Seimo Pirmininkas Saulius Skvernelis šiandien pradeda darbo vizitą Kijeve, kur susitiko su aukščiausiais Ukrainos vadovais: Aukščiausiosios Rados Pirmininku Ruslanu Stefančiuku, Ministru Pirmininku Denysu Shmyhalu. Taip pat šiandien numatytas susitikimas ir su Prezidentu Volodymyru Zelenskiu.
„Nepaisant Rusijos brutalaus puolimo, Lietuva nesustos remti Ukrainą, jos Taikos planą, Ukrainos atsigavimą ir atstatymą. Didžiausia mūsų misija – atverti vakarų partneriams akis, kad Rusija nesustos. Todėl šiandien demokratinio pasaulio parlamentai turi vieną bendrą užduotį – rasti teisines priemones, kad jau šiandien, o ne rytoj, Ukrainos reikmėms būtų panaudotas įšaldytas ir galiausiai konfiskuotas Rusijos turtas. Tik taip būtų įgyvendintas „agresorius moka“ principas. O tai yra viena iš kertinių sąlygų ilgalaikei taikai Europoje“, – susitikime su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku Ruslanu Stefančiuku sakė S. Skvernelis.
Seimo Pirmininkas patikino, kad Lietuva ir toliau teiks karinę, politinę, ekonominę, humanitarinę ir kitą paramą Ukrainai siekiant pergalės prieš agresorę Rusiją. Lietuva prisideda prie Čekijos iniciatyvos gaminant sviedinius artilerijai, taip pat siekia ambicingo 16-ojo sankcijų Rusijai paketo patvirtinimo minint 3-iąsas karo Ukrainoje metines.
Spaudos konferencijoje Ukrainos Radoje, S. Skvernelis pabrėžė, kad turime būti budrūs ir nepasikliauti Rusijos pažadais. Seimo Pirmininkas teigė, kad Lietuva besąlygiškai rėmė, remia ir rems derybas dėl Ukrainos narystės Europos Sąjungoje bei euroatlantinės integracijos siekį. Tai įtvirtinta naujai suformuotos Lietuvos valdančiosios koalicijos programoje.
„Agresorė Rusija nori visam demokratiniam pasauliui primesti taiką, kuria baigtųsi taika Europos kontinente. Esame pasirengę padėti Ukrainai atsispirti spaudimui derėtis su Rusija dėl paliaubų ar „taikos susitarimo“ nepalankiomis sąlygomis, kurios keltų pavojų Ukrainos nepriklausomybei, suverenitetui ir teritoriniam vientisumui. Mūsų svarbiausias prioritetas – padėti Ukrainai derėtis iš jėgos pozicijų“, – kalbėjo Seimo Pirmininkas ir pabrėžė, kad tokių derybų sėkmė labai priklauso ir nuo Vakarų politinės valios remti Ukrainą.
Kartu su Seimo Pirmininku Ukrainoje lankosi ir Seimo Užsienio reikalų komiteto, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto, tarpparlamentinių ryšių grupės pirmininkai, Seimo kancleris.