gandai neva nenueina net iki pavaduotojų. Vaikų tvirkinimas yra daug privatesnis reikalas už kyšius, jeigu taip galima pasakyti. Tačiau akivaizdu, kad tiek apkaltintas politikas, tiek partijos kolegos (bent vadovybė) turėjo žinoti apie laukiančius kaltinimus jau kurį laiką ir rinkosi tai nuslėpti, o viskam iškilus aikštėn TS-LKD frakcijos seniūnė ramiausiai dėkojo kolegai už bendrą darbą.

Tai iškalbinga skandalo valdymo detalė.Apie Bartoševičiaus situaciją TS-LKD vardu komentuoti klausimas ne partijos pirmininkas Landsbergis, ne partijos deleguota premjerė Šimonytė, ne. Komentuoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, TS-LKD frakcijos seniūnė, kuriai deleguota sugerti partijai galintį tekti neigiamą viešumą šioje situacijoje. Landsbergis tuo tarpu oriai komunikuoja (nors nieko nauja nepasako) apie tai, kodėl Vakarai neskuba remti Ukrainos. Reikia gi kažkaip apsaugoti žmones nuo minties, kad dabartinėje koalicijoje pati progresyviausia gali būti visai ne Laisvės partija.

Pedofilijos dešimtmetis TS-LKD

Tačiau yra ir apie ką susimąstyti. Dėliojasi įdomi dėlionė. 2023 metais K. Bartoševičius apkaltintas seksualine prievarta prieš bent kelis mažamečius. Partija sukrėsta, bet atsisveikindama dėkoja už bendrą darbą.

2018 metais M. Majauskas apkaltintas lytiniais santykiais su moksleivėmis. Tai, žinoma, ne tas pats, kaltinimai nebuvo prokuratūros ir niekada nebuvo įrodyti, o ir jų sunkumas kitas – jei Majausko nuotykiai ir buvo, tai merginos buvo tokio amžiaus, kai santykiai legaliai (na, ne moraliai) teisėti. Svarbu ne tai, o partijos reakcija. Partija visapusiškai gynė Majauską, užgesino bet kokias parlamentinio tyrimo ar apkaltos iniciatyvas ir neprileido nė kalbos apie kažkokią politiko atsakomybę dėl kritusių įtarimų.

2015 metais žiniasklaidoje nuskambėjo kito dabar jau TS-LKD parlamentaro prof. L. Slušnio viešas prisipažinimas, kad dirbdamas Švėkšnos specialiojo ugdymo centre kaip psichiatras iš vaikų girdėjo ir žinojo apie vykdomus sistemingus seksualinius nusikaltimus. Apie jam žinomą seksualinę prievartą jis tuo metu niekam nesakė neva saugodamas vaikų pasitikėjimą. Įsivaizduokite, kad jūsų vaikas jums pasako apie seksualinę prievartą, bet prašo niekam nesakyti ir jūs nesakote, nes gi vaikas prašė. Kaip tada vertino prokurorų profsąjungos atstovas: elgesys amoralus ir nesuvokiamas. L. Slušnys niekada neišsižadėjo šio prisipažinimo, nesakė, kad buvo apšmeižtas ar iškreipti jo žodžiai. Seksualiniai nusikaltimai iš tiesų buvo nuslėpti. Bet tai niekaip neužkliuvo TS-LKD, kuri 2020 metais, taigi jau po šių įvykių, pasikvietė jį kartu kandidatuoti į Seimą.

Bet pažvelkime dar giliau į praeitį: 2011 metais TS-LKD atstovas Utenos savivaldybės taryboje Gintautas Gaižauskas (kartu ir Seimo nario E. Pupinio padėjėjas) nuteistas už mažamečių tvirkinimą. Ne įtariamas, o nuteistas. Galbūt ir kitos partijos turi besikartojančių sąsajų su seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus. Liberalų atstovė buvo išbarta ir pasmerkta, kai parašė, kad nepilnamečių tvirkinimas TS-LKD tampa norma ir partijos vertybe. Nereikia nieko teigti, užtenka klausimo, kodėl tokio pobūdžio veiksmai kartojasi.

Nepilnamečių seksas – leftistinė vertybė

Sutapimas ar ne, bet K. Bartoševičius nuosekliai ir principingai visada balsavo už liberaliausias TS-LKD pozicijas: UŽ partnerystės įteisinimą, UŽ dvikalbystės pasuose įteisinimą, UŽ narkotikų dekriminalizavimą ir t.t. Savo balsavimais jis atstovavo progresyviausią leftistinį TS-LKD sparną, kuris jau nebėra joks sparnas –dvikalbystei pasuose ir gėjų partnerystėms šioje partijoje oponuoja vos apie 10 iš 50 jos parlamentarų. Partija tapusi progresyvi ir Bartoševičius savo balsavimais atitinka naujausias jos madas. Beje, jis tą žadėjo jau ateidamas į Seimą – platformoje „Manobalsas“ jis žadėjo, kad palaikys ir dvikalbystes, ir partnerystes, ir abortus, ir laisvą imigraciją.

Kodėl apie tai kalbame? Ne, tuo nenoriu pasakyti, kad visi progresyvūs žmonės galimi pedofilai ir prievartautojai. Jokiu būdu. Tačiau tarp progresyvių leftistinių vertybių ir liberalaus požiūrio į seksą su nepilnamečiais egzistuoja nuoseklus ideologinis, o ne koks nors atsitiktinio sutapimo ryšys.

Būtent progresyviausia pasaulio inteligentija seksualinės revoliucijos laikotarpiu ir po jo, tiek Šiaurės Amerikoje, tiek Vakarų Europoje labai atvirai kovojo ne tik už LGBT teises, kas jau įprasta, bet ir už sekso su nepilnamečiais teises. Pavyzdžiui, Prancūzijoje, kur tokie dalykai buvo visiškas tabu iki pat aštuntojo dešimtmečio, šiandieniniai išsilaisvinimo iš normų filosofijos stabai kaip Foucault, Derrida, Sartre, Deleuze, Barthes ir kiti, pasirašinėjo visą eilę viešų laiškų, raginančių vyriausybę legalizuoti lytinius nuo ankstesnio amžiaus, o taip pat paleisti iš kalėjimo už 13 ir 14 metų berniukų prievartavimą kalinamus asmenis. Įsidėmėtina jų motyvacija viešuose laiškuose: „Jei trylikametės prancūzės gali teisėtai įsigyti [kontraceptinę] tabletę, jos gali ir mylėtis su kuo tik nori“. Ne vienas šių intelektualų ir pats buvo kaltintas seksualiniu nepilnamečių išnaudojimu, bet dėl jų statuso tai niekada netapo skandalu.

Kuo tai svarbu? Kol dauguma sveiko proto žmonių piktinasi ir prievartos faktu, ir jaunu aukų amžiumi, nuoseklūs progresyvistai piktinasi tik prievartos faktu, nes sutikimas jiems yra viskas, o visa kita jau yra absoliučiai laisvas žmonių pasirinkimas – taip mąstoma ne vienos organizacijos Vakaruose. Lietuvoje tai garsiai sakyti kaip ir tabu, todėl kol kas nesulauksite tokių diskusijų.Net Laisvės partijos atstovai šiandien dar nesako, kad yra už seksą su nepilnamečiais. Bet jeigu identiškas skandalas būtų iškilęs aikštėn po kokių 6-8 metų, beveik neabejoju, kad jį su žiniasklaidos pagalba sektų diskusija, ar neturėtume ankstinti legalių santykių amžiaus. Jeigu ikimokyklinio amžiaus mažamečiai neva yra teisiškai veiksnūs rinktis savo lytį ir turi būti mokomi apie lytinius santykius, ką skelbia leftistai Vakaruose, kodėl jie negalėtų rinktis ir seksualinių partnerių?

Šiandien jūs nusijuoksite iš tokio pamąstymo. Suprantu jus. Bet jeigu Lietuva nepakeis valstybės raidos krypties ir vyraujančio moralinio ugdymo modelio, jeigu atitinkama indoktrinacija ir vaikų seksualizavimas toliau skverbsis į mokyklas, atsiversite šį įrašą po 6-8 metų ir įvertinsite jį iš naujo, kitomis akimis. O kol kas tegu guli.

Šlovė prokuratūrai

Pabaigai reikia pripažinti, kad pati rimta reakcija į šiuos kaltinimus bent kaip į viešo asmens istoriją rodo tam tikrą Lietuvos valstybės ir visuomenės brandą. Po Garliavos ilgą laiką atrodė, kad esame vienintelė šalis pasaulyje, kur nėra „elito“ pedofilijos, t.y. nėra atvejų, kur šalies galingieji – politikai, teisininkai, milijonieriai, žiniasklaidos magnatai ar kitaip galios ir įtakos per akis turintys žmonės visgi paaiškėtų ieškoję adrenalino ir įspūdžių prievartaujant vaikus. Tuo tarpu kone visas pasaulis tokių istorijų ir demaskuotų galingųjų pedofilijos tinklų istorijų turėjo. Vakar pasivijome Vakarus.

Prokuratūra yra labai drąsi ir principinga, arba iki visiško abejingumo politiniams vėjams „privesta“ institucija. Pernai girdėjome prokuratūros vadovės pranešimą Seime, kokia tragiška yra prokurorų padėtis, avarinės būklės pastatai, mažos algos, neįmanoma pritraukti naujų darbuotojų. Tokioje situacijoje jie sugeba ir drįsta imtis tokių bylų prieš valdančiųjų atstovą. Normaliu atveju tai būtų savaime suprantama, bet tik neapsimeskime, kad Lietuvoje nėra tarnybų pataikavimo valdantiesiems tradicijos. Visa tai įvertinus be ironijos reikia atiduoti pagarbą prokuratūrai.

Politologas Vytautas Sinica yra Nacionalinio Susivienijimo pirmininko pavaduotojas
loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Amžinas rytinis klausimas: kada drabužį jau laikas skalbti?

Kaunas: tai metų senumo istorija

Teismui perduota byla dėl karfentanilio platinimo

Informacija Birštono gyventojams ir miesto svečiams

Liūdesys Argentinos trenerio akyse

Galimybė bendruomenėms: finansuokite projektus iš gamybos įmokos lėšų

Tomas Čyvas

Futbolo aristokratija: revoliucijos, kurios neįvyko

Ukrainos karo pabėgėlių šeimoms Lietuvoje teikiama socialinė, psichologinė ir finansinė pagalba

Pasikartojant taršai stos Žiežmarių nuotekų valyklos veikla?

Gera žinia gyvenantiems prie žvyrkelių: mažinamas dulkėtumas

Kreminis graikiško jogurto desertas su vasaros uogomis ir medumi

„Savivaldybes pasieks 141 naujas autobusas“

Liepos 21-osios orų prognozė Kaune: debesuota, vakare gali palyti

Liepos 21-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada ypatingą dieną

Ką prie Kauno veikti šią savaitę?

Policija domisi, kas galbūt vagia?

Kaune neva ištiko Aludarių diena

Lietuvos jaunių (U18) rinktinė laimėjo įspūdingai

Rimas Armaitis

KARO BOMŽAI: IŠMINUOTOJO IŠPAŽINTIS

Actas ir druska sode: populiarus piktžolių naikinimo būdas, kurį reikia naudoti itin atsargiai

Kvietimas nevyriausybinėms organizacijoms teikti paraiškas daliniam kitų išlaidų (pastatų ir automobilių eksploatavimo, projektų kofinansavimo) finansavimui

Raudondvario dvaro ir Bauskės pilies projektas – tarp geriausių Europoje

Nekilnojamojo turto viešajai elektromobilių įkrovimo stotelei Birštone, Jazminų g., įrengti ir eksploatuoti elektroninio nuomos konkurso skelbimas

Gera žinia gyvenantiems prie žvyrkelių: mažinamas dulkėtumas

Klasikinė itališka brusketa su pomidorais ir bazilikais

Draudžiama naikinti neparduotus rūbus, už pažeidimus – baudos

Kaunas: ambicijos dėl šauktinių auga. Visuomenė pasiruošusi

Liepos 20-osios orai Kaune: rytinė perkūnija ir vėsi diena

Liepos 20-osios horoskopas: vienam Zodiako ženklui – lemtingas pokytis

Sportui beveik 600 tūkst. eurų

Pamirškite brangius ploviklius: pasigaminkite veiksmingą priemonę patys vos iš 4 ingredientų

Teisieji spindės Tėvo karalystėje

Liepos 19-osios orai Kaune: be lietaus, šils iki 25 laipsnių

Kauno policija ieško merginos

Liepos 19-osios horoskopas: aistrų audra drebins trijų Zodiako ženklų gyvenimus

Seime siūloma apibrėžti – kas yra lituanistika

Padėtis pasaulyje aštrėja

Globalinis atšilimas ir jo metami iššūkiai Kaunui

Vatnikai kaip ezoterinės pasaulėžiūros reiškinys

Pamirškite uogienę: kaip pasigaminti sodraus skonio fermentuotą rožių arbatą

Vandžiogalos Laimės parkas – savaitgalio pasiūlymas

Liepos 18-osios orų prognozė Kaune: šilta, bet vakarop smarkus lietus ir perkūnija

Raganosiai prognozuoja futbolą?

Liepos 18-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada pinigų lietų

„Bitė“ skelbia, kada ryšys net miške bus normalus

Kaune iškilę ženklai leis lengviau atpažinti UNESCO paveldą

Ukrainoje ir Rusijoje per smūgius žuvo septyni žmonės

Iš misijos Venesueloje grįžo Lietuvos medikai

Kauniečių daržuose: 5 augalų deriniai, kurie gali tyliai pakenkti jūsų derliui

Nidoje – vienas didžiausių buriavimo renginių Lietuvos istorijoje

Tyrimas: su sunkumais suprantant įprastai pateiktas naujienas susiduria trečdalis visuomenės

Informacija apie socialinę paramą ir paslaugas skirtingais gyvenimo atvejais

Pokyčiai Kuršių nerijoje: atnaujinta Nidos autobusų stotis, daugėja reisų ir paslaugų keliaujantiems

Savaitgalio kryptis – Vandžiogalos Laimės parkas

Gyventojų pasiūlytos projektų idėjos – patvirtinti finansuotini projektai

Atsiimtos pensijų fondų lėšos įskaitomos į pajamas ir gali turėti įtakos socialinei paramai gauti

Vasaros vakarienė: vietnamietiški grilintos kiaulienos iešmeliai (Bún chả)

Kaune naktį galimai tyčia padegti automobiliai

pinigiukai

„Swedbank“ grupė JAV sumokės 50 mln. dolerių baudą

Iš pramonės – į KTU auditoriją marš

Liepos 17-osios orų prognozė Kaune: saulėta ir šilta vasaros diena be lietaus

Policija domisi, kas nesusimokėjo už prekes

Olimpietis įspėja dviratinikus

Ministras M. Katelynas: Europa privalo veikti ryžtingai

JAV paskelbė, kad naktinės atakos baigtos

Liepos 17-osios horoskopas: vienam ženklui – lemtingų permainų metas

Apklausa: gyventojai labiausiai pasitiki kariuomene

Miesto gamtos ir bendruomenės festivalis „Drevės“

Prokurorai pradeda dar vieną „Celofano” veiklos tyrimą

Močiutės išmintis jūsų daržui: 4 taisyklės, padėsiančios pamiršti piktžoles

Domeikavoje – aktyvi ir emocijų kupina krepšinio diena

Pasaulis žino – atrask ir tu: atidaroma nauja Jacques’o Lipchitzo paroda „Skulptūros-piligrimai“

Kukuliškiuose aptikti unikalūs, bemaž 3 tūkstančių metų senumo radiniai

Gera žinia gyvenantiems prie žvyrkelių: mažinamas dulkėtumas

Kauno rajono abiturientai pirmauja rodikliais

Ukrainoje protestuojama prieš gynybos ministro atleidimą

Klasikiniai lenkiški kotletai „mielone“ su jaunomis bulvytėmis ir mizeria

Kauno studento prietaisas kurtiems

Liepos 16-osios orai Kaune: debesuota, be lietaus, vakare pragiedrės

Balkus: Seksas ir sportas tik juodame maiše?

„Oro banditai“ grįžta Kaunan

Kukuliškių atradimai keičia supratimą apie Baltijos priešistorę

Ketvirtadienis: atvirumo testas ir vidiniai konfliktai

Zelenskis: po rinkimų Rusija gali paskelbti visuotinę mobilizaciją

Apklausa: dauguma mano, kad padėtis Lietuvoje blogėja

Pasirašytas „Žalgirio“ kontraktas su Valančiūnu (video)

CNN: Ukraina surengė Rusijai „Hormuzo stiliaus“ blokadą

Lietuvos amžiaus grupių pirmenybės Panemunėje

NATO futbolo turnyras Kaune!

„Budo“ karatistai iį Garliavos toliau siaučia tarptautinėje arenoje

Ukraina tikisi iki metų galo gauti licencijas gaminti raketas „Patriot“

Paprasta gudrybė, kuri atnaujins jūsų patalynę: kaip senas paklodes paversti naujomis

Lietuvos rinktinė su VRSC riedulininkais iškovojo kelialapį į Europos vyrų žolės riedulio čempionatą

Į karinę tarnybą daugiau norinčių nei imama? (papildyta)

Kariuomenė pargabeno donoro organą

JAV ir Iranas kariauja toliau

Pirman posėdin susirinko Sinkevičiaus vadovaujama vyriausybė

Eismo ribojimai V. Kudirkos gatvėje

Prasideda „Žalioji erdvė 2026“: kviečia parodyti gražiausias Lietuvos viešąsias erdves

Aromatinga kiniška kiaušinienė su sultingais pomidorais

Liepos 15-osios orai Kaune: bus debesuota, bet lietaus nenumatoma

Kauno rajone įsibėgėjo stovyklos „Vasara su oranžiniu kamuoliu“

Amžinas rytinis klausimas: kada drabužį jau laikas skalbti?

2026-07-21

Kaunas: tai metų senumo istorija

2026-07-21

Teismui perduota byla dėl karfentanilio platinimo

2026-07-21

Informacija Birštono gyventojams ir miesto svečiams

2026-07-21

Liūdesys Argentinos trenerio akyse

2026-07-21

Galimybė bendruomenėms: finansuokite projektus iš gamybos įmokos lėšų

2026-07-21
Tomas Čyvas

Futbolo aristokratija: revoliucijos, kurios neįvyko

2026-07-21

Ukrainos karo pabėgėlių šeimoms Lietuvoje teikiama socialinė, psichologinė ir finansinė pagalba

2026-07-21

Pasikartojant taršai stos Žiežmarių nuotekų valyklos veikla?

2026-07-21

Gera žinia gyvenantiems prie žvyrkelių: mažinamas dulkėtumas

2026-07-21

Kreminis graikiško jogurto desertas su vasaros uogomis ir medumi

2026-07-21

„Savivaldybes pasieks 141 naujas autobusas“

2026-07-21

Liepos 21-osios orų prognozė Kaune: debesuota, vakare gali palyti

2026-07-21

Liepos 21-osios horoskopas: trims ženklams žvaigždės žada ypatingą dieną

2026-07-21

Ką prie Kauno veikti šią savaitę?

2026-07-21

Policija domisi, kas galbūt vagia?

2026-07-20

Kaune neva ištiko Aludarių diena

2026-07-20

Lietuvos jaunių (U18) rinktinė laimėjo įspūdingai

2026-07-20
Rimas Armaitis

KARO BOMŽAI: IŠMINUOTOJO IŠPAŽINTIS

2026-07-20

Actas ir druska sode: populiarus piktžolių naikinimo būdas, kurį reikia naudoti itin atsargiai

2026-07-20

Kvietimas nevyriausybinėms organizacijoms teikti paraiškas daliniam kitų išlaidų (pastatų ir automobilių eksploatavimo, projektų kofinansavimo) finansavimui

2026-07-20

Raudondvario dvaro ir Bauskės pilies projektas – tarp geriausių Europoje

2026-07-20

Nekilnojamojo turto viešajai elektromobilių įkrovimo stotelei Birštone, Jazminų g., įrengti ir eksploatuoti elektroninio nuomos konkurso skelbimas

2026-07-20

Gera žinia gyvenantiems prie žvyrkelių: mažinamas dulkėtumas

2026-07-20

Klasikinė itališka brusketa su pomidorais ir bazilikais

2026-07-20

Draudžiama naikinti neparduotus rūbus, už pažeidimus – baudos

2026-07-20

Kaunas: ambicijos dėl šauktinių auga. Visuomenė pasiruošusi

2026-07-20

Liepos 20-osios orai Kaune: rytinė perkūnija ir vėsi diena

2026-07-20

Liepos 20-osios horoskopas: vienam Zodiako ženklui – lemtingas pokytis

2026-07-20

Sportui beveik 600 tūkst. eurų

2026-07-19

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos