Lapkričio 1–9 dienomis Kaune vyko tarptautinis Erasmus+ programos jaunimo darbuotojų mobilumo projektas „Balanced minds for digital well-being“, subūręs dalyvius iš aštuonių Europos šalių: Italijos, Rumunijos, Bulgarijos, Vengrijos, Ispanijos, Portugalijos, Lenkijos ir Lietuvos. Šis projektas siekė ugdyti jaunimo darbuotojų kompetencijas skaitmeninės gerovės srityje, skatinti psichologinę sveikatą ir emocinį atsparumą technologijų kupiname pasaulyje.
Skaitmeninės gerovės svarba ir emocinė pusiausvyra
Mokymai buvo orientuoti į gyvenimo balansą skaitmeniniame amžiuje. Dalyviai gilinosi į tai, kaip šiuolaikinės technologijos veikia mūsų kasdienybę ir kokius iššūkius kelia emocinei sveikatai. Jie dirbo grupėse, vystė idėjas ir ieškojo sprendimų, įgydami įgūdžių, padedančių palaikyti sveiką santykį su technologijomis. Be to, dalyviai analizavo įvairias strategijas, kurios padėtų sumažinti skaitmeninį stresą ir užtikrinti kokybišką poilsį nuo ekranų. Jie išmokėsi atpažinti ženklus, rodančius per didelį skaitmeninių įrenginių naudojimą, ir ieškoti būdų, kaip integruoti sveikus įpročius į kasdienį gyvenimą. Tokie mokymai ne tik sustiprina dalyvių emocinę pusiausvyrą, bet ir skatina sąmoningumą apie technologijų poveikį jų gerovei.
Pagrindinės temos ir veiklos
Projekto metu dalyviai nagrinėjo įvairius emocinės gerovės aspektus. Temų spektras apėmė pozityviosios psichologijos pritaikymą, empatijos ugdymą, streso valdymo technikas, taip pat meditacijos ir dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness) praktikas. Pagrindinės aptartos temos:
- Pozityvioji psichologija – siekiant ugdyti optimizmą ir emocinį atsparumą.
- Skaitmeninė gerovė – mokymai, kaip išvengti perdegimo ir palaikyti sveiką technologijų naudojimą.
- Psichologinė sveikata – saviugda, streso mažinimo technikos ir perdegimo ženklų atpažinimas.
- Dėmesingo įsisamoninimo (angl. mindfulness) praktikos – mokymai, skirti atsipalaiduoti ir susitelkti į esamą akimirką.
- Empatijos ugdymas – gebėjimas atpažinti kitų emocijas ir pasiūlyti pagalbą.
Dalyviai atliko įvairias meditacijos praktikas, tarp kurių buvo sėdėjimo ir vaikščiojimo meditacijos, taip pat Vipasana – metodas, skirtas gilesniam savęs pažinimui ir emociniam balansui atkurti.
Individualios konsultacijos ir psichologinė parama
Jaunimo darbuotojų mobilumo projektas suteikė ir asmeninės pagalbos galimybes: dalyviams buvo siūlomos individualios konsultacijos su profesionalia psichologe, siekiant atpažinti perdegimo požymius ir aptarti asmeninius iššūkius. Toks konsultavimas suteikė dalyviams vertingų įžvalgų, kaip atpažinti perdegimo simptomus ir integruoti emocinės gerovės praktikas į darbą su jaunimu.
Ilgalaikė nauda jaunimo darbuotojams ir jų bendruomenėms
Šis projektas suteikė dalyviams teorinių ir praktinių žinių, padėsiančių jiems išlaikyti psichologinę pusiausvyrą ir valdyti skaitmeninių prietaisų naudojimo sukeltą stresą. Įgyti įgūdžiai leis jaunimo darbuotojams ne tik kokybiškiau valdyti savo laiko bei energijos resursus, bet ir padėti jaunimui kurti sveikesnį santykį su savimi, kuomet technologijos yra neišvengiama šių dienų gyvenimo dalis. Tikime, kad projekto metu įgytos žinios prisidės prie sveikesnio ir harmoningesnio šių dienų jaunimo gyvenimo.
Daugiau informacijos apie projektus ir neformalųjį ugdymą galite rasti Unique Projects Facebook paskyroje www.facebook.com/uniqueprojectseu bei tinklalapyje www.uniqueprojects.eu. Nepraleiskite progos pasinaudoti tobulėjimo visą gyvenimą galimybe ir sužinokite apie Erasmus+ programos galimybes. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos, Erasmus+ programos lėšomis.