Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

2024-aisiais lietuviai pirko ne tik daugiau naujų automobilių, bet ir keturračių: ką rinkosi ir kodėl?

  • 2025-01-25
  • kaunieciams.lt
  • Automobiliai, Visuomenė ir gyvenimas

Nors 2024 metai buvo sunkūs daugybei transporto priemonių gamintojų, jų pardavėjai Lietuvoje neturėtų kuo skųstis. Statistikos duomenys rodo, kad lietuviai pernai įsigijo šiek tiek daugiau naujų lengvųjų automobilių nei 2023-aisiais. O dar pastebimiau augo naujutėlių motociklų ir keturračių pardavimas – tiek vienų, tiek kitų skaičiai pasistiebė dviženkle procentine išraiška.

Ką rodo skaičiai?

Bendrovės „AutoTyrimai“ duomenimis, 2024 metais Lietuvoje įregistruota 33 016 naujų lengvųjų automobilių, arba 7,3 proc. daugiau nei 2023-aisiais (30 770 vnt.). Pagal šį rodiklį mūsų šalis pranoko kitas Baltijos kaimynes: Estija pasižymėjo tik spartesniu augimu – parduoti 29 884 nauji automobiliai (+10,8 proc.), palyginti su 26 966 vienetais metais anksčiau. O Latvijoje per metus naujų modelių rinka traukėsi 6,1 proc. (nuo 21 204 vnt. iki 19 913 vnt.).

Entuziastingiau pirkėjai Lietuvoje plūstelėjo ir į naujų motociklų bei keturračių salonus. „Regitros“ skaičiavimu, pernai mūsų šalyje registruoti 1765 nauji motociklai, o tai yra 14 proc. daugiau nei 2023-aisiais (1548 vnt.). Valstybės įmonės Žemės ūkio duomenų centras duomenimis,  2024 metais Lietuvoje įregistruoti 1742 nauji keturračiai, arba net 34,93 proc. daugiau nei 2023 metais, kai buvo įregistruotos 1291 šio tipo transporto priemonė.

Garsiausių gamintojų keturračiais prekiaujančios bendrovės „Motorider“ atstovo, keturračių lenktynininko Adomo Gančieriaus teigimu, augantį šių itin pravažių transporto priemonių populiarumą specialistai Lietuvoje regi jau ne pirmus metus. Visų pirma, tai lemia per pandemiją ir po jos smarkiai išaugęs lietuvių susidomėjimas įvairesnėmis laisvalaikio praleidimo priemonėmis.

„Be to, daugybė keturračius perkančių lietuvių jau suprato, kad tai yra ne tik pramoginės transporto priemonės, bet ir patikimi pagalbininkai, padedantys atlikti pačius įvairiausius ūkio darbus, pasiekti sunkiai privažiuojamas vietas, jie puikiai pasitarnauja ir atliekant specialiųjų tarnybų užduotis. Daugybėje Vakarų Europos ar Skandinavijos valstybių, taip pat Šiaurės Amerikos šalyse jie jau senokai užsitarnavo tokį vardą, tad nenuostabu, kad dabar keturračių galimybes atranda vis daugiau mūsų regiono gyventojų“, – paaiškina ekspertas.

Dominuojantis gamintojas

Rinkdamiesi naujus automobilius, lietuviai ne pirmus metus savo žvilgsnius dažniausiai kreipė į „Toyota“, „Škoda“ ar „Volkswagen“ markių modelius – šiuo atžvilgiu neišsiskyrė ir 2024-ieji. O kokie prekių ženklai populiariausi tarp motociklų ir keturračių pirkėjų?

Pernai daugiausia naujų motociklų Lietuvoje nupirkta su „Honda“ (287 vnt.), „Yamaha“ (239 vnt.) ir BMW (217 vnt.) prekių ženkleliais. Šis gamintojų trejetas dominavo ir 2023-aisiais, tik su nedidelėmis pozicijų korekcijomis – tuomet irgi pirmavo „Honda“ (272 vnt.), tik BMW (217 vnt.) lenkė „Yamaha“ (170 vnt.).

Naujų motociklų rinkoje padėtis ganėtinai stabili ir čia lyderių rikiuotėje aktyviai konkuruoja tie patys prekių ženklai, o keturračių segmente visiškai karaliauja „CFMoto“. Jau 2023 metais ši bendrovė pirmavo Lietuvoje, kai pardavė 967 keturračius, o 2024-aisiais šturmavo naujas aukštumas su 1203 vnt. (24,4 proc. augimas).

Nesunku suskaičiuoti, kad šio gamintojo nauji keturračiai užėmė net 69 proc. rinkos ir gerokai lenkė atitinkamai antroje ir trečioje pozicijose išsirikiavusius „Odes“ (176 vnt.) bei „Segway“ (114 vnt.) gamintojus. Pastaroji bendrovė iš lyderių trejetuko 2024-aisiais išstūmė „CanAM“ keturračius.

A. Gančieriaus teigimu, „CFMoto“ populiarumas Lietuvoje nestebina – šios įmonės keturračiai yra paklausiausi visoje Europoje: čia atsiriekia apie ketvirtadalį visos naujų modelių rinkos pyrago. Specialistas sako šį fenomeną galintis paaiškinti daugybe skirtingų aspektų, kurie dažnai priklauso nuo konkretaus pirkėjo įgeidžių, tačiau išskiria tris pagrindinius.

„Visų pirma, šios bendrovės produkcija labai vertinama dėl kainos ir kokybės santykio. Antra priežastis – labai platus keturračių asortimentas. Mes gal geriau žinome galingesnius jų modelius, jais daugybė žinomų sportininkų varžėsi įvairiose varžybose, tarp jų – ir lietuvių taip mėgstamame Dakaro ralyje, tačiau „CFMoto“ taip pat siūlo galybę mažesnio galingumo, lengviau valdomų ir įperkamų modelių. Ir trečias aspektas – gausi ir įvairiapusiška įranga“, – pirštus lenkia pašnekovas.

Renkasi tiek pramogai, tiek darbams

Ekspertas sako, kad keturračius lietuviai neretai pradžioje išsinuomoja, susipažįsta su valdymo subtilybėmis ir tik tada renkasi asmeninę transporto priemonę. Čia taip pat daugiau kozirių turi platesnį asortimentą galintys pasiūlyti gamintojai, įtaikantys į įvairiausius asmeninius pageidavimus.

„Dabartiniai keturračiai yra gerokai lengviau valdomi nei ankstesnių kartų modeliai. Jie ir žymiai stabilesni, ir našesni, turi daugiau standartinės ir papildomai pasirenkamos komforto įrangos, tinkami eksploatuoti kiaurus metus, taip pat pasižymi ypač dideliu pravažumu, tad jais galima patekti į pačius atokiausius gamtos kampelius, kur tik nedraudžiama važiuoti“, – paaiškina A. Gančierius.

Anot specialisto, taip pat verta išskirti, kad ankstesniais metais lietuviai keturračius rinkosi įvairioms pramogoms, o dabar vis dažniau juos pritaiko darbo poreikiams. Dėl savo techninių savybių keturračiai yra itin patikimos transporto priemonės sunkiai išvažiuojamose vietovėse, todėl juos noriai įdarbina pasieniečiai, policijos pareigūnai, miškininkai, gelbėtojai ar net gamtos rezervatų prižiūrėtojai.

Jais taip pat galima tempti priekabas, tam tikrais modeliais – ir pervežti krovinius, o pasitelkus prijungiamus padargus – atlikti įvairius specifinius darbus: pavyzdžiui, valyti sniegą ar arti laukus, pjauti žolę, vilkti ar stumti krovinius. Dėl lengvo svorio, visų varančių ratų sistemos, didelės pakabos eigos ir aukštos prošvaisos keturračiai nepamainomi važinėjant pelkėtose ar durpingose vietovėse.

Dar vienas labai svarbus argumentas atkreipti akis į šią transporto priemonę – T3 ratinio traktoriaus kategoriją atitinkantiems keturračiams valdyti pakanka B kategorijos vairuotojo pažymėjimo.

loader
KAUNIEČIAMS.LT NAUJIENLAIŠKIS

Svarbiausios naujienos tiesiai į jūsų el. paštą

Aktualiausios naujienos, renginiai ir svarbiausi įvykiai – vienoje vietoje.

Daugiau naujienų:

Aromatinga kiniška kiaušinienė su sultingais pomidorais

Liepos 15-osios orai Kaune: bus debesuota, bet lietaus nenumatoma

Kauno rajone įsibėgėjo stovyklos „Vasara su oranžiniu kamuoliu“

Rusija, nepaisant nuostolių, tęsia agresiją prieš Ukrainą

Nausėda nebenori vyriausybės pertvarkų

Dienotvarkė primena: laikas grįžti prie senų įsipareigojimų

Kauno rajone įsibėgėjo „Vasara su oranžiniu kamuoliu“

Archeologai papasakos apie atradimus Kukuliškių piliakalnyje

ANBO paroda pratęsiama!

Kaune – Šilainiuose – laikinai keisis eismas

Knyga apie anarchiją

Sysas prieš Nausėdą

Kaip atnaujinti šašlykų iešmus be vargo: patarimas, sutaupysiantis valandą šveitimo

Nausėda nori kitaip įdarbinti atvykėlius

Neries krantinėje – nemokamos šokių pamokos ir skirtingi muzikos stiliai: Upės festivalio nepraleistų net pats Karalius Mindaugas

Dėl daugiabučiuose esančių priedangų būklės

Netikėtos rusų pratybos prie Estijos

Ministras pirmininkas yra. Plepytė nebus viceministre

Vilnius gerina augimo sąlygas miesto medžiams: efektyvesnis sodinimas ir daugiau dėmesio priežiūrai

Nemajūnų bendruomenės nariai leidosi į vasarišką kelionę prie jūros

Atnaujintas paplūdimys prie 3-ojo tvenkinio Birštone

Vasaros desertas: kepti persikai su graikišku jogurtu ir medumi

Stebėkite kaip kyla Nacionalinis stadionas – statybos bus transliuojamos visą parą

Iš kauniečių ir vilniečių sukčiai pelnosi panašiai

Gamta moko Kauno inžinierius?

Kelyje liūtis: ką daryti ir ko ne

Mirusio Lindsey Grahamo kėdę JAV Senate užims jo sesuo

Liepos 14-osios horoskopas: šeimos reikalai pareikalaus lyderystės

Kam rauginti agurką?

Seimas turėtų baigti dėl naujos Vyriausybės formavimo pratęstą pavasario sesiją

Ką veikti Kauo rajone šią savauitę?

Vyskupijose gauta pranešimų apie nepilnamečių išnaudojimą

Dramblio Kaulo Krante autobusui nukritus į upę žuvo 24 žmonės

Kaip išsirinkti vyšnias be kirmėlių: patarimas, kuris pravers kiekvienam

Tautos dvasią kuria kauniečiai

Nauji Kauno akcentai

Romualdo Požerskio fotografijų paroda

Pranešimas apie numatomus kasinėjimo darbus Rumšiškių seniūnijoje

Parengtas ir pateiktas Energetikos ministerijai tvirtinti Kauno elektros tinklų teritorijų plano dalies pakeitimas

Kviečiame dalyvauti Žagarės vyšnių festivalyje „Viva Žagarė”!

Piliečių mokslas – geresniems gamta grįstiems sprendimams Birštone

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone liepos 13-19 d.

Į „ConTempo“ atvykstanti cirko menininkė P. Fremeau: „Prieš pasirodymą ilgai žiūriu žiūrovams į akis“

Kaunas sužavėjo Meksikos pianistą

STT ir prokurorai toliau „šukuoja” savivaldą

Liepos 13-osios horoskopas: netikėtas pokalbis atveria naujas duris

Kaune – svarbus renginys

MERKO užsitikrino Rūdninkų karinio miestelio projekto finansavimą        

T. Juškai – Europos bronza

Hormūzo sąsiauris, Lietuva ir Europa

londonas big benas

Anglijos krantus pasiekė laivas su 128 migrantais

„Energesman“: sutarties nutraukimas – nukentės gyventojai

Vasaros rykštė virtuvėje: kaip per minutę atsikratyti vaisinių muselių

JAV kariuomenė: Hormuzo sąsiauriu plaukia laivai

Antpirštininkai

Kasčiūnas

Daugiausiai aukojama konservatoriams?

Liepos 12-osios horoskopas: nebaigti pokalbiai taps jūsų augimo varikliu

„Pasėlys geroje žemėje“ (Mt 13, 23) XV eilinis sekmadienis

„New York Times“ žurnalistai iškviesti į prokuratūrą

Kauno Kūdikio kraitelis

Dar budresnės uosto akys ir ausys

Krepšinis

Lietuvių jaunuoliai patvarkė latvius

Kinija

Taifūnas „Bavi“ pasiekė Kiniją, evakuota beveik du milijonai žmonių

Gėlių kvailybės Kaišiadoryse

Gandrai nebeskrenda į Afriką: kas slypi už Lietuvoje žiemojančių paukščių?

800-oji inksto transplantacija Kauno klinikose

JAV ir Iranas svaidosi grasinimais

Matematika – kokia jos vertė?

Teisme byla dėl prekybos elektroninėmis cigaretėmis

Savaitgalis bus debesuotas, vėliau sugrįš vasariška šiluma

Žiniasklaida: Skvernelis sako, kad butas Palangoje nėra areštuotas

Lietuvos kariuomenė pradės simbolinį žygį nuo Klaipėdos iki Trakų

Trumpas: JAV visiškai sunaikins Iraną, jei jis bus nužudytas

Zapyškyje vyks neįprastas žaidimas visai šeimai

Liepos 11-osios horoskopas: karjeros ambicijos veda prie netikėtų kelionių planų

Europos jaunių čempionate Lietuvai atstovaus 11 lengvaatlečių

Nuo vikingų iki NATO

Ar tai tik nuovargis?

Kauno arkikatedroje bazilikoje vyks koncertas „Liepsnojanti violončelė“.

Pamirškite virimą: braškių uogienė, kuri išsaugo visą vasaros skonį

Ar prie jūsų daugiabučio yra suformuotas žemės sklypas? Kodėl tai svarbu?

Upės festivalio širdimi tapsianti Baltojo tilto pakrantė – sporto iššūkiai, „Red Bull“ Tandemynės ir naktinis plaukimas Nerimi

Naudinga informacija keliaujantiems į festivalį „Akacijų alėja“

Du medaliai iš Šiaurės Europos jaunučių čempionato

Mobilioji programėlė „GV filmai“ padeda užtikrinti neregių ir silpnaregių komunikacijos bei kultūrinio prieinamumo galimybes

Gaivusis Hanojaus perlas: naminė „Bún chả“ su grilinta kiauliena

Kas neturi darbo Lietuvoje?

Kolektyvinės apsaugos statinių infrastruktūros plėtra Kaišiadorių rajono savivaldybėje

Užsienio istorinių sukakčių kalendorius

Kauno bažnyčios ir vienuolyno likimas

Liepos 10-osios horoskopas: strateginiai sprendimai darbe ir netikėtos išlaidos

Antrankiai

Septyni veikėjai siautėja ir iš kalėjimų?

„Sutartinių atgarsiai” atidarymas. Fotoreportažas

Lenkija ir Ukraina bendrai dirbs su „Patriot“

Teismas Baltarusijon galimai išvykusio Celofano suimti nepanoro

Kaip išsaugoti svogūnų derlių iki pavasario: patarimai, kuriuos verta žinoti

Naujas 60 mln. eurų vertės logistikos centras Elektrėnuose

Birštone karšto oro balionų čempionate – lietuvio Roko Kostiuškevičiaus triumfas

Bėgimas į Birštono apžvalgos bokštą

Net 24 aukos – Kauno teisme sukčių byla

Kviečiame susipažinti su Tvarios Kauno miesto plėtros 2024-2029 metų strategijos pakeitimo projektu

Aromatinga kiniška kiaušinienė su sultingais pomidorais

2026-07-15

Liepos 15-osios orai Kaune: bus debesuota, bet lietaus nenumatoma

2026-07-15

Kauno rajone įsibėgėjo stovyklos „Vasara su oranžiniu kamuoliu“

2026-07-15

Rusija, nepaisant nuostolių, tęsia agresiją prieš Ukrainą

2026-07-15

Nausėda nebenori vyriausybės pertvarkų

2026-07-15

Dienotvarkė primena: laikas grįžti prie senų įsipareigojimų

2026-07-15

Kauno rajone įsibėgėjo „Vasara su oranžiniu kamuoliu“

2026-07-15

Archeologai papasakos apie atradimus Kukuliškių piliakalnyje

2026-07-15

ANBO paroda pratęsiama!

2026-07-15

Kaune – Šilainiuose – laikinai keisis eismas

2026-07-14

Knyga apie anarchiją

2026-07-14

Sysas prieš Nausėdą

2026-07-14

Kaip atnaujinti šašlykų iešmus be vargo: patarimas, sutaupysiantis valandą šveitimo

2026-07-14

Nausėda nori kitaip įdarbinti atvykėlius

2026-07-14

Neries krantinėje – nemokamos šokių pamokos ir skirtingi muzikos stiliai: Upės festivalio nepraleistų net pats Karalius Mindaugas

2026-07-14

Dėl daugiabučiuose esančių priedangų būklės

2026-07-14

Netikėtos rusų pratybos prie Estijos

2026-07-14

Ministras pirmininkas yra. Plepytė nebus viceministre

2026-07-14

Vilnius gerina augimo sąlygas miesto medžiams: efektyvesnis sodinimas ir daugiau dėmesio priežiūrai

2026-07-14

Nemajūnų bendruomenės nariai leidosi į vasarišką kelionę prie jūros

2026-07-14

Atnaujintas paplūdimys prie 3-ojo tvenkinio Birštone

2026-07-14

Vasaros desertas: kepti persikai su graikišku jogurtu ir medumi

2026-07-14

Stebėkite kaip kyla Nacionalinis stadionas – statybos bus transliuojamos visą parą

2026-07-14

Iš kauniečių ir vilniečių sukčiai pelnosi panašiai

2026-07-14

Gamta moko Kauno inžinierius?

2026-07-14

Kelyje liūtis: ką daryti ir ko ne

2026-07-14

Mirusio Lindsey Grahamo kėdę JAV Senate užims jo sesuo

2026-07-14

Liepos 14-osios horoskopas: šeimos reikalai pareikalaus lyderystės

2026-07-14

Kam rauginti agurką?

2026-07-14

Seimas turėtų baigti dėl naujos Vyriausybės formavimo pratęstą pavasario sesiją

2026-07-14

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos