Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Neturite paskyros? Užsiregistruoti

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Registruotis

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Kaune buvo sutiktos Pasaulinio motociklininkių turo dalyvės

  • 2019-05-28
  • Kaunieciams.lt
  • Renginiai, Sportas

Šį savaitgalį Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje buvo sutiktos Pasaulinio motociklininkių turo dalyvės, tarp kurių visą maršrutą aplink pasaulį planuojanti įveikti australė, taip pat keliautojos iš Kanados, Vokietijos, Belgijos. Prie šio turo prisijungė apie trisdešimt motociklininkių iš įvairių Lietuvos miestų.

Jungtinę Karalystę, Prancūziją, Pietų Europą, Graikiją, Vokietiją, Lenkiją, Šiaurės Europos šalis, Estiją ir Latviją per kiek daugiau nei du mėnesius aplankiusios keliautojos prie Latvijos sienos žygio estafetės lazdelę perdavė jas pasitikusioms lietuvėms. Šios, kaip ir visos prie turo nors trumpam prisijungusios motociklininkės, pasirašė ant specialaus lapo, susukamo ir iškilmingai vežamo estafetės lazdelėje – specialiame dėkle.

Lietuvoje moterys drauge aplankė Kuršių Neriją, Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Trakų apylinkes, viešėjo baltuosiuose „Lifosos“ fosfogipso kalnuose, dovanų gavo pasiplaukiojimą Kauno Mariomis, nemokamas enduro treniruotes „Enduro Lithuania“ trasoje.

Australė užsimojo įveikti visą žygį

55 metų australė IT projektų vadovė Colette Tindall Edeling, nusprendusi įveikti visą turą sakė: „Pagrindinė kelionės žinia moterims yra vienytis ir palaikyti vienoms kitas, nesvarbu, iš kur esame ar kuo mes tikime. Žygio tikslas taip pat padėti moterims augti, tampant šio įspūdingo nuotykio dalimi. O mano asmeninė žinutė yra: sekite paskui savo svajones ir aistras, jūs nesate vienišos, mes esame tam, kad padėtume vienos kitoms“, – teigė australė.

Ji motociklą vairuoja jau 36 metus, ilgiausias motociklu įveiktas atstumas iki šiol buvo 2000 km. Australė yra keliavusi po Australiją ir Afriką. Šį pasaulinį žygį taip pat priėmė kaip neeilinę galimybę pamatyti daugybę šalių, susipažinti su jų istorija, žmonėmis.

Lietuvoje turas sutiktas itin šiltai

Pasaulinio motociklininkių turo dalį Lietuvoje organizavusi motociklininkė iš Kauno Jolita Arlauskaitė sakė, kad lietuvės viešnioms siekė parodyti kuo daugiau Lietuvos, kad jos pamatytų, kokiame gražiame krašte mes gyvename. „Girdėjau tik pačius geriausius atsiliepimus apie Lietuvą: graži šalis, įdomūs aplankyti objektai, be galo šilti žmonės, todėl mielai grįžtų čia vėl ir vėl. Taip pat esu sužavėta, kokios mes, lietuvės, esame organizuotos ir draugiškos ir kaip noriai prisijungėme prie tokios pasaulinės iniciatyvos“, – sakė J. Arlauskaitė, kuri yra ir Tarptautinės motociklininkių asociacijos atstovybės Lietuvoje (WIMA Lietuva) viceprezidentė. Ji pati su turo dalyvėmis vakar išvyko į Baltarusiją ir tęs kelionę iki Rumunijos.

Vilniuje turo dalyves priėmusiame „Krasta Auto“ centre sveikinimo žodį tarė ir Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentas Robertas Benediktavičius. „Manęs didėjantis moterų motociklininkių skaičius visiškai nestebina, tai natūralu ir taip turi būti. Nestebina ir tai, kad turime merginų motociklų sporte, ir jos netgi aplenkia vaikinus, kas šiems nepatinka, bet jiems belieka su tuo susitaikyti! – juokėsi LMSF vadovas. – Motosporte merginos ir moterys tikrai ne naujiena ir nebėra senų stereotipų, kad motociklas ne moterims. Šaunu, kad populiarinate motociklizmą – kuo daugiau motociklininkų, tuo daugiau sportuojančių, kuo daugiau sportuojančių, tuo daugiau matomas motociklizmas ir jis tampa dar patrauklesnis. Noriu visoms jums palinkėti džiaugsmingų ir prasmingų įveikiamų kilometrų, kuo daugiau gerų įspūdžių“.

Apjungs šimtą šalių

Tarptautinis moterų motociklininkių turas aplink pasaulį prasidėjo vasario 27 d. Škotijoje. Šio žygio tikslas – atkreipti dėmesį, kad moterys yra lygiavertės motociklų vairuotojos, taip pat paskatinti kitas merginas ir moteris drąsiai įgyvendinti svajonę vairuoti motociklą, nepasiduoti aplinkos spaudimui ar vidinėms baimėms. Turas vyksta estafetės lazdelės perdavimo tarp šalių principu, prie iniciatyvos prisijungė jau daugiau kaip 16 tūkst. moterų iš 90-ties šalių, įskaitant Lietuvą, dalyvių skaičius nuolat auga. Europos motociklininkės estafetės lazdelę perduos savo kolegėms Afrikoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Azijoje ir Pietų bei Šiaurės Amerikoje – iš viso per 12 mėnesių planuojama aplankyti 100 šalių. Turas baigsis 2020 m. pavasarį Londone.

Pasaulinio turo idėją sugalvojo 27 metų motociklų sporto atstovė Hayley Bell iš Didžiosios Britanijos, pirmiausia norėdama atkreipti motociklinę ekipiruotę gaminančių įmonių dėmesį, kad moterims vis dar siūlomas per mažas motociklinės aprangos pasirinkimas, o juk motociklininkių rinka yra greičiausiai auganti motociklų pramonėje. Idėja netrukus pasipildė ir kita svarbia misija – padrąsinti visas moteris, svajojančias vairuoti motociklus, neatsisakyti savo svajonės ir palaikyti vienoms kitas.

Norinčios prisijungti prie turo dalyvių savo šalyje ar kitose, o gal ir tolimesnei kelionei turi registruotis šio turo interneto puslapyje.

„Regitros“ duomenimis, Lietuvoje motociklų vairavimo teises turi apie 6 tūkst. moterų. Kasmet prie šios bendruomenės prisijungia daugiau nei 200 naujų narių.

kaunoaleja.lt informacija

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Vyriausybė ignoruoja STT perspėjimus: skinasi kelią prieštaringai vertinama sporto reforma

Pasieniečiai per operacijas sulaikė 0,5 mln. eurų vertės cigarečių krovinius ir 10 įtariamųjų

Kvietimas teikti kandidatus „Kauno sporto apdovanojimai 2025“

Elektroninis parašas smulkiam-vidutiniam verslui: kaip pasirinkti tinkamiausią? (2026 gidas)

Gintaro apyrankė: natūralus papuošalas, kuriame susilieja istorija, šviesa ir amžinas grožis

„Via Lietuva“ užbaigė Sargėnų estakados rekonstrukciją: eismas atvertas abiem juostomis

Praėjusią parą pasienio regionuose perimti du balionai su kontrabandinėmis cigaretėmis

LRT

Seimo opozicija prašo ekspertinio vertinimo dėl LRT vadovo atleidimą lengvinančių pataisų

NVSC: sparčiai kyla sergamumas gripu, gyventojai raginami skiepytis

Ekspertai kritiškai vertina Žemaitaičio išsišokimus prieš žurnalistus: chuliganiška elgsena

Klaidos, kurias dažniausiai daro užsakovai rinkdamiesi santvaras

Kaip pasirinkti įrangą mažam autoservisui, kad ji tarnautų 10 metų?

Gintariniai auskarai: kaip atpažinti tikrą gintarą ir išsirinkti kokybišką papuošalą

Šalia Vilniaus oro uosto fiksuota 60 balionų

Stanislovas Buškevičius. Lapkričio 30 – oji lygiavertė Vasario 16-ajai

STT įvertino valdančiųjų inicijuojamą sporto reformą: būtų grąžinama tvarka, didinanti korupcijos riziką

„Naktis nuslinko, diena prisiartino” (Rom 13, 12), 1 Advento sekmadienis

Žurnalistas: okupantai plečia teroro kampaniją prieš rusiškų mokyklų nelankančius vaikus

VDI ir Lygių galimybių kontrolierius žada imtis veiksmų dėl galimai nederamo elgesio prieš NŠA darbuotojus

Choro dainininkų kvalifikacijos kėlimas – investicija į balsą, kūną ir kolektyvo ateitį

Per pratybas Pabradėje sunkiai sužeistas Belgijos karys

Dėl laikinų ribojimų Vilniaus oro uoste paveikta per 3 tūkst. keleivių

Kasčiūnas apie socdemų koaliciją su „aušriečiais“: panašėja į Stokholmo sindromą

Gintaro papuošalai – ryšys su tėvyne lietuviams užsienyje

Garliavos Medelynas: nuo dekoratyvinių augalų iki profesionalaus apželdinimo

Institucinis smurtas vaiko teisių apsaugos sistemoje: kur mus nuvedė pertvarka ir ką privalome keisti šiandien

LRT

Staselis apie generalinės direktorės mestus kaltinimus daliai LRT tarybos: tegul žmonės vertina

Kaune atidaryta čiuožykla po atviru dangumi

Lietuvių užpildytoje Londono arenoje – neįtikėtinas Sargiūno sukurtas stebuklas (video)

Kaip galima pasiimti žemę?

Kuo išsiskiria gera siuntų tarnyba?

Liubajevas: Lukašenkos režimas pasitelkia nusikaltėlius ir Baltarusijos, ir Lietuvos pusėje

Popovienė patvirtino kitų metų stojančiųjų į aukštąsias mokyklas tvarką

Ruginienė tikisi, kad Seime kelią besiskinanti iniciatyva dėl lengvesnio LRT vadovo atleidimo bus pakoreguota

Ministerija: ES Teismo sprendimas Lietuvos neįpareigoja įteisinti tos pačios lyties asmenų santuoką

Sinkevičius apie mokytojų algų kėlimą: finansų ministras buvo nustebęs dėl Popovienės pareiškimų

Lietuvos atletai su kurčiųjų olimpinėmis žaidynėmis atsisveikino iškovoję 10 medalių

Šiliauskas anksčiau laiko paleidžiamas į laisvę

STT: siūloma sporto finansavimo reforma kelia pagrįstų abejonių dėl skaidrumo

Kaip paruošti matcha taip, kad Kalėdų rytas taptų ypatingas?

Oksos obuolių actas su „motinėle“ – kuo jis geresnis už paprastą?

Medicinos psichologas: kuo jis skiriasi nuo psichoterapeuto?

Devintąjį medalį Lietuvai pelnė tinklininkės

Teisme pro patikros punktą prasiveržusiam Ragelskiui iškviesta policija

Nutrauktas tyrimas dėl avarijos, kurios metu žuvo motociklą vairavęs abiturientas

Prie Nemuno vaikštinėjusiai porai vyras grasino dujiniu revolveriu

Stanislovas Buškevičius kreipėsi į I. Ruginienę dėl Vilniaus Sporto rūmų: ragina ištaisyti Šimonytės klaidas

Minima Lietuvos kariuomenės diena: sostinėje vyks šventinis paradas, karinės technikos paroda

„Ateikite, mano Tėvo palaimintieji” (Mt 25, 34), Kristaus Karaliaus iškilmė

Kaunas pirmasis iš šalies miestų įžiebė Kalėdų eglę

Martynas Vėlyvis. Kaunas – gyvas lietuviškumo paminklas

Darbo kodekse gali atsirasti jaunimui aktualios nuostatos: studentų praktikos darbo sutartis

Lainiaus (ex senoji Rondo) ir Ligito Kernagio koncertas „TAU: Pirmyn į 90-uosius!” (Video)

Kritinės dienos Ukrainai: JAV ultimatumo terminai kelia nerimą ES

Kauno „Ąžuolo“ regbio klubui – 50 metų: į priekį žvelgiama entuziastingai

Laikinoji sostinė įžiebs pagrindinę miesto Kalėdų eglę

Chorų ateitis priklauso nuo kompetencijų: ekspertai ragina keisti požiūrį

Triušių parodoje Kaune – ilgaausiai nuo spalvotų „nykštukų“ iki barzdotų „belgų“

Nausėda teigia, kad Seimo sprendimas nepanaikinti Nedzinsko neliečiamybės nuvilia

Iš Seimo į Konstitucinį Teismą – bloga praktika

Rytų Berlyną Lietuvoje filmuojantis prodiuseris Christopher Hall: „Kaunas – nuostabus miestas, išsiskiriantis savo architektūra“

Šoninės markizės terasai ar kitoms patalpoms: kaip išsirinkti ir ką būtina žinoti prieš perkant

Sofos lovos: praktiškas sprendimas mažam būstui ir svečių miegamajam?

VSAT: nuo punktų atidarymo į Lietuvą iš Baltarusijos negrįžo nė vienas lietuvių vilkikas

Ąžuolyną papuošė M. K. Čiurlioniui dedikuotas meninis akcentas „Karaliai“

Nausėda pareiškė užuojautą dėl Pyrago netekties

Teismui perduota sukčiavimo byla, kurioje kaltinimai pareikšti aštuoniems asmenims

Masteikaitė apie Raslanienės kandidatūrą į viceministres: nematome jokių jos sąsajų su kultūra

Teisininkas, kuris darbuotojų teises gina kaip ringe – atkakliai, sistemiškai ir iki galo

Kas yra proteinas sportui ir kada jo reikia? Sporto fazė patarimai

Su protestuojančias mokytojais susitikusi Popovienė buvo pasitikta šūksniais „gėda“

Pritarta siūlymui įšaldyti dabartinį LRT finansavimą

Dėl geležinkelio sabotažo Lenkija uždaro paskutinį likusį Rusijos konsulatą

Kopenhaga: socialdemokratai užleido vietą raudoniesiems ir socialistams

Zelenskis po naujų rusų smūgių: spaudimas Rusijai nepakankamas

Mūsų laikų vyrų bėda: vengia tikrintis sveikatą ir į gydytojus kreipiasi per retai

„Daryk kaip sau“: principas, kurį verslininkas pavertė sėkmės formule

Muitinės atstovas: atvejai, kai pasienio punktuose išvengiama kontrolės, yra pavieniai

Kultūros ministerija paskelbė konkursą vadovauti Kauno valstybinei filharmonijai

Ar įmanoma keliauti į ateitį?

Lietuvos sportininkų pergalės kurčiųjų olimpinėse žaidynėse

„Sodra“ teigia sulaukianti vis daugiau užklausų dėl antrosios pensijų pakopos: gyventojams trūksta žinių

Zelenskis ir Macronas pasirašė ketinimų protokolą dėl „Rafale“ naikintuvų pirkimo

Kaune pradedami M. K. Čiurlionio kultūros centro statybos darbai

Žinomi žmonės jau įžiebė eglutę išskirtiniame grožio salone

Kurčiųjų olimpinių žaidynių medalių nereikėjo ilgai laukti

LRT

Seimas tęs LRT audito išvadų svarstymą: Skardžius neatmeta, kad bus prašoma atlikti ir papildomų tyrimų

D. Britanija rengiasi pertvarkyti prieglobsčio suteikimo politiką

„Štai tavo sūnus!” – „Štai tavo Motina!” (Jn 19, 26.27), 33 eilinio laiko sekmadienis

Homoseksualias poras ginantis teisininkas apie pataisas dėl partnerystės: palyginčiau su rasizmo ir segregacijos laikais

Trumpo įspėjimas Nigerijai tampa vilties ženklu persekiojamiems krikščionims

Iki pirmojo medalio pristigo 34 sekundžių

Kauno Kalėdų eglutė pasiekė Rotušės aikštę: įžiebimas po savaitės

Kaip Kremlius „atstato“ okupuotas Ukrainos teritorijas

Kaune, stovėjimo aikštelėje, apgadinta dešimt automobilių

„Gražinkime Kauną“ uždarys žygių sezoną

Tamašunienė apie padėtį LKT: būtina pasirūpinti pareigūnais, modernizuoti sistemą

Prokuratūra siūlo įkalinti Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paminklo išniekinimu kaltinamus asmenis

Per Rusijos bepiločių orlaivių ataką žuvo du žmonės

Sezoninė vaikų apranga: ką svarbu žinoti tėvams kiekvienu metų laiku?

Lietuvos zoologijos sodas kviečia į nemokamą V. Bareikio koncertą

Parlamentarai svarstys siūlymą padidinti algas kelioms Seimui pavaldžioms kultūros institucijoms

Vyriausybė ignoruoja STT perspėjimus: skinasi kelią prieštaringai vertinama sporto reforma

2025-12-04

Pasieniečiai per operacijas sulaikė 0,5 mln. eurų vertės cigarečių krovinius ir 10 įtariamųjų

2025-12-04

Kvietimas teikti kandidatus „Kauno sporto apdovanojimai 2025“

2025-12-03

Elektroninis parašas smulkiam-vidutiniam verslui: kaip pasirinkti tinkamiausią? (2026 gidas)

2025-12-03

Gintaro apyrankė: natūralus papuošalas, kuriame susilieja istorija, šviesa ir amžinas grožis

2025-12-03

„Via Lietuva“ užbaigė Sargėnų estakados rekonstrukciją: eismas atvertas abiem juostomis

2025-12-03

Praėjusią parą pasienio regionuose perimti du balionai su kontrabandinėmis cigaretėmis

2025-12-03
LRT

Seimo opozicija prašo ekspertinio vertinimo dėl LRT vadovo atleidimą lengvinančių pataisų

2025-12-02

NVSC: sparčiai kyla sergamumas gripu, gyventojai raginami skiepytis

2025-12-01

Ekspertai kritiškai vertina Žemaitaičio išsišokimus prieš žurnalistus: chuliganiška elgsena

2025-12-01

Klaidos, kurias dažniausiai daro užsakovai rinkdamiesi santvaras

2025-12-01

Kaip pasirinkti įrangą mažam autoservisui, kad ji tarnautų 10 metų?

2025-12-01

Gintariniai auskarai: kaip atpažinti tikrą gintarą ir išsirinkti kokybišką papuošalą

2025-12-01

Šalia Vilniaus oro uosto fiksuota 60 balionų

2025-12-01

Stanislovas Buškevičius. Lapkričio 30 – oji lygiavertė Vasario 16-ajai

2025-11-30

STT įvertino valdančiųjų inicijuojamą sporto reformą: būtų grąžinama tvarka, didinanti korupcijos riziką

2025-11-30

„Naktis nuslinko, diena prisiartino” (Rom 13, 12), 1 Advento sekmadienis

2025-11-30

Žurnalistas: okupantai plečia teroro kampaniją prieš rusiškų mokyklų nelankančius vaikus

2025-11-30

VDI ir Lygių galimybių kontrolierius žada imtis veiksmų dėl galimai nederamo elgesio prieš NŠA darbuotojus

2025-11-30

Choro dainininkų kvalifikacijos kėlimas – investicija į balsą, kūną ir kolektyvo ateitį

2025-11-29

Per pratybas Pabradėje sunkiai sužeistas Belgijos karys

2025-11-29

Dėl laikinų ribojimų Vilniaus oro uoste paveikta per 3 tūkst. keleivių

2025-11-29

Kasčiūnas apie socdemų koaliciją su „aušriečiais“: panašėja į Stokholmo sindromą

2025-11-29

Gintaro papuošalai – ryšys su tėvyne lietuviams užsienyje

2025-11-29

Garliavos Medelynas: nuo dekoratyvinių augalų iki profesionalaus apželdinimo

2025-11-28

Institucinis smurtas vaiko teisių apsaugos sistemoje: kur mus nuvedė pertvarka ir ką privalome keisti šiandien

2025-11-28
LRT

Staselis apie generalinės direktorės mestus kaltinimus daliai LRT tarybos: tegul žmonės vertina

2025-11-28

Kaune atidaryta čiuožykla po atviru dangumi

2025-11-28

Lietuvių užpildytoje Londono arenoje – neįtikėtinas Sargiūno sukurtas stebuklas (video)

2025-11-28

Kaip galima pasiimti žemę?

2025-11-28

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2025 Kauniečiams kasdienės naujienos