Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kaune – pirmoji tokia stovykla paaugliams su žinomais Lietuvos žmonėmis

  • 2019-10-23
  • Kaunieciams.lt
  • Naujienos

Tėvai ir vaikai suka galvą, kokia veikla užsiimti, kad laisvomis rudens atostogų dienomis neslėgtų rudeniškas oras ir jo suvaržymai įdomioms veikloms.

Žinomų žmonių komanda iš visos Lietuvos nusprendė šį laiką išnaudoti organizuodami netradicinį projektą – „9 Zuikiai“.

Pirmą kartą Lietuvoje, Kauno r. vyks kūrybinė konferencija paaugliams, stovyklos principu. Tačiau skirtumas nuo įprastų stovyklų toks, kad savo profesine patirtimi su paaugliais kūrybiškų profesijų žmonės dalinis neformalia pranešimų skaitymų metodika, o įsiliejant į stovyklos gyvenimą ir paaugliams įdomias veiklas.

Ryšys su paaugliais per asmenines patirtis

Televizijos, kino ir teatro aktorius Artūras Murauskas neslepia, kad jo profesija yra dažnai žmonių suvokiama, kaip nerūpestingos žvaigždės gyvenimo paradoksas. Tačiau anaiptol taip nėra.

„Mažai romantikos tame teatre ir aktorystėje, bet yra savų privalumų. Reikia sužinoti apie tokius dalykus, kuriais galbūt niekada gyvenime nebūtum sugalvojęs pasidomėti.

Pavyzdžiui, kai dirbau su N.Gogolio „Pamišėlio užrašai“ ir norint tai padaryti profesionaliai – turėjau domėtis įvairiomis psichinėmis ir patologinėmis ligomis. 

Kitas atvejis – angliakasio vaidmuo kine. Nagrinėjau, domėjausi, skaičiau kaip iš viso tą anglį gauna, kokie įrankiai, koks darbo pobūdis. Kai kuriu personažą – vaizduotė ima piešti tą žmogų ir imi suprasti, kad tas personažas, pavyzdžiui, klauso Vagnerio muzikos. Tada pradedi klausyti Vagnerio, nes nori įsijausti ir suprasti personažo pasaulėžiūrą,

Šiaip tai toks pats darbas kaip ir visur. Kiekvieną kartą prieš pradedant bet kurią veiklą – reikia į ją įsigilinti. Tik skirtumas tame, kad aktorystėje tu nuo ryto iki vakaro, ar net nakties sukiesi darbe. Šį profesija reikalauja laiko, fizinių bei psichologinių pastangų.

Jaučiu, kad jau turiu kuo pasidalinti su jaunimu ir pateiksiu jiems argumentų!”– sako Artūras.

Kaune gyvenanti stilistė ir kūrybos vadovė Olesia Les pripažįsta, kad jai yra buvę akimirkš, kai buvo pagundų paslysti ir pabėgti nuo savo unikalumo.

„Kai aplinkui girdi tiek daug visokių nuomonių, įtaigos – labai lengva pasimesti ir pabėgti nuo savasties. Man taip pat buvo ir pakilimų, ir nuopuolių.

Aš supratau, kad kūrybiškumas tai nėra tiesiog dailiai nutapytas paveiksliukas ar gražiai surištas kaspiniukas. Kūrybiškas mąstymas – naudingas visur: darbe, versle, moksluose, bendravime ir t.t. 

Netgi ir tada, kai abejojau pačia savimi ir tai, ką darau – supratau, kad pati turiu ieškoti drąsos ir netikėtų sprendimų. Turiu prisiimti atsakomybę už tuos sprendimus, mokėti apginti savo tiesą ir nenuklysti nuo būvimo savimi. Tokią mintį įkvėpsiu ir paaugliams, kuriems jau yra tas laikas, kai renkasi savo ateities kelią.“ – be užuolankų apie savo patirtį atvirauja Olesia.

Rašytoja Kamila Golod, kuri jau išleidusi net 2 knygas („Drąsa būti savimi“ bei „Skolinta iliuzija“) sau vis primena, kad tai, kas vyksta aplinkui – gali būti absoliuti iliuzija.

„Socialiniai tinklai ir visuomenė formuoja požiūrį, kad mes turime būti tobuli, negalime liūdėti ar patirti nesėkmių, rodos lyg viskas yra lengvai pasiekiama.

Man pačiai nebuvo ir nėra lengva. Knygos rašymas ir išleidimas reikalauja begalę jėgų ir ilgo laiko, net metų metais. Nėra taip, kad tu tiesiog parašai knygą, ji tuoj pat atsiduria knygynuose ir ji žaibiškai išperkama, o tau tik plaukia pinigai. Kelias, ką tu turi nueiti iki to yra varginantis bei sunkus ir net ne visada sėkmingas.

Tačiau svarbu nepamiršti, kad svajonių siekti verta, bet jos greičiau pildosi kai nebijai būti unikalus“- savo žinutę konferencijoje | stovykloje anonsuoja rašytoja Kamila.

„9 Zuikiai“ konferencijos | stovyklos paaugliams tikslas 

„Ruduo – tai toks metas, kai slegia viskas: darbų, mokslų krūvis, šaltėjantys orai, lietūs, pilkėjanti šviesa, vis ilgiau užsidarome namuose ir susisukus į kokoną niekur nesinori išeiti. O tai dar ir daro įtaką mūsų mintims, bendravimui su aplinkiniais, komentarams, veiklai ir, žinoma, unikaliai kūrybai.

Pasikalbėjus su keliomis kolegomis – pasidalinome idėja, o kodėl to meto neapvertus aukštyn kojomis ir kaip tik padaryti priešingai – sukurti tokį laiką, kuris įkvėptų išeiti iš namų veikti ir kurti? 

Komandoje jau yra 10 pranešėjų: Radijo laidų ir renginių vedėjas Ričardas Mikavičius, Grafikos dizainerė ir įmonių prekinių ženklų kūrėja Lina Mass, juvelyrė ir verslininkė Viktorija Venclovaitė Orkinė, kineziterapiautė Nijolė Bajorūnė, kūno kalbos mentorė Laura Šukienė, profesionalus aktorius Artūras Murauskas, stilistė Olesia Les, būsimas teisininkas ir kino analitikas Dominykas Narmontas, video kūrybininkė-žurnalistė Sandra Galdikaitė, rašytoja-koučingo specialistė Kamila Golod.

Kai kurie iš jų gyvens kartu su paaugliais visą stovyklos laiką, kai kurie vis prisijungs ir savo pranešimais bei dirbtuvėmis įsilies į stovyklos gyvenimą.

„Paaugliai – jauni, savo unikalumą formuojantys žmonės. Kuo daugiau jiems bus atveriami ne nustatyti mokslų bei visuomenės stereotipai, o plačių kūrybinio unikalumo klodai – tuo laimingesnė ir sąmoningesnė ateitis jų laukia.“ – mintimis dalinasi video kūrybininkė, žurnalistė bei „9 Zuikiai“ idėjininkė Sandra Galdikaitė.

Paaugliai visi gyvens vienoje vietoje – Kauno r. esančioje viloje „9 Vėjai“, gamtos apsuptyje. Tai stovykla | konferencija 13 – 18 m. paaugliams, per moksleivių rudens atostogas: 2019 10 25 – 2019 10 31.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Girių burtai: naktiniai žygiai Lietuvos pelkynuose ir miškuose

Kai leidžiama eiti miegoti vėliau: naktiniai nuotykiai su vaikais

Žvejyba birželį: svarbiausi draudimai ir taisyklės, kuriuos privalu žinoti

Kauno rajono pasididžiavimas: Vandžiogalos „Verpetukas“ triumfavo tarptautiniame konkurse Kroatijoje

Kaunas ir Torunė žengia į naują partnerystės etapą

Vištienos fajitas – vasariška fiesta jūsų lėkštėje

Kauno policijos informacija

Turite laisvą būstą Kauno rajone? Savivaldybė siūlo stabilią 5 metų nuomos sutartį

Šios savaitės renginiai Kauno rajone

Neveronyse – bendruomenės išsvajotas parkas: atveria erdves sportui ir laisvalaikiui

„Sapieginės 2026“ kvietė pažinti Zapyškio krašto kultūrinę tapatybę

Antradienio horoskopas: žvaigždės perspėja apie painiavą jausmuose

NATO naikintuvai lydėjo Rusijos orlaivius

Kaip Kaune atnaujinti spintą už 100 eurų: 4 taisyklės, kurias naudoja patyrę pirkėjai

Tomas Čyvas

Bekiaušė Rusijos opozicija kuria niekalus

Vasariški orai tik antroje savaitės pusėje

Žemės ūkis, sveikata ir energetika atiteks Demokratams??

Tarnybon stoja 150 karių

HE tiltas uždarytas, o Pažaislis prieinamas

„Pirmoko kraitelė“ Kauno rajone

Kaune startuoja nemokamas orientacinis žaidimas: kviečia atrasti ryšio istoriją

Vištienos burrito dubenėlis su gaivia mangų salsa

Tremties atmintis ir atsakomybė

Policija skelbia ieškanti Celofano

Nauji dviračių takai Kaune: kaip Žvejų ir Ąžuolyno gatvėse sutilps pėstieji ir dviratininkai?

Abiturientai laikys egzaminus

Nekalbėkite apie pinigus rusiškai

Kaunas kviečia interaktyviai pažinti miesto istoriją

Pirmadienio horoskopas: vienam ženklui žvaigždės žada didelį postūmį karjeroje

Ryklys norėjo suėsti moterį

Rašomas nuosprendis Kaišiadorių mero „čekiukų” byloje

KTU pristatė visuomenės atsparumo ir gynybos technologijų perspektyvą 

Ženevoje laukiamas kairuolių siautėjimas

„Eikite ir skelbkite!“ (Mt 10, 7) XI eilinis sekmadienis

Pasaulio lietuvių renginiai

Neveronyse atidaryta aktyvaus laisvalaikio erdvė

A. Ažubalis: Kodėl balsuojama prie Lietuvą?

Sparčiai brangsta pigiausias būstas

Birželio 14-osios horoskopas: vieniems – jausmų audros, kitiems – romantiška sėkmė

Keičiasi eismo tvarka Užnemunės gatvėje

Istorinis laiškas Gedulo ir Vilties dienos proga

Trumpas dalyvaus G7 darbo sesijoje su Zelenskiu

Konservatoriai dar nepatvirtino kandidato į merus Kaune

Ieškote stabilaus ir įdomaus darbo? Kauno rajone kuriami baldai pasaulio mados sostinėms

Šeštadienio horoskopas: žvaigždės pataria pasikliauti intuicija, o ne protu

Apie 900 gyventojų vakar vakare neturėjo elektros

Klaipėda, Šiauliai ir Panevėžys pakeliui į Europos krepšinio elitą?

Kauno žalgiriečiai vėl laimėjo KLK

Teismui perduota baudžiamoji byla dėl nužudymo Marijampolėje

Kauno rajone startavo unikalus projektas: Neveronyse atnaujintas kryžius ir krepšinio aikštelė

Vasaros gaiva lėkštėje: žuvies takai su mangų ir avokadų salsa

Minint Gedulo ir vilties dieną – pažinimą, istoriją ir muziką sujungiantis renginys 

Nepagražinta antrinės automobilių rinkos padėtis

Neveronyse prasideda gimnazijos rekonstrukcija

Rekonstruojamas „Via Baltica“ ruožas nuo Garliavos iki Mauručių

Vilniuje prasideda konferencija EBIT: atvyksta pasaulinio lygio pranešėjai ir Lietuvos lyderiai

Penktadienio horoskopas: kam Mėnulis Skorpione atneš aistrą, o kam – pavydą?

Neveronyse prasideda gimnazijos rekonstrukcija

Nuo liepos aiškesnis kanapių gaminių eksporto reguliavimas

Kauno miesto muziejui vadovaus Simonas Jazavita

„Neptūnas” – per žingsnį nuo bronzos

Į gamtą sugrįžo baliniai vėžliukai

Kauno įmonė imasi didelio projekto: modernizuos gatves kaimyniniame rajone

Olandiškas orkaitėje keptas blynas su braškėmis ir rabarbarais

Vilniaus, Utenos ir Panevėžio apskrityse laukiama audros

Kauno technologijos universiteto talentai Birštone: kviečia į architektūros parodą po atviru dangumi

Sukčiai iš Kauno apskrities gyventojos išviliojo 200 tūkst. eurų

Vandžiogaloje kyla modernus sporto kompleksas: prasidėjo gimnazijos stadiono rekonstrukcija

Birželio 11-osios horoskopas: kam žvaigždės žada sėkmę derybose ir meilėje?

Kaune vietoje Rokelių pervažos bus autotunelis

Kas galimai vogė už 288 EUR?

Kauno meras įvertino vyriausybės ir Seimo darbą

Įspėta įmonė „Kauno autobusai“

Karmėlavoje išgaudyta 2 mln. eurų vertės kontrabanda

„Sidabrinės gervės naktys“ atvyksta į Kauno pašonę: festivalyje – ir kaunietės režisierės filmas

„Alio, alio – kalba Kaunas“

Jonučiuose atidaryta moderni lauko sporto salė: bendruomenės idėja virto realybe

Priedanga

Kauno rajone pirmoji modulinė priedanga

Kauno rajonas rodo pavyzdį: Garliavoje atidaryta pirmoji Lietuvoje modulinė priedanga

Laikinai uždaromas Kauno hidroelektrinės tiltas

Pamiršote palaistyti augalą? Padės Kauno studentai

Dienos horoskopas: jausmų ir proto kova laukia kelių ženklų

Naujas baseinas Kaune

Kaune didelis gaisras

Demokratai derėsis su socdemais dėl koalicijos

Kaunas kviečia Gedulo ir vilties dienai

Atmesta opozicijos iniciatyva tirti RC duomenų vagystę

Spaudžia terminas: Kauno rajono gyventojams – paskutinis šansas įteisinti gręžinius be baudų

Pinigai internete nėra saugūs

Vasaros pradžios desertas: braškių ir rabarbarų trupiniuotis

Olimpinė diena Kaune: Nemuno saloje apdovanoti geriausi šalies moksleiviai sportininkai

Gegužę darbo rinka liko stabili

Kauno rajonas džiaugiasi pergalėmis: mokiniai – tarp sportiškiausių Lietuvoje

Antradienio horoskopas: vienam ženklui – lemtingas pokalbis, kitam – kūrybinis proveržis

Šios savaitės renginiai Kauno rajone

Vasara ir jos pavojai

Kauno policija praneša

Koaliciją formuos Briuselyje?

Kauno rajono mokiniai vieni sportiškiausių Lietuvoje

Prasideda priėmimas į KTU doktorantūrą

Poilsis Kauno gamtoje: laikykitės taisyklės „ką atsinešėte, tą ir išsineškite“

Girių burtai: naktiniai žygiai Lietuvos pelkynuose ir miškuose

2026-06-16

Kai leidžiama eiti miegoti vėliau: naktiniai nuotykiai su vaikais

2026-06-16

Žvejyba birželį: svarbiausi draudimai ir taisyklės, kuriuos privalu žinoti

2026-06-16

Kauno rajono pasididžiavimas: Vandžiogalos „Verpetukas“ triumfavo tarptautiniame konkurse Kroatijoje

2026-06-16

2026-06-16

Kaunas ir Torunė žengia į naują partnerystės etapą

2026-06-16

Vištienos fajitas – vasariška fiesta jūsų lėkštėje

2026-06-16

Kauno policijos informacija

2026-06-16

Turite laisvą būstą Kauno rajone? Savivaldybė siūlo stabilią 5 metų nuomos sutartį

2026-06-16

Šios savaitės renginiai Kauno rajone

2026-06-16

Neveronyse – bendruomenės išsvajotas parkas: atveria erdves sportui ir laisvalaikiui

2026-06-16

„Sapieginės 2026“ kvietė pažinti Zapyškio krašto kultūrinę tapatybę

2026-06-16

Antradienio horoskopas: žvaigždės perspėja apie painiavą jausmuose

2026-06-16

NATO naikintuvai lydėjo Rusijos orlaivius

2026-06-15

Kaip Kaune atnaujinti spintą už 100 eurų: 4 taisyklės, kurias naudoja patyrę pirkėjai

2026-06-15
Tomas Čyvas

Bekiaušė Rusijos opozicija kuria niekalus

2026-06-15

Vasariški orai tik antroje savaitės pusėje

2026-06-15

Žemės ūkis, sveikata ir energetika atiteks Demokratams??

2026-06-15

Tarnybon stoja 150 karių

2026-06-15

HE tiltas uždarytas, o Pažaislis prieinamas

2026-06-15

„Pirmoko kraitelė“ Kauno rajone

2026-06-15

Kaune startuoja nemokamas orientacinis žaidimas: kviečia atrasti ryšio istoriją

2026-06-15

Vištienos burrito dubenėlis su gaivia mangų salsa

2026-06-15

Tremties atmintis ir atsakomybė

2026-06-15

Policija skelbia ieškanti Celofano

2026-06-15

Nauji dviračių takai Kaune: kaip Žvejų ir Ąžuolyno gatvėse sutilps pėstieji ir dviratininkai?

2026-06-15

Abiturientai laikys egzaminus

2026-06-15

Nekalbėkite apie pinigus rusiškai

2026-06-15

Kaunas kviečia interaktyviai pažinti miesto istoriją

2026-06-15

Pirmadienio horoskopas: vienam ženklui žvaigždės žada didelį postūmį karjeroje

2026-06-15

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos