Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

SDG ir „Mes Darom“ vienija jėgas ir kviečia burtis į aplinkosaugos iniciatyvas visoje Lietuvoje

  • 2024-04-09
  • Kauno rajono savivaldybės ryšių su visuomene skyrius
  • Gamta, Pagalba Ukrainai

Konsultacijų ir mokymų kompanija SDG (Saugaus darbo garantas) tapo aplinkosaugos iniciatyvų platformos „Darom kartu su SDG“ generaliniu rėmėju. Organizacijos kviečia į tvarkymosi akcijas ir praneša apie šių metų naujienas.

Darom visus metus

Praėjusiai metais sukurtoje aplinkosaugos iniciatyvų platformoje buvo užregistruoja daugiau nei 40 įvairiausių iniciatyvų iš visos Lietuvos: nuo Vievio ežero išvalymo iki Šimtmečio giraitės sodinimo Klaipėdoje. Šiais metais organizacija „Mes Darom“ tikisi, kad šis skaičius bus dar didesnis.

„Pastebėjome, kad naujasis modelis, kai tvarkymosi akcija vyksta ne vieną dieną, o visus metus pasiteisina. Suprantame, kad ne visiems vienas savaitgalis gali būti patogus, todėl taip suteikiame daugiau laisvės rinktis ne tik iniciatyvos laiką, bet ir formą. Be to, tokiu būdu skatiname įmones ir bendruomenes galvoti apie aplinkos gražinimą ne tik pavasarį“, – sako VŠĮ „Mes Darom“ komunikacijos vadovas Edvardas Glušokas.

Balandžio 19–20 d. – išskirtinės dienos

Balandžio 19–20 d „Darom kartu su SDG“ bendradarbiaudami su Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos ir Telšių regioniniais atliekų tvarkymo centrais kviečia gyventojus aktyviai kurti ir registruoti tvarkymosi talkas visoje Lietuvoje. Šių talkų metu surinktos ir išrūšiuotos didelių gabaritų atliekos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos ir Telšių regionuose esančiose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse bus priimamos pagal šiose aikštelėse nustatytą tvarką, bet neįtraukiant jų į fizinių asmenų metinius limitus. Svarbu tik padaryti nuotraukas, kurios patvirtins, jog atliekos surinktos balandžio 19 ar 20 dieną vykusios „Darom kartu su SDG“ platformoje registruotos talkos metu.

„Mes Darom“ primena, kad išrūšiuotas didelių gabaritų atliekas regioniniai atliekų tvarkymo centrai nemokamai priima visus metus, pagal juose nustatytą tvarką (apie ją galima sužinoti atitinkamo regioninio atliekų tvarkymo centro svetainėje arba atliekukultura.lt/atlieku-kulturos-zemelapis), todėl kviečia rinkti šiukšles ir kitomis dienomis.

„Norisi akcentuoti, kad renkant šiukšles, svarbu ir jas teisingai išrūšiuoti. Patogiausia tai daryti renkant šiukšles į skirtingų spalvų maišus arba visiems bendrai išrūšiuoti jas renginio pabaigoje. Pastaruoju atveju tai ne tik didina bendrystę, bet ir suteikia vertingų žinių apie rūšiavimą“, – sako Edvardas Glušokas.

Šiais metais registruotoms tvarkymosi iniciatyvoms dalinami šiukšlių maišai taip pat prisideda prie gamtos tausojimo. Įmonė PLASTA pasirūpino maišais „Trash Panda“, kurie yra pagaminti iš 100% perdirbtų atliekų, kurių net 40–60 procentų sudaro buitinės plastikinės atliekos.

Tvarkytinų vietų žymėjimui – specialus žemėlapis

„Darom kartu su SDG” kviečia ne tik aktyviai kurti įvairias aplinkosaugos iniciatyvas, bet ir žymėti tvarkytinas vietas specialiame žemėlapyje https://zemelapis.mesdarom.lt/. Gyventojai, norintys prisidėti prie aplinkos švarinimo, gali naudotis čia pateikta informacija – pagal galimybes pasirinkti užterštą tvarkymosi plotą ir jį sutvarkyti.

Simboliška dovana visiems iniciatyvų kūrėjams

2023 m. „Blue Yellow“ organizacija padėkojo SDG įmonei už paramą Ukrainai, įteikdama  atkovotos Ukrainos žemės gabalėlį su saulėgrąžos sėkla. Šis apdovanojimas buvo įprasmintas pasodinant saulėgrąžas įmonės kieme. Kai saulėgrąžos išaugo ir pražydo, sulaukta daug gražių atsiliepimų, o pasigrožėti augalais atvyko net Kaune besimokantys Ukrainos vaikai.

„Nusprendėme šia idėja dalintis ir „Mes Darom“ iniciatyvos metu – nuo balandžio 15 d. SDG biuruose, dvylikoje Lietuvos miestų, kartu su pirštinėmis ir maišais šiukšlėms rinkti, bus dalinamos saulėgrąžų sėklos visiems iniciatyvų kūrėjams. Taip pat kviesime visus norinčius registruotis ir dalyvauti saulėgrąžų sodinimo akcijoje. Lietuva gali ne tik švarinti savo aplinką, bet ir gražinti ją saulėgrąžų žiedais“, – teigia SDG generalinis direktorius Eduardas Jasas.

Tikslas – įkvėpti bendruomenes

SDG, teikdama paslaugas, taip pat daug dėmesio skiria ilgalaikėms socialinėms bei aplinkosauginėms iniciatyvoms. Kaip pavyzdžiui, 16 metų vykdomas projektas „Apsaugokime mūsų ateitį“, 13 metų – „Kalėdinės vaikų svajonės“, 17 metų – „Saugok save darbe“ ir jau trečią vasarą organizuojama vaikų stovykla „Saugučiai“. SDG darbuotojai su šeimomis jau antrus metus kelia inkilus visiems smulkiems miško paukščiams, o praeitais metais dalyvavo „River clean up“ iniciatyvoje.

„Tapome generaliniais „Mes darom“ iniciatyvos rėmėjais 2024 metais, nes norime dalintis savo patirtimi su visais, norime įkvėpti ir kitas įmones rūpintis bendruomene ir savo aplinka“, – teigia SDG personalo ir komunikacijos direktorė Rūta Jasienė.

„Žmonija jau pasiekė tokį lygį, kai tvarumas yra ne mada, o būtinybė. Verslas taip pat turi prisiimti atsakomybę už savo vykdomą veiklą, daromą poveikį. Jeigu to nedarysime dabar, rytoj bus per vėlu“, – primena SDG Tvarumo departamento vadovė Aistė Jonaitienė.

Daugiau informacijos apie galimybes prisidėti prie aplinkosaugos iniciatyvų visoje Lietuvoje skelbiama https://mesdarom.lt/darom-kartu/.

Organizatorių informacija

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

„Klausykite jo!“ (Mt 17, 5) II Gavėnios sekmadienis

Budrys su ES užsienio reikalų ministrais aptars situaciją Artimuosiuose Rytuose

Iš 95 nuteistųjų iki gyvos galvos, 23 jau sulaukė terminuotos bausmės

Kauno rajone apiplėštas kelyje padėti sustojęs vyras

Startuoja centralizuotas priėmimas į 24 savivaldybių ugdymo įstaigas

Oficialu: kruvinasis Irano diktatorius – nukautas

Kauno rajono gyventojai galės gauti kompensacijas už biologinio valymo įrenginius

Lietuvai „Eurovizijoje“ šiais metais atstovaus Lion Ceccah

Vyriausybė nemano, kad aplinkosaugininkai turėtų tikrinti automobilius dėl taršos

Irano lyderis slepiasi nuo Izraelio atakų

Izraelis smogė Iranui

Kaip išmatuoti Facebook reklamos grąžą (ROAS)?

Potvynis? Kas bus?

Volando veidrodis JAV Kongrese

Kauno rajono vietos veiklos grupė (Kauno r. VVG) kviečia teikti paraiškas vietos projektams pagal Kauno r. VVG 2024–2029 m. vietos plėtros strategijos Kvietimą Nr. 5, Kvietimą Nr. 6 ir Kvietimą Nr. 7.

Kaune didžiausi objektai statomi išskirtinai už gyventojų pinigus

Kauno rajone nauja vicemerė

Kauno „Žalgiris” laimėjo po dviejų pratęsimų (video)

Elektroninis parašas nekilnojamojo turto sandoriuose: pirkimo-pardavimo sutartys ir įgaliojimai

Jaunimo linijos savanoriai stovintys greta

„Jaunimo linija“ kviečia savanoriauti: patirtis, kuri lieka visam gyvenimui

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone vasario 24-28 dienomis

„Tiche 3×3“ čempionato kovos atkeliavo į Kauno rajoną

Rusijos geležinkeliai susiduria su ekonominiais sunkumais

Neringos tarybos narė Berletaitė netenka mandato

Teisėsauga nepradės tyrimo dėl Seimo pirmininku apsimetinėjusio Žukausko

Didžiausioje Lietuvoje vadovų konferencijoje EBIT dalyvaus buvęs Lenkijos prezidentas Duda

Macronas ragina ES didinti spaudimą Rusijai

Skvernelis iš partijos nesitrauks, toliau vadovaus demokratams „Vardan Lietuvos“

V. Bakas priėmė principinį sprendimą: traukiasi iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“

Naujiratai.lt – projektas, kuris padeda išsirinkti „naujus ratus“

Olekas ragina susigrąžinti virš 100 tūkst. emigrantų

Trumpas nesupranta, kodėl Iranas dar nekapituliavo

Seimo „valstiečiai” nori daugiau padėjėjų

Pakistanas surengė oro atakas Afganistane: dešimtys žmonių žuvo

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Vasaris prieš šimtą metų: Lietuva – ta pati?

„Žmogus gyvas ne viena duona“ (Mt 4, 4) I Gavėnios sekmadienis

Aukščiausiasis Teismas nagrinėja psichiatro Alekseičiko Kironovo atleidimo iš darbo bylą

Paramos akcijai „Radarom“ jau paaukota daugiau nei 1,9 mln. eurų

Nepartiniai ministrai į LSDP nesiveržia

Kaune pavogtas automobilis, nuostolis – 25 tūkst. eurų

Rusijos Tatarstaną atakuoja bepiločiai orlaiviai

Iš Lietuvos žurnalistų sąjungos pasitraukė Rytis Zemkauskas

Žuvų taukai: kaip vartoti, kiek reikia ir kaip išsirinkti?

Lakštinės veido kaukės: gražesnė ir sveikesnė oda vos per 20 minučių

Kai sėkmė tampa spąstais: Jūsų prekių ženklas tampa bendriniu

Kaip iškepti purius ir maistingus varškėčius – gudrybės, kurios padės sutaupyti ir pagerinti skonį

Pagerbti Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai

Tomas Čyvas

Internetu pavogti galima daugiau nei grynaisiais

Kaunas atstatys Evangelikų reformatų bažnyčios bokštą

„Ryto” tikslas – tapti „NBA Europe” dalimi

Teismui perduota byla dėl kvaišalų gabenimo į Lietuvą

Prezidentas norėtų laipsniškai atstatyti diplomatinius santykius su Kinija

Andrius Kupčinskas: kelio į Alytų rekonstrukcija vėluoja daugiau nei metus

R. Kaunas: sieksime, kad būtų galimybė balionus numušti 5–6 kilometrų aukštyje

Vyriausybė pritaria, kad didėtų baudos už atsisakymą teikti informaciją žurnalistams

Su rusais susitarti dėl taikos nepavyksta

Isodos „čekiukų“ byloje prašoma atlikti įrodymų tyrimą

Advokatė: Filipavičius yra išreiškęs apgailestavimą dėl nusikaltimų prieš moteris

Vaitiekūnas atleidžia finansų ministerijos kanclerį Šimą

Vilkijos krašte laisvė švenčiama drauge

Kalėjimų tarnybos vadovas: kalbėti apie subkultūros panaikinimą įkalinimo įstaigose būtų naivu

Paluckas apsilankė STT

Skvernelis antradienį atvyks apklausai į STT

Nausėda neplanuoja dalyvauti Knygų mugėje

Išsaugoti tai, kas dar liko: Kauno benediktinės telkia bendruomenę dokumentiniam filmui

Lietuva švenčia 108-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines

Šalies vadovai sveikina Lietuvą valstybės atkūrimo dienos proga

Vokiečių kalbos populiarinimui būtini struktūriniai pokyčiai

Finansiniais nusikaltimais įtariamas Germanas paleistas iš Kauno kalėjimo

Garliavos apylinkėse įrengtos stirnų šėrimo vietos

Švęskime Vasario 16-ąją Kauno rajone!

Siekiama užkirsti kelią krantų erozijai

„Laimingi, kas laikosi jo įsakų“ (Ps 119, 2) VI eilinis sekmadienis

Advokatas: Jasučio byla apibrėžė ribas tarp darbo santykių ir paslaugų teisinių santykių

Kasčiūnas apie korupcinį skandalą: tai tektoninis lūžis šalies politiniame gyvenime

Šventinėmis dienomis dalis Lietuvos pašto skyrių nedirbs

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Kaip sukurti miesto „sielą”

Profesinė sąjunga padėjo darbuotojui pasiekti pergalę prieš Lietuvos kalėjimų tarnybą

Interneto realybė be kaukių: apie ką privalome kalbėti šiandien

Kitokia Kinija (video)

„Žalgiris” antrą kartą pranoko „Hapoel” žvaigždyną (video)

Maskva ir Ankara praras Azerbaidžano garanto statusą

Laura Juškaitė apie žaidimą Lietuvos rinktinėje (video)

Reed ir Ambrulevičius pasiekė įspūdingą rezultatą

Julijus Nosovas apšvietimas

Julijus Nosovas: Kaunas kaip santykis, ne kaip vieta

Teismas atmetė politinio komiteto „Vieningas Kaunas“ skundą dėl valstybės finansavimo

Lavrovas: militarizavus Grenlandiją, Rusija imsis priemonių, „įskaitant karines“

Žuromskas sako, kad naujo viceministro ieškos pats, bet atsižvelgs į premjerės rekomendacijas

Kaip tvarkomos žiemos įšalo paveiktos automagistralės?

VTEK pradeda tyrimą dėl Žemaitaičio automobilio nuomos

Kapčiamiesčio poligono teritorijoje esančių sodybų savininkai gaus papildomas kompensacijas

I. Štombergas pakviestas į prestižinę „Basketball Without Borders“ stovyklą

Kauno rajono savivaldybės delegacijos vizitas Punske

Robertas Kaunas: Lietuva iki 2035-ųjų prieštankinėms minoms skirs 812 mln. eurų

Kasčiūnas tikina, jog vykstant ikiteisminiam tyrimui Starkevičius stabdys narystę TS-LKD

STT krečia Seimo narius

Biatlonininkai olimpinėse žaidynėse

Ministrė neskuba nurašyti Salomėjos Nėries: nemanau, kad Lietuva turi tiek daug iškilių asmenybių

Meloni: protestuojantys prieš olimpines žaidynes yra Italijos priešai

Aleknavičienė sako, kad LRT įstatyme reikalingi pokyčiai: mato valdybos atsiradimo galimybę

„Jūs pasaulio šviesa“ (Mt 5, 14) V eilinis sekmadienis

Advokatas apie tyrimą dėl Epsteino byloje esančios informacijos: aukos galėtų prisiteisti žalos atlyginimą

„Klausykite jo!“ (Mt 17, 5) II Gavėnios sekmadienis

2026-03-01

Budrys su ES užsienio reikalų ministrais aptars situaciją Artimuosiuose Rytuose

2026-03-01

Iš 95 nuteistųjų iki gyvos galvos, 23 jau sulaukė terminuotos bausmės

2026-03-01

Kauno rajone apiplėštas kelyje padėti sustojęs vyras

2026-03-01

Startuoja centralizuotas priėmimas į 24 savivaldybių ugdymo įstaigas

2026-03-01

Oficialu: kruvinasis Irano diktatorius – nukautas

2026-03-01

Kauno rajono gyventojai galės gauti kompensacijas už biologinio valymo įrenginius

2026-02-28

Lietuvai „Eurovizijoje“ šiais metais atstovaus Lion Ceccah

2026-02-28

Vyriausybė nemano, kad aplinkosaugininkai turėtų tikrinti automobilius dėl taršos

2026-02-28

Irano lyderis slepiasi nuo Izraelio atakų

2026-02-28

Izraelis smogė Iranui

2026-02-28

Kaip išmatuoti Facebook reklamos grąžą (ROAS)?

2026-02-28

Potvynis? Kas bus?

2026-02-27

Volando veidrodis JAV Kongrese

2026-02-27

Kauno rajono vietos veiklos grupė (Kauno r. VVG) kviečia teikti paraiškas vietos projektams pagal Kauno r. VVG 2024–2029 m. vietos plėtros strategijos Kvietimą Nr. 5, Kvietimą Nr. 6 ir Kvietimą Nr. 7.

2026-02-27

Kaune didžiausi objektai statomi išskirtinai už gyventojų pinigus

2026-02-27

Kauno rajone nauja vicemerė

2026-02-26

Kauno „Žalgiris” laimėjo po dviejų pratęsimų (video)

2026-02-26

Elektroninis parašas nekilnojamojo turto sandoriuose: pirkimo-pardavimo sutartys ir įgaliojimai

2026-02-25
Jaunimo linijos savanoriai stovintys greta

„Jaunimo linija“ kviečia savanoriauti: patirtis, kuri lieka visam gyvenimui

2026-02-25

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone vasario 24-28 dienomis

2026-02-24

„Tiche 3×3“ čempionato kovos atkeliavo į Kauno rajoną

2026-02-24

Rusijos geležinkeliai susiduria su ekonominiais sunkumais

2026-02-24

Neringos tarybos narė Berletaitė netenka mandato

2026-02-23

Teisėsauga nepradės tyrimo dėl Seimo pirmininku apsimetinėjusio Žukausko

2026-02-23

Didžiausioje Lietuvoje vadovų konferencijoje EBIT dalyvaus buvęs Lenkijos prezidentas Duda

2026-02-23

Macronas ragina ES didinti spaudimą Rusijai

2026-02-23

Skvernelis iš partijos nesitrauks, toliau vadovaus demokratams „Vardan Lietuvos“

2026-02-23

V. Bakas priėmė principinį sprendimą: traukiasi iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“

2026-02-23

Naujiratai.lt – projektas, kuris padeda išsirinkti „naujus ratus“

2026-02-23

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos