Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje susitiko Kauno rajono ir Radviliškio rajono savivaldybių atstovai. Vizito tikslas – susipažinti su Kauno rajono savivaldybės įgyvendinama Jaunojo pedagogo klubo iniciatyva ir aptarti bendrus pedagogų trūkumo iššūkius.
Radviliškio rajono savivaldybė, kaip ir daugelis kitų šalies savivaldybių, susiduria su vis didėjančiu mokytojų trūkumu.
Lietuvoje trūksta pedagogų. Problema tik auga. Savivaldybės nerimauja.
Ieškodami ilgalaikių sprendimų, savivaldybės atstovai domėjosi, kaip Kauno rajonui pavyksta jaunimą paskatinti rinktis pedagogo profesiją dar mokyklos suole.
Kauno rajono švietimo centro darbuotojos svečiams pristatė jau trečius metus veikiančio
Jaunojo pedagogo klubą, kurio tikslas – sudaryti sąlygas 9-12 kl. mokiniams susipažinti su mokytojo profesija. 2021 m. Kauno rajono savivaldybė šią iniciatyvą pradėjo įgyvendinti kartu su Vytauto Didžiojo universitetu.
„Mokomės vieni iš kitų – tai ir universitetui didelė mokykla. Apsikeisdami vieni su kitais informacija, surasdami naujus būdus, galbūt pasieksime tikslą, kad Lietuva užsikrėstų tuo „pedagogo genu“, kitaip ateis ne kokie laikai“, – kalbėjo susitikime dalyvavęs VDU rektorius prof. Juozas Augutis.
Kauno rajonas – pirmasis Lietuvoje, įgyvendinęs tokio pobūdžio projektą, siekiant sistemingai spręsti pedagogų trūkumo klausimą ne trumpalaikėmis priemonėmis, o investuojant į jaunų žmonių motyvaciją ir profesinį orientavimą dar mokykloje.
Šiai veiklai Kauno rajono savivaldybė kasmet skiria 10 000 eurų finansavimą, užtikrindama, kad iniciatyva būtų tęstinė ir augtų. Klubas jau davė pirmuosius rezultatus – 11 klubo abiturientų pasirinko pedagogikos studijas ir 3 iš jų jau apsisprendę baigę studijas grįžti dirbti į Kauno rajoną.
„Reikia suprasti, kad mūsų receptas nėra kaip placebas, veikiantis visiems. Bet tai yra vertas dėmesio receptas. Tai nėra vienas elementas, o daugybė kompleksinių sprendimų, kurie gali vesti pokyčio link“, – pastebėjo Kauno rajono savivaldybės vicemeras Lukas Alsys.
Vicemeras pristatė, kad pagal pedagogų rengimo, perkvalifikavimo ir pritraukimo į Kauno rajoną programą, per 4 metus sudarytos sąlygos 76 asmenims įgyti rajonui reikiamo mokomojo dalyko kvalifikaciją. Daugiausia parengta ikimokyklinio ir pradinio ugdymo mokytojų – 21 ir 12.
Vizito metu užsimezgęs dialogas tarp savivaldybių atveria galimybes dalytis patirtimi, ieškoti bendrų sprendimų ir telkti resursus tvariam švietimo sistemos stiprinimui.