Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

E. Česonis – su rankos protezu, bet plaukiantis greičiau už turinčius abi

  • 2018-05-02
  • Kaunieciams.lt
  • Naujienos, Žmonių istorijos

Geležine ištverme ir užsispyrimu garsėjantis Ernestas Česonis siekia tapti pirmuoju lietuviu dalyvausiančiu parolimpinių žaidynių triatlono rungtyje. Pasak atleto, išbandžiusio ne vieną sporto šaką, rankos protezas jam kelio į svajones neužkerta, net atvirkščiai – negalia ji verčia būti stipresniu.

 15 kartų tapęs Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionu, įveikęs vienas sunkiausių „Ironman“ triatlono varžybas kartu su sveikaisiais, vyras šiuo metu intensyviai ruošiasi pasauliniams startams. Jeigu būsiąs Lietuvoje, žada prasibėgti ir birželio 10 d. vyksiančiame „Citadele Kauno maratone“.

Jūs esate išbandęs ne vieną sporto šaką. Kada gyvenimą pradėjote sieti su sportu?

Aš nuo 6 metų žaidžiau „Žalgirio“ futbolo klube, šešiolikos su juo atsisveikinau ir perėjau į neįgaliųjų lengvąją atletiką, pradėjau bėgioti. Mėgstu kukliai sakyti, kad 15 kartų esu tapęs Lietuvos čempionu (juokiasi). Esu toks žmogus, kuris neužsisėdi vienoje vietoje, ieško vis naujų iššūkių.

Koks buvo įsimintiniausias Jūsų bėgimas, pareikalavęs daugiausiai ištvermės?

Airijoje, ultratrailo bėgime Glendalogso miestelyje bėgau estafetėje, kuri per kalnus driekėsi 26 km. Buvo tikrai nelengva, bet pasiekus aukšto kalno viršūnę vaizdai atpirko tą sunkų darbą, o finišas vainikavo visas pastangas ir kančias (šypsosi).

Triatlonas taip pat neatsiejamas nuo bėgimo, bet čia juk reikia ir plaukti, dviračiu važiuoti. Kaip sugalvojote pasirinkti toki sudėtingą sportą?

Apie triatloną sužinojau prieš daugiau nei metus iš savo draugo.Tik pradėjęs domėtis, radau informaciją apie „Ironman“ varžybas Estijoje. Tą pačią dieną parašiau varžybų organizatoriams, kad turiu svajonę sudalyvauti parolimpinėse varžybose. Ir ką jūs sau galvojate? Jie man suteikė nemokamą registraciją (juokiasi). Taip ir gimė viskas, spontaniškai ir netikėtai.

Kaip sekėsi  „geležinės“ stiprybės pareikalavusiose varžybose?

 „Ironmen“ varžybose reikėjo 2 km plaukti ežere, 90 km minti dviratį ir dar nubėgti pusmaratonį. Kad būtų aiškiau, tradicinė parolimpinė sprinto distancija – 750 m plaukimas, 20 km dviratis ir 5 km bėgimas. Tai čia tikrai prireikė geležinio žmogaus stiprybės (juokiasi). Plaukti 2 km sudėtingomis oro sąlygomis tik su viena ranka – didžiulis iššūkis. Buvo tokios didelės bangos, kad kelis kartus net vandens prigėriau, bet nepasidaviau ir finišavau. Būtent tai ir buvo mano kelio link olimpinės svajonės pradžia (šypsosi).

Ne paslaptis, kad žadate atstovauti Lietuvai 2020 m. Tokijo parolimpinėse žaidynėse. Kaip ruošiatės?

Jau dabar šiek tiek daugiau nei metai, kai atsisakiau darbo – jeigu tikrai noriu siekti svajonės, reikia koncentruotis tik į sportą. Dabar mano grafikas labai įtemptas: 3, o kartais net 4 treniruotės per dieną (šypsosi).

Tikėtina, kad treniruotėms išeikvojate daug jėgų. Su kokiais iššūkiais tenka susidurti besiruošiant? 

Pačioje pradžioje sužinojau, kad Tokijo parolimpinėse žaidynėse negalėsiu plaukti su rankos protezu, nes jis laikomas kaip pagalbinė priemonė (juokiasi). Tai reikėjo išmokti plaukti iš naujo, be protezo. Tie pirmieji kartai tikrai buvo sunkūs, bet jeigu tikrai norėsi – pasiryši ir padarysi.

Į tokį pasaulinį startą prasimušti kelią turbūt nėra lengva. Būtent Jūsų olimpinės svajonės išsipildymui sukurtas projektas „Iron Wings 2020“.  Papasakokite idėją?

2020 simbolizuoja mano tikslą – parolimpiadą Tokijuje, o žodžiai „Iron wings“,  reiškiantys „geležiniai sparnai“  atskleidžia, kad šis sportas reikalauja tikrai nemažai ištvermės ir pasiryžimo. Projekte yra įkurta finansavimo platforma, kurioje buvo renkamos lėšos mano varžybinio dviračio naujiems, specialiai pritaikytiems ratams.

Galbūt jau pavyko surinkti pakankamai lėšų?

Žinoma. Netveriu džiaugsmu, kad išsvajotieji ratai jau puikuojasi ant mano dviračio (juokiasi). Tokio pasaulinio lygio varžybose svarbu turėti asmeniniams poreikiams pritaikytą dviratį, todėl esu labai dėkingas prisidėjusiems žmonėms – jie man parodė, kad viskas įmanoma (šypsosi).

Jums net kairės rankos protezas nesutrukdo siekti tikslų – panašu, kad net padeda. Pasidalinkite savo stiprybės formule?

Nereikia gailėti savęs, svarbiausia įrodyti sau, o po to visam pasauliui, kad sunkiu darbu viskas pasiekiama. Svarbu nepasiduoti baimei, kuri kirba viduje, o tiesiog pradėti nuo mažų dalykų, kurie vėliau virsta dideliais (šypsosi). Manau, kad savo pavyzdžiu motyvuoju ir sveikus žmones, kurie sėdi ir verkšlena, jeigu kažko nesugeba.

Savo negalią pavertėte stiprybės simboliu. Kuriais gyvenimo etapais buvo sunkiausia?

Pats sunkiausias periodas buvo paauglystė, tuo metu žodis „berankis“ man buvo didžiausias keiksmažodis ir įžeidimas. O vėliau suvokiau, kad gyvenimas tik vienas – nėra ko bijoti ir gėdytis. Su laiku atėjo branda, kai tiesiog nerūpi, kas ką sako ir galvoja.

Kas motyvuoja judėti pirmyn?

Gimiau ne tam, kad prisiparkuočiau – gimiau tam, kad pildyčiau svajones. Pats save motyvuoju užsispyrimu, kai būna sunkios dienos ir sėdi kipšas ant peties. Stengiuosi lygiuotis į žmones, kurie turi abi rankas irkojas –ir per varžybas iš vandens aš išlipu tikrai ne paskutinis, Nugalėti sveikus labai motyvuoja ir užveda (šypsosi).

Kokie Jūsų artimiausi planai be starto Tokijuje?

Gegužės 6 dieną startuosiu paratriatlono pasaulio taurėje Ispanijoje, šiuo metu sporto stovykloje intensyviai ruošiuosi. Dabar svarbiausia – dalyvauti varžybose ir rinkti reitinginius taškus, kurie vėliau man padės patekti į norimas varžybas.

Galbūt planuose ir „Citadele Kauno maratonas“, vyksiantis šį birželį?

Mėgstu dalyvauti įvairiuose bėgimo renginiuose Lietuvoje, todėl planuoju užsukti ir į „Citadele Kauno maratoną“, jeigu tik būsiu tuo metu Lietuvoje (šypsosi).

Šeštasis „Citadele Kauno maratonas“ startuos Kauno Rotušės aikštėje, Senamiestyje, šių metų birželio 10 d. Didžiausio vasaros bėgimo šventės organizatoriai VšĮ „Kauno maratono klubas“ kviečia dalyvauti ne tik profesionalus, bet ir mėgėjus. Taip pat ragina aktyviai palaikyti bėgančius tiek prie starto linijos, kur vyks tradicinė sporto mugė, tiek trasoje išdėstytose sirgalių stotelėse.

Šiais metais dalyviai gali rinktis šias trasas: „Sanatorija Gradiali“ 1,5 km, „Intermedix“ 5 km, „SDG“ 10 km, „Kauno Akropolis“ pusmaratonis ir „Citadele“ maratonas. Registruotis bėgimams galite čia.

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

Tekstūriniai prezervatyvai: ar rumbeliai ir taškučiai tikrai keičia pojūčius, ar tai tik rinkodara?

Deginta mediena – 100 procentų ekologiškas sprendimas jūsų namams

„Poclain Hydraulics“ – vieninteliai regione, kurių autorizacija veikia

Ar žinojote, kad tik 3–10% suaugusių žmonių reguliariai treniruoja raumenų jėgą?

Ką kam žada žvaigždės?

Kvietimas į popietę Aleksui Stanislovaičiui atminti

Latvija savarankiškai gamins šaudmenis

Romansų festivalis „Atverkime širdis 2026“ sujungė regionus

Blokuota 7,5 mln. bandymų priekabiauti prie vaikų

NATO naikintuvai keturis kartus kilo dėl rusų

Vyksta atranka į Specialiųjų operacijų pajėgas

Teismas priėmė „Nemuno aušros“ skundą

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

KTU ekonomistas: pensijoms reikia daugiau mokesčių

Ką kam žada žvaigždės?

Kaune šauta į buto langą

Per masines šaudynes Luizianoje žuvo aštuoni vaikai

Popiežius prieš Trumpą?

KTU: naujos kartos specialistų rengimas

Kiekvienas šeštas gyventojas: reikalai blogėja

Kauno policija ieško jų

„Pasilik su mumis!“ (Lk 24, 29) III Velykų sekmadienis

Leonas XIV ragina laikytis taikos

Paveldosaugininkų šventė paminėta Kėdainiuose

Seimo komitetas nori uždaryti gimdymo namus

Atsidarys baseinas Panemunėje

Jubiliejinė „Maisto banko“ akcija

Ką kam žada žvaigždės?

Integracinis futbolo vaikščiojant turnyras „Draugystės taurė 2026”

Samoškaitė

Samoškaitė neigia įtarimus apie LSDP šnipinėjimą

„Žalgiris” skelbia apie bilietus bei dovanas

„Žalgiris“ laimėjo prieš Paryžių

Lapėse surengtas tradicinis velykinis kvadrato turnyras

Sinoptikė: bus giedriau, bet vėsiau

Nausėda pasirengęs prisidėti prie Hormuzo sąsiaurio atidarymo

Netanyahu: Izraelis „dar nebaigė darbo“ prieš „Hezbollah“

Taisyti ar kurti iš naujo? Kaip priimti teisingą sprendimą dėl mobiliųjų aplikacijų kūrimo

Seimo Kultūros komitetas tęs LRT įstatymo pataisų svarstymą

Šeima

Rems šeimas valstybinėmis pensijomis?

Seime norima, kad gydytojai rezidentai dirbtų regionuose

Valdančioji koalicija keisis?

Estijos prezidentas Kaune

Orbanui kritus Slovakija lieka Rusijos pakalike

Skvernelis jau paliečiamas

Trys kvapai, trys erdvės: kaip sukurti dieną pagal aromatus

Tomas Čyvas

Grynieji patikimiau, o vagiama ir internetu

Vengrija

Valatka apie Orbaną

Atsidaro Garliavoje naujas prekybos centras

„YouTube“ sustabdė Trumpą pašiepiančius vaizdo įrašus 

LRT

LRT ieško būdų pateisinti išlaidavimą

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno rajonas nutraukia šildymą

Seimas nutars dėl Skvernelio teisinės neliečiamybės panaikinimo

Ar Rusija puls Lietuvą?

Zelenskis ir Meloni žada bendradarbiauti gynyboje ir dronuose

Jubiliejinis Kauno rajono kūdikis – Velykinė dovana šeimai

pinigiukai

Žmonės ima grynus pinigus

Skverneliui ir Starkevičiui gresia kalėjimas

Kaune nauja erdvė aktyviam laisvalaikiui

Ukrainos vėliava

Ukrainos pajėgos kovo mėnesį atgavo beveik 50 km² teritorijos

Šaltibarščiai su lašiša? O galima su silke?

Gyvenimas tarp karo ir taikos: kai Ukrainoje labiausiai reikia ne žodžių, o sprendimų

Pagaliau atsigaus Kauno stotis?

Kaunas dėl Kapčiamiesčio : miškams pavojaus nėra

KTU mokslininkė toliau vadovaus CERN Baltijos šalių grupei

Ką kam žada žvaigždės?

VDU Ugnės Karvelis gimnazija turi naują direktorę

Jungia lietuvius ir ukrainiečius per bendras patirtis

Kaune – strateginės reikšmės Lietuvai objektas

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Kauno rajone mirusio kūdikio

Kauno rajone automobilis kliudė ir mirtinai sužalojo dviratininkę

Tomas Čyvas ir Vitalijus Balkus

Kiek kainuoja diktatūra? (video)

Už dyzelį valdžia laikinai plėš mažiau

„Vaikų Velykėlės“ Kaune kvietė pažinti šventinį Velykų laikotarpį

Metalo ir medienos įmonės ieško darbuotojų

Nusikaltimai ir nelaimės

Atvykėliams iš Rusijos ir Baltarusijos – jokių išmokų

Prokurorai nori naikinti Skvernelio neliačiamybę

Kam ką žada žvaigždės?

Teismui perduota Kaune apšaudytų troleibusų byla

VDU Botanikos sodo gyventojai

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone balandžio 13-19 dienomis

Siūloma įpareigoti degalines įrengti elektromobilių įkrovimo stoteles

Kad hidraulika veiktų

KTU mokslininkai sukūrė DI modelį lygumų upių būklei vertinti

Apklausa Vokietijoje: elgesys viešumoje šiurkštesnis

Diplominių darbų už pinigus rašytojams gresia bėdos

Investicijos į atsinaujinančią energetiką atsiperka

Kauno rajone tradicinis veteranų slalomas

Ką kam žada žvaigždės?

Kauno policija informuoja

Ukraina ir Rusija apkaltino viena kitą pažeidus paliaubas

„Mes matėme Viešpatį!“ (Jn 20, 25) Atvelykio sekmadienis

Vengrija

Orbano era baigėsi

Šiauliai „patvarkė” Vilnių (Video)

Vengrijoje rinkimai – išliks Orbanas?

Švedija sulaikė iš Rusijos plaukusį laivą

Prie kontrabandinių cigarečių rastas lavonas dar neatpažintas

Rusija nori kariauti ir žudyti

Prezidentas sveikina šv. Velykų proga

Lietuvos geležinkeliai toliau skaitmeninasi

Tekstūriniai prezervatyvai: ar rumbeliai ir taškučiai tikrai keičia pojūčius, ar tai tik rinkodara?

2026-04-21

Deginta mediena – 100 procentų ekologiškas sprendimas jūsų namams

2026-04-21

„Poclain Hydraulics“ – vieninteliai regione, kurių autorizacija veikia

2026-04-21

Ar žinojote, kad tik 3–10% suaugusių žmonių reguliariai treniruoja raumenų jėgą?

2026-04-21

2026-04-21

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-21

Kvietimas į popietę Aleksui Stanislovaičiui atminti

2026-04-20

Latvija savarankiškai gamins šaudmenis

2026-04-20

Romansų festivalis „Atverkime širdis 2026“ sujungė regionus

2026-04-20

Blokuota 7,5 mln. bandymų priekabiauti prie vaikų

2026-04-20

NATO naikintuvai keturis kartus kilo dėl rusų

2026-04-20

Vyksta atranka į Specialiųjų operacijų pajėgas

2026-04-20

Teismas priėmė „Nemuno aušros“ skundą

2026-04-20

Nemokamos dirbtinio intelekto dirbtuvės Kaune

2026-04-20

KTU ekonomistas: pensijoms reikia daugiau mokesčių

2026-04-20

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-20

Kaune šauta į buto langą

2026-04-20

Per masines šaudynes Luizianoje žuvo aštuoni vaikai

2026-04-20

Popiežius prieš Trumpą?

2026-04-19

KTU: naujos kartos specialistų rengimas

2026-04-19

Kiekvienas šeštas gyventojas: reikalai blogėja

2026-04-19

Kauno policija ieško jų

2026-04-19

„Pasilik su mumis!“ (Lk 24, 29) III Velykų sekmadienis

2026-04-19

Leonas XIV ragina laikytis taikos

2026-04-19

Paveldosaugininkų šventė paminėta Kėdainiuose

2026-04-18

Seimo komitetas nori uždaryti gimdymo namus

2026-04-18

Atsidarys baseinas Panemunėje

2026-04-18

Jubiliejinė „Maisto banko“ akcija

2026-04-18

Ką kam žada žvaigždės?

2026-04-18

Integracinis futbolo vaikščiojant turnyras „Draugystės taurė 2026”

2026-04-18

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos