Skip to content
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Menu
Kauniečiams kasdienės naujienos
  • Naujienos
  • Visuomenė ir gyvenimas
  • Kultūra
  • Švietimas
  • Verslas
  • Krašto gynyba
  • Video
  • Sportas
Menu Close
  • Naujienos 
    • Naujienos
    • Visuomenė ir gyvenimas
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Verslas
    • Krašto gynyba
    • Video
    • Sportas
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Išsikalbėk
Search for:

Prisijungti

Priminti slaptažodį

Registration is disabled

Recover Password

Jau turite paskyrą? Prisijungti

Robertas Kalinkinas: „Man ekologija yra ne tik trendas, o gyvenimo būdas“

  • 2019-11-21
  • Kaunieciams.lt
  • Naujienos, Žmonių istorijos

Dizaineris ir mados industrijos dalyvis Robertas Kalinkinas ypatingą reikšmę teikia ne tik tvarkai, bet ir ekologiškam gyvenimo būdui. Menininkams būdingą chaosą jis stengiasi apeiti ir save vadina tikru pedantu. Kūrėjas atvirauja, jog auginant vaikus ir rūpinantis namuose dūkstančiais augintiniais daiktų nori nenori yra išties nemažai, tačiau prisipažįsta, jog tiesiog negali pakęsti, kai pastarieji neturi savo vietos. Pasak žymaus vyro, tvarkymasis jam tiek pat įprasta veikla kiek ir drabužių kūrimas, todėl kone kasdien stoja prie buities darbų.

Kasdienių darbų sąraše – ir namų tvarkymas

 

Kalinkinas drauge su žmona augina ne tik du mažamečius vaikus, bet ir būrį augintinių: net tris šunis ir papūgą. Toks gausus šeimos kolektyvas, pasak jo, namams dovanoja ir džiaugsmo, ir papildomo darbo.

„Ne paslaptis, kad mažieji namų gyventojai kambarius apdovanoja trupiniais, o gyvūnai – iš kiemo parsineštu purvu ar plaukų kamuoliais. Tvarkytis ir palaikyti švarą patalpose, kur leidi tiek daug laiko, yra tiesiog būtina. Man ši užduotis nėra prievolė, tą daryti mėgstu ir iniciatyvos imuosi nieko neverčiamas. Jei žmona labiau rūpinasi drabužių skalbimu, lyginimu, tai aš savo ruožtu imuosi grindų siurbimo, valymo ir dulkių utilizavimo. Kartą per savaitę darome generalinę tvarką, tačiau kasdien tenka bent minimaliai tvarkyti sąmyšį ant grindų“, – atvirauja dizaineris.

Paklaustas, be kokių prietaisų nuolatiniame tempe gyvenantis R. Kalinkinas šiandien neišsisuktų, dizaineris pasakoja, jog tai būtų drabužių skalbyklė ir džiovyklė viename, langų plovimo įrenginys bei siurblys.

„Mūsų grindys yra tamsios, todėl ant jų atsidūręs bet koks mažmožis yra tarsi ant delno. Kiekvieną dieną ir ne po sykį traukiame siurblį. Džiaugiuosi, kad pagaliau atradau tyliai, tačiau galingai veikiantį prietaisą. Jau kurį laiką naudojame siurblį, visiškai pateisinusį mūsų lūkesčius ne tik dėl jo techninių parametrų, bet ir dėl tvaraus gamintojo požiūrio. Man ekologija yra ne tik trendas, o gyvenimo būdas, todėl, kai tik galiu, renkuosi išmintingai“, – sako R. Kalinkinas.

Nuo šiukšlių rūšiavimo iki asmeninio aplinkai draugiško šiaudelio

 

Dizaineris pasakoja, kad šeimoje aplinkai draugiški sprendimai vyrauja seniai. „Pirmiausiai, jau gana ilgą laiką stengiamės rūšiuoti šiukšles. Tam turime atskiras dėžes, skirtingų spalvų šiukšlių maišus, belieka tik atsakingai paskirstyti atliekas. Tiesą sakant, šis žingsnis labai aiškiai atvėrė akis, kokį neaprėpiamą kiekį plastiko kasdien naudojame ir metame lauk. Svajoju, kad ateityje namuose atsirastų ir plastiko smulkinimo įrenginys, kuris galėtų jo atliekas paversti drožlėmis.

Be to, mes taikome ir kompostavimo praktiką. Į kieme esančią komposto dėžę patenka tikrai didelė dalis atliekų, kurią vėliau panaudojame kaip vertingą trąšą augalams, mat pastarųjų tiek namų lauke, tiek viduje turime tikrai daug“, – pasakoja R. Kalinkinas.

Net darbo vietoje dizaineris stengiasi atskirti buitines atliekas, popierių ir plastiką, na, o tai kas lieka po gamybos proceso, taip pat būna panaudota protingai. „Tekstilės atliekas atiduodame gyvūnų priežiūros organizacijoms, kur jos panaudojamos kaip patiesalai ar kitais reikalingais tikslais. Tikiu, kad dar turime kur tobulėti – juk su manimi dirba komanda, tad neužtenka pakeisti vien savo įpročius. Vis dėlto, judėti mažais žingsniais yra geriau nei nieko nedaryti“, – įsitikinęs R. Kalinkinas.

„Stengiuosi ieškoti būdų, kaip prisidėti prie tvaresnės visuomenės kūrimo. Jau kurį laiką visuomet su savimi nešiojuosi metalinį šiaudelį, kurį naudoju ne tik savo reikmėms, bet drąsiai traukiu ir viešumoje. Ir žinote, vienintelis nepatogumas tas, kad jį reikia nuolat praplauti“, – juokauja žymus vyras.

Ekologišką požiūrį į aplinką ugdo nuo mažumės

 

Kalinkinas sutinka, kad įpročiai per dieną nesusiformuoja ir teigia, kad to reikia mokytis nuo ankstyvos vaikystės.

„Savo sūnui Markui jau galime paaiškinti, kodėl svarbu tausoti gamtą ir rūpintis jos ištekliais. Jį stengiamės mokyti dalijimosi filosofijos, pavyzdžiui, gražiai paaiškiname, kad jo žaislai vėliau gali pasitarnauti kitiems vaikams, todėl jų neišmetame, o atiduodame. Tas pats galioja ir drabužiams. Popierių jis jau seniai naudoja išmintingai – po kelissyk gali piešti ant abiejų, net ir panaudotų lapo pusių, o vėliau jį nuneša į reikiamą išmetimui dėžę“.

Dizaineris pasakoja, jog namuose pradėjus naudoti naują siurblį, kurio daugiau nei 55 proc. pagaminta iš perdirbto plastiko, sūnui Markui taip pat papasakojo su tuo susijusią atsiradimo istoriją.

„Stebėdamas, kaip tyliai veikia naujasis namų įrenginys, sūnus išties susidomėjo, todėl turėjau puikią progą papasakoti ir apie tvariąją jo pusę. Labai natūraliai gimė istorija, kad šiais laikais dalis vaikų nebenaudojamų robotų ar kitų žaislų gali atgimti naujam gyvenimui ir virsti štai tokiais stebuklais“, – patirtimi dalijasi R. Kalinkinas.

elta.lt informacija

Užsiprenumeruok naujienas tiesiai į savo el. paštą

Taip nepraleisi svarbiausių naujienų!


Daugiau naujienų:

„Klausykite jo!“ (Mt 17, 5) II Gavėnios sekmadienis

Budrys su ES užsienio reikalų ministrais aptars situaciją Artimuosiuose Rytuose

Iš 95 nuteistųjų iki gyvos galvos, 23 jau sulaukė terminuotos bausmės

Kauno rajone apiplėštas kelyje padėti sustojęs vyras

Startuoja centralizuotas priėmimas į 24 savivaldybių ugdymo įstaigas

Oficialu: kruvinasis Irano diktatorius – nukautas

Kauno rajono gyventojai galės gauti kompensacijas už biologinio valymo įrenginius

Lietuvai „Eurovizijoje“ šiais metais atstovaus Lion Ceccah

Vyriausybė nemano, kad aplinkosaugininkai turėtų tikrinti automobilius dėl taršos

Irano lyderis slepiasi nuo Izraelio atakų

Izraelis smogė Iranui

Kaip išmatuoti Facebook reklamos grąžą (ROAS)?

Potvynis? Kas bus?

Volando veidrodis JAV Kongrese

Kauno rajono vietos veiklos grupė (Kauno r. VVG) kviečia teikti paraiškas vietos projektams pagal Kauno r. VVG 2024–2029 m. vietos plėtros strategijos Kvietimą Nr. 5, Kvietimą Nr. 6 ir Kvietimą Nr. 7.

Kaune didžiausi objektai statomi išskirtinai už gyventojų pinigus

Kauno rajone nauja vicemerė

Kauno „Žalgiris” laimėjo po dviejų pratęsimų (video)

Elektroninis parašas nekilnojamojo turto sandoriuose: pirkimo-pardavimo sutartys ir įgaliojimai

Jaunimo linijos savanoriai stovintys greta

„Jaunimo linija“ kviečia savanoriauti: patirtis, kuri lieka visam gyvenimui

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone vasario 24-28 dienomis

„Tiche 3×3“ čempionato kovos atkeliavo į Kauno rajoną

Rusijos geležinkeliai susiduria su ekonominiais sunkumais

Neringos tarybos narė Berletaitė netenka mandato

Teisėsauga nepradės tyrimo dėl Seimo pirmininku apsimetinėjusio Žukausko

Didžiausioje Lietuvoje vadovų konferencijoje EBIT dalyvaus buvęs Lenkijos prezidentas Duda

Macronas ragina ES didinti spaudimą Rusijai

Skvernelis iš partijos nesitrauks, toliau vadovaus demokratams „Vardan Lietuvos“

V. Bakas priėmė principinį sprendimą: traukiasi iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“

Naujiratai.lt – projektas, kuris padeda išsirinkti „naujus ratus“

Olekas ragina susigrąžinti virš 100 tūkst. emigrantų

Trumpas nesupranta, kodėl Iranas dar nekapituliavo

Seimo „valstiečiai” nori daugiau padėjėjų

Pakistanas surengė oro atakas Afganistane: dešimtys žmonių žuvo

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Vasaris prieš šimtą metų: Lietuva – ta pati?

„Žmogus gyvas ne viena duona“ (Mt 4, 4) I Gavėnios sekmadienis

Aukščiausiasis Teismas nagrinėja psichiatro Alekseičiko Kironovo atleidimo iš darbo bylą

Paramos akcijai „Radarom“ jau paaukota daugiau nei 1,9 mln. eurų

Nepartiniai ministrai į LSDP nesiveržia

Kaune pavogtas automobilis, nuostolis – 25 tūkst. eurų

Rusijos Tatarstaną atakuoja bepiločiai orlaiviai

Iš Lietuvos žurnalistų sąjungos pasitraukė Rytis Zemkauskas

Žuvų taukai: kaip vartoti, kiek reikia ir kaip išsirinkti?

Lakštinės veido kaukės: gražesnė ir sveikesnė oda vos per 20 minučių

Kai sėkmė tampa spąstais: Jūsų prekių ženklas tampa bendriniu

Kaip iškepti purius ir maistingus varškėčius – gudrybės, kurios padės sutaupyti ir pagerinti skonį

Pagerbti Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai

Tomas Čyvas

Internetu pavogti galima daugiau nei grynaisiais

Kaunas atstatys Evangelikų reformatų bažnyčios bokštą

„Ryto” tikslas – tapti „NBA Europe” dalimi

Teismui perduota byla dėl kvaišalų gabenimo į Lietuvą

Prezidentas norėtų laipsniškai atstatyti diplomatinius santykius su Kinija

Andrius Kupčinskas: kelio į Alytų rekonstrukcija vėluoja daugiau nei metus

R. Kaunas: sieksime, kad būtų galimybė balionus numušti 5–6 kilometrų aukštyje

Vyriausybė pritaria, kad didėtų baudos už atsisakymą teikti informaciją žurnalistams

Su rusais susitarti dėl taikos nepavyksta

Isodos „čekiukų“ byloje prašoma atlikti įrodymų tyrimą

Advokatė: Filipavičius yra išreiškęs apgailestavimą dėl nusikaltimų prieš moteris

Vaitiekūnas atleidžia finansų ministerijos kanclerį Šimą

Vilkijos krašte laisvė švenčiama drauge

Kalėjimų tarnybos vadovas: kalbėti apie subkultūros panaikinimą įkalinimo įstaigose būtų naivu

Paluckas apsilankė STT

Skvernelis antradienį atvyks apklausai į STT

Nausėda neplanuoja dalyvauti Knygų mugėje

Išsaugoti tai, kas dar liko: Kauno benediktinės telkia bendruomenę dokumentiniam filmui

Lietuva švenčia 108-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines

Šalies vadovai sveikina Lietuvą valstybės atkūrimo dienos proga

Vokiečių kalbos populiarinimui būtini struktūriniai pokyčiai

Finansiniais nusikaltimais įtariamas Germanas paleistas iš Kauno kalėjimo

Garliavos apylinkėse įrengtos stirnų šėrimo vietos

Švęskime Vasario 16-ąją Kauno rajone!

Siekiama užkirsti kelią krantų erozijai

„Laimingi, kas laikosi jo įsakų“ (Ps 119, 2) VI eilinis sekmadienis

Advokatas: Jasučio byla apibrėžė ribas tarp darbo santykių ir paslaugų teisinių santykių

Kasčiūnas apie korupcinį skandalą: tai tektoninis lūžis šalies politiniame gyvenime

Šventinėmis dienomis dalis Lietuvos pašto skyrių nedirbs

Stasys Buškevičius

Stasys Buškevičius. Kaip sukurti miesto „sielą”

Profesinė sąjunga padėjo darbuotojui pasiekti pergalę prieš Lietuvos kalėjimų tarnybą

Interneto realybė be kaukių: apie ką privalome kalbėti šiandien

Kitokia Kinija (video)

„Žalgiris” antrą kartą pranoko „Hapoel” žvaigždyną (video)

Maskva ir Ankara praras Azerbaidžano garanto statusą

Laura Juškaitė apie žaidimą Lietuvos rinktinėje (video)

Reed ir Ambrulevičius pasiekė įspūdingą rezultatą

Julijus Nosovas apšvietimas

Julijus Nosovas: Kaunas kaip santykis, ne kaip vieta

Teismas atmetė politinio komiteto „Vieningas Kaunas“ skundą dėl valstybės finansavimo

Lavrovas: militarizavus Grenlandiją, Rusija imsis priemonių, „įskaitant karines“

Žuromskas sako, kad naujo viceministro ieškos pats, bet atsižvelgs į premjerės rekomendacijas

Kaip tvarkomos žiemos įšalo paveiktos automagistralės?

VTEK pradeda tyrimą dėl Žemaitaičio automobilio nuomos

Kapčiamiesčio poligono teritorijoje esančių sodybų savininkai gaus papildomas kompensacijas

I. Štombergas pakviestas į prestižinę „Basketball Without Borders“ stovyklą

Kauno rajono savivaldybės delegacijos vizitas Punske

Robertas Kaunas: Lietuva iki 2035-ųjų prieštankinėms minoms skirs 812 mln. eurų

Kasčiūnas tikina, jog vykstant ikiteisminiam tyrimui Starkevičius stabdys narystę TS-LKD

STT krečia Seimo narius

Biatlonininkai olimpinėse žaidynėse

Ministrė neskuba nurašyti Salomėjos Nėries: nemanau, kad Lietuva turi tiek daug iškilių asmenybių

Meloni: protestuojantys prieš olimpines žaidynes yra Italijos priešai

Aleknavičienė sako, kad LRT įstatyme reikalingi pokyčiai: mato valdybos atsiradimo galimybę

„Jūs pasaulio šviesa“ (Mt 5, 14) V eilinis sekmadienis

Advokatas apie tyrimą dėl Epsteino byloje esančios informacijos: aukos galėtų prisiteisti žalos atlyginimą

„Klausykite jo!“ (Mt 17, 5) II Gavėnios sekmadienis

2026-03-01

Budrys su ES užsienio reikalų ministrais aptars situaciją Artimuosiuose Rytuose

2026-03-01

Iš 95 nuteistųjų iki gyvos galvos, 23 jau sulaukė terminuotos bausmės

2026-03-01

Kauno rajone apiplėštas kelyje padėti sustojęs vyras

2026-03-01

Startuoja centralizuotas priėmimas į 24 savivaldybių ugdymo įstaigas

2026-03-01

Oficialu: kruvinasis Irano diktatorius – nukautas

2026-03-01

Kauno rajono gyventojai galės gauti kompensacijas už biologinio valymo įrenginius

2026-02-28

Lietuvai „Eurovizijoje“ šiais metais atstovaus Lion Ceccah

2026-02-28

Vyriausybė nemano, kad aplinkosaugininkai turėtų tikrinti automobilius dėl taršos

2026-02-28

Irano lyderis slepiasi nuo Izraelio atakų

2026-02-28

Izraelis smogė Iranui

2026-02-28

Kaip išmatuoti Facebook reklamos grąžą (ROAS)?

2026-02-28

Potvynis? Kas bus?

2026-02-27

Volando veidrodis JAV Kongrese

2026-02-27

Kauno rajono vietos veiklos grupė (Kauno r. VVG) kviečia teikti paraiškas vietos projektams pagal Kauno r. VVG 2024–2029 m. vietos plėtros strategijos Kvietimą Nr. 5, Kvietimą Nr. 6 ir Kvietimą Nr. 7.

2026-02-27

Kaune didžiausi objektai statomi išskirtinai už gyventojų pinigus

2026-02-27

Kauno rajone nauja vicemerė

2026-02-26

Kauno „Žalgiris” laimėjo po dviejų pratęsimų (video)

2026-02-26

Elektroninis parašas nekilnojamojo turto sandoriuose: pirkimo-pardavimo sutartys ir įgaliojimai

2026-02-25
Jaunimo linijos savanoriai stovintys greta

„Jaunimo linija“ kviečia savanoriauti: patirtis, kuri lieka visam gyvenimui

2026-02-25

Kultūros ir sporto renginiai Kauno rajone vasario 24-28 dienomis

2026-02-24

„Tiche 3×3“ čempionato kovos atkeliavo į Kauno rajoną

2026-02-24

Rusijos geležinkeliai susiduria su ekonominiais sunkumais

2026-02-24

Neringos tarybos narė Berletaitė netenka mandato

2026-02-23

Teisėsauga nepradės tyrimo dėl Seimo pirmininku apsimetinėjusio Žukausko

2026-02-23

Didžiausioje Lietuvoje vadovų konferencijoje EBIT dalyvaus buvęs Lenkijos prezidentas Duda

2026-02-23

Macronas ragina ES didinti spaudimą Rusijai

2026-02-23

Skvernelis iš partijos nesitrauks, toliau vadovaus demokratams „Vardan Lietuvos“

2026-02-23

V. Bakas priėmė principinį sprendimą: traukiasi iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“

2026-02-23

Naujiratai.lt – projektas, kuris padeda išsirinkti „naujus ratus“

2026-02-23

UAB “Kauniečiams”
Įmonės kodas: 307072731
Įmonės adresas: Betygalos g. 4A, Kaunas
PVM mokėtojo kodas: LT100017557011
Banko sąskaitos nr.: LT717044090113506715

info@kaunieciams.lt
Privatumo politika

Pranešk naujieną!

Pamatėte ar nugirdote kažką įdomaus ar šokiruojančio?
Pasidalinkite šia žinia su portalo skaitytojais.

Pasidalinti žinia

Copyright © 2026 Kauniečiams kasdienės naujienos